Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Godinama gledam ovaj forum i pitam se kako su ljudi glupi i kako mogu da lažu.Samo mogu reči da u Rusiju idu oni koji imaju vezu.Ima ljudi koji znaju dosta poslova raditi i dobri majstori i ne idu često već čekaju kući da ih pozovu po pola godine i više.Ja radim trenutno u Bratsku NPS 6 u centralnom magacinu i znam kako stvari idu u vezi odlaska.Znači idu samo oni sa vezom a poneko i ko nema vezu.Pozdrav
 
Godinama gledam ovaj forum i pitam se kako su ljudi glupi i kako mogu da lažu.Samo mogu reči da u Rusiju idu oni koji imaju vezu.Ima ljudi koji znaju dosta poslova raditi i dobri majstori i ne idu često već čekaju kući da ih pozovu po pola godine i više.Ja radim trenutno u Bratsku NPS 6 u centralnom magacinu i znam kako stvari idu u vezi odlaska.Znači idu samo oni sa vezom a poneko i ko nema vezu.Pozdrav

to je tacno,porodicna firma 100 posto,e sad ko ima DOBRU vezu ne ceka dugo.....rodjaci,komsije itd. imaju prednost...od nove godine cekam .....al ko ceka taj doceka:worth:
 
to je tacno,porodicna firma 100 posto,e sad ko ima DOBRU vezu ne ceka dugo.....rodjaci,komsije itd. imaju prednost...od nove godine cekam .....al ko ceka taj doceka:worth:

Ja ti mogu reci da nisi u pravu. Ja sam prosle godine bio zadnji put na Sabeti,dosao kuci i odmah taj dan su me zvali i nisam hteo da idem. Od tada pa do pre mesec ipo dana su me stalno zvali i ja im svaki put rekao da necu da idem. Pre mesec ipo dana su me zvali,pristao sam i vec mi i priglasenje stiglo i lekarski uradio i sledece nedelje idem. A vezu nemam. Zavisi sta si po struci,i kako si se pokazao na gradilistu kad si bio u Rusiji.

- - - - - - - - - -

Godinama gledam ovaj forum i pitam se kako su ljudi glupi i kako mogu da lažu.Samo mogu reči da u Rusiju idu oni koji imaju vezu.Ima ljudi koji znaju dosta poslova raditi i dobri majstori i ne idu često već čekaju kući da ih pozovu po pola godine i više.Ja radim trenutno u Bratsku NPS 6 u centralnom magacinu i znam kako stvari idu u vezi odlaska.Znači idu samo oni sa vezom a poneko i ko nema vezu.Pozdrav

Kao prvo treba da te bude sramota da ljude nazivas glupim i da su LAZOVI,a kao drugo da li ti znas na kom si gradilistu...NPS 6 ili NPS 2?!!! 27-og juna u 12:35 si napisao da si na jednom gradilistu,a vec u 17:27 si na drugom gradilistu.
 
Ja ti mogu reci da nisi u pravu. Ja sam prosle godine bio zadnji put na Sabeti,dosao kuci i odmah taj dan su me zvali i nisam hteo da idem. Od tada pa do pre mesec ipo dana su me stalno zvali i ja im svaki put rekao da necu da idem. Pre mesec ipo dana su me zvali,pristao sam i vec mi i priglasenje stiglo i lekarski uradio i sledece nedelje idem. A vezu nemam. Zavisi sta si po struci,i kako si se pokazao na gradilistu kad si bio u Rusiji.

- - - - - - - - - -



Kao prvo treba da te bude sramota da ljude nazivas glupim i da su LAZOVI,a kao drugo da li ti znas na kom si gradilistu...NPS 6 ili NPS 2?!!! 27-og juna u 12:35 si napisao da si na jednom gradilistu,a vec u 17:27 si na drugom gradilistu.

e izgleda je on pametan a mi glupi,pa on moze biti na dva gradilista u isto vreme

- - - - - - - - - -

a idi ljudi i koji nemaju vezu,al i meni su u bgu u kancelariji rekli da bi brze otisao treba neko od poslovodja da sa gradilista da posalje mejl i da trazi da bas mene posalju,u prevodu ako imas nekog da urgira....ides brze...
 
e izgleda je on pametan a mi glupi,pa on moze biti na dva gradilista u isto vreme

- - - - - - - - - -

a idi ljudi i koji nemaju vezu,al i meni su u bgu u kancelariji rekli da bi brze otisao treba neko od poslovodja da sa gradilista da posalje mejl i da trazi da bas mene posalju,u prevodu ako imas nekog da urgira....ides brze...

