Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da ovde na forumu se pojavljkuju ljudi sa mastom,a ne sa iskustvom o radu u Ruskoj federaciji. Covek koji kaze da se za Moskvu putuje 2 h, a za Habarovsk 7 h avionom, nije video Rusiju, taj prica gluposti! On en zna nista! Bolje da ostavi forum za ljude koji su isli i radili, i imaju klakva-takva iskustva iz Rusije. Za Moskvu se leti 2h i 40 min. , a od Moskve sutradan, posto se prespava u Puskinovu, u podmoskovlje, leti se do Nejungrija 8,5 h sa sletanjem u Novosibirsku, da se sipa gorivo.
Sto se tice rada plata je od 5-6 $ \ h a ne manja u Hopexu kako neki doticni objasnjava i tvrdi. obezbedjen vam je smestaj i tri obroka na dan. ``Prijatelju`` radnik koji ide da radi, za platu od 5-6 $, i ako mu je to tako receno, treba da zna da ce tako i biti. Nema napredovanja u poslu, tu se traze majstori-radnik koji zna svoj posao i pristaje na tu cenu rada. S` obzirom da u Srbiji nema posla i da nam i dal;je obecavaju mrkonjic, Tadic i ostali posao, mi ga nemamo, pa smo primorani da idemo u svet! U Srbiji ima posla za ``postene`` ljkude, a pare idu kod tajkuna i ostalih lopuza, gde je radnickja klasa na zalost obespravljena i pretvorena u feudalne robove! Sto se tice posrednika, malo je njih iz nizih staleza- e ti su i posteni! Nude ono sto znaju da je istina i kazu da je stvarno stanje lose i da se tesko zaradi, ali se i zaradi obecano. Ja znam coveka iz Zrenjanina, sve je ispostovao i sve je bilo kako smo se i dogovorili. tesko je, lose, ali ovde kazete da je malo, ali u srbiji nema ni tih para. Sve sto je covek rekao, tako je i bilo! Jedino se odlazak oduzio, ali eto vredelo je tog cekanja, i ko nije odustao, stigao je do cilja. I ja jedino mogu da kazem reci hvale za njega!z:)
 
Zvao sam Hopex Internasional Zakazali su mi razgovor za ovaj mesec nza posao u rusiji pa me interesuje ali u evrima koliko to je satnica koliko su ozbiljni i posto prvi put idem interesuje me koliko se ceka na odlazak ,a i koliko se placa odmah i da li se toi moze odbijati od plate. kilika je to plata na mesecnopm nivou za majstora ali u evrima .koji su sve dokumenti potrebni za odlazak .Posto sam podstanar sa porodicom u N.s voleo bih da mi neko odgovori da li je to stvarno ozbiljna firma........
 
pozdrav.ja sam bio na razgovoru u decembru.u iskecivanju sam da li se me pozvati na drugi krug ili vec....
deluju mi ozbiljno...uslovi koje su mi ponudili su korektni....
ne znam sta ce biti...nada umire poslednja..:)
 
e da i zaboravih da kazem,da sam se raspitao o HOPEXU,JEDAN STARIJI KOLAGA koji je 10 god radio u habarovsku za firmu koja je radila zajedno sa hopexom,kaze da su korektni i da nikada nije bilo problema a da je on cuo za to.
 
Zdravo i i meni su zakazali razgovor u agenciji nekoj koja se nalazi u Tiršovoj , pa se ide preko Hopexa a i u Zlatiborskoj to je direktno Hopex s tim što u agenciji uzimaju 150 e od prve plate za zaposlenje. Plaćaju to znam sigurno ali dešavaju se kašnjenja u odnosu na ovde nije strašno. Bio sam i u Jakutsku pošteno su plaćali ali nisam bio osiguran ovde je i osiguranje uključeno. Najgore je što se nekoliko puta ide za Beograd pa su i to dodatni troškovi. Ali ako ne pokušam ništa nemam . Ako budeš pozvan javi,pozdrav Dragan!
 
