U cemu na plazu ?

M

MalaBgd

Gost
Obican kupaci,tanga,toples... ili mozda nudizam ?
Svud po svetu se fura tanga i toples pa cak one hrabrije i "just a line" fazon a kod nas je sve to jos uvek nedovoljno rasprostranjeno i prihvaceno !?
Evropo cekaj nas,stizemo za jedno 50 godina :)
 
MalaBgd:
Obican kupaci,tanga,toples... ili mozda nudizam ?
Svud po svetu se fura tanga i toples pa cak one hrabrije i "just a line" fazon a kod nas je sve to jos uvek nedovoljno rasprostranjeno i prihvaceno !?
Evropo cekaj nas,stizemo za jedno 50 godina :)
E vidis i ja razmisljam o kupovini kupaceg... s obzirom da cu ici preko bare ovog leta-razmisljala sam o tanga kupacem ali ne znam gde bih mogla da ga nadjem u bg-u...dakle glasam sa tanga kupaci(bez toplesa)!
 
Ja sam za varijantu bikini-trouglici dole,troglici gore i to obicni bez punjenja.
Vidim da se ove godine nose plitki donji delovi sto i nije ohrabrujuce za vecinu devojaka.Mislim moras bas da si extra zgodna za taj model.
Tanga je zakon mada je stvarno problem pronaci takav kupaci u Bgd.
Ja sam prosle nedelje kupila u Women secretu u Mercatoru dobar kupaci,imaju dobar izbor.Ali tange...ne secam se da sam videla.
Imaju i sav potreban prateci materijal za plazu.Od nanula do haljinica u skladu sa kupacim.
 
Devojke odete lepo u Grcku ili Tursku na more (ali ne udarno Pefkohori, Kusadasi), skinete gornji deo i lepo se osuncate ko ljudi. Skinuti se u Budvi ili Sutomoru kada su sanse da naletite na nekog poznatog 99% je vecinom blam. A ko voli nudizam - blago njemu... ja ne mogu...
Ja sam pre mesec dana kupila trouglice, beli je kostim sa roze horizontalnim velikim prugama. Trouglici su fiksni i nisu debeli (sa punjenjem). Vezuje se oko vrata debelom trakom. Pozadi se kopca. Dole su plitke gacice koje ce vezuju sa strane u masnice... Super izgleda... Nije skup u CG sam ga platila 10 evrica. A presladak je! I kupila sam roze naocare i sve je u kompletu... Jos samo da otputujem negde... divota... :wink:
 
Anonymous:
.. s obzirom da cu ici preko bare ovog leta-razmisljala sam o tanga kupacem ali ne znam gde bih mogla da ga nadjem u bg-u...dakle glasam sa tanga kupaci(bez toplesa)!
Samo da razjasnimo – mislim da se ne moze se reci “bez toplesa”, jer je to dvostruka negacija – “toples” znaci bez gornjeg dela. (inace, zavidim ti na mestu letovanja... Lepo se provedi :wink: )
Ja nikad ne bih mogla bez gornjeg dela… Mada moram priznati da me strasno nervira bela povrsina koja ostane kad se leto zavrsi! Uh, mrzim, mrzim!!!

Sto se tice pitanja…. Iskreno, mene je bas briga kakav kupaci imam, vazno mi je da mi odgovara. Mada, najvecu paznju obracam na boju, ne toliko na model (naravno, zbog moje gradje mi ne stoje neki bas otvoreni modeli). Osobama svetlog tena retko koja boja dobro stoji. A i razmisljam o tome da nikad ne pocrnim, tako da mi na primer, ne stoji boje bronze, ni previse tamne boje. Zato se ogranicavam na bez boju, a u garderobi imam i roze i tamno plavi.

Ne pada mi na pamet da trosim pare na novi kupaci! Bolje da kupim sebi nesto drugo, korisnije.
Mada, ako budem isla sa deckom ove godine na more (premisljam se jos uvek..) po svoj prilici cu morati da obnovim taj deo garderobe, moja sujeta ce proraditi (inace, ako idem sa mamom na more, zaista me ne zanima ni kako izgledam… A kad moj decko bude video sve te lepo obucene devojke na plazi… E, vala, moram i ja dobro izgledati, za inat!)
 
