Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo i meni konacno dobrih vesti.boban iz velestroja mi javlja da sam konacno odredjen za sabetu i da sada samo cekam poziv iz kol centra.ceka se da se kupi karta.ajd i to cudo da vidimo.svima sve najbolje
Druze i mene zvali iz kol centra i rekli mi da samo treba da mi kupe kartu, kaze 6 mart dan dva tamo vamo. Inace bili smo zajedno na lekarskom ja sam bio u redu posle tebe odnosno poslednji. Ajde ako ti nije problem da mi napises ono osnovno sta poneti i znas li koliko se ceka akontacija da znam koliko para da ponesen do uplate akontacije? Unapred hvala!
 
Druze i mene zvali iz kol centra i rekli mi da samo treba da mi kupe kartu, kaze 6 mart dan dva tamo vamo. Inace bili smo zajedno na lekarskom ja sam bio u redu posle tebe odnosno poslednji. Ajde ako ti nije problem da mi napises ono osnovno sta poneti i znas li koliko se ceka akontacija da znam koliko para da ponesen do uplate akontacije? Unapred hvala!

Javi mi danas na pp broj mob.pa cu ti sve objasniti.ja sam do sada osim zimskih stvari nosio 200-250$ za svaki mesec.inace ne znam kako u velestroju funkcionise akontacija.do sada sam dobijao pre nego sto odem.
 
Javi mi danas na pp broj mob.pa cu ti sve objasniti.ja sam do sada osim zimskih stvari nosio 200-250$ za svaki mesec.inace ne znam kako u velestroju funkcionise akontacija.do sada sam dobijao pre nego sto odem.

akontacija legne samo za prvi odlazak... svaki naredni samo cekas platu, dva meseca, posto tako isplacuju...
inace, akontacija nekom odmah legne, a neko je ceka.. mi cekali, vise od dve nedelje a prijatelj dobio dok je jos u avionu bio...
pozdrav
 
Hvala pticice.svaka informacija je dobrodosla.ne znam samo zasto se zove akontacija ako se dobija posto odes.znaci treba ipak nositi svoje ili pozajmljene pare

Akontaciju nemate gde ni podici, ni dopunu za telefon nemate gde da uplatite sem u Urengoju ako imate nekoga ili kad ljudi odlaze kuci i ako znate neke koji dolaze jer se u Urengoju ceka dan, dva ili pet kako se kome zalomi pa tek onda Sabeta! Srecno !!!
 
Druze i mene zvali iz kol centra i rekli mi da samo treba da mi kupe kartu, kaze 6 mart dan dva tamo vamo. Inace bili smo zajedno na lekarskom ja sam bio u redu posle tebe odnosno poslednji. Ajde ako ti nije problem da mi napises ono osnovno sta poneti i znas li koliko se ceka akontacija da znam koliko para da ponesen do uplate akontacije? Unapred hvala!

Nemas gde da potrosis :hahaha: jedino za cigarete, ako pusis ! Prodavnica koja je otvorena na gradilistu vec je opustosena a ko zna kad ce u nabavku :think:
 
Ovog momenta pazljiva teta iz velestroja kaze mi da idem u subotu za sabetu,naravno ako obezbede kartu za taj dan.ako je jos neko obavesten javite se.

Srecan put i sve najbolje !!! Znate li mozda koja je dozvoljena tezina prtljaga na letu za Urengoj? Ili ako neko zna nek napise jer dosta ljudi koji idu prvi put placaju pretovar 30$.
 
Srecan put i sve najbolje !!! Znate li mozda koja je dozvoljena tezina prtljaga na letu za Urengoj? Ili ako neko zna nek napise jer dosta ljudi koji idu prvi put placaju pretovar 30$.

Dozvoljena tezina u nasim avionima je prtljag do 30kg, rucni prtljag do 8 kg. U RF zavisi, od prevoznika do prevoznika, ali uglavnom je prtljag oko 20 ili 25, a rucni je do 10kg. Ali uvek mozes da na terminalu kad uzimas kartu stavis svoj prtljag sa nekim ko ima manje, pa da zajedno ne predje dozvoljenu tezinu.
Isto tako, rucni prtljag podrazumeva bilo kakvu torbu ili ranac ciji zbir duzine, visine i sirine ne prelazi 115cm, mada ni to nije bas strogo u santimetar. Preporuka je da se kod nas na aerodromu uvije torba providnom folijom, posto lako moze da se desi da se prilikom transporta pocepa, osteti ili sta vec, a tu postoji i usluzna vaga, tako da mozes i da izmeris tezinu.
I, obavezno.... u glavni prtljag sve ostro, tecno, hranu, hemiju, kozmetiku.... bukvalno sve... a u rucni mozes bukvalno samo garderobu.
 
