Војна сарадња Русије и Израела!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Русија је најавила да ће купити израелске беспилотне летелице.
Како наводи заменик руског министра одбране који је био у посети Израелу, русиај планира да набави за своје орућане снаге Израелске БПЛ.
Ово је први случај сарадње Русије и Израела од почетка хладног рата.

http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1238562952430&pagename=JPost/JPArticle/ShowFull
 
Pa naravno da se sprema . SAD treba da ih uhvati raskoraku . Smatraju da ce poslednju modrenizaciju zavrsiti pre Rusa . A tom vakumu , mislim da ce se dogoditi sve sto treba da se dogodi . Jedino sto su Rusi generalno inertni . Doduse , sjajnom akcijom u Gruziji , malo su pokolebali 4 rajh , al ... nazad nema .

Oni moraju da napadnu Rusiju do 2015. godine. Tda se završava modernizacija Ruske vojske i posle toga bi z anjih bilo čupavo.
Dakle za 5 godina... seranije....
 
Modernizacija se neprestano vrsi i na jednoj i na drugoj strani tako da ne vidim da ima smisla pricati o "poslednjoj modernizaciji". Rusi dobiniraju u jednim, Ameri u drugim segmentima, mada je previse ocigledno da Ruje insistiraju na defancivnoj doktrini, a Ameri na ofanzivnoj.

Na istim su ravnima jer i dalje jedni druge mogu unistiti za 10 minuta, a konvencijalni rat je u nivou fantastike.
 
Oni moraju da napadnu Rusiju do 2015. godine. Tda se završava modernizacija Ruske vojske i posle toga bi z anjih bilo čupavo.
Dakle za 5 godina... seranije....

lol-032.gif
lol-032.gif
lol-032.gif
 
Koga Estoniju, Litvaniju, Letonoju? :roll: Rusi su ponovo napravili tampon zonu oko sebe, sa izuzetkom Ukrajne kojace po mojoj proceni takodje okrece kormilo.

Nikad ne potcenjuj dve stvari:
- Sposobnost neprijatelja dapreceni svoje snage i potceni tvoje
- Užasne žrtv koje t anjegova naivnost moćže da donese.

ne zaboravi, pričamo o amerikancima i NATO paktu koji su očekivali da ćemo se 1999 predati za 5 minuta.
Dakle isti moroni su ostali u štabovima i generalštabu NATO, i ubeđeni su da su sve uradili i odradili kako treba....
 
Daj ludaci sta se palite, ko ce da napadne nuklearnu supersilu sa hiljadama nuklearnih glava, ne smeju pisljivu S. Koreju da napadnu, neko ce da napadne Rusiju :roll:

p.s. sto se tice teme, izgleda da i u Rusiji ima debila, Rusija treba da kupuje bilo sta od tudjeg oruzja i kao nije sposobna da sama proizvede :roll:
Smesno.

баш тако,нелогично ми да суперсила која има космичку технологију,хиљаде атомских бомби купује беспилотне летелице које и србија прави.вероватно је то нека захебанција
180px-Soyuz_tm-31_transported_to_launch_pad.jpg
 
Poslednja izmena:
Daj ludaci sta se palite, ko ce da napadne nuklearnu supersilu sa hiljadama nuklearnih glava, ne smeju pisljivu S. Koreju da napadnu, neko ce da napadne Rusiju :roll:

p.s. sto se tice teme, izgleda da i u Rusiji ima debila, Rusija treba da kupuje bilo sta od tudjeg oruzja i kao nije sposobna da sama proizvede :roll:
Smesno.

Kad ne znaš ne pričaj napamet:)
Ovo je politička kupoviuna.
Posebno pošto je ministar spoljnih poslova Liberman uvek tražio prijateljstvo sa Rusijom, njegovi glasači su svi ruski jevrejei u Izraelu a i on sam je iz SSSR i tečno govori Ruski.
Zalagao se za distanciranje od SAD.

ovo su političke stvari.
 
Aco ne pricam ja o tome, nego Rusija u svom okruzenju nema nikog ko bi mogao da je napadne. Sakasviliji je izuzetak a vidis da je anrod ustao protiv njega. Jedino sto mi pada na pamet je neki unutrasnji sukob u Moldaviji, Ukrajini ili na relaciji Jermenija-Azerbejdzan gde bi Rusi morali da brane svoj interes.

Tacno. Rusija moze da se napadne samo na dva nacina, i to preko nekoga iz okruzenja ( a sve moze da ih pojede za dorucak Rusija ) ili direktno Amerika i Nato, sto je uzimajuci u obzir rezultate u Iraku i Afganistanu, realno ko da Zvezda uzme titulu u fudbalu ove godine.
Zamislite samo kopnenu invaziju na Iran ili jos recimo Severnu Koreju, pa ne da bi pukli Ameri kao i dosad sto su, nego od sramote ime americke armije ne bi smelo vise da se spominje.
 
Kad ne znaš ne pričaj napamet:)
Ovo je politička kupoviuna.
Posebno pošto je ministar spoljnih poslova Liberman uvek tražio prijateljstvo sa Rusijom, njegovi glasači su svi ruski jevrejei u Izraelu a i on sam je iz SSSR i tečno govori Ruski.
Zalagao se za distanciranje od SAD.

ovo su političke stvari.

Ma boli me racqu sto kupuju i od koga kupuju, a jos manje za bilateralne odnose Izraela i Amerike ili Izraela i Rusije :roll:

NATO moze da se prosiri i na celu Afriku i Aziju tu i da ukljuce celu J. Ameriku i onda svi i dalje da stanu u red i da ga podudlaju Rusima, tako da ove price o sirenju NATO-a su samo Americki biznis interesi, gde ce da plase nove indijance medju svojim redovima sa tamo nekim Rusima, teroristima, vanzemaljcima, qurcima i palcima da bi im uvalili svoj vojni i tehnoloski otpad i dobro naplatili.
 
Kakva politicka kupovina? Rusi nemaju razvijene bespilotne letelice, vec su taktiku zasnivali na avionskom izvidjanju, a u Gruziji su skapirali da im bespilotne letelice fale. Odmah su pokrenuli nekoliko projekata, ali ocigledno im se iz nekog razloga zuri.

Druga stvar, Rusija je definitivno cilj NATO pakta ali Amerima nije jasno kako do tog cilja da dodju. To je jedino moguce unutrasnjom destabilizacijom, mada bi se i tada verovatno nasao neki general da zaspe Vasington sa raketama. Rusi nece dozvoliti da ih okruze jer bi to bilo pogubno za njih. Niko ne moze da opstane u takvom okruzenju iz kojeg neprestano vreba opasnost. Amere i Engleze stiti more, dok su Rusi primorani da oko svojezemlje prave tampon zonu.
 

Back
Top