Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
postovanje,
ja sam diplomirani gradjevinski inzenjer, bez iskustva
zanima me kakvi su uslovi za rad u firmi hopex ili velestroj,
znam da se radi u istocnom sibiru, a gde salju nas pocetnike i kolika je plata?
takodje zanima me da li postoji internet na tim gradilistima i koliko se ostaje do prvog odlaska kuci?
hvala unapred
 
Pozdrav svima

Zamolio bih drugare forumaše za brojeve telefona od sledećih firmi-Hopex,Neimariženjering.Od hopexa imam nešto ali je stalno zauzet a od neimara koji god broj sam skinuo sa neta nijedan nije u funkciji.Inače tražim posao za kranistu moše i električar bilo gde u inostranstvu

veliko hvala
Evo ti brojevi iz Hopeksa rade svi tako mi je bar receno jer sam od njihovih radnika dobio 0113162250 ili 0113079572 ili 0113169998 brojevi telefona Hopeksa. Od Neimarizinjeringa cu pokusati da ti nadjem brojeve ali negarantujem nista. Jesi zvao onaj broj za posao u Sociju sto sam ti dao ???
 
Evo gospodo.
Ja sam pokrenuo temu, i novo na njoj je....
Danas sam cuo kao mali oglas na lokalnom radiju da covek trazi veci broj gradjevinskih radnika(za tesare sam cuo zasigurno) za rad na gradjevini u okolini Moskve.
Nazvao sam, i u pitanju nije nikakva agencija, nego direktno gradjevinska firma, i vlasnik kojeg znam, i zasigurno nije prevarant.
Dugujete mi pice za ovo, jednog dana(oni koji odu da rade)..
telefon je

060 162 41 13


Svako dobro, puno srece!
 
Poštovani,
Da li neko ima neke informacija u veyi firme Neimar Inyenjeringa, cuo sam da rade u RF u gradu Ufa. Molim, ako neko nesto zna neka napise, kakvi su za saradnju, da li su ok uslovi, sta se desava sa smestajem ljudi, hranom, plata, kako ide kod njih da li te vezuju nekim ugovorom, na koliko se meseci ide.
Bilo sta da znate, pisite. HVALA
 
