Malo da kritikujem kompjuterske radnje

NICS

Iskusan
Poruka
5.705
Nista ne bi bilo cudno ni neobicno da nisam prisustvovao necemu takvim. Kolega kupio i kompjuterskoj radnji naravno poznatog naziva u Novom Sadu SD karticu. Raspakuje pred nama nekolicinom i onda se desi ta neobicna situcija. VIRUS autorun.exe.
Posto sam se do sada apsolutno svega i svacega nagledao bio prisutan na raznoraznim neobjasnjivim dogadjajima vezano za kompjutere tako da sam i poslednji dodao u spisak.
Nemojte se cuditi zasto i kako ste pokupili VIRUS. za cenu dobijete i pride
 
Nista ne bi bilo cudno ni neobicno da nisam prisustvovao necemu takvim. Kolega kupio i kompjuterskoj radnji naravno poznatog naziva u Novom Sadu SD karticu. Raspakuje pred nama nekolicinom i onda se desi ta neobicna situcija. VIRUS autorun.exe.
Posto sam se do sada apsolutno svega i svacega nagledao bio prisutan na raznoraznim neobjasnjivim dogadjajima vezano za kompjutere tako da sam i poslednji dodao u spisak.
Nemojte se cuditi zasto i kako ste pokupili VIRUS. za cenu dobijete i pride

To uopste nije virus......
 
postoji verovatnoca da je razunar zarazen i da je nakon utakivanja i prijavljivanja kartice na sistem automatski prepisao virus na karticu :think:
ima dosta virusa koje av programi prepoznaju tek nakon full sistem skena dok ezidentnom skeneru promicu..ja sam do skora 4 dana imao jedan takav virus ..doduse u karantinu posto mi je onecare podesen da vrsi automatske full scan na odredjene intervale..mislim 4 dana dok nije izasao update kojim se virus mogao bezbedno skinuti
 
Slicna stvar se i meni desila. Skoro sam nabavio novi Sony Ericsson mobilni telefon i pozeleo sam da kupim novu karticu od 2 GB za njega. To je M2 kartica ili Memory Card Micro tipicna za nove Sony Ericsson telefone. Pre nego sto sam stavio novu karticu, povezao sam mobilni sa kompjuterom preko USB kabla u modu kao da je memorija telefona flash disk. NOD32 je iskenirao memoriju i nista nije nasao. Pre ovoga nisam uopste ukljucivao bluetooth na ovom telefonu. Onda sam prebacio podatke na kompjuter i zamenio staru za novu M2 karticu u mobilnom telefonu. Nesto me je kopkalo, pa sam odmah po ubacivanju nove 2 GBajtne kartice opet povezao kompjuter i mobilni preko USB kabla i NOD32 je momentalno detektovao virus koji je u fajlu autorun.exe na novoj M2 kartici. Naravno, virus sam odmah izolovao i izbrisao fajl i sada sve radi, vec vise od godinu dana, kako treba. Dokaz da je to virus, je da ga je detektovao i izolovao NOD32, a ne neki drugi glupi AV, jer je NOD32 poznat po tome da je osetljiv jedino kada se pretnja ostvari, to jest kad neki fajl pocne da vrslja po sistemu i napada.
Mislim da ovde uopste nije kriva kompjuterska radnja, jer sam ja dobio potpuno zavarenu i neotpakovanu kutiju u kojoj je bila ova memorijska kartica, vec je do proizvodjaca.
 
to sto je nod32 detektovao opet ne mora da znaci da je virus uopste...
jednostavno taj autorun.exe ima programski kod slican nekim crvima ili trojancima i zato ga detektuje kao virus..
so skoro je bila afera sa avirom da je 12voip.exe detektovao kao virus, pa su morali da sredjuju to....
desava se...
 
NICS, tako je i meni COMODO registrovao dva sistemska fajla, jedan od njih je pskill (pripada pstools-u), skinuto sa microsoft-ovog site-a, a drugi neka sistemska datoteka.

Nov, fresh instaliran operativni sistem, a on prikazuje virus...

Možda imaš piratsku verziju OS-a.

Nabavi windows 7. Besplatan je i lično se skida sa Microsoft-ovog site-a.
to jest, reci drugu da ga nabavi
 
NICS, tako je i meni COMODO registrovao dva sistemska fajla, jedan od njih je pskill (pripada pstools-u), skinuto sa microsoft-ovog site-a, a drugi neka sistemska datoteka.

Nov, fresh instaliran operativni sistem, a on prikazuje virus...

Možda imaš piratsku verziju OS-a.

Nabavi windows 7. Besplatan je i lično se skida sa Microsoft-ovog site-a.
to jest, reci drugu da ga nabavi

...i traje jos par dana....
 
...i traje jos par dana....

jako duhovito

Traje do 1 marta 2010 , zatim će početi da se gasi sam od sebe na svakih dva sata do 1 juna 2010 kada će se trajno ugasiti a da bi ga imali na kompu moraćete da ga kupite.

A što se tiče autorun virusa to nije ništa novo , kao što neko reče lako je moguće da su upisani u momentu priključivanja na kompjuter , tj da iste već posedujete u svojim kompovima.
 

Back
Top