Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav drugari evo posle par meseci cekanja stiglo mi priglasenje za NPS 11,idem kao monter sendvic panela,zna li neko nesto vise o tom gradilistu!?

pozdrav!
suprug mi je tamo, ali ne znam mnogo :) ovih dana je otoplilo - samo -25 stepeni...
cini mi se da je veliko gradiliste, tamo je tek oko nedelju dana, pa nemam puno informacija. trenutno je losa internet veza, cujemo sa po kojim mejlom ili putem satelitskog telefona. kaze da se postavljaju antene, pa ocekuje bolji net.
sta vas zanima?
 
Nisam ja dao nikakav oglas. A prosao jesam puno u zivotu. A sto se tebe tice sigurno da cu tebi dati broj telefona,bas se mislim tebi da pomognem. Ti si bas neki super covek pa cu da ti pomognem. Tim ljudima da,pomogao bi im ali ne i tebi.
 
Pozdrav drugari evo posle par meseci cekanja stiglo mi priglasenje za NPS 11,idem kao monter sendvic panela,zna li neko nesto vise o tom gradilistu!?
Зар се још панели тамо раде? Ауу кад сам ја био баш су ударали опасно по панелима и добар део посла завршено. Није лоше градилиште.
 
Nisam ja dao nikakav oglas. A prosao jesam puno u zivotu. A sto se tebe tice sigurno da cu tebi dati broj telefona,bas se mislim tebi da pomognem. Ti si bas neki super covek pa cu da ti pomognem. Tim ljudima da,pomogao bi im ali ne i tebi.

Aha.Ma glup sam ja jarane,treba mi objasniti.Nisam kriv,zaspo sam kad je Bog delio pamet.Znaci ti selektivno pomazes.A ta cifra je usput recena nije bitna cifra vec tvoja namera,.Dobro,sad sam shvatio,sto se ljutis odma.
 
Pozdrav forumasi!
Pratim vas vec izvesno vreme, imate dosta interesantnih informacija i iskustava. Deluje mi da vas forum moze da da odgovore vezano za posao u Rusiji preko firme Alk++, konkretno, o ljudima imena BISKU, JASMIN...Dobio sam informaciju sa brojevima telefona ovih ljudi sa naznakom da su pouzdani za gradjevinske poslove.
Jos jednom veliki pozdrav i hvala u napred.
 
Pozdrav drugari evo posle par meseci cekanja stiglo mi priglasenje za NPS 11,idem kao monter sendvic panela,zna li neko nesto vise o tom gradilistu!?

Ja sam bio na tom gradilistu 2 meseca. Bio sam od novembra do januara, ali ne vracam se vise tamo, salju me na drugo (Kujumba). Po mom misljenju paneli su tamo pri kraju jer je dosta toga bilo zavrseno. Tamo se jos radi jedna podstanica pa pretpostavljam da ce na njoj biti radova oko panela.
Inace, fino je gradiliste. Nije nesto mnogo veliko. Udaljeno je od grada Lenska oko 180 km, a put do tamo traje 30 i nesto sati. U januaru su temperature bile oko -40 do -50, ne znam sada kako je. Smestaj ce tebi biti kolektivnog tipa, od 3-5 ljudi po sobi, i mislim da su svi uslovi za boravak tamo sasvim solidni. Tamo su dobre poslovodje i dobri sefofi, ne bi trebalo da bude problema :)
 
Ja sam bio na tom gradilistu 2 meseca. Bio sam od novembra do januara, ali ne vracam se vise tamo, salju me na drugo (Kujumba). Po mom misljenju paneli su tamo pri kraju jer je dosta toga bilo zavrseno. Tamo se jos radi jedna podstanica pa pretpostavljam da ce na njoj biti radova oko panela.
Inace, fino je gradiliste. Nije nesto mnogo veliko. Udaljeno je od grada Lenska oko 180 km, a put do tamo traje 30 i nesto sati. U januaru su temperature bile oko -40 do -50, ne znam sada kako je. Smestaj ce tebi biti kolektivnog tipa, od 3-5 ljudi po sobi, i mislim da su svi uslovi za boravak tamo sasvim solidni. Tamo su dobre poslovodje i dobri sefofi, ne bi trebalo da bude problema :)

i moj muz je radio do decembra...pa se krajem januara opet vratio...i sve se promenilo...ukinuli su im internet...preko tog satelitskog ne moze Srbija da se dobije..Hrvatska DA....Srbija NE...saramota...to im je jedina komunikacija sa porodicom...ja sam konkretno nedelju dana zivela pod velikim stresom jer je bio jaaaako bolestan,a nisam imala nikakvu informaciju...kao da su na robiji...zasto im ukidaju internet to mi nije jasno...u danasnje vreme nemati kontakt sa svojima pored telefona...skajpa...vibera....fejsa....to samo Srbima moze da se desi... S R A M O T A
 
i moj muz je radio do decembra...pa se krajem januara opet vratio...i sve se promenilo...ukinuli su im internet...preko tog satelitskog ne moze Srbija da se dobije..Hrvatska DA....Srbija NE...saramota...to im je jedina komunikacija sa porodicom...ja sam konkretno nedelju dana zivela pod velikim stresom jer je bio jaaaako bolestan,a nisam imala nikakvu informaciju...kao da su na robiji...zasto im ukidaju internet to mi nije jasno...u danasnje vreme nemati kontakt sa svojima pored telefona...skajpa...vibera....fejsa....to samo Srbima moze da se desi... S R A M O T A
TAKO JE OPLETI IH MALO I TI ,,,
 