Ја сам нов на форуму, али сам, за разлику од многих нових и "половних" :hahaha:, прочитао све од прве стране, па се надам да нећу поставити паметна питања, тј питања на која има и по 20 одговора на теми :worth:.
МОЈЕ ИСКУСТВО: НЕМА ГА :gace::rotf: иначе заваривач
Требало је да идем у Шведску средином јануара преко Душке Лорбек. Једна група, 10 њих од којих петорицу знам лично и радили смо заједно у Минел котлоградњи, отишла је 1. септембра и по фоткама и снимцима на фејсу, а њиховом причом, све је било ЕКСТРА :super:. Међутим, тамо није био скроз припремљен посао (њихова прича) и вратили су се пред католички Божић са причом да иду назад после празника. Е, сад, њихова прича нису отишли јер је неки пољак, словенац, 'бем ли га, који је неки посредник, направио неки проблем за кинту. Мсм, 'боте, страшно, није им плаћен месец који су чекали овде јер су првобитно требали ићи 1. октобра. Наша посла. А друга прича, опет наша посла, кад су стигли тамо радили су све да они буду "прва рука" и прескоче-заобиђу-избаце ту Душку, која има је све завршила и све је било испоштовано. Динара нису дали. Добили су кућу у којој је било све од микроталасне до клавира, два службена волвоа каравана..... Да скратим, чујем се ја са њом и каже ми жена требају важећи атести 135, 131, 111 итд., ЦВ, скен пасоша, дипломе... Све то ја одрадим и пошаљем у новембру, и она ми каже да ће бити посла после празника (Италија-Удине, Словенија термоелектрана, Немачка термоелектрана, Шведска мост). Време пролазило, ја не будем лењ и ЦВ и остале папире почнем да шаљем редом (ТАНК-МОНТ, ХОПЕКС, Велестрој...). Ја назовем крајем јануара да видим шта се дешава и она ми каже да тренутно нема ништа, а када ће бити нема појма :besna:. Да посла има само за аргонце. Мени би тешко јер сам за атесте у Заводу за заваривање дао скоро 50.000 динара (око 10000 по атесту) :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm:.
Почнем ја да зовем остале где сам послао ЦВ. ТАНК-МОНТ кажу: ми запошљавамо само преко препоруке; ХОПЕКС не мо'ш добити итд.
Један дан, звони телефон. Зове ме директор Велестроја-Београд. Каже: ти си послао документа? Овако ствари стоје: ради се рафинерија у Тјумену, иде се на 6 месеци па месец дана кући, три оброка, смештај, 8-9-10 $ сат у зависности шта радиш-заварујеш, уплата преко банке Интезе од 3-5 у месецу, пријава на 50000 дин остало на девизни, ради се од 10-14 сати 6 дана, недеља није обавезна, хладно је, плаћена повратна карта, и има посла наредних 5 година, као и да је Велестрој (има око 15000 запослених, ХОПЕКС око 1800 људи) припојио себи ХОПЕКС, плаћено здравствено, социјално... и на градилишту има дежурни лекар.
Ако сам заинтересован да се јавим у ХОПЕКС на аутопуту ради пробе.
Одем тамо, на пола цеви ме човек заустави и каже ок (све базичном електродом), ајде спреми плоче и дај МАГ, урадим провар, каже ајде једно 10цм попуну и завршни, ја урадим и он каже можеш да се пресвлачиш и срећан пут.
После пар дана ме зове директор и каже да дођем у КОН-ВАР у Пиносави да дам атест (цев 160/8 мм, све базичном). Било је и људи који су радили целулозу, рутилну... То завршим, одем кући и после два дана ме зове и каже шта све од докумената да спремим и однесем у ХОПЕКС у Земуну. И то сам завршио. Кад сам јавио да сам све завршио, човек ми је рекао да му је директор који је на градилишту у Тјумену јавио да ће ова задња група заваривача ићи по убрзаном поступку. Сад чекам.
У међувремену сазнам да је још један колега из Минела у причи. Кад смо се чули и видели кад сам давао пробу рекао ми је да је крајем јануара све то завршио и предао документа, да је добио "приглашење" и чека се само авионска карта. То су му јуче јавили, да су наручене карте за уторак и да у понедељак иде да потпише уговор и да договоре детаље. Његов другар је тано већ 2 месеца и чују се преко скајпа. Рекао му је да је смештај ок (контејнери 5-6 кревета, са одличним грејањем, одвојеним туш кабинама и wc-ом), клопа одлична, одела и ципеле брука и да не треба да вуче много ствари. Да су на градилишту, што се тиче посла, јако ригорозни, што је и разумљиво јер се не праве клупе за парк :rotf:.
Ја чекам и јавићу кад ми другар оде и кад се чујемо, из "прве руке" како је и шта ме чека. Наравно и кад ја одем како је из личног искуства.:super:
Толико од мене, за први пут и превише :whistling:
Поздрав свима и Бог нам помогао :hvala::bye:
 
Та НН лица су краљеви. Мсм, са 16 година научиш да највише што "треба" да се плати за посао је 2000 динара и то за чланарину у ОЗ.
Све преко тога је превара, осим ако није 2-3000е да улетиш у Водовод, ЕПС и сл, а то опет не иде ако немаш неког са киме си баш добар.
Њих 55 платили НЕКОМ, да без икаквих папира оду НЕГДЕ, да раде НЕШТО, а да не знају ни за КОГА :dontunderstand:, јер за себе нису ОЧИГЛЕДНО :dash:
То ми је као и овај, Слађан Торнјански, што је баш био у Тјумену, па напричао да је био у логору са бодљикавом жицом, где је обезбеђење свуда, да су се свако мало тукли за храну... и не знам ни ја које све глупости :dash::dash::dash: и то све негде у Тјумену, а све то преко фирме са "периферије Београда"!:dontunderstand:
Али сатварно не разумем! Пре верујем да су га најурили па га појела сујета :hvala:
Није казао ништа паметно! Од тога која фирма, шта је радио, где је радио (тамо се ради нафтовод, аеродром, пруга и рафинерија, колико ја знам), па до тога да није споменуо да није исплаћен, није споменуо ни показао уговор итд.
А слике су му ХИТ :hahaha:, апсолутни! Показује како је живео ко СВИЊА! Разбацане ствари на све стране, ђубре данима из собе нису избацили, купатило ниједном почистили, а види се да имају и писоар, лавабо, а у туш-кадама као да су шурили свиње и прали чизме...мсм, шта рећи.
Жали се што има обезбеђење!?!?!?! Па поред оваквих ликова Сморио сам се к'о пловак!
 
