Kućni inventar ili desna ruka?

Pojma nemam ima li ova tema gde ili ne, a mene zanima.

Žene, koliko vam muževi pomažu u kući i oko dece... i da li uopšte pomažu?

Мислим да је била слична тема, али није наодмет писати.

Увек ми смета кад се каже:,,Он ми помаже..'' Пошто треба да је све заједничко, да су сви послови у кући и око деце некако једнако подељени..

Али се нисам срела са тим да је код неког заиста тако.

Значи, ако кажем,,ми све радимо заједно..'' то значи да је небитно ко скува, ко стави судове у машину, ко води децу негде..

Но, искрено, мој муж не усисава никад, не шири веш самоиницијативно, није пеглао никад (иако и ја то ретко радим), никад, али никад није средио ормане нити је иједну своју ствар ставио у орман.

Значи, за већину ствари ми јесте ,,десна рука'', али заиста има ствари које само ја радим. Али сам тако средила живот,шта ћу!
 
Moj muz nikada nista ne sprema (uvek je voljan da plati kucnu pomocnicu), ali dosta - i odlicno - kuva.
(decu nemam, ali mislim da bi bio onaj otac koji se igra sa decom dok ona skroz ne podivljaju od slobode i mogucnosti, a onda zapali jer "ima neka vazna posla"... i deca ga vole vise nego mamu :) )
 
Hm...pegla svoje kosulje, povremeno slozi svoje carape u fioku kad ja hocu da se isterujem pa ih namerno ne slazem, igra se sa detetom i sve ali bas SVE joj dozvoljava, a sve ovo pod uslovom da nije umoran....Za uzvrat ne ocekuje apsolutni red i skuvan rucak bas svaki dan. I ume da me izludi mnogim stvarima ali ... niko nije savrsen
 
Pojma nemam ima li ova tema gde ili ne, a mene zanima.

Žene, koliko vam muževi pomažu u kući i oko dece... i da li uopšte pomažu?

Усисивач и ја се у мом стану, дружимо једном годишње(али надокнадимо ту љубав кад одем код мојих). Тај посао обавља ОН.
Све његове ствари ОН слаже, одлаже, пегла.
Кад се занесемо у спремању, зна и да ми помогне при брисању прашине и прању прозора.;)
Све остало радим сама.
 
Но, искрено, мој муж не усисава никад, не шири веш самоиницијативно, није пеглао никад (иако и ја то ретко радим), никад, али никад није средио ормане нити је иједну своју ствар ставио у орман.
moj muz samoinicijativno jedino usisava, rasprema sto iiii sta ono bese jos radi... :think::D aha, da, svoje stvari uredno slaze...i zaliva cvece! :lol: iiiiiiii djubre baca...
u svakom slucaju bez pogovora izvrsava moja "uputstva" da se tako izrazim :) tj. sve radnje radi, samo mu ponekad treba malo podstreka i podrske. :)
ja sam najiskrenije ponekad sigurna da on misli da se prasina sama brise, a da cipele same nalaze put do cipelarnika...

ali neka, meni nista nije tesko-a imam i prilicno pomoci od ove zene sto kuva i pegla-i nekako mi je bas zalosno sto se tako dele poslovi-svako pegla svoje stvari i slicno, bas me neka tuga hvata kad to vidim. ako vec peglam svoje stvari, valjda cu i njegove-i obrnuto-ova podela je bas tuzna.
 
moj muz samoinicijativno jedino usisava, rasprema sto iiii sta ono bese jos radi... :think::D aha, da, svoje stvari uredno slaze...i zaliva cvece! :lol:
u svakom slucaju bez pogovora izvrsava moja "uputstva" da se tako izrazim :) tj. sve radnje radi, samo mu ponekad treba malo podstreka i podrske. :)
ja sam najiskrenije ponekad sigurna da on misli da se prasina sama brise, a da cipele same nalaze put do cipelarnika...

Мислим да многи то мисле..
Мој муж је данас спремао диван ручак и још бољу вечеру.. али, док нисмо имали машину, мислим да је мислио да се судови сами перу..Сад само треба да спремим оно што је убрљао од спремања вечере, од ручка сам таман завршила..
 
Spontano smo podelili poslove prema afinitetima, ali nema posla koji IZ PRINCIPA ne bi uradio on ili ja. Nas odnos je fer u svim aspektima, pa tako i u ovom slucaju niko nikoga ne izrabljuje. Naravno niti mi je mm kucni inventar niti desna ruka, niti sam ja predsednik suda koji odlucuje ko ce sta da radi i ko je uspesno obavio zadatak, a ko nije - on je moja ljubav, partner i saveznik, ali da ne ponavljam sve je vec receno....bezbroj puta...u bezbroj istih tema...
 