Definitivno ne treba da postoji definicija za to. \\\\stvari treba prilagoditi svom izgledu, ukusu i kompletnoj licnosti uopste.
Batali stvari u kojima se ponasas kao da si od porcelana, tvoju liniju isticu tvoja gipkost i okretljivost koju mozes da ispoljis samo ako se osecas dobro u stvarima koje nosis na sebi, tipa da te nista ne zulja, ne steze, ne grebe i da nemas osecaj da curis sa svih strana.
Sta je moderno na jednoj osobi, moze sasvim vulgarno da izgleda na drugoj zato uvek veruj u sebe i svoj ukus i bices ovako divna na plazi, pa skoro kao JA :lol:
 
majcheki:
Definitivno ne treba da postoji definicija za to. \\\\stvari treba prilagoditi svom izgledu, ukusu i kompletnoj licnosti uopste.
Batali stvari u kojima se ponasas kao da si od porcelana, tvoju liniju isticu tvoja gipkost i okretljivost koju mozes da ispoljis samo ako se osecas dobro u stvarima koje nosis na sebi, tipa da te nista ne zulja, ne steze, ne grebe i da nemas osecaj da curis sa svih strana.
Sta je moderno na jednoj osobi, moze sasvim vulgarno da izgleda na drugoj zato uvek veruj u sebe i svoj ukus i bices ovako divna na plazi, pa skoro kao JA :lol:
Ovo mene kao muskarca posebno zanima! Nemojte mi zameriti sto cu "skrenuti" s teme ali: Da li zenski svet nosi sve sto nosi zato sto im je u tome udobno ili zato sto su to nekakve "vrednosti" ovog drustva, ono: "svi nose pa hajde i ja"...konkretno me zanima tanga ves,uske farmerke,pantalone,shorc...zenske carape...?
 
Direktno:
1. tange: ne ne smetaju kad ih nosis ako nisu par broja manje i sinteticke, naprotiv, ne osecas da ih nosis.
2. uske pantalone: smetaju kad su previse uskog kroja ali postoji nesto sto se zove lasteks i sto je vrsan izum civilizacije :lol:
3. svilene carape: apsolutno su u redu, ako si ih ikada probao i zasmetale su ti, moguce je da je to zbog dlakavih nogu :D
i sto se ostalih delova stvari koje nosimo tice, situaija je ista, sve je to pravljeno za nasu konstituciju i delimicno ili potpuno odgovara nasem ukusu.
Savet: prestani da se pavis tom temom, nije zdravo! Zbog muskaraca koji su pronikli u sustinu moramo da trpimo ove gay parade u Beogradu... UZAS! naravno, ne kazem da si i ti jedan od njih, vec sam pomalo konzervativna! Pozdrav... :lol:
 
Vidis, ta "teorija" o konstituciji je razumna...moze biti...ne mogu se sloziti sa tobom dok ne cujemo ostale (ako bude ostalih). Inace, tanga gace, uske pantalone, svilene carape i ostalu zensku garderobu-NIKADA nisam nosio NITI CU ikada nositi. Zanima me zbog toga sto se zene cesto zale na neki od komada odece,obuce koje smo ovde spomenuli...pa mene zanima da li je svima tako ali neki "trpe zbog lepote" a neke bas briga "za lepotu"...hvala na odgovoru, hajde da cujemo jos...pisite i "u cemu na plazu" cete ici...pozdrav!
majcheki:
Direktno:
1. tange: ne ne smetaju kad ih nosis ako nisu par broja manje i sinteticke, naprotiv, ne osecas da ih nosis.
2. uske pantalone: smetaju kad su previse uskog kroja ali postoji nesto sto se zove lasteks i sto je vrsan izum civilizacije :lol:
3. svilene carape: apsolutno su u redu, ako si ih ikada probao i zasmetale su ti, moguce je da je to zbog dlakavih nogu :D
i sto se ostalih delova stvari koje nosimo tice, situaija je ista, sve je to pravljeno za nasu konstituciju i delimicno ili potpuno odgovara nasem ukusu.
Savet: prestani da se pavis tom temom, nije zdravo! Zbog muskaraca koji su pronikli u sustinu moramo da trpimo ove gay parade u Beogradu... UZAS! naravno, ne kazem da si i ti jedan od njih, vec sam pomalo konzervativna! Pozdrav... :lol:
 
ja sam na primer bas danas kupila kupaje gaje i idem u cg i bicu hrabra da se suncam u toplesu - ali nazalost samo dok lezim na plazi na stomaku (sa glavoom u pesku - salim se). inace to je mali butikic u svetogorskoj imaju super kupacke (Beti) na popustu .....free comercial
 
nzena:
udata:
ne mogu da nadjem broj pa se onda moram zadovoljiti sa evinim kostimom, sta cu.
Daj bre ne lupetaj, koga ti palish? Bas si upi.
Idi bre kupi neki babski i boli te uvo takve mozes uvek negde da iscackas.
Ili bar nabavi donji to je lakse i nekog rukatog frajera koji ce gore da te drzi da ti se ne vide sise i eto uz po muke problem resen.
Pa hodajte ko sijamskiblizanci sta da vam radim.

Alo mirodjijo alde malo oladi :roll:
 
vila_raviojla:
nzena:
udata:
ne mogu da nadjem broj pa se onda moram zadovoljiti sa evinim kostimom, sta cu.
Daj bre ne lupetaj, koga ti palish? Bas si upi.
Idi bre kupi neki babski i boli te uvo takve mozes uvek negde da iscackas.
Ili bar nabavi donji to je lakse i nekog rukatog frajera koji ce gore da te drzi da ti se ne vide sise i eto uz po muke problem resen.
Pa hodajte ko sijamskiblizanci sta da vam radim.