Та НН лица су краљеви. Мсм, са 16 година научиш да највише што "треба" да се плати за посао је 2000 динара и то за чланарину у ОЗ.
Све преко тога је превара, осим ако није 2-3000е да улетиш у Водовод, ЕПС и сл, а то опет не иде ако немаш неког са киме си баш добар.
Њих 55 платили НЕКОМ, да без икаквих папира оду НЕГДЕ, да раде НЕШТО, а да не знају ни за КОГА :dontunderstand:, јер за себе нису ОЧИГЛЕДНО :dash:
То ми је као и овај, Слађан Торнјански, што је баш био у Тјумену, па напричао да је био у логору са бодљикавом жицом, где је обезбеђење свуда, да су се свако мало тукли за храну... и не знам ни ја које све глупости :dash::dash::dash: и то све негде у Тјумену, а све то преко фирме са "периферије Београда"!:dontunderstand:
Али сатварно не разумем! Пре верујем да су га најурили па га појела сујета :hvala:
Није казао ништа паметно! Од тога која фирма, шта је радио, где је радио (тамо се ради нафтовод, аеродром, пруга и рафинерија, колико ја знам), па до тога да није споменуо да није исплаћен, није споменуо ни показао уговор итд.
А слике су му ХИТ :hahaha:, апсолутни! Показује како је живео ко СВИЊА! Разбацане ствари на све стране, ђубре данима из собе нису избацили, купатило ниједном почистили, а види се да имају и писоар, лавабо, а у туш-кадама као да су шурили свиње и прали чизме...мсм, шта рећи.
Жали се што има обезбеђење!?!?!?! Па поред оваквих ликова Сморио сам се к'о пловак!

Da li si ti bozo bio tamo netreba sve nase radnike nazivati svinjama mada ima i takvih ali vecina nije takva
Zasto radnicima nisu legalizovali boravak i rad kao prvo da se nebi sakrivali cija je to odgovornost i.t.d.
Majstor bozo zelimo ti srecan put i ocekujemo da ces se javiti sa novim vestima o putovanju i radu u Rusiji
 
moj muz je isao u Rusiju,Ekaterinburg na 3 meseca kao kuvar.plata 1200 e obezbedjen stan i hrana.mala para za taj put.i bez papira.na svakih mesec dana prelazili granicu zbog pecata,dok gazdi(nas covek,Srbin)nije sinulo da moze neko da mu izlupa pecate u pasosu i da ne ide na granicu.moj muz je dobro prosao,jer se vratio u Srbiju pre tog "otkrica",ali njegovog kolegu su uhvatili u Moskvi na aerodromu,frzali ga u pritvoru 48 sati i morao je da plati 3500e kaznu(gazda ispao fer pa platio,ali mu ostao duzan platu).moj muz je trebao da ode 2 dana posle toga nazad u Rusiju,odlozili su taj put zbog imigracionog,on se u medjuvremenu predomislio i propala povratna karta.
eto,mozda nekom bude i od koristi,nisam citala temu od pocetka,ali smatram da treba podeliti svako iskustvo,kakvo god ono bilo
 