Hm...kako kad...uvek rado kuva (a ja nerado :D ), i oko deteta radi sve...veeeelikaaaa je pomoc bio kad je dete bilo skroz malo, ustajao je svaku noc sa mnom, iako nije trebao, dok sam dojila dete...
nikad ne usisava, nikad ne pegla, nikad ne pere prozore, niti cisti po kuci...pere sudje i siri ves kad mu "naredim"...ide u prodavnicu i baca smece...tako da i nije bas neka kucna pomocnica...:roll:
 
Ja naravno radim veći deo poslova, ali mm mi je svakako desna ruka.
Meni je ključno da mu ništa ne govorim, sve radi sam kako i kad je raspoložen.
O svojim stvarima sam brine, ja ih peglam i stavljam na pranje.
Brisanje prašine češće radi on, jer obično vikendom spičimo spremanje, pa se on prihvati toga. Širimo veš podjednako, peremo suđe podjednako.
Ja kuvam, ali ponekad on napravi doručak ili picu za ručak.

Oko deteta smo potpuno ravnopravni. Mm ga kupa u 90% slučajeva i uspavljuje, ja to radim samo ako mm nije kući ili je jaaako umoran. On ga vodi u obdanište i vraća, ja se češće igram sa njim i vodim ga napolje.
Moramo tatu da odmaramo, da nam se ne preforsira. :D
 
Ju, ne smem ovde ništa ni da napišem :rumenko:
Ali, s obzirom da radi od 7 do 7, i subotom, ne znam šta bi mogao još da radi i po kući...
Ako ima malo vremena uvek ga posveti detetu, i to meni savršeno odgovara, bolje nego da uzme krpu u ruke

Šta ja znam, ne žalim se, ponekad nešto prigovorim, nekoliko puta je usisao i oprao sudove, ali nije vredno pomena... Poenta je da bi on i mogao da živi u svinjcu, jednostavno ne misli da je potrebno nekad nešto spremiti, otprilike čemu brisanje prašine kad će se opet nakupiti :roll:

Oko deteta, hmmm... to baš ne zovem pomoći... svaki slobodan trenutak provede igrajući se s njim i učeći ga 'muškim mudrostima' (ako te neko udari, vrati mu :lol:). dok je bio beba, nijemu bio baš zanimljiv :confused:; ali sad su njih dvojica tandem, a mama ostaje kući da peče palačinke za večeru kad se oni vrate s fudbala:sad2:

elem, najvažnije od svega mi je da ne očekuje savršenstvo i apsolutni red, niti svaki dan skuvano, jednostavno je prepustio meni da ja odlučim kad šta i kako mogu i uvek je zadovoljan time... pretpostavljam da je ovo loše zvučalo i da će sad neko da me isproziva, ali ne znam kako bih bolje objasnila :lol:
 
Udala sam se za sina jedinca kojem je majka sve, ama bas sve radila. ali otkad zivi sa mnom poceo je da i on radi po kuci. u pocetku sam ludila sto haos kuci a on ne reaguje. e od tada sam se setila da nista ne pomeram od onoga sto on isprlja da vidim kako ce da reaguje. danas se seti svasta da radi sam. izbaciti smece, usisati, oprati sporet, pospremiti posudje u masinu.... samo mu ne dam da pravi rucak( probala sam i stvarno nista ne zna), ali mi ocisti povrce za rucak tako da je to kompenzacija. i perem kupatilo sam da bih bila sigurna da je stvarno cisto. najgore mi bilo u pocetku sto mu ostanu dlake u kadi posle kupanja!!!!!!!!!:worth: sad ih vise nikako ne nalazim!!!
 
Uglavnom ja radim sve.
Zato što hoću.
Zato što mislim da tako treba.
Iako oboje radimo, ja čak i kući privatno, mislim da je to nekako prirodno da ja radim kućne poslove.
To ne znači da je ikada bilo primedbi zašto ručak nije skuvan (odemo u kafanu ili se snađemo sa sadržaje frižidera)
To ne znači da ne može ili neće sam da uzme da jede (ja ipak ne dozvoljavam da to radi on no ja postavim)
To ne znači da mi pada napamet da samnom pere prozore (uradim sama) ili tepihe (on ih odnese u perionicu).
Iako stalno insistira da uzmem ženu koja bi mi pomogla (to nam finansije dozvoljavaju i nije nikakav problem) ja to ne želim.

Zato je sređivanje dvorišta (trava, drveće i sl) na njemu.
On oba automobila održava.

On se prihvata groznih prljavih poslova (čišćenje i zamena sifona, filtera, kanti za đubre)

Ne žalim se, za sada postižem sve pa i da forumašim.
 

Back
Top