Ko je bio Josip Broz Tito?

U jednome si potpuno u pravu. Četnici su se borili za svoj narod i svoga kralja.

Ako ti je nick name prema jednom od tih stradalih rođaka, onda je sve jasno....

Nazalost taj veliki heroj nije mi u rodu,ali zar ima nesto lose u tome sto su se Cetnici borili za svoj narod ?
Ako cemo iskreno i ustase su se borili za svoj,a za koga su se borili partizani ?
U mom mjesti,svi casni i posteni ljudi otisli su u Cetnike,a tko je isao u partizane, ?
Najveci probisvjeti,seoske pjancine i vagabundi koji nisu imali nigdje nista svoga,najobicniji neradnici,koji su racunali sa revolucijom obogatit se preko noci.
Smetala im je burdjoazija da bi na kraju rata oni postali nova povlastena kasta i sve ono protiv cega su se zalagali.
Moj deda kaze da su najveci neradnici isli u partiju i oni koji nisu imali nista svoga.Cetnici su hranili lokalno stanovnistvo,da bi ovi sumski banditi dosli ih plackati i otimati hranu.
Takvi razbojnici postali su glavni komesari,a stanovnistvo moga kraja pamti sta su im donjeli ti osobodioci.
Banda,bili su isti ko i ustase,koliko je samo iz moje familije pobijeno,a da nisu bili u Cetnicima.
Kada su bjezali prema Trstu,zarobili su ih partizani,da bi pobili i zene i djecu,pa cak i trudnicu.
Ta stoka ne moze se nazivati Srbima,
Ne cudim se sto su nas ustase ubijale,jer tudjin ne zali,ali da nas nasi ubijaju toliko,ne mogu da vjerujem.
Na celu komunista bili su Hrvati i oni su smisljeno radili protiv naivnih Srba koji su bili obicno topovsko meso.
Kazem vam,nema razlike izmedju Hrvata bez obzira jesu li oni partizani ili ustase,jer da bi ste to razumjeli,morali bi ste zivjeti medju njima da bi ste shvatili koliko je bolesna njihova mrznja prema Srbima.
Bratstvo i jedinstvo skupo nas je vec par puta kostalo,jer na kontu tog bratstva i jedinstva,Hrvati su prosli nekaznjeno za holokaust na Srbima.
Lako je vama Srbijancima relativizirati,jer niste nikada osjetili hrvatsku patolosku mrznju na svojoj kozi,a onaj pametnjakovic koji poredi casni Cetnicki pokret sa ustasama,mora da je neki obozavatelj onog govnara iz Kumrovca.
Taj komunisticki manijak napravio je mnogo vecu stetu Srpskome narodu,nego ustase,jer nas je podijelio i zavadio,doveo do toga da Srbin dize ruku na Srbina a to je nesto najgore sto je moglo da nam se desi,jer da smo tako bili razdjeljeni u balkanskim i prvom sv. ratu,nikada nebismo pobijedili.
Komunisticki bezobrazluk i opravdanje za ubistvo velikog srpskog patrijote Dragoljuba Mihajlovica,pred svijetom mogao se opravdati jedino ako se kriminalizuje casna Cetnicka antifasisticka borba i zato jest nekome trebalo povlacenje znaka jednakosti izmedju Cetnika i ustasa,koji ni po cemu nisu slicni.
Srbi trebaju da budu najponosniji narod na svijetu,jer su jedini u svijetu imali pokret koji se borio istovremeno protiv dva najveca zla na svijetu komunizma i fasizma.
Mnogi narodi danas stide se svoje komunisticke i fasisticke proslosti (osim Hrvata,od kojih se polovica ponosi komunistickim a druga polovica fasitickim zlocincima) a u ovom dijelu Evrope Srbi su jedini imali autohtoni antifasisticki i antikomunisticki pokret.
Morate da shvatite postupke Cetnika,koji su taktizirali nekada malo sa Nijemcima i Talijanima,a nekada malo sa partizanima,jer prvenstveno je bilo spasiti ono sto se spasiti moze a to su ljudski zivoti.