Bio sam u Hopex-u na razgovoru 8-og februara,rekli su mi da ce me zvati za 15-ak do mesec dana za Tjumen,inace sam armirac..Pre nekoliko dana su mi trazili pasos..poslao sam..Rekli su mi da bi trebalo da se ide za nekih mesec dana..Sad ne znam da li ta radna viza moze da se zavrsi samo sa pasosem ili treba jos neka dokumentacija..?I da li oni sve to mogu da zavrse za mesec dana..?pozz svima
 
Као прво ХВАЛА! Надам се да ће бити ок!
Наравно да нису сви, није велика већина, али кад погледаш фотке, фејсбук странице, свака друга фотка је са гомилом алкохола, разбацаним стварима, ђубретом.... а и сами себе називају стоком :dash:
Нисам мислио да вређам, али нпр, лику који се жали другари пишу да се.е много јер није тако као што он каже, да је правио срања, ногу није поломио на послу... а сад истерује нешто. Мсм, његова ствар, али знао је где и зашта иде.
Мом колеги су потврдили, у понедељак иде да потпише уговор, а у четвртак на авион. Пре тога, када је стигло то "приглашење", а пре визирања пасоша и куповине карата, потписао је уговор да у случају одустајања сноси трошкове авио карте, да се ради на ниским температурама од 10-14 сати дневно по потреби, 6 дана у недељи...
Ја сам радио овде и на шећеранама, топланама, котловима, мостовима, па и на овом новом стадиону, а за два-три пута мање парa. И по сунцу, ветру, киши снегу, по 10, 12 па и 15 сати. Капирам све иде из главе. Мсм, не можеш да идеш у Сибир и онда кукаш да је хладно, да радиш на терену, а да кукаш што ниси у једнокреветном апартману, и тако, гомила глупости.
Још једном, не мислим да су сви свиње, већина су добри, прави и поштени мајстори и људи јер тамо, као што рекох, се не праве клупе за паркове, већ озбиљне ствари од њиховог државног интереса, а од нас самих зависи како ћемо проћи и за то нам нико није крив. Нисмо деца па да кукамо што нас је неко преварио. Ја се надам да нисам погрешио. Ипак ова земља има институције и зна се како, под којим условима и шта је потребно да човек оде у иностранство да ради.
 
Poslednja izmena:
мислим да није мала пара 1200е за кувара, ипак је кувар у топлом и чистом. Колико знам остали радници добијају од 1200-2000е, што није много више за услове у којима се ради. Добро је прошао јер је ишао на црно :ok:
 
