Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobar dan, svima ja sam nova i veoma zabrinuta , jer muz treba da mi putuje u SABETU.Nista ne znamo kako je tamo i kako to sve funkcionise.
Molim vas za sve informacije koje imate ....:dontunderstand:

Pozz Ivana, moj muz se vratio sa Sabete pre nedelju dana. Nije tako strasno kako pojedini ovde pisu, ali neka ne ocekuje hotel i sobnu poslugu. Smestaj nije los, hrana takodje. Ima svega i svacega, to stoji, ali je najbitnije da zna zasto je tamo otisao, jer sigurno ide kao i vecina, zato sto ih je muka neka naterala. Jako je hladno, neka ponese toplu odecu i obucu, sto vise vitamina c, magnezijum, fervex i slicno. Imaju lekara, net je jako los, mi smo uspevali da se cujemo samo obicnim sms-om.Alkohol NIKAKO, vodu obavezno flasiranu, radi ono zbog cega je dosao, i to je u sustini to. Da je jako lose, ne bi se toliko ljudi vracalo tamo, medju njima i moj muz koji ponovo ide za 10-tak dana.
Ako te jos nesto zanima, pitaj slobodno. Pozz..:bye:
 
Zorane, na koje gradiliste na Kujumbi ides ? Ja bi trebalo uskoro da krenem na lot 3 sa Velsstroy Moskva. Lekarski sam radila 20.oktobra u vojvode stepe. Nisam jos dobila info kada putujem tacno. Pozdrav.

Gradiliste Kujumba VES T-K

- - - - - - - - - -

Zorane, na koje gradiliste na Kujumbi ides ? Ja bi trebalo uskoro da krenem na lot 3 sa Velsstroy Moskva. Lekarski sam radila 20.oktobra u vojvode stepe. Nisam jos dobila info kada putujem tacno. Pozdrav.

Pozdrav.

Koliko godina imas radno iskustvo u struci?

Unapred zahvalan!
 
Pozz Ivana, moj muz se vratio sa Sabete pre nedelju dana. Nije tako strasno kako pojedini ovde pisu, ali neka ne ocekuje hotel i sobnu poslugu. Smestaj nije los, hrana takodje. Ima svega i svacega, to stoji, ali je najbitnije da zna zasto je tamo otisao, jer sigurno ide kao i vecina, zato sto ih je muka neka naterala. Jako je hladno, neka ponese toplu odecu i obucu, sto vise vitamina c, magnezijum, fervex i slicno. Imaju lekara, net je jako los, mi smo uspevali da se cujemo samo obicnim sms-om.Alkohol NIKAKO, vodu obavezno flasiranu, radi ono zbog cega je dosao, i to je u sustini to. Da je jako lose, ne bi se toliko ljudi vracalo tamo, medju njima i moj muz koji ponovo ide za 10-tak dana.
Ako te jos nesto zanima, pitaj slobodno. Pozz..:bye:

Moj suprug je trenutno na Sabetti po treci put i nezali se kaze da je cak i bolje hrana im je bolja sad.Samo nek suprug kupi rostelkom karticu u urangoju jer jedino ona tamo radi ali internet karticu i nek mu tamo neko objasni ima caka da se nesto ukuca i manje skida i watss app radi na njoj mada bolje u smestaju sabeta i gardok nego na etapu
 
Bili smo isti dan na razgovoru, moguce je da cemo putovati zajedno :)

Da. Tog dana su bila dva termina za razgovor. Ti si bila od 10h, pretpostavljam?
Sta su tebi rekli posle obavljenog lekarskog pregleda? Kada ocekujes da ides?
Meni su rekli mesec ipo do dva, neposredno posle lekarskog pregleda.
Koju poziciju si dobila za rad.
Ja sam inzenjer u pripremi gradilista.

Pozdrav.
 
Da. Tog dana su bila dva termina za razgovor. Ti si bila od 10h, pretpostavljam?
Sta su tebi rekli posle obavljenog lekarskog pregleda? Kada ocekujes da ides?
Meni su rekli mesec ipo do dva, neposredno posle lekarskog pregleda.
Koju poziciju si dobila za rad.
Ja sam inzenjer u pripremi gradilista.

Pozdrav.

Ista ta pozicija, da. Bila sam kasnije, oko 14h mislim . Takodje mi je receno mesec I po do dva nakon lekarskog. Nadam se da cemo u December otici svakako.
Poslala sam ti privatnu poruku, pogledaj u inbox.

Pozdrav.
 
ma ja jos nigde nisam bio ali sam se informisao malo u zadnjih mesec dana oko aktuelnih gradilista dok nisam saznao gde idem...
idem za Kujumbu na nps1 ili 2
ako nekog zanima gde je NPS1 u Kujumbi nek kopira ove koordinate u google earth ili u google maps
60°43'48.60"N 97°31'26.08"E

Ljudi,zna li neko bilo sta o firmi SIV INVEST koja je podizvodjac Ruskog Velestroja?Pisite ako znate.
Krajem decembra idem u Kujumbi...
 