Cetnici su vidjeli sta se desava sa srpskim narodom koji je Pavelicev rezim osudio na smrt,i Cetnicima nije bila primarna borba za teritorije ili da bi se ulizali ideoloskome vodji tamo u Moskvi,i Cetnicima je glavna zadaca bila docekati kraj rata sa sto manjim ljudskim gubicima.
Zasto su Cetnici ponekad saradjivali sa neprijateljima,jer su znali da su nemocni i nemaju se osloniti na koga i da bi svaka njihova akcija rezultirala jos vecim ustaskim odmazdama na civilno stanovnistvo,a ovako su hineci saveznistvo sa Svabama i Talijanima,bar donekle postigli da na odredjenim djelovima tzv.NDH,smanje se pa i izbjegnu veci pokolji nad neduznim srpskim civilima.
Partizanima niakda nisu bili vazni ljudski zivoti,oni su svjesno zrtvovali ljude,oni su vrsili teroristicke akcije nakon kojih su za odmazdu streljani neduzni civili a ustase su mogle cinit sta su htjele kada su imale svu tu njemacku tehniku i vojsku na svojoj strani.
Znam slucajeva gdje su nasi ljudi pricali,Njemci bi prosli kroz selo i dok bi se oni borili s partizanima,ustase su u medjuvremenu plackale i terorisale civile.
Zasto u Kninu i okolici ustase nisu mogle radit sta su htjele ?
Jer su Cetnici tu bili dovoljno jaki a najveci pokolji nad Srbima,desavali su se upravo tamo gdje su dejstvovali partizani i gdje nije bilo Cetnika.
Cetnici su znali da Nijemci nece dobiti rat i njihova glavna strategija je bila docekati kraj rata sa sto manjim gubicima po civilno stanovnistvo,a kako su skandinavsk zemlje docekale osobodioce zapadne saveznike,tako bi i Jugoslavija uz Cetnike bila oslobodjena od zapadnih saveznika i mi nebi smo zivili u jednom zlocinackom sistemu,nego zapadnodemokratskom za kavog su se borili Cetnici.
To su znali i partizani pa su zato i vodili pregovore s Nijemcima.poznatije kao martovske pregovore,gdje su Cetnike proglasili glavnim neprijateljima,jer njima nije bila primarna borba protiv fasizma i oslobodjenje naroda,nego bitka za ideologiju i draze im je bilo da narod i dalje bude porobljen od ustaskog fasizma,nego da ga oslobode zapadni saveznici.
Ali da je to bilo tako,onda oni nebi mogli preuzeti vlast,jer je to bilo prrano za njih a ruske boljsevicke snage jos uvijek daleko a bez njihove potpore oni nikada nebi mogli poraziti Cetnike,jer je vecina naroda bila uz Cetnike i sigurno bi radije izabrali ziviti u monarhiji koja bi prihvatila demokratsko uredjenje,nego u tamnici koju je donio komunizam.
I zato su partizani sabotirali Cetnike i onemogucili zapadne saveznike da oslobode Jugoslaviju od ustaskog fasizma,a znate li vi sta znaci 1 ili 2 godine biti porobljen.
Sta mislite koliko bi se spasilo srpskih zivota da su zapadni saveznici ranije prodrli na Balkan ?
U dvije godine ustase su imale mnogo vremena pobiti ljudi a to sve zahvaljujuci partizanima koji su namjerno sabotirali iskrcavanje zapadnih saveznika.
I na kraju,zna se da su Cetnici bili u reonu like i Dalmacije,te istocne Bosne i djelova Hercegovine i tu su ustaski pokolji nad Srbima bili znatno manji,ali zastro partizani koji su bili u srcu tzv.NDH nisu nikada niti pokusali osloboditi robijase iz Jasenovca,a zna se da su u tom rejonu partizanske snage bile daleko brojnije nego sto su bile Certnicke ?
 