Ја сам нов на форуму, али сам, за разлику од многих нових и "половних" :hahaha:, прочитао све од прве стране, па се надам да нећу поставити паметна питања, тј питања на која има и по 20 одговора на теми :worth:.
МОЈЕ ИСКУСТВО: НЕМА ГА :gace::rotf: иначе заваривач
Требало је да идем у Шведску средином јануара преко Душке Лорбек. Једна група, 10 њих од којих петорицу знам лично и радили смо заједно у Минел котлоградњи, отишла је 1. септембра и по фоткама и снимцима на фејсу, а њиховом причом, све је било ЕКСТРА :super:. Међутим, тамо није био скроз припремљен посао (њихова прича) и вратили су се пред католички Божић са причом да иду назад после празника. Е, сад, њихова прича нису отишли јер је неки пољак, словенац, 'бем ли га, који је неки посредник, направио неки проблем за кинту. Мсм, 'боте, страшно, није им плаћен месец који су чекали овде јер су првобитно требали ићи 1. октобра. Наша посла. А друга прича, опет наша посла, кад су стигли тамо радили су све да они буду "прва рука" и прескоче-заобиђу-избаце ту Душку, која има је све завршила и све је било испоштовано. Динара нису дали. Добили су кућу у којој је било све од микроталасне до клавира, два службена волвоа каравана..... Да скратим, чујем се ја са њом и каже ми жена требају важећи атести 135, 131, 111 итд., ЦВ, скен пасоша, дипломе... Све то ја одрадим и пошаљем у новембру, и она ми каже да ће бити посла после празника (Италија-Удине, Словенија термоелектрана, Немачка термоелектрана, Шведска мост). Време пролазило, ја не будем лењ и ЦВ и остале папире почнем да шаљем редом (ТАНК-МОНТ, ХОПЕКС, Велестрој...). Ја назовем крајем јануара да видим шта се дешава и она ми каже да тренутно нема ништа, а када ће бити нема појма :besna:. Да посла има само за аргонце. Мени би тешко јер сам за атесте у Заводу за заваривање дао скоро 50.000 динара (око 10000 по атесту) :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm:.
Почнем ја да зовем остале где сам послао ЦВ. ТАНК-МОНТ кажу: ми запошљавамо само преко препоруке; ХОПЕКС не мо'ш добити итд.
Један дан, звони телефон. Зове ме директор Велестроја-Београд. Каже: ти си послао документа? Овако ствари стоје: ради се рафинерија у Тјумену, иде се на 6 месеци па месец дана кући, три оброка, смештај, 8-9-10 $ сат у зависности шта радиш-заварујеш, уплата преко банке Интезе од 3-5 у месецу, пријава на 50000 дин остало на девизни, ради се од 10-14 сати 6 дана, недеља није обавезна, хладно је, плаћена повратна карта, и има посла наредних 5 година, као и да је Велестрој (има око 15000 запослених, ХОПЕКС око 1800 људи) припојио себи ХОПЕКС, плаћено здравствено, социјално... и на градилишту има дежурни лекар.
Ако сам заинтересован да се јавим у ХОПЕКС на аутопуту ради пробе.
Одем тамо, на пола цеви ме човек заустави и каже ок (све базичном електродом), ајде спреми плоче и дај МАГ, урадим провар, каже ајде једно 10цм попуну и завршни, ја урадим и он каже можеш да се пресвлачиш и срећан пут.
После пар дана ме зове директор и каже да дођем у КОН-ВАР у Пиносави да дам атест (цев 160/8 мм, све базичном). Било је и људи који су радили целулозу, рутилну... То завршим, одем кући и после два дана ме зове и каже шта све од докумената да спремим и однесем у ХОПЕКС у Земуну. И то сам завршио. Кад сам јавио да сам све завршио, човек ми је рекао да му је директор који је на градилишту у Тјумену јавио да ће ова задња група заваривача ићи по убрзаном поступку. Сад чекам.
У међувремену сазнам да је још један колега из Минела у причи. Кад смо се чули и видели кад сам давао пробу рекао ми је да је крајем јануара све то завршио и предао документа, да је добио "приглашење" и чека се само авионска карта. То су му јуче јавили, да су наручене карте за уторак и да у понедељак иде да потпише уговор и да договоре детаље. Његов другар је тано већ 2 месеца и чују се преко скајпа. Рекао му је да је смештај ок (контејнери 5-6 кревета, са одличним грејањем, одвојеним туш кабинама и wc-ом), клопа одлична, одела и ципеле брука и да не треба да вуче много ствари. Да су на градилишту, што се тиче посла, јако ригорозни, што је и разумљиво јер се не праве клупе за парк :rotf:.
Ја чекам и јавићу кад ми другар оде и кад се чујемо, из "прве руке" како је и шта ме чека. Наравно и кад ја одем како је из личног искуства.:super:
Толико од мене, за први пут и превише :whistling:
Поздрав свима и Бог нам помогао :hvala::bye:

Božo,sve je to tačno što si napisao i za Hopex i gradilište u Tjumenu..posla ima za narednih 5 god. i biće najveće gradilište što se tiče Hopexa...verovatno ideš na biznis vizu,a kad si bio pored auto-puta u Hopex proveravali su te dal znas posao za koji se prijavljuješ jel ima raznih...a gradilište kao svako drugo(mislim kad kazu bodljikava žica..ITD ) zato jer ima dosta Rusa koji jedva čekaju za ukradu naftu i ostale alate sa gradilišta pa preprodaju u gradu...ČUVAJTE ALAT KOJI ZADUŽUJETE NA GRADILIŠTIMA
P.S. gradilište ti je nekih 15 min od grada....srećno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top