Koji je bolji processor?

Intel se manje greje i pouzdaniji je ali je AMD 5200 bolji za igrice...Uzmi bolje Intel E5200 malo je skuplji od AMD 5200 ali je dosta bolji...na njemu ce ti i sve igre odlicno raditi (naravno ako imas pristojnu graficku i dovoljno rama)
 
Intel se manje greje i pouzdaniji je ali je AMD 5200 bolji za igrice...Uzmi bolje Intel E5200 malo je skuplji od AMD 5200 ali je dosta bolji...na njemu ce ti i sve igre odlicno raditi (naravno ako imas pristojnu graficku i dovoljno rama)

Govori se o Intelu E2180 a ne E5200, pretpostavljam da je rec o lapsusu... Slazem se da je Intel pouzdaniji a AMD bolji za igrice, to sam vec i rekao u prethodnim porukama... Samo zelim da dodam da ovo o temperaturi ne treba uzimati "zdravo za gotovo"... Tacno je da se Intel greje manje, ali i AMD se ne pregreva, temperatura mu je znatno ispod kriticne... To ne sme biti nikad reper kod biranja procesora... A sa druge strane, danas je hladjenje najlaksi problem...
 
Nije bio lapsus znam da je rec o poredjenju Intela E2180 i AMD Athlona 5200+...zato sam i predlozio da uzme u obzir i Intel E5200 jer je od Athlona skuplji svega 10ak evra a dosta je brzi ima duplo vise cash memorije...sto se tice temperature procesora uopste nije bitno koji se vise greje...sve dok ne probas da igras neku zahtevniju igru ili program za obradu video materijala ili neki drugi zahtevan program vise od 2 sata pa kad krene masina da ti muca...temperature se DRASTICNO razlikuju LICNO TESTIRAO....a sa tim parama koje bi dodao za dodatni(e) kuler(e) mozes taman da kupis Intel E5200
 
Onda je to vec druga prica, ja sam govorio o poredjenju ova dva modela...

OK, znam da se temperature razlikuju, ja sam i rekao da se AMD vise greje, ali nije to kriticno... Ja sam znao i po celu noc da igram poprilicno zahtevne igrice sa AMD-om i nikad nije imao problema sa tim. Znaci, znao sam i da pratim temperaturu... Po najvecim vrucinama i uz ekstremno mucenje mi je max isao do 62-63 stepena...

A. licno, Intelom nisam bas mnogo zadovoljan kada su igrice u pitanju...
 
Onda je to vec druga prica, ja sam govorio o poredjenju ova dva modela...

OK, znam da se temperature razlikuju, ja sam i rekao da se AMD vise greje, ali nije to kriticno... Ja sam znao i po celu noc da igram poprilicno zahtevne igrice sa AMD-om i nikad nije imao problema sa tim. Znaci, znao sam i da pratim temperaturu... Po najvecim vrucinama i uz ekstremno mucenje mi je max isao do 62-63 stepena...

A. licno, Intelom nisam bas mnogo zadovoljan kada su igrice u pitanju...
Hmmmm....ne mora da znaci...zavisi koji AMD uzimas-Windsor,Windsor EE ili Brisbane.....znaci da li je 125W i 90nm ili 89W ili 65W i 65nm....;)
 
Onda je to vec druga prica, ja sam govorio o poredjenju ova dva modela...

OK, znam da se temperature razlikuju, ja sam i rekao da se AMD vise greje, ali nije to kriticno... Ja sam znao i po celu noc da igram poprilicno zahtevne igrice sa AMD-om i nikad nije imao problema sa tim. Znaci, znao sam i da pratim temperaturu... Po najvecim vrucinama i uz ekstremno mucenje mi je max isao do 62-63 stepena...

A. licno, Intelom nisam bas mnogo zadovoljan kada su igrice u pitanju...

Koliko se ja secam mislim da se pri najvecem mucenju kod mog ex Intela (E2140) max temperatura kretala 45-50C...tako da bi i za 2180 otprilike bile slicne vrednosti....Naravno ipak stojim pri tome da je za igrice bolji AMD 5200 jer je to ipak jaci procesor...ako me secanje dobro sluzi Inteli iz serije E2xxx su pandan Athlonima iz serije 4xxx...mislim po jacini(otprilike) A sto se tice Intela E5200 on je radjen u novijoj nanometarskoj tehnolgiji mislim da je u pitanju 45nm tako da su mu i radne temperature nize(ne znam tacne vrednosti jos uvek)...Moj predlog za kupovinu...Athlon 5200+ ako igra igrice...a ako ima da doda jos desetak evrica onda sigurno Intel E5200
 

Back
Top