Sta mislite koliko bi se spasilo srpskih zivota da su zapadni saveznici ranije prodrli na Balkan ?
U dvije godine ustase su imale mnogo vremena pobiti ljudi a to sve zahvaljujuci partizanima koji su namjerno sabotirali iskrcavanje zapadnih saveznika.
I na kraju,zna se da su Cetnici bili u reonu like i Dalmacije,te istocne Bosne i djelova Hercegovine i tu su ustaski pokolji nad Srbima bili znatno manji,ali zastro partizani koji su bili u srcu tzv.NDH nisu nikada niti pokusali osloboditi robijase iz Jasenovca,a zna se da su u tom rejonu partizanske snage bile daleko brojnije nego sto su bile Certnicke ?

1.zasto ne pitas generala nedica, koji se sastajao sa miletom budakom, doglavnikom NDH, i koji je imao istog nemackog naredbodavca? pa on je bio u situaciji , da sve srbi prebaci u srbiju...da je hteo
2. saveznici su se iskrcali u italiji , i nisu imali nameru da s iskrcaju na balkan, bez obzira koliko cetnici ziveli u tom uverenju. italija je kapitulirala, i cetnici koji su sluzili talijane , presli u sluzbu nemaca
3. ustaski pokolji su bili manji zbog toga sto su odredjeni cetnici sklopili sporazum sa NDH , a preko njih sa nemcima. o kojem je bilo ranije reci na ovom forumu.
4. cetnici nisu stitili sve srbe, nego samo ona sela odakle su dolazili . cetnici su bez ikakve milosti ubijali i palili srpska partizanska sela.
 
nešto si ti pobrkao

da razjasnimo: ja sam Hrvat, iz Hrvatske
dalje:
ono što sam rekao o četnicima (da su se borili za svog kralja i svoj narod) mislim sasvim ozbiljno i to mi je jasno

ako je netko bio probisvjet, palikuća i ubojica, onda je to bio Mane Rokvić i njegovi, skupa sa Đujićem
koliko god mi Mihailović nije drag, u usporedbi sa ova dva luđaka, on je bio čovjek koji se našao u teškim vremenima na teškom mjestu, i pokušavao balansirati na tankoj žici. to je radio onako kako je mislio da je najbolje, i o njemu će tek povijest reći svoju pravu ocijenu

za razliku od njega, Rokvić, Đujić i njihova bratija su se otvoreno stavili na stranu onih protiv kojih su se navodno trebali boriti (u Dalmaciji govorim o Talijanima), počinivši strašnu nepravdu i svom narodu i onima koji su živjeli kraj njih - Hrvatima
koliko god se oni tada skrivali iz Mihailovićeva imena i pokreta, ili netko to danas želio to takvim prikazati, oni nisu ništa drugo nego to što sam rekao

sve te teorije o komunizmu ti padaju u vodu, jer govorimo o 41. g., a ne o eventualno 46.g.!

moj pradjeda je bio komunist od 1928.g. i ja u životu nisam sreo poštenijeg, časnijeg i vrednijeg čovjeka od njega. umro je 1984. g., i žao mi je da nisam imao koju godinu više da zapamtim više od onoga što mi je govorio

ti imaš pravo na svoj nick-name i mišljenje o čovjeku prema kojem si ga dao, ali isto tako i ja imam pravo ne misliti o njemu pod milim bogom ništa ljepo!
 