Dozvoljena tezina u nasim avionima je prtljag do 30kg, rucni prtljag do 8 kg. U RF zavisi, od prevoznika do prevoznika, ali uglavnom je prtljag oko 20 ili 25, a rucni je do 10kg. Ali uvek mozes da na terminalu kad uzimas kartu stavis svoj prtljag sa nekim ko ima manje, pa da zajedno ne predje dozvoljenu tezinu.
Isto tako, rucni prtljag podrazumeva bilo kakvu torbu ili ranac ciji zbir duzine, visine i sirine ne prelazi 115cm, mada ni to nije bas strogo u santimetar. Preporuka je da se kod nas na aerodromu uvije torba providnom folijom, posto lako moze da se desi da se prilikom transporta pocepa, osteti ili sta vec, a tu postoji i usluzna vaga, tako da mozes i da izmeris tezinu.
I, obavezno.... u glavni prtljag sve ostro, tecno, hranu, hemiju, kozmetiku.... bukvalno sve... a u rucni mozes bukvalno samo garderobu.

Tako smo i mi mislili kad je suprug trebao da ide, međutim imao je prtljag 19 kg i opet platio pretovar a nije imao kod koga da prebaci jer su u toj grupi svi bili puni. I tako se desavalo i u sledecim grupama pa me zato zanima koja je to dozvoljena tezina a i da bi znali ljudi koji treba da putuju.
 
Tako smo i mi mislili kad je suprug trebao da ide, međutim imao je prtljag 19 kg i opet platio pretovar a nije imao kod koga da prebaci jer su u toj grupi svi bili puni. I tako se desavalo i u sledecim grupama pa me zato zanima koja je to dozvoljena tezina a i da bi znali ljudi koji treba da putuju.


Kod prevoznika u RF tezina prtljaga pise na samoj karti, i varira od putnika do putnika na istom letu. E, sad, stvarno ne znam sta da kazem za tezinu od 19kg, i placanje prekoracenja tezine prtljaga na tu tezinu. Ali, opet kazem, rucni prtljag uvek treba da postoji jer u krajnjem slucaju, uvek moze da na licu mesta otvori torbu i prebaci nesto od stvari u rucni prtljag.
 
U mojih 12 odlazaka za rusiju niko nikad nije platio pretovar ako je imao do 20 kg.verujem da je vas muz platio ali to je bila pljacka neiskusnog putnika.rusi su isti kao mi ako im se ukaze prilika uzece svaku rublju koja im se ukaze
 
Mozda treba da obratite paznju i na kurs dolara i evra u RF, jer je rublja jako pala u poslednjih par dana. Juce se u Moskvi, ali u gradu, ne na aerodromima, za 200e davalo 10200 rubalja, pa se dobro informisite o kursu kod nasih banaka pre polaska, ako odavde nosite rublje.
 
Dobar dan imam par pitanja,decko mi je otisao da radi na sabetu,posto internet neradi trosim puno para na pozive i poruke,a svedeno je na ispod minimuma :)
ako je neko bio tamo i zna neku jeftiniju varijantu bila jako zahvalna na informacijama
hvala unapred
 
Kod prevoznika u RF tezina prtljaga pise na samoj karti, i varira od putnika do putnika na istom letu. E, sad, stvarno ne znam sta da kazem za tezinu od 19kg, i placanje prekoracenja tezine prtljaga na tu tezinu. Ali, opet kazem, rucni prtljag uvek treba da postoji jer u krajnjem slucaju, uvek moze da na licu mesta otvori torbu i prebaci nesto od stvari u rucni prtljag.

moj je suprug platio prekoracenje tezine, na letu od irkucka do lenska, mislim 30 evra, i rucni i glavni mu je bio 8 + 20 a i kolega koji je sa njim putovao nije imao mesta... avion propelerac - tako kaze :metla:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top