po

pozdrav...i ja sAM CUO za Alka plus,da je iz Novog Pazara,NUman postoji i moj brat vec 5 ili 6 put ide za njih raditi.....ispostovali su ih sve sto su se dogovorili...i ja mozda odem sa njima pocetkom marta ako ne odem 15 februara,kako sam konkurisao
Поздрав,интересује ме да ли си отишао у ALK plus и ако имаш број телефона.наиме чуо сам да су ок.Одговара ми што граде у Анапи јер сам тамо радио пар година и свиђа ми се тамо:super:
 
i moj muz je radio do decembra...pa se krajem januara opet vratio...i sve se promenilo...ukinuli su im internet...preko tog satelitskog ne moze Srbija da se dobije..Hrvatska DA....Srbija NE...saramota...to im je jedina komunikacija sa porodicom...ja sam konkretno nedelju dana zivela pod velikim stresom jer je bio jaaaako bolestan,a nisam imala nikakvu informaciju...kao da su na robiji...zasto im ukidaju internet to mi nije jasno...u danasnje vreme nemati kontakt sa svojima pored telefona...skajpa...vibera....fejsa....to samo Srbima moze da se desi... S R A M O T A

Interneta je uvek bilo, ali znam da se pocetkom januara pokvario jedan ruter pa vecina nije imala internet u smestaju. Kod nas u kancelarijama ga je bilo konstantno.
 
pozz drustvo...oprostite sto nevoza u iscekivanju poziva cini svoje ali tako je kako je...ima li neko info jeli bilo ovih dana odlazaka u RF....sve spremno...priglasenje,viza,dokumentacija,kofer,vunene carape,kisobran;)..........ali nema poziva:dash:....jbg:dontunderstand:

Mene su pozvali danas i potvrdili kartu za Cetvrtak uvece (u 20:30h). Destinacija je Tyumen,prvobitna radna viza vazi do 27og Marta i kako mi je receno bice mi produzena tamo do 14og Avgusta. Zelim svima puno srece. P.S. 6 Meseci sam bio kuci od polednjeg dolaska.
Ako ima nekog iz Smederevske Palanke da putuje u Cetvrtak,neka se javi.
 
Interneta je uvek bilo, ali znam da se pocetkom januara pokvario jedan ruter pa vecina nije imala internet u smestaju. Kod nas u kancelarijama ga je bilo konstantno.

imao je internet u sobi-konstantno...slabiji ali nebitno mogli smo porukama da komuniciramo...sad NIKO od nasih vec 15 dana nema NIKAKVU komunikaciju sa svojima...hm...a i zasto bi imali to zadovoljstvo da cuju decu...bracu...sestre...zene...ma nema potrebe...to je stoka koja mora da radi 12 sati,pa i vise..da jede tamo neke splacine i moze malo i da spava...a ako bas hoce da cuje svoje onda neka ceka u redu 2 sata na -50...pa ako SLUCAJNO uspe da dobije vezu mozda i poprica 30 sekundi...tamo kao da gledaju kako vise da uskrate i kazne coveka...a ne da mu olaksaju psihicki i fizicki umor...

- - - - - - - - - -

TAKO JE OPLETI IH MALO I TI ,,,

cuj....malo :evil:
 
Specifičnosti Ruskog imigracionaog/viznog režima
Imajući u vidu da je Ruska ekonomija u velikom usponu, migracioni tokovi ljudi koji žele da se nastane i rade u Rusiji je izuzetno porastao, zbog toga su Ruske vlasti uvele sledeće pravilo:
Nezavisno od vrste vize, niko nema pravo da prebiva na Ruskoj teritoriji duže od 90 konsekutivnih dana, posle isteka 90 dana stranac je obavezan da se udalji sa teritorije Rusije na period od 90 dana (neka vrsta moratorijuma) i tek posle toga se može vratiti ili sa novom vizom ili sa ostalim neiskorišćenim vremenom na vizi.
Prostim rečima prvo 90 dana u Rusiji, posle šut karta na 90 dana i posle opet možeš da se vratiš na sledećih 90dana itd....
Naravno, jasno je da je vrlo teško raditi ili sazdavati život pod takvim uslovima tako da mera opravdava svoje postojanje sa imigracione tačke gledišta.
Za one koji žele da se nastane ili rade su predviđene RADNE DOZVOLE ili dozvole boravka na osnovu braka koje se dobijaju u Rusiji.
Proces dobijanja je vrlo dugačak i traje od 4-6 meseci a nekada ume da se produži i na godinu.

Za imigracione prekršaje je do prošle godine moglo da se dobije od deportacije za račun optuženog i zabrane povratka u Rusiju na 5 godina do neke smešne administrativne kazne od 5000 rublji (oko 110 eura), dok su od ove godine kazne izuzetno porasle tako da je vrlo lako naći se sa ukupnim računom za deportaciju i za kazne od blizu 4-5 hiljada eura.

Za svaki prekršaj od nepravovremene registracije (3 dana od momenta prelaska granice je dozvoljeni rok) do prekoračenja roka vize se beleže negativni poeni koji se razmatraju pri sledećem zahtevu za vizu. Rusi baš i ne prave od toga reklamu kao na primer Amerikanci ili njima slična ološ ali to ne znači da nisu jednako strogi i efikasni.

:rtfm: a sta kazu za internet :zcepanje:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top