Da ja nisam na pogresnom forumu:confused:nigdje Srba,sve sami hrvati i komunisti:roll:
U jednoj temi bezobrazno se umanjuju jasenovacke zrtve,a ovdje se propagira titov crveni fasizam:dontunderstand:

Koliko znam Cetnici nisu bili u ingerenciji Milana Nedica nego legitime jugoslovenske vlade u izbjeglistvu.
Drugo,da Cetnici nisu taktizirali kroz odredjenu vrstu suradnje s Talijanima i Njemcima,srpske zrtve bile bi daleko vece.To je ono,,ja cu tebi,ti ces meni'' brak iz nuzde a ne iz ljubavi,sto se ne moze reci za Hrvate koji su sa cvijecem docekali fasiste.
To je najobicnija laz da su Cetnici ubijali Srbe u partizanskim selima,jer nije bilo partizanskih sela.
Ti razbojnici izlijetali su iz sume i ubijali Njemce,koji bi se poslije iskaljivali i v rsili odmazde na civilima.
Zar mislite da bi partizani to cinili da su u tim selima zivile njihove familije.
E to je glavni razlog zasto Cetnici nisu raili takve nepromisljene akcije,jer sta bi smo mi dobili dizanjem pruge ili poste u vazduh /
Zar je to bilo vrijedno zrtve civilnog stanovnistva ?


Kakv god sporazum Cetnici da su sklopili sa bilo kime,to je bilo iskljucivo da se spasi neduzan srpski zivalj,dok su i partizani sklapali sporazume i sa Njemcima i sa ustasam,ali iz drugih razloga,iskljucivo onih koji bi njima koristili.
Nemogu se martovski pregovori,koji su bili ideoloske naravi,porediti sa sporazumimama pojedinih nizerangiranih Cetnickih zapovjednika kojima je iskljucivo bio cilj dobiti na vremenu i spasiti zivote dok ne dodju zapadni saveznici.
Cetnici nisu zrtvovali svoje najmilije kao partizani.
Svi znamo za onu partizanku koja je udavila svoje djete da djeciji plac ne otkrije njene drugove.
Takvo nesto jedna prava srpkinja nikada nebi napravila,jer Srbima i Cetnicima je narod ispred ideologije,sto se nemoze reci za partizane.
To za Manu i Djujica,najobicnija je ustasko/komunisticka propaganda.

A da su ustase i komunjare bili dobri drugari,najbolje svjedoce njihovi zatvorski dani gdje su se dogovorili i suradjivali na rusenje legitimne vlasti Jugoslavije.
Meni pribacujes da je Nedic surovao s Budakom,a zar nije onaj civut Mosa Pijada isto tako surovao s Budakom ?
 
Istorijski gubitnici sada pisu svoju istoriju. Jedan sitni i beznacajni kolaboracionista (toliko beznacajan da ga istorija Evrope nije zapamtila cak ni koliko norveskog Kvislinga) postaje u toj novokomponovanoj "istoriji" kolos demokratije, slobodarstva i zrtva u borbi protiv tiranije. Zanimljivo je da ga tako pamte jedino ovi pisci te novokomponovane istorije.
Zavrsio je nakon rata i sudjenja na nacin na koji su i mnogi njemu slicni zavrsili sirom Evrope - ni bolje ni gore, jer nije bio ni poznatiji ni znacajniji od slicnih saradnika okupatora, kojih je bilo u svim evropskim zemljama - slavu jednog Kvislinga ili jednog Vlasova nije uspeo da dosegne.
Onaj drugi, koji je iz rata izasao kao pobednik i koji jeste bio pobednik tokom celog svog zivota, prvenstveno zato sto je zastupao nesto bolje, naprednije i progresivnije, kao predstavnik i predsednik zemlje - clanice antihitlerovske koalicije, bio je docekivan sirom celog sveta, koji je pohodio i koji mu je dolazio u pohode, odajuci na taj nacin priznanje i postovanje onoj politici ciji je on simbol bio. Nije Titu dosao Staljin, niti je on otisao Mao Ce Tungu (ili kako bi vec, pravilnije, trebalo napisati ovo ime), njega su docekivali i Kenedi u Vasingtonu, i papa u Rimu, i Elizabeta II u Londonu, a ti isti, njihovi naslednici a i prethodnici bili su mu gosti. I bas niko, od tolikog broja drzavnika iz celog sveta, medju kojima je najveci broj sasvim izvesno predstavljao ljude nesumnjivog moralnog i politickog integriteta da ga ne upita: "Je li, bre, zasto ti pobi 150 000 pripadnika srpske gradjanske klase i luconosu slobode i perjanicu demokratije i antihitlerovske borbe, Drazu Mihajlovica, prvog gerilca Evrope?" I na kraju, kada je u dubokoj starosti odlazio s ovog sveta, ceo taj svet dosao je da se pokloni njegovoj seni - kakvi lazovi, licemeri i kukavice!
Da li je moguce da su se bas svi bojali da ga to upitaju? Ili, mozda nisu znali, kao sto to nisu znali ni brojni hronicari II svetskog rata i pisci istorija savremenog doba, nego je trebalo da im istinu otkriju, um prosvetle i moralu ih poduce kragujevacki "Pogledi" i @Koca sa svojim dodatnim nikovima, licno?
 
