Koji bi bili legitimni razlozi za vanzemaljski napad na zemljane ?

FATAL ERROR

Primećen član
Poruka
934
DEFINICIJA Vanzemaljaca - Nesto ili neka bica visoko inteligentna/svesna tj. razumna, cija je maticna planeta bilo sta osim planete Zemlje :D .

Koji bi po vama bili legitimni (opravdani) razlozi za napad Vanezemaljaca na Covecanstvo u nardnih 100 godina ? Da li uopste postoje ? Kad kazem opravdani , mislim na ono - presli su milion svetlosnih godina samo da bi unistili covecanstvo . Dali bi bas zato preplovili tolike svetlosne godine ?

Skoro sam odgledao gomilu (retardiranih) filmova gde vanzemaljci napdaju zemlju poput : Independence Day , Signs i jos neki . Da ne pominjem kako je to Americki predsednik spasao zemlju od neuporedivo nadmocnije vanezemaljske civilizacije koja poseduje svemirski brod cetvrtine mase Meseca . I to sve uz pomoc tehnickog radnika iz kablovske koji je provalio vanzemaljsku komunkiaciju i napravio virus and Bla Bla ... boze retardiranosti .

Po mom mishljenju moguci razlozi za vanezemaljski napad bi bili kao u Filmu - The Thing , kao i u Dosijeu X gde je neki super virus opstajao na antarktiku hiljdama godina u ledu . Pa iz nekih razloga ( npr. globalno zagrevanje ) virus se oslobodio i naleteo na coveka gde se ugostio - pa od tog coveka mutacijama poceli da nastaju vanzemaljci koji su hiljadama godina cekali na oslobodjenje .

Prica da su eto tek tako dosli da pobiju sve ljude je mnogo glupa - bezciljna . Narocito prica da su milionima godina posmatrali coveka i onda iz zemlje krenuli da hvataju ljude kako bi ih jeli (War of The Worlds) nije ni cudo kad se i sam pisac zapitao pre 100 godina , zasto bi vanzemaljci napadali zemljane pa se stio - e pa mozda da bi nas pojeli .

Zbog resursa ? Nesto poput filma The Arrival ? Moze . Ali ako vec imaju tehnologiju da prelecu svetlosne godine , zasto onda bas zemlju pored miliona planeta ? Ako bi vec imali tehnologiju da dodju do zemlje onda im verovatno zemlja i ne bi bila toliko vazna .

Neki se drze teorije da je svet takav da je svako buce vuk drugom bicu pa prema tome svaka civilizacija predstavlja prednju onoj drugoj . A najbolja odbrana je napad . Pa prema tome ona najstarija civilizacija luta svemirom trazeci druga razumna bica kako bi u korenu unistila pretnju i sebi obezbedila sigurnu egzistenciju . Do sada bi vec neko unistio covecanstovo . Ili mozda dolaze kad se zavrsi myin kalendar 12.nekog 2012 ili vec koje godine - da nas pokupe i skuvaju u supu , a poneke da ostave u tursiju da se ukisele .:mrgreen:

Sta vi mislite ?
 
Sve pod KAO. Kao oni vanzemaljci stigli hoce da nas napadnu .Pa bas ne bismo sjedeli skrstenih ruku.Snasli bi se mi vec nekako, predali se bez otpora to sigutno ne.
No da postavljaca teme nesto priupitam.Sto ti ne pade napamet, dosli oni vazemaljci ,pa sladjani se tope od dobrote.Dijele Zemljanima svoja iskustva,znanja i poducavaju covjeka kako da sto bolje i ljepse i duze zivi.:lol:
 
Sve pod KAO. Kao oni vanzemaljci stigli hoce da nas napadnu .Pa bas ne bismo sjedeli skrstenih ruku.Snasli bi se mi vec nekako, predali se bez otpora to sigutno ne.
No da postavljaca teme nesto priupitam.Sto ti ne pade napamet, dosli oni vazemaljci ,pa sladjani se tope od dobrote.Dijele Zemljanima svoja iskustva,znanja i poducavaju covjeka kako da sto bolje i ljepse i duze zivi.:lol:

Pitanje teme je : Koji bi po vama bili legitimni (opravdani) razlozi za napad Vanezemaljaca na Covecanstvo u nardnih 100 godina ? Da li uopste postoje ?

Nemoj kad ti komsija kaze - Dobar dan ! A ti uzvracas - Suncan Dan .
 
Owako,idemo redom:

Postoji X tipova civilizacija u swemiru. I swaka ima drugaciji cilj. Neke,su zeljne dominacije u swetowima u drugim dimenzijama,pa ce prvo da pokore owaj univerzum,pa onda sledece.

