Mesić: U Hrvatskoj ne postoji srpsko pitanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić izjavio je da se "takozvano srpsko pitanje pojavljuje u Hrvatskoj ponekad još samo kroz usamljene incidente", ali da "ono ni u vokabularu, niti u praksi hrvatske politike ne postoji".


"Što se povratnika tiče, reč je o našim građanima i naravno da želimo njihov povratak. Nisam naivan, pa da mislim kako će se svi vratiti", izjavio je Mesić u intervju za julski broj beogradskog "CorD Magazina".
On je ocenio da nema rata posle koga su se vratili svi koji su izbegli, ili bili proterani.
"No, treba težiti tome i stvarati uslove za to da se vrati što veći broj izbeglih", rekao je Mesić pred sutrašnji Samit šefova država centralne Evrope u Novom Sadu.
On je još jednom oštro osudio ustaštvo.
"Nejasnoće oko ustaštva dugujemo nesretnom koketiranju sa njim početkom devedesetih godina. A zapravo, sve je oko toga savršeno jasno: ustaška je tvorevina bila zločin u ideji i u realizaciji te ideje", istakao je Mesić.
On je naglasio da je antifašizam zapisan i u Ustavu današnje Hrvatske i da on se kao njen predsednik najenergičnije bori protiv svakog pokušaja njegovog osporavanja.
"Moj antifašizam nema svoje uporište samo u činjenici što smatram da ga kao predsednik republike moram zastupati i braniti. Ja sam fašizam doživeo na delu i moj je antifašizam naprosto čvrsto ljudsko opredeljenje", objasnio je Mesić.


http://www.blic.rs/politika.php?id=97710
 
Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić izjavio je da se "takozvano srpsko pitanje pojavljuje u Hrvatskoj ponekad još samo kroz usamljene incidente", ali da "ono ni u vokabularu, niti u praksi hrvatske politike ne postoji".


"Što se povratnika tiče, reč je o našim građanima i naravno da želimo njihov povratak. Nisam naivan, pa da mislim kako će se svi vratiti", izjavio je Mesić u intervju za julski broj beogradskog "CorD Magazina".
On je ocenio da nema rata posle koga su se vratili svi koji su izbegli, ili bili proterani.
"No, treba težiti tome i stvarati uslove za to da se vrati što veći broj izbeglih", rekao je Mesić pred sutrašnji Samit šefova država centralne Evrope u Novom Sadu.
On je još jednom oštro osudio ustaštvo.
"Nejasnoće oko ustaštva dugujemo nesretnom koketiranju sa njim početkom devedesetih godina. A zapravo, sve je oko toga savršeno jasno: ustaška je tvorevina bila zločin u ideji i u realizaciji te ideje", istakao je Mesić.
On je naglasio da je antifašizam zapisan i u Ustavu današnje Hrvatske i da on se kao njen predsednik najenergičnije bori protiv svakog pokušaja njegovog osporavanja.
"Moj antifašizam nema svoje uporište samo u činjenici što smatram da ga kao predsednik republike moram zastupati i braniti. Ja sam fašizam doživeo na delu i moj je antifašizam naprosto čvrsto ljudsko opredeljenje", objasnio je Mesić.


 
Kromanjonac je u pravu. Srpsko pitanje u Hrvatskoj su resili na svima nam poznat nacin Tudjman i njegov ortak Sloba.

srba ima jos uvik preko 200iljada u Hrvatskoj.to je nesto manje od 50% prijeratnog doba.a svakim danom ih je sve vishe.

u tzv.rs zivi od nekad 230iljada Hrvata jedva 10iljada.
koliko je to u postocima?

nemojte vi samo o postenju.
 
Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić izjavio je da se "takozvano srpsko pitanje pojavljuje u Hrvatskoj ponekad još samo kroz usamljene incidente", ali da "ono ni u vokabularu, niti u praksi hrvatske politike ne postoji".