Alo mirodjijo alde malo oladi :roll:

Sad ce tu da se pojavi i ndevojka i adv. Matic i Ostavljena da sve ovo lepo podrze i prokomentarisu. Ne mogu da verujem da lik prica sam(a) sa sobom. Poremecaj visestruke licnosti mozda. Ali opet, nikada se niko od tih istih likova ne sukobljava, svi se slazu. Nije visestruka licnost onda. Uglavnom, treba ga (je) zabraniti
 
MalaBgd:
Obican kupaci,tanga,toples... ili mozda nudizam ?
Svud po svetu se fura tanga i toples pa cak one hrabrije i "just a line" fazon a kod nas je sve to jos uvek nedovoljno rasprostranjeno i prihvaceno !?
Evropo cekaj nas,stizemo za jedno 50 godina :)

Pa nisam bas sigurna u to da se svuda u svetu nosi tanga. Ja sam na Malti vec trecu godinu, ovde bude oko 2 - 2.5 miliona turista godisnje. Verujte mi, nema mnogo cura s tangama, a u toplesu mozete da vidite samo poneku Italijanku.
 
da upadaju u zenski forum, pogotovo kada se radi o nekim ovako intimnim zenskim pricicama. Dobro onaj adv. Matic je bash fini gospodin i MisterX je cool ali ne znam otkud ostali "padobranci"?
Nego da se vratim na temu, neka je spomenula evin kostim i ja glasam za to. Evin Forever!
Sigurno ste citale one clanke o zakletim nudistima koji tvrde da je nudizam ustvari nacin zivota i da niko ne zna sta znaci okupati se ,dok se ne okupa nag ( kao od majke rodjen). Medjutim zamislite da odete sa svojim deckom na nudu i skinete se (prednost je sto ne morate da trosite pare za kupaci)i sad dobro vama ne smeta ni najmanje golotinja vaseg decka niti njemu vasa ali oko vas mozda i nisu svi oni kojima je nudizam nacin zivota i shvataju nudisticku filosofiju ispravno naime tuda se cesto vrzmanju i oni koji prave greske u tumacenju zato je za sprovodjenje pravog nudizma kod nas najbezbednija ona situacija u kojoj nudisticki par ima svoje privatno ostrvce malu plazu ili skrivenu pescanu uvalu.
 
vila_raviojla:
nzena:
udata:
ne mogu da nadjem broj pa se onda moram zadovoljiti sa evinim kostimom, sta cu.
Daj bre ne lupetaj, koga ti palish? Bas si upi.
Idi bre kupi neki babski i boli te uvo takve mozes uvek negde da iscackas.
Ili bar nabavi donji to je lakse i nekog rukatog frajera koji ce gore da te drzi da ti se ne vide sise i eto uz po muke problem resen.
Pa hodajte ko sijamskiblizanci sta da vam radim.

Alo mirodjijo alde malo oladi :roll:

Kakva si ti vila videla sam ranije, ni najmanju zeljicu neces da ispunish. I neznam koja se to ovde stalno bavi razotkrivanjem tudjim identiteta a vi mislite da ja neznam ko ste vi, vi ste sve jedna ista osoba-ceo forum, eto bash i rekla sam , sada mi je lakse i mogu i da umrem.
 
Anonymous:
MalaBgd:
Obican kupaci,tanga,toples... ili mozda nudizam ?
Svud po svetu se fura tanga i toples pa cak one hrabrije i "just a line" fazon a kod nas je sve to jos uvek nedovoljno rasprostranjeno i prihvaceno !?
Evropo cekaj nas,stizemo za jedno 50 godina :)

Pa nisam bas sigurna u to da se svuda u svetu nosi tanga. Ja sam na Malti vec trecu godinu, ovde bude oko 2 - 2.5 miliona turista godisnje. Verujte mi, nema mnogo cura s tangama, a u toplesu mozete da vidite samo poneku Italijanku.

Ja sam bio u Kanu i bukvalno 80% zena je bilo u toplesu. Tamo bre i muskarci nose tanga
 
Ja sam se najnormalnije suncala u toplesu u Cg i nisam bila jedina.Glupo mi je da skinem gornji deo dok lezim pa onda kao oblacim ga pa opet skidam...ili- ili.
Grozne su mi bele strafte koje ostaju od kupaceg,jer kako posle obuci majicu bez ledja!?
 
Nosim sportski kupaći, nešto nalik kompletiću za teretanu. Toples volim, ali ne smem da ga nosim u CG, zato što su uvek pored mene bar 3 momka sa fotoaparatima, a kakvi su, ne želim da stave na net moje slike u toplesu :oops: . Toples nosim kad sam preko i super se osećam :D . A što se mog kompletića tiče, vrlo je zgodan, posebno kad je mokar :wink: , bar po reakcijama okoline ( :shock: ) :twisted: ! :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top