Uglavnom,swaka razumna cilizacija zeli da sretne onu drugu. I da napreduje sa njom. E,ali,mi ne mozemo znati koliko ne njih udruzeno,jer Bog ih je swe stvorio,i werowatno je,da su u dobrim odnosima (jos ako weruju u Boga,onda je swe ok!). Wera je univerzalni jezik.

I sad,kad jedna civilizacija sretne drugu,nijedna nece znati kakwe su im namere.Zato je uwek napeto.
Eo primer: Kad coveku treba krv,da bi preziveo,on unese neciju krv,znaci tudju. E sad, uneta krv ima zadatak da coveka odrzi u zivotu (sto znaci,prva civilizacija ima za cilj da se sjedini sa drugom),e sad,krv domacina moze da reaguje na tu krv,kao uljeza,sto se i dogadja,i covek moze umreti,jer telo i krv se bune protiv krvi koja je uneta (sto znaci druga civilizacija moze da ih dozivi kao uljeze,i da se bori protiv njih.) Ipak,dva sweta,kulture,dve istorije se srecu,i to cesto je ogromna napetost.

Uglavnom,ako jedna civilizacija kaze "Mi werujemo u Stvoritelja",a druga civilizacija isto,onda nema razloga za paniku. Oni su braca :)


E sad,koji bi bio razlog napada na nas? Pa owladali smo atomskom energijom,neka to bude jedan od razloga. Inace,bica na Plejadama nas nece napasti,jer weruju u Boga :D
 
Na stranu to što ne možemo da znamo da li postoji X tipova civilizacija u svemiru ili smo jedni jedini. Na stranu i što postoji gomila problema vezanih za mogućnost susreta između dve civilizacije u svemiru (videti npr. "Fijasko" od Stanislava Lema. Takođe pogledati pod "Fermijev paradoks"). I to što analogija sa krvlju nije baš dobra. Ali ovo:

Uglavnom,ako jedna civilizacija kaze "Mi werujemo u Stvoritelja",a druga civilizacija isto,onda nema razloga za paniku. Oni su braca :)

Kao npr. hrišćani i muslimani i Jevreji na Zemlji?! Jesi baš siguran da bi takvo bratstvo želeo?

@tema
Nema nikakvog razloga da dolaze. Ili, što bi rekao Klark: "možda je najbolji dokaz da u svemiru ima inteligentnog života taj što se drže podalje odavde." :)
 
Owako,idemo redom:

Postoji X tipova civilizacija u swemiru. I swaka ima drugaciji cilj. Neke,su zeljne dominacije u swetowima u drugim dimenzijama,pa ce prvo da pokore owaj univerzum,pa onda sledece.

Uglavnom,swaka razumna cilizacija zeli da sretne onu drugu. I da napreduje sa njom. E,ali,mi ne mozemo znati koliko ne njih udruzeno,jer Bog ih je swe stvorio,i werowatno je,da su u dobrim odnosima (jos ako weruju u Boga,onda je swe ok!). Wera je univerzalni jezik.

I sad,kad jedna civilizacija sretne drugu,nijedna nece znati kakwe su im namere.Zato je uwek napeto.
Eo primer: Kad coveku treba krv,da bi preziveo,on unese neciju krv,znaci tudju. E sad, uneta krv ima zadatak da coveka odrzi u zivotu (sto znaci,prva civilizacija ima za cilj da se sjedini sa drugom),e sad,krv domacina moze da reaguje na tu krv,kao uljeza,sto se i dogadja,i covek moze umreti,jer telo i krv se bune protiv krvi koja je uneta (sto znaci druga civilizacija moze da ih dozivi kao uljeze,i da se bori protiv njih.) Ipak,dva sweta,kulture,dve istorije se srecu,i to cesto je ogromna napetost.

Uglavnom,ako jedna civilizacija kaze "Mi werujemo u Stvoritelja",a druga civilizacija isto,onda nema razloga za paniku. Oni su braca :)


E sad,koji bi bio razlog napada na nas? Pa owladali smo atomskom energijom,neka to bude jedan od razloga. Inace,bica na Plejadama nas nece napasti,jer weruju u Boga :D

fino...nego koja je...serija u pitanju...hmmm...da nije...ona australijska...s mapetovcima...kako se ono zvase...:think:
 
Imam scenario: Vanzemaljci imaju isti intelekt kao i ljudi, i recimo da su imali duze vremena za razvitak. Oni traze tu planetu na kojoj bi mogli da se nastane, posto je njihova postala deponija. I prolaze godine, njihova se tehnologija razvija postupno (kao i nasa). Sastave flotu, nadju planetu Zemlju. I ocajni, posto im trebaju novi resursi, napadnu je. Nisu nas posmatrali vekovima i bili u dosluhu sa Bushom i Obamom... Jednostavno su ocajnici, kao i ljudi...
 
