Da li ste spremni da pomognete Kosovu?

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.481
Dakle otvoreno je više desetina tema o Kosovu. Da, Srbi na Kosovu su ugroženi. To govore svi, od narodnjačkog bloka, preko ZES-a, pa do LDP. naravno vidjenje svih njih kako pomoći Srbima na Kosovu je različito. LDP je za priznavanje Kosova i institucionalno rešavanje što boljih uslova za Srbe dole. ZES ni sam ne zna za šta je, a narodnjački blok je čak i za oružanu opciju. Koliko ste vi spremni da pomognete Kosovu? Mislim naravno na one koji ne žive na Kosovu. Zato sam mislio da je plemenito da se ovde napravi spisak onih forumaša koji žele da pomognu Kosovu i praktično, Konkretno da se presele dole i tako pomognu da Kosovo lakše ostane srpsko. Mislim da je to jedan plemenit i patriotski čin. Nije problem prijaviti se lokalnim vlastima dole i mislim da će oni da oberučke prihvate one koji su dosšli da im pomognu.
 
Zato sam mislio da je plemenito da se ovde napravi spisak onih forumaša koji žele da pomognu Kosovu i praktično, Konkretno da se presele dole i tako pomognu da Kosovo lakše ostane srpsko. Mislim da je to jedan plemenit i patriotski čin. Nije problem prijaviti se lokalnim vlastima dole i mislim da će oni da oberučke prihvate one koji su dosšli da im pomognu.

Predlog ti je debilan. Na Kosmetu prvo treba omoguciti uslove za povratak stotina hiljada proteranih Srba.
 
Опет ти и опет нека ступидна провокативна тема ...

Запитам се понекад како ти не досади ... Нама свима одавно јесте ...

:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Какве везе има Крстарица, чланови
са повратком 250 000 расељених и програних у своје домове на Косово и Метохију ???

Правиш спискове форумаша који би се преселили на Косово и Метохију ???
И знаш да ли је или није проблем пријавити се ???
И МИСЛИШ да ће "они" оберучке да прихвате људе,
а ни они немају ни где, а ни од чега да живе
јер им шиптари све покрадоше, порушише и попалише ...

"Шта све неће мајка родити, а земља трпети ..." :roll::roll::roll:
 
Dakle otvoreno je više desetina tema o Kosovu. Da, Srbi na Kosovu su ugroženi. To govore svi, od narodnjačkog bloka, preko ZES-a, pa do LDP. naravno vidjenje svih njih kako pomoći Srbima na Kosovu je različito. LDP je za priznavanje Kosova i institucionalno rešavanje što boljih uslova za Srbe dole. ZES ni sam ne zna za šta je, a narodnjački blok je čak i za oružanu opciju. Koliko ste vi spremni da pomognete Kosovu? Mislim naravno na one koji ne žive na Kosovu. Zato sam mislio da je plemenito da se ovde napravi spisak onih forumaša koji žele da pomognu Kosovu i praktično, Konkretno da se presele dole i tako pomognu da Kosovo lakše ostane srpsko. Mislim da je to jedan plemenit i patriotski čin. Nije problem prijaviti se lokalnim vlastima dole i mislim da će oni da oberučke prihvate one koji su dosšli da im pomognu.
Ako je ovo način da nam saopštiš da se ženiš nekom šiptarkom i odlaziš da živiđ na Kosovo,podržavam tvoju odluku od sveg srca.:ok:
 
A zašto je debilan? Ima tamo enklavai prostora od Mitorvice pa na gore koji bi rado primili nove Srbe kako bi se broj Srba tamo povećao, umesto da se smanjuje. To je savršeno patriotski čin, dakle da li računam da se ti prijavljuješ?

Predlog ti postaje sve debilniji sa svakim narednim postom.
Na Kosmetu postoje srpske enklave, ali cak ni u Mitrovici ne postoje normalni uslovi za zivot - na terenu je vojna okupacija, teritorija nije integrisana na valjan nacin u srpski ekonomski i politicki sistem... Da ne spominjemo gotovo svakodnevne napade siptarskih ludaka na Srbe u ostalim enklavama.
Dakle drzava Srbija prvo mora da obezbedi osnovne uslove za zivot, pa bi se na Kosmet pravo vratili proterani Srbi, a za njima bi mozda krenuli i ostali.
 
