Pomoc oko modema za kablovski internet

lady me

Aktivan član
Poruka
1.806
Uhhh totalni sam pacer za ove stvari pa se nadam da cu uspati nekako da formulisem svoj problem. :oops:

Nedavno sam uvela kablovski internet i sve je funkcionisalo bez problema do danas. Jednostavno modem nece da me slusa :? Ja ga pritiskam a on ne reaguje :?

Hmmm ... znam da debilno zvuci ovo moje pitanje ali sta cu, duduk sam priznajem :D

Da li mi mozete reci sta bi mogao biti problem???
 
d1:
da se otkacio iz struje :roll:

nisi rekla bas nista... imas tamo neke lampice koje bi trebale da svetle pa kada probas da ga ukljucis reci da li svetli barem neka... ukljucujuci i onu power il sta vec :)


Dobro nisam bas toliki duduk da ne primetim da se otkacio iz struje :lol:

E ovako: svetle mi lampice:
-power, receive (ova mi namiguje) i pc/activity.

A iskljucene su:
-send, online i standby

Kad pritisnem ono dugmence nista se ne desava ... ove su i dalje ukljucene, one koje su iskljucene i dalje ne reaguju a ova receive mi samo zmiga kao da me zeza :oops:
 
nije da imam neko iskustvo sa kablovskim modemima ali ja bih trazio ili prekid u vezi izmedju modema i kompa (da se nije neki kabl izvukao) ili prosto nesto softversko...

ako je ovo drugo ne bih mogao da ti pomognem jer znam da postoje modemi sa zasebnom ip adresom pa moze cak i neki firewall da im blokira rad... :roll:

ouh... bolje sacekaj nekog ko ima takvu vezu :? :)
 
Uh kako mi sve ovo izgleda poznato.Pokidao sam zivce jedno mesec dana dok "oni" nisu sredili stvari. Kad kazem oni mislim na momke iz kablovskog operatora. Inace kablovski modemi su veoma osetljivi na sumove koji stvaraju uglavnom stari tv aparati na magistrali jer ovi modemi uglavnom rade na niske frekvencije odnosno send i resive funkcija obicno ide od 30 do 60 Mhz.Jos ako je u blizini ove frekvencije i neki ili vise tv kanala onda se dogadja ovo sto se dogodilo i Lady Me kao i meni do pre jedno dva meseca.Sve ovo je uglavnom razlog nekvalitetnih pojacala i filtera odnosno prigusivaca sumova na samoj magistrali po kojoj dolazi i odlazi data signal.Sa obzirom na to da su gore spomenuti delovi iz oblasti telekomunikacije koji su kvalitetni veoma skupi a sa obzirom na to da mi zivimo na brdovitom balkanujos dugo cemo se zezati sa ovakvim sitnim problemima.
Da pojasnim problem je u tome da nemas cistinu signala.Jedini izlaz je da se javis kod kabelskog operatora da ispricas ovo napisano da shvate da nisi neka naivcina i da dodju da ugrade jace i kvalitetnije filtere i onda neces imati problema. Ja sam ih naterao da mi sprovedu direktni kabal iz sahte do mog modema i od tada nemam problema. Cao i pisi sta si uradila
 

Back
Top