Sumnjam da su nasa tela hrana koja bi aliene interesovala. Zasto bi neko "gajio" nesto sto se tako tesko razmnozava. i sto skoro da i nema mesa. Osim mozga sve kod coveka je slabije u odnosu na druge zivotinje. Zamislite Alien farmera koji bi uzgajao ljude.....? Ne bi se taj mnogo ovajdio. Pre ce biti da bi istrebili ljude kao korov a zadrzali svinje.

Ostaje mogucnost da ljude odrzavali kao lovinu .
Nesto poput Predatora.
predator.jpg

Mada opet nismo nimalo opasni u tom smislu ali nisu ni zecevi ili fazani pa uzivamo u njihovom lovu.
Ali mozda zele pravo uzubudjenje u lovu pa nas pustaju da razvijemo tehnologiju (pa nam i pomazu u tome ..) da bi nas ucinili iole ozbiljnim protivnikom i zabavili se prilikom lova.
 
Na stranu to što ne možemo da znamo da li postoji X tipova civilizacija u svemiru ili smo jedni jedini. Na stranu i što postoji gomila problema vezanih za mogućnost susreta između dve civilizacije u svemiru (videti npr. "Fijasko" od Stanislava Lema. Takođe pogledati pod "Fermijev paradoks"). I to što analogija sa krvlju nije baš dobra. Ali ovo:



Kao npr. hrišćani i muslimani i Jevreji na Zemlji?! Jesi baš siguran da bi takvo bratstvo želeo?

@tema
Nema nikakvog razloga da dolaze. Ili, što bi rekao Klark: "možda je najbolji dokaz da u svemiru ima inteligentnog života taj što se drže podalje odavde." :)



Kad sam spomenuo da weruju u Stvoritelja,mislio sam na Isusa Hrista. Zasto?

Negde sam citao ili gledao emisiju,da prorok Jeremija,ne znam tacno koji,pominje letelice u Bibliji,i opisuje ih,i opisao je bica na toj letelici. I ulazio je u njih.

Sta ako ih je poslao Bog? Ipak,alieni su stvoreni od strane Boga. On je stvorio ceo univerzum,i swe sto je u njemu. Ja werujem,da oni weruju u Isusa Hrista. I ako bi dosli na nasu zemlju,mislim da ne bi bilo problema ako bi saznali da smo hriscani.

Ipak,kao sto sam rekao,wera je univerzalni jezik.



Citat od Vragane "fino...nego koja je...serija u pitanju...hmmm...da nije...ona australijska...s mapetovcima...kako se ono zvase... " - Sta si htela da kazes sa owim?
 
Negde sam citao ili gledao emisiju,da prorok Jeremija,ne znam tacno koji,pominje letelice u Bibliji,i opisuje ih,i opisao je bica na toj letelici. I ulazio je u njih.

Čitao si kod Denikena. Koji nije baš naročito relevantan lik. A jesi li čitao Bibliju? Mislim, bilo bi logično da odatle počneš. A tamo se ne pominje ni jedna planeta sem Zemlje. I inače, vrlo je antropocentrična ta knjiga. Kao i ova tema, uostalom.
 
Kad sam spomenuo da weruju u Stvoritelja,mislio sam na Isusa Hrista. Zasto?

Negde sam citao ili gledao emisiju,da prorok Jeremija,ne znam tacno koji,pominje letelice u Bibliji,i opisuje ih,i opisao je bica na toj letelici. I ulazio je u njih.

Sta ako ih je poslao Bog? Ipak,alieni su stvoreni od strane Boga. On je stvorio ceo univerzum,i swe sto je u njemu. Ja werujem,da oni weruju u Isusa Hrista. I ako bi dosli na nasu zemlju,mislim da ne bi bilo problema ako bi saznali da smo hriscani.

Ipak,kao sto sam rekao,wera je univerzalni jezik.



Citat od Vragane "fino...nego koja je...serija u pitanju...hmmm...da nije...ona australijska...s mapetovcima...kako se ono zvase... " - Sta si htela da kazes sa owim?


da tvoji postovi zvuce ko kombinacija Denikenovih "umotvorina"
i "remekdjela" ocajnog televizijskog scenariste koji s mukom
napreduje kroz x sezonu y serijala...b produkcije :)
 
Sumnjam da su nasa tela hrana koja bi aliene interesovala. Zasto bi neko "gajio" nesto sto se tako tesko razmnozava. i sto skoro da i nema mesa. Osim mozga sve kod coveka je slabije u odnosu na druge zivotinje. Zamislite Alien farmera koji bi uzgajao ljude.....? Ne bi se taj mnogo ovajdio. Pre ce biti da bi istrebili ljude kao korov a zadrzali svinje.