Занима ме ваше мишљење о човеку, постоје доста теорија, по којима Тито, рођен у Кумровцу, уопште није онај Тито који је владао земљом... Ја сам лично поклоник те теорије, и прилично сам сигуран у моје ставове, али видим да на овом форуму има доста "учених" људи, па ајде да упоредимо нека размишљања, ставове, покрепљене чињеницама...
 
Стаљин је рекао да је шпијун!
А он никада није грешио!

"Југословенска партија у рукама убица и шпијуна"

Постоје многе теорије о Титу,заиста је невероватно да је човек који се искрено борио
и поштовао Стаљина на крају окренуо леђа нашем једином пријатељу СССР.
Убијао људе ,прогонио и окренуо леђа и комунизму за којег се залагао.

Могу бити две ствари

Шпијун
Продата душа
 
Занима ме ваше мишљење о човеку, постоје доста теорија, по којима Тито, рођен у Кумровцу, уопште није онај Тито који је владао земљом... Ја сам лично поклоник те теорије, и прилично сам сигуран у моје ставове, али видим да на овом форуму има доста "учених" људи, па ајде да упоредимо нека размишљања, ставове, покрепљене чињеницама...

Ja spadam u one koji sa sigurnoscu tvrde da Tito nije bio Mali Joza. Mislim da se na 'zatvorskim univerzitetima' u Kraljevini Jugoslaviji nisu ucili strani jezici (Tile je vladao nemackim, engleski, ruskim i esperantom - moguce je da je znao jos neki), svirao klavir i sl, stvari. Inace u prilog teoriji da Mali Joza nije Tito jeste cinjenica koja se dosta spominje da je metalski radnik Josip Broz izgubio jedan prst, a da je nas Tile imao svih 10 prstiju.

Jednom sam procitao teoriju koja mi se jako dopala mada sam je samo jednom procitao u nekom casopisu. Teorija kaze da je Cercil imao crnu ovcu u familiji. Najmladjeg brata koji je otisao u Spanski gradjanski rat i nikada se vise niej vratio i o kome se navodno ne pise puno u Cercilovim biografijama. E sada, ja nemam pojma da li je to tacno ili ne, ali po toj teoriji to je bio Tile. Posto se vecina teorija slaze da je do 'zamene' doslo nakon Drvara, i da su Englezi tada stigli na Vis ovo mi zvuci kao moguca teorija.
 
Tri carobnjaka

Merlin, Gandalf i Tito

merlin.jpg
img_9.jpg
josip_broz_tito_large.jpg
 
Баш то што је рекао Падре, ја сам причао са неким људима, са историчарима, који су ми такође потврдили моје сумње... Па како ће један чобанин, да зна есперант?! Она грациозна кретња и држање... Па како је Тито причао? Па причао је као странаца... Ја сам сигуран да је Тито, био Амерички човек... Прави Јоже је погинуо у Шпанском грађанском рату ( неко сазнање из мојих извора ) Човек који је владао Југославијом, био је човек са запада. Основан је покрет несврстаних, зашто? У том периоду је на стотине колонија "западиних сила" добило не завистност. Логично је да све те земље, стану на страну земље противника својих колонизатора, то јест, да страну на страну Русије, и да прихвате комунизам. Стварање наведеног покрета је придобило пажњу бивших колонија, а шта би било да су све те земље прихватиле комунизам...
 