"Što se povratnika tiče, reč je o našim građanima i naravno da želimo njihov povratak. Nisam naivan, pa da mislim kako će se svi vratiti", izjavio je Mesić u intervju za julski broj beogradskog "CorD Magazina".
On je ocenio da nema rata posle koga su se vratili svi koji su izbegli, ili bili proterani.
"No, treba težiti tome i stvarati uslove za to da se vrati što veći broj izbeglih", rekao je Mesić pred sutrašnji Samit šefova država centralne Evrope u Novom Sadu.
On je još jednom oštro osudio ustaštvo.
"Nejasnoće oko ustaštva dugujemo nesretnom koketiranju sa njim početkom devedesetih godina. A zapravo, sve je oko toga savršeno jasno: ustaška je tvorevina bila zločin u ideji i u realizaciji te ideje", istakao je Mesić.
On je naglasio da je antifašizam zapisan i u Ustavu današnje Hrvatske i da on se kao njen predsednik najenergičnije bori protiv svakog pokušaja njegovog osporavanja.
"Moj antifašizam nema svoje uporište samo u činjenici što smatram da ga kao predsednik republike moram zastupati i braniti. Ja sam fašizam doživeo na delu i moj je antifašizam naprosto čvrsto ljudsko opredeljenje", objasnio je Mesić.


http://www.blic.rs/politika.php?id=97710

 

file.php
 
potpis
Ne znam zašto bilo ko od tih jadnika pokušava da se vrati u Hrvatsku?Dovoljno je pogledati Mesića i odmah je svakome jasno na šta liči Hrvatska ...na zoološki vrt.Zoološki vrt bez čuvara i bez discipline.Mogu da razumem ako je poneko mazohista i samoubica,pa hoće da se vrati.Normalan čovek neće.

samo sto ti nisi normalan,pa te se ni nepita:D

Nego ta tvoja opsjednutost Hrvatima je pomalo pateticna
 
Neće. Srbi koji žele će se vratiti i prihvatiti Hrvatsku kao svoju domovinu.
Oni koji ne žele prihvatiti tu činjenicu, neće se ni vraćati, odnosno, ako se vrate bit će im vrlo teško živjeti u, za njih, neprijateljskom okruženju.
Ali srpsko pitanje u svom klasičnom obliku više ne postoji i nikad neće postojati.
Za 100 godina verovatno neće postojati ni srpsko ni hrvatsko pitanje.Nigde.
 
Neće. Srbi koji žele će se vratiti i prihvatiti Hrvatsku kao svoju domovinu.
Oni koji ne žele prihvatiti tu činjenicu, neće se ni vraćati, odnosno, ako se vrate bit će im vrlo teško živjeti u, za njih, neprijateljskom okruženju.
Ali srpsko pitanje u svom klasičnom obliku više ne postoji i nikad neće postojati.

Ljubo ovog puta sam se samo zavitlavala :mrgreen:.
Ne želim ni Hrvatima, a pre svega Srbima, novo srpsko pitanje u Hrvatskoj.
 
Neće. Srbi koji žele će se vratiti i prihvatiti Hrvatsku kao svoju domovinu.
Oni koji ne žele prihvatiti tu činjenicu, neće se ni vraćati, odnosno, ako se vrate bit će im vrlo teško živjeti u, za njih, neprijateljskom okruženju.
Ali srpsko pitanje u svom klasičnom obliku više ne postoji i nikad neće postojati.

Upravo tako,tko bude postivao zakoone RH taj zbilja nece imati problema nikakvih
 
Neće. Srbi koji žele će se vratiti i prihvatiti Hrvatsku kao svoju domovinu.
Oni koji ne žele prihvatiti tu činjenicu, neće se ni vraćati, odnosno, ako se vrate bit će im vrlo teško živjeti u, za njih, neprijateljskom okruženju.
Ali srpsko pitanje u svom klasičnom obliku više ne postoji i nikad neće postojati.

Baš su mi smiješne izjave tipa nikada više neće i slično...
Mislim...otkud vama (Hrvatima i šiptarima) toliko mooda da posle svih zločina koje ste počinili kažete da nikada više neće biti ovoga ili onoga...
Mislim, istorija nam je pokazala da to nikada veoma lako može da bućne u vodu...za tren...:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top