- - - - - - - - - -



sta u ovom izlaganju nije tacno ??? Da prednost imaju Rusi,Kirkizi pa Srbi ??? Da leci veterinar ??? Da zakidaju radnike ??? Taj nije video kancelariju M - JO...taj je radio po 12h napolju i ziveo kao u zatvoru.To nije problem Velesa...to je problem Srbije i Srba...i ovde u Srbiji te lece tatini sinovi koji ne znaju dijagnozu da postave...svi imaju prednost u nasoj nam drzavi sem nas ..npr-kad ces kod kineza dobiti fiskalni racun,a nas da ti ne izda racun oooodmaaa kazna i zabrana rada...to je jedan od primera...svako od radnika na forumu je sigurno ili doziveo ili gledao tucu ili raspravu u menzi zbog parceta hleba (i ovde smo se tukli u redu za litru mleka)....da ne smaram mnogo.. to sto sto se u Sibiru desava to je na zalost Srbija u malom...tako da i tek kako ima veze s`mozgom...to je Veles-to je Srbija-to smo mi
pozdrav svima-ne znam sta mi bi :think:

U tim izlaganjima skoro nista nije tacno.Ali ako do sada nista shvatili o cemu pricam ovde,nikad i necete...NE zivis u zatvoru,svi imaju pravo kad hoce da spakuju krpe i odu.Ja sam ovde medju prvima govorio da su na gradilistima med. sestre i da lekara nema nisu ni videli u zivotu...Ali ok,veruj u sta hoces,to ti je Ustavom zagarantovano pravo... :-)
daj zvezdana nepricaj gluposti o logorima ! nego neka ti kazu realno gde zive I \koliko rade !?!?! s obzirom da smo se svi prijavili kao majstori kod sikimica u novom sadu a kada smodosli u magadan izaslo na videlo da je vise radnika u stvari neradnika ( konobari muzicari kockari kladionicari Itd ) nadam se da tvoj verenik nije medju njima !!!??? plata kasni ali nista strasno glavno da ce da bude isto tako je I prosle godine kasnila ali nam je sve isplaceno
Ima mnogo istine u ovome sto si rekao...Na zalost.
Nema potrebe da pričam gluposti. Ako 40 ljudi kaže jedno i vidis slike i snimke onda je sve jasno kao dan. Zasto bi jos neko činio uslugu Sikimiću i dao mu 50 evra a za uzvrat da ne dobije baš ništa?!Koliko rade?PREVIŠE!Ne zanima me zalaženje u tuđi život i ne razmišljam o tome ko je kakav. Svi su ljudi koji su otišli da rade i zarade. Nadam se da će biti isplaćeno!Neko će morati da plati te ljude.
Znas,ima nesto o cemu svi koji tamo rade cute i to je nepisano pravilo.Malo je gradilista a jos manje ljudi koji RADE 12 sati dnevno.To sto 40 ljudi kaze isto...Kolegijalnost na delu.i od tih 40,37 ili 38 se vrate odmah posle odmora na isto mesto,koliko im je bilo lose.
Necu nikoga da omalovazavam,ali ja sam zbog toga i napustio Veless-beograd,dosadilo mi je da se koriste mojim ledjima i kad treba i kad ne treba.Ali nisu me drzali u logoru,iako je bilo ogradjeno zicom,kamerama i obezbedjenjem svuda,od kuhinje do mesta gde smo ziveli.Podneo zahtev za kuci,spakovao krpice i otisao.
I ono glavno,iako je kasnilo,sve mi je bilo isplaceno.Ne branim firmu sto kasni sa isplatom,to je bezobrazluk po meni,ali ipak je placeno!Cak i onoj VECINI koja te plate nije zaradila (po mom misljenju) ni 10% od ocekivanog...
Vise informacija o gradilistu u Kujumbi na nps2,molim saljite!!!!Unapred hvala
Prelistaj forum unazad...Ima informacija brdo.
 
Ljudi,zna li neko bilo sta o firmi SIV INVEST koja je podizvodjac Ruskog Velestroja?Pisite ako znate.
Krajem decembra idem u Kujumbi...

Sto se tice siv investa lopovska firma u stvari oni su nula od firme pocevsi od jadnih odela do same isplate radnika do raznih njima znanih skidanja sati kad si bolestan naplacivaju 35 dolara smestaj i hranu i obavezno odbijanje putnih troskova nazovi agenciju astru to je nevladina organizacija oni ce ti reci sve o firmi siv invest
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top