Овако је било пре 1948 године!

Тито и Стаљин словенско јединство ,онда Тито одлази западу ,убија ,прогони ,клања
се Ватикану!!

Једноствано речено био је шпијун ,постао...
 
Информациони биро је оценио да КПЈ спроводи непријатељску политику према Совјетском Савезу, да се линије КПЈ кидају са марксистичког гледишта, да се КПЈ расплињава у беспартијској маси, да се партија разводнила у Народном фронту, да нема критике и самокритике, да Партијом руководе шпијуни и страни плаћеници, да се у Партији не слушају савети осталих комунистичких партија, да се Партија креће ка буржоаским циљевима. На крају Информбиро позива све здраве елементе верне марксизму и лењинизму да смене дотадашње руководство КПЈ и поставе оне људе који ће прихватити овакве предлоге Информбироа и који ће поставити ствари на своје место.

На крају заседања, 29. новембра 1949. усвојена је друга резолуција Информационог бироа комунистичких партија под називом "Југословенска партија у рукама убица и шпијуна". Са много тежим речима од претходне резолуције, Информбиро је закључио да је југословенски ЦК скренуо са социјалистичког пута и да иде ка националистичким тековинама, да је Београд претворен у центар америчке шпијунаже, да је већина чланова Политбироа ЦК у рукама империјалистичких газда, да је убиство Арсе Јовановића изведено у заседи, да је Жујовићево хапшење било по налогу империјалиста, да је исти Жујовић убијен у логору, да у земљи власт има једино специјална полиција УДБ-а, која је напунила затворе правим комунистима, да су високи функционери КПЈ гестаповски агенти који су омаловажили руску помоћ у ослобађању земље и кренули са рестаурирањем фашизма и сл.

Народу Југославије Стаљин се обратио речима;

:Југословени ви још увек нисте свесни Титове улоге у почетном растурању Југославије ,време ће показати ко је Тито"

Ова резулуција Информационог бироа је одговор на твоју тему!

Истина постојао је један Тито пре 1948 и један после 1948

Нисам за теорије завере о постојању два Тита као две личности,два различита човека.Али је очигледно да је постао шпијун.

ПАРА ВРТИ ГДЕ БУРГИЈА НЕ МОЖЕ
 
Bravo drugovi pioniri, vidim da me se još sjećete.:klap:
Lijepo do vas, baš lijepo. :D

Dragi nas Najveci sine nasih naroda i narodnosti, ne samo da te se secamo nego te (sto bi moja baka govorila) od blata pravimo.
Druze Tito, ti si krao al si i nama dao. Ovi kradu ali' nama ne dadu!
I mozda jesi bio hohstapler al' si bio gospodin covek. A sada se tvojih imitatora toliko nakupilo al' ti nisu ni do kolena. Kada bi sada izasao na demokratske izbore veruj mi da bi ih pobedio u svim drzavama bivse nam domovine!
 
Док се не отворе архиви у Москви, Лондону, Риму не може се са сигурношћу склопити мозаик о Титу.
Проф. др Смиља Аврамов је покушала да дође до података из страних архива али јој је у свим случајевима речено да досије Тито није за јавност доступан још бар 50 година.
Постоји вероватноћа да је Тито поред Аустроугарске обавештајне школе у Печују и НКВД Академије у Москви за чије је специјалне службе радио, радио и за британски СИС што НКВД није знао приликом врбовања.
Иначе ради се о врло образованом и човеку са лепим манирима, нпр. читао је Гетеов Фауст на немачком језику. А умео је и припит да каже за себе да је Фауст над Фаустима.
 

Back
Top