Dakle otvoreno je više desetina tema o Kosovu. Da, Srbi na Kosovu su ugroženi. To govore svi, od narodnjačkog bloka, preko ZES-a, pa do LDP. naravno vidjenje svih njih kako pomoći Srbima na Kosovu je različito. LDP je za priznavanje Kosova i institucionalno rešavanje što boljih uslova za Srbe dole. ZES ni sam ne zna za šta je, a narodnjački blok je čak i za oružanu opciju. Koliko ste vi spremni da pomognete Kosovu? Mislim naravno na one koji ne žive na Kosovu. Zato sam mislio da je plemenito da se ovde napravi spisak onih forumaša koji žele da pomognu Kosovu i praktično, Konkretno da se presele dole i tako pomognu da Kosovo lakše ostane srpsko. Mislim da je to jedan plemenit i patriotski čin. Nije problem prijaviti se lokalnim vlastima dole i mislim da će oni da oberučke prihvate one koji su dosšli da im pomognu.

Значи,ти као решење предлажеш да одемо на простор под непријатељском чизмом где се Срби газе, уместо да је прво уклонимо,а онда дођемо у потпуној слободи.

Слаба ти је та латинска либерлана логика.
 
Vidis ja se slazem, mislim da bi dijaspora efektivnije trosila novac da ga koristi u lobiranje americkih i svetskih politicara nego sto salju 5 MILIJARDI $ da se trose po Beogradu. Mislim da bi vas Amerikanci za 5 MILIJARDI $ preselili na Guam, ukljucujuci i rodjake vam iz Albanije :hahaha:

Да...само што тих 5 милиради више неће бити.У најбољем случају пола од тога,јер је и дијаспора погођена створеном кризом.Тако да ће и то утицати на већ слабо пуњење буџета оболелог система.:)
 
Dakle otvoreno je više desetina tema o Kosovu. Da, Srbi na Kosovu su ugroženi. To govore svi, od narodnjačkog bloka, preko ZES-a, pa do LDP. naravno vidjenje svih njih kako pomoći Srbima na Kosovu je različito. LDP je za priznavanje Kosova i institucionalno rešavanje što boljih uslova za Srbe dole. ZES ni sam ne zna za šta je, a narodnjački blok je čak i za oružanu opciju. Koliko ste vi spremni da pomognete Kosovu? Mislim naravno na one koji ne žive na Kosovu. Zato sam mislio da je plemenito da se ovde napravi spisak onih forumaša koji žele da pomognu Kosovu i praktično, Konkretno da se presele dole i tako pomognu da Kosovo lakše ostane srpsko. Mislim da je to jedan plemenit i patriotski čin. Nije problem prijaviti se lokalnim vlastima dole i mislim da će oni da oberučke prihvate one koji su dosšli da im pomognu.

Пре него што поставиш неку тему, прво три пута промисли, па тек онда постави. Зато што очито не знаш о чему говориш. Као прво ево ни људи у Ђаковицу и друга места не могу да се врате, јер им шиптари то онемогућавају, не могу да дођу "на своје". Друго поднето је 70.000 захтева за омогућавање да се врате станови нпр. једне општине, не битно које, али људи чекају да им шиптарска нелегална власт то омогући и смилује се. Наравно они ништа не чине, у српским кућама и становима уселили су се Албанци и присвојили као своје.

А ти уместо предлога, како да се омогући повратак тих срба, "на своје", ти причаш о томе да ФОРУМАШИ оду и да траже тамо некаква права. О чему ти причаш човече?
 
Predlog ti postaje sve debilniji sa svakim narednim postom.
Na Kosmetu postoje srpske enklave, ali cak ni u Mitrovici ne postoje normalni uslovi za zivot - na terenu je vojna okupacija, teritorija nije integrisana na valjan nacin u srpski ekonomski i politicki sistem... Da ne spominjemo gotovo svakodnevne napade siptarskih ludaka na Srbe u ostalim enklavama.
Dakle drzava Srbija prvo mora da obezbedi osnovne uslove za zivot, pa bi se na Kosmet pravo vratili proterani Srbi, a za njima bi mozda krenuli i ostali.

drago mije sto si sa ovim nikom rekao ovo , da si upotrebio "stari" nik, bilo bi bruke:lol::lol:
 
Vidis ja se slazem, mislim da bi dijaspora efektivnije trosila novac da ga koristi u lobiranje americkih i svetskih politicara nego sto salju 5 MILIJARDI $ da se trose po Beogradu. Mislim da bi vas Amerikanci za 5 MILIJARDI $ preselili na Guam, ukljucujuci i rodjake vam iz Albanije :hahaha:

Ма боље у Гвантанамо ...
Већ је изграђена неопходна инфраструктура, а и друштво би им одговарало ...

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Пре него што поставиш неку тему, прво три пута промисли, па тек онда постави. Зато што очито не знаш о чему говориш. Као прво ево ни људи у Ђаковицу и друга места не могу да се врате, јер им шиптари то онемогућавају, не могу да дођу "на своје". Друго поднето је 70.000 захтева за омогућавање да се врате станови нпр. једне општине, не битно које, али људи чекају да им шиптарска нелегална власт то омогући и смилује се. Наравно они ништа не чине, у српским кућама и становима уселили су се Албанци и присвојили као своје.