Ne znam odakle bih poceo?! Ja sam se upravo vratio iz Sibira, nakon 3 meseca rada. Hopex placa od 5-6 $/h, i sto je najvaznije placa redovno, i kako ljudi koji su duze tamo kazu nikome nisu ostali duzni ni dinara. Da ne gresim dusu, bilo je nekih kasnjenja i po 2-3 meseca, ali su usli u redovan ritam isplate, ako tako mogu da kazem. Svakog 1. i 15. u mesecu, svaki radnik, dobije na ruke po 100$ akontacije, a ostatak se uplacuje na devizni racun. Za ova 3 meseca, zbog velike hladnoce, radilo se malo skraceno, i nije bilo uslova za prekovremeni rad, pa je 300 sati neki prosek na koji izadjes tokom meseca. Smestaj nije zlatan, ali je sasvim pristojan, sa kupatilima, i toaletima. Rekao bih da je sreca da je na ovom gradilistu bilo srpskih kuvara pa su i ta 3 obroka, koji sleduju, bila ok. Jeste malo problem sto je daleko civilizacija, ovo gradiliste je recimo 100 km od Aldana, i 170 km od Nerjungrija. Sem cigareta, koje su u odnosu na nase cene manje za oko 20%, sve ostalo je dosta skuplje. Npr, hrana, alkohol, tehnika, garderoba, provod... Na ovom gradilistu ima i signala za telefon, pa i internet. Na onim na kojima nema, a to su 13(Lensk) i 41(Tigrovi, oko 300 km od Vladivostoka) postoje satelitski telefoni i svaki covek moze da se javi kuci kada zatreba. Neko je u prethodnim tekstovima spomenuo trajanje leta... Do Nerjungrija od Moskve let traje 7h, pa i manje. Sto se tice posrednika svi oni uzimaju pare. Iskustva su razlicita, ljudi su davali od 60-150 eura. A upoznao sam i jednog nesrecnika kome su uzeli celih 850 eura, tokom 8 meseci koliko je cekao na odlazak. Tako da ko hoce preko Hopexa, dovoljno je da okrene telefon, ili ode u Beograd, tj Zemun, i licno se prijavi. I da, najveci problem jeste hladnoca. Ja sam na svojoj kozi osetio kako je raditi i na -56, a neki prosek je -40!!! Ali, svako je na razgovoru sa ljudima u Hopexu upoznat sa svim uslovima na koje ide, pa... kome se svidja, mora...
 
Ma video sam to na njihovom sajtu :D Nego jel bio neko nekada preko njih da radi negde??I kakvi radnici su im potrebni,majstori ili fizikalci.. :D

Ja sam bio, i vracam se nazad na gradiliste za 20-ak dana. U principu svako ode, bio majstor, ili ne. Jer oni to ne mogu da znaju. E sad, onima koji misle da nema veze sto ne znaju nista, vrlo brzo dobiju lose ocene, smanji im se satnica, i verovatno ih nikada vise ne zovu! Sve u svemu, Hopex je dobra, proverena firma. Dobar je i Stroj International, od tog Jovise, iz Bajine Baste, ali je kod njega i manja satnica nego u Hopexu. On sada ima i neke poslove u Libiji, fiksna plata je 2500Eura, ali se ugovor potpisuje na godinu dana. I dobra je firma od nekog Krstica, mislim da je iz Valjeva. Sa cenom rada je tu negde kao i Hopex, s tim sto celu platu isplacuje na ruke, i znam da radi po evropskom delu Rusije, i gradilista su mu bas u gradu. Ako nekog interesuje saznacu brojeve telefona od te dve firme, pa cu napisati ovde.
 
Zamolio bih zexa zr da mi se javi...isto sam zrenjaninac i preko jednog poznanika treba da idem u rusiju,isto je hopex u pitanju. Malo me brine sve to jer sam citao svasta u poslednje vreme o tome.Mada mi je receno da dobijam povratnu kartu i pasos kod sebe i da ne treba da brinem!
 
Pozdrav svima :bye: Moj sin je na radu u Rusiji od augusta meseca,preko Hopexa, i ja bih vas sve zamolila da ukoliko dobijete poziv da nam se javite ovde, ili meni na pp ako saznate datum polaska i broj gradilista na koje idete.Srecno svima, :hvala:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top