Ostaje mogucnost da ljude odrzavali kao lovinu .
Nesto poput Predatora.
predator.jpg

Mada opet nismo nimalo opasni u tom smislu ali nisu ni zecevi ili fazani pa uzivamo u njihovom lovu.
Ali mozda zele pravo uzubudjenje u lovu pa nas pustaju da razvijemo tehnologiju (pa nam i pomazu u tome ..) da bi nas ucinili iole ozbiljnim protivnikom i zabavili se prilikom lova.
Pa ako su svi ovako obdareni, sa glavicem velicine ljudske lobanje, ne treba ni da ubijaju. Zemljanke ce im same otrcati u zagrljaj:rotf:
 
Vidiš, sad si napisao mnogo zanimljivih stvari. (mislim da ću sad mnogo da odem u off :))

Ja upravo jedan deo problema i vidim u tome što se polazi od ideje da su nam alieni u bilo kom pogledu slični - fizički, psihički, kulturološki. To je ta antropocentričnost o kojoj sam pričala u prethodnom postu. I to je, ruku na srce, jako teško izbeći.

Što se tiče ovoga:

Mi Zemljani ne bismo imali jedinstven front - neki bi se možda pobunili a neki bi jedva dočekali i podržali bilo koji oblik legitimiteta. Tu bar imamo bogato iskustvo.

mislim da nisi u pravu.

Čini mi se da se grupni identitet uvek određuje kao mi vs. oni, pri čemu su ti "oni" po definiciji bitno različiti. Tako da mislim da ako se sretnemo sa nekim stvarno različitim, to će dovesti do "zbijanja redova" i učvršćivanja planetarnog identiteta, i potiskivanja, bar privremenog, svih unutrašnjih sukoba. Naročito ako bi ti drugi došli sa neprijateljskim namerama. (oduvek je najjednostavnije sredstvo za brzu homogenizaciju grupe bilo da pronađeš spoljnog neprijatelja :)).
 
da tvoji postovi zvuce ko kombinacija Denikenovih "umotvorina"
i "remekdjela" ocajnog televizijskog scenariste koji s mukom
napreduje kroz x sezonu y serijala...b produkcije :)


Kao prvo,u zivotu nisam citao Denikena.

Kao drugo,nisam citao njegova dela,niti citiram njegove misli i reci.

Moje razmisljanje dolazi iz moje glave,prema tome,ne znam kako wama zvuce moji postovi,ali ja owu nauku zabranjenu arheologiju,i zabranjeno znanje, shvatam ozbiljno.

Tragove,mitove,legende,predanja o bicima iz swemira,dokazi na drevnim gradjevinama,posmatram i tumacim u prvobitnom obliku,a to je,ako su nacrtali bice sa kacigom,i neki disk u pozadini,to je onda alien,i kraj.

Znaci princip 2+2=4,a ne 2+2= neki simbol,neko bice owo ono,ma to nije alien,itd itd.

Takva objasnjenja ne prihvatam.
 
Kao prvo,u zivotu nisam citao Denikena.

Kao drugo,nisam citao njegova dela,niti citiram njegove misli i reci.

Moje razmisljanje dolazi iz moje glave,prema tome,ne znam kako wama zvuce moji postovi,ali ja owu nauku zabranjenu arheologiju,i zabranjeno znanje, shvatam ozbiljno.

Tragove,mitove,legende,predanja o bicima iz swemira,dokazi na drevnim gradjevinama,posmatram i tumacim u prvobitnom obliku,a to je,ako su nacrtali bice sa kacigom,i neki disk u pozadini,to je onda alien,i kraj.

Znaci princip 2+2=4,a ne 2+2= neki simbol,neko bice owo ono,ma to nije alien,itd itd.

Takva objasnjenja ne prihvatam.

:eek:...e, ovako mi zvuce...tj. ovo izazivaju :hahaha:

nego, si obiso ti te...lokalitete? :per:
nista ti ja to nev rijedi dok ne
okacis fotke sebe na...lokalitetima...jerbo, u pitanju su...ozbiljne stvari...a ti si ozbiljan mapet...ovaj, djecko :)
 
Ne postoje nikakvi legitimni razlozi da bilo ko napadne bilo koga, i nikada nisu postojali niti će ikada postojati. Postoje samo izgovori za taj čin, izgovori koje smišlja napadač da bi prikrio stvarne, uvijek veoma sebične razloge tog napada.

Istu onoliku grizu savesti koju oseca covek gazeci po nizim bicima, bi osecala i neka vanzemaljska civilizacija kada bi se pojavila na zemlji.
Dakle bas nikakvu, i ne verujem da bi i pomislila da nekom i oko neceg treba da se opravdava.
Opravdavate li se vi kokoski pre nego je zakoljete?
 

Back
Top