А ти уместо предлога, како да се омогући повратак тих срба, "на своје", ти причаш о томе да ФОРУМАШИ оду и да траже тамо некаква права. О чему ти причаш човече?

Прича о својој памети...:lol:
 
kakve veze moja nevinost ima sa Kosovom, nevinost jos i moze da se vrati:mrgreen:,
Kosovo ne moze.:sad2:

Sailor Moon moze sve ;) :mrgreen:


Sailormoon1.jpg
 
Nemojte sad t uda vrdate. Da, dole su teški uslovi za život. Ali da li su oni koji su prelazili Albaniju ikada rekli da su Prokletije teške za prelaz? Patriotizam podrazumeva i lične žrtve. Ako se stalno promoviše patriotizam, što je pozitivno i što pohvaljujem, onda mora postojati i neki odnos izmedju parola i verbalnog iskazivanja patriotizma i onoga što se radi u praksi čime se taj patriotizam i dokazuje. Primer patriotizma su Jevreji. Oni su dobili državu u prošlom veku i z celog sveta su počeli da se doseljavaju. Nisu dolazili u neki luksuz, dolazili su u pustinju gde su bili okruženi Arapima koji su imali, jelte, neodoljivu želju da završe ono što Hitler nije uspeo da uradi do kraja. Tio Jevreji su bili patriote. Daću još jedan primer, neka mi izvinu drugovi Madjari ako ih ima. Madjari su se u Vojvodini preseljavali i iz Novog Sada prvo bili koncentrisali u recimo Temerinu. Posle su se i odatle selili u otišli na potez Ada-Kanjiža.Topola-Senta_Subotica, znači na Sever. Ja sam recimo znao jednog Tibiku koji se sa ženom i decom preselio u Madju. Čovek tamo super zaradjivao, EU i slično. Posle se vratio. Zašto? Zato što kod njega verovatno postoiji ideja, koja je prisutna i kod nekih ultradesnih Madjara u samoj Madjarskoj tipa 64 Županije, da je Vojvodina bila deo Majdarske i da oni tu čuvaju delvedek. I ako mu je u Madji bilo super, on je iz nacionalnih razloga došao nazad. Madjarima koji su se iz Novog Sada selili u recimo Sentu sigurno po mnogim stvarima kvalitet života nije bio bolji. Veći grad nasuprot manjem gradu. Ali nacionalni razlozi su jači. Meni reče jedna Madjarica iz Sente, skroz neobavezno pričajući, a kad sam je pitao što se ne preseli u Novi Sad gde bi mogla da nadje posao u struci i da bolje živi "ni metar prema Novom Sadu". OK, naravoučenije je da oni traže etničku autonomiju, Čanak se tome recimo jako protivi. Dakle to su neki primeri patriotizma. Zašto onda ja čujem da je dole nemoguće živeti? Neki ljudi ipak žive dole. Njihov broj se smanjuje. Ako mogu da se druge nacionalnosti u Srbiji, tj na njenom severu majoriziju, šta sprečava srpske patriote da odu da žive na Kosovo? Neće imati posao i ješće klot pasulj i poparu? Pa uzaboga, od kada je za patriotizam potrena solidna plata i vila sa djakuzijem? Ne ide to tako. Pošto se odatle Srbi iseljavaju, prostora dole ima. Evo, ja kao neko ko je ovde prozvan kao izdajnik sam pokrenuo nešto konkretno i praktično za očuvanje Kosova, ali mi je potrebna vaša pomoć, tako da vas molim da se odazovete. Hvala.
 
Пре него што поставиш неку тему, прво три пута промисли, па тек онда постави. Зато што очито не знаш о чему говориш. Као прво ево ни људи у Ђаковицу и друга места не могу да се врате, јер им шиптари то онемогућавају, не могу да дођу "на своје". Друго поднето је 70.000 захтева за омогућавање да се врате станови нпр. једне општине, не битно које, али људи чекају да им шиптарска нелегална власт то омогући и смилује се. Наравно они ништа не чине, у српским кућама и становима уселили су се Албанци и присвојили као своје.

А ти уместо предлога, како да се омогући повратак тих срба, "на своје", ти причаш о томе да ФОРУМАШИ оду и да траже тамо некаква права. О чему ти причаш човече?

Čekaj, ne morate tamo dole u te enklave. možete i na Sever Kosova. Tamo vas ništa ne sprečava da odete. Nisam mislio u peć ili Gnjilane. U čemi je onda problem?
 

Back
Top