Jeste druze,ako si vec bio na nekom gradilistu i ako imaju potrebu da te odmah vrate,veruj mi mozes se vratiti za manje od 10 dana. Inace,imas ti u Bg u firmi "onih" kojima mozes platiti da bi se odmah vratio.E sad,koliko para takvo i gradiliste,pa ako ti se isplati da delis sa njima da bi dobio dobro gradiliste ti daj pare :)
Moj vam je savet svima,ko god ne zeli da se vrati u Rusiju imate Cesku i Slovacku. Moze da se ustedi 800e ako ste nepusac i ako ne trosite na pice i na provod. Znaci,ako neko ide da radi zbog porodice 800e moze da se zaradi,to vam ostane kad odbijete hranu. Pa razmislite, Ne zaradjuje se samo u Rusiju. Pored Ceske i Slovacke,imate Austriju 800-1200e i Svedsku oko 1000e. Ja sam bio,i cekam sad da mi prodje 90 dana pa taman da iskoristim Rusiju.
 
Ja ti mogu reci da nisi u pravu. Ja sam prosle godine bio zadnji put na Sabeti,dosao kuci i odmah taj dan su me zvali i nisam hteo da idem. Od tada pa do pre mesec ipo dana su me stalno zvali i ja im svaki put rekao da necu da idem. Pre mesec ipo dana su me zvali,pristao sam i vec mi i priglasenje stiglo i lekarski uradio i sledece nedelje idem. A vezu nemam. Zavisi sta si po struci,i kako si se pokazao na gradilistu kad si bio u Rusiji.

- - - - - - - - - -



Kao prvo treba da te bude sramota da ljude nazivas glupim i da su LAZOVI,a kao drugo da li ti znas na kom si gradilistu...NPS 6 ili NPS 2?!!! 27-og juna u 12:35 si napisao da si na jednom gradilistu,a vec u 17:27 si na drugom gradilistu.
Ja sam bio na NPS 2 zaradio platu a onda sam dobio premeštaj, tako da sam primio kada sam bio na drugom gradilištu.
 
Вероватно гуглаш под греском . Не постоји Лењинград .:dontunderstand::cross::ajmo: А неће ти бити лоше .

ne guglam,i nije lenjingrad nego lenjingradska oblast...lenjngrad je sad st.petersburg......a u firmi su mi rekli da mi rade papire za tu oblast,pa pokusavam da saznam nesto konkretno o gradilistu ovde na forumu,al niko nisata da kaze:dash:

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...Bq0GmUuP9eVWrudBjjcoXA&bvm=bv.126130881,d.bGs
 
ne guglam,i nije lenjingrad nego lenjingradska oblast...lenjngrad je sad st.petersburg......a u firmi su mi rekli da mi rade papire za tu oblast,pa pokusavam da saznam nesto konkretno o gradilistu ovde na forumu,al niko nisata da kaze:dash:

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...Bq0GmUuP9eVWrudBjjcoXA&bvm=bv.126130881,d.bGs
Da li mislis na gradilista u blizini St.Petersburga?

- - - - - - - - - -

Da li mislis na gradilista u blizini St.Petersburga?

O tim gradilistima,mislim da ih ima dva nesto sam cuo. U blizini su nekog jezera.Ne znam sta se tacno tamo radi,ali sam cuo da nisu nesto bas najbolja. Bili su neki momci na lekarskom kad sam i ja bio pa su pricali,ali nisam slusao ceo razgovor,znam da su rekli da se nisu tamo usrecili.Zasto i zbog cega ne znam. Ali,kad gledas nigde vise u Rusiji nije bas najbolje. Prvenstveno zbog satnice,na koju gubis otprilike 25% na dolar-rublju. A mozda i malo vise.
 
Davno, kada sam otvorio temu, otvorio sam je sa idejom da vam ukažem da postoje ljudi koji zaista rade svoj posao, i koji šalju radnike na rad u Rusiju, tako da im je prevara poslednje na šta će pomisliti.
I dao sam vam kontakt mog prijatelja koji se time bavi.
Nažalost, pre dvadesetak dana on je preminuo, i ovaj moj komentar je jedan omaž jednom sjajnom tipu i velikoj lafčini.
Neka mu je laka zemlja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top