Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako nekog zanimaju kontakt telefoni, o kojima smo pricali prethodnih dana, neka mi se javi na mail zex_wiener@live.com. Mislim da je neumesno da ih ovde ispisujem! Pozdrav![/QUOPozdrav

Ja sam nova na forumu i i procitala sam tvoje komentare.Molim te da mi das kontakt brojeve ako su pouzdani pa da probam.Molila bih te da mi kazes ako znas i nesto o OOO AS MDZ Stroy ,sediste im je u Moskvi,poslovnica u G.Milanovcu,direktor se zove Rade (Radosav)Bogdanovic i nesto vise o firmi Hopex jer sam naisla na njihov oglas pre neki dan.Ko su,sta su,jer neka mucka ili je ozbiljna firma

Hvala unapred

P.S.Predpostavljam da nisi vidovita Zorka:)) ali mozda znas nesto:)
Ovo sam htela da posaljem na tvoj mail ali nesto nije htelo ako imas neki drugi napisi ,molila bih te

STO SE TICE RADA BOGDANOVICA: IZBEGAVATI GA U SIROKOM LUKU,RADNICIMA ZA DVA IPO MESECA NIJE PLATIO NI DINAR!!!!! STOGA JE I NAS NEKOLIKO ODUSTALO NA VREME! NJEGOV COVEK IZ MILANOVCA NAS JE POSAVETOVAO DA GA ZAOBIDJEMO I MI I SVI OSTALI KOJI SU HTELI DA ODU KOD NJEGA DA RADE!!!! STO SE HOPEXA TICE KOD NJIH SAM RADIO TRI MESECA U MESTU PUR PE I SVE SU PLATILI NA VREME ALI JE SMESTAJ BIO U DRVENOJ BARACI KOJA JE PROKISNJAVALA,BEZ I NAJ OSNOVNIJIH USLOVA.... PA SAD KO HOCE DA IDE NEKA DOBRO OTVORI OCI!!!
 
Hopex:
Svojevremeno sam se i sam prijavio, zvali su me 3 puta na razgovor. Sadasnju posao mi nije dozvoljavao da odem u dogovorenom terminu, pa su mi rekli da dodjem kada god mogu. Pa mi je nejasno to da mnoge nisu ni zvali. Ja ne odoh posto mi se bas i ne ide u Rusiju, bio jednom i dosta od mene :)

Posedujem neke informacije oko pomenute firme, ali iz trece ruke. Ukratko, korektna isplata, radi se u istocnom delu Sibira, kako i pise po oglasima, zivi se na Gradilistu, rade se naftne podstanice, pa kada se jedna zavrsi, selidba do druge. Plate nisu neke, ali je sigurna para.

Prevare u Rusiji. Cesta pojava. Uglavnom se to desava u Firmama koje nude bas velike plate, mnogo vece nego vecina. Bude jedna plata, onda kasnjenje i dok se covek resi da napusti, ostanu mu duzni par plata, pa ispadne da je radio za duplo manje pare nego li u firmama koje "malo" placaju. Podosta ljudi iz Firme za koju sam radio u Rusiji je napustalo za bolju platu i vracalo se posle par meseci zbog izostajanja plata. Savet: Cim dodje vreme plati, a nije isplacenja prethodna vreme da se menja posao, da dug ne bi narastao.

Savet: Ne idite u Rusiju ako ne morate.

pozdrav
 
Ja sam dosao kao turista preko jedne agencije iz Sabca koja je necu da je ni spomenem jer nije vredna toga.

Samo jedno znam ja kad se vratim u Srbiju sto ce biti sledece godine tuzicu i Zeljeznicu Srbije i tu agenciju preko koje sam isao jer nista nije kako je obecano.

Jedino sto je validno kod njih je 100-200 evra koje uzimaju za uslugu sto vam nadju posao.

Само ми реци, да ли је власник агенције особа са иницијалима С. Ј. ? Узима 200 евра и у року 15 дана си већ у Сочију. Пола суседног села је отишло у Сочи преко те агенције. Наводно све је ок, нико још није преварен за новац, добијеш аванс, бла бла. Али мени је све то сумњиво, јер читао сам у е-новинама пре годину, две (гугл је чудо :) ) да је власник те агенције особа која је била умешана у преваре са српским грађевинцима око једног случаја. Јави ми се на пр. поруку. поззз
 
Poslednja izmena:
Tacno tako prijatelju i izgubila je sud i morala je da vrati kes svima i opet joj djavo neda mira i opet se petlja sa poslom koji joj opet moze doci glave. Da inicijali su ti i ja sam prosao ko bos po trnju a avans nema nikakav dok nezaradis. Ja nisam ispostovan ni po jednoj tacko po d kojima sam uslovima otisao. Cak sam i zadnju paltu preko tog lika kod koga me je poslala mesto da dobijem 800 evra platu ja sam dobio nesto vise od 180 evra. Prevarant veliki posto je ovde zabranjeno da imenujem ko je postovacu to ali saznace se kad se u martu vratim i sve objavim u blicu i na vestima ima da joj zatvorim agenciju da se vise nebavi tim poslom. Ali sta je tu je ja sam srecom se snasao za drugi posao i sad mi je ok hvala milom bogu
 
Можда се сад опаметила па не вара више грађане. Узме добру провизију, задовољна она, задовољни радници.

Али опет читајући твоју причу, ако је варала, зашто државни органи нису затворили агенцију и предузели нешто. Видим у регистру да агенција послује без проблема, али шта се ваља испод жита само знају људи попут тебе. поздрав
 
Glupo pitanje al moram da pitam.Akoliko su pouzdani ti brojevi,tj.LJudi?Hvala
Veoma pouzdani da nisu nebi nudio brojeve telefona direkt u Rusiji ne preko posrednika ali ima jedna zackoljica moras mi reci koji posao ti treba pa cu da ti dam taj broj za tvoju struku da ti nedajem brojeve od 100 ljudi naravno nemam ni toliko ali da nije sigurno nebi ni ja bio tu gde jesam.

jel moze neko da mi kaze preko koje firme se moze otici na sigurno u rusiju ili neku drugu zemlju???
Jedine dobre firme bar za sada mozda ih ima i vise ali ja za ove kazem da jesu dobre : Putevi Uzice , Latinovic , Hopeks.
Putevi Uzice ti daju platu od 5 - 7 dolara kako za koga i plata im kasni tri meseca ali je placeno sve ( avio karta tamo i nazad, smestaj i hrana )
Latinovic daju platu od 5-8 dolara isto tako uslovi su kao i kod Puteva
Hopeks plata je od 5-8 dolara plata je redovna mesec za mesec smestaj i hrana.
Kod svih gore nabrojanih ja bi preporucio da idete mozda izgleda plata mala ali je bolje i to nego da je nedobijete nikada kao sto je kod mene slucaj.
Brojeve telefona dacu i od drugih firmi koje ja imam i znam da primaju radnike ali uslove dogovarate sami sa vlasnicima ja nemam nista sa tim i nezelim cak ni da posredujem i netreba mi nista kao nadokande osim ako dodjete da popijemo po pivo i pozdravimo se ko ljudi.
 
Veoma pouzdani da nisu nebi nudio brojeve telefona direkt u Rusiji ne preko posrednika ali ima jedna zackoljica moras mi reci koji posao ti treba pa cu da ti dam taj broj za tvoju struku da ti nedajem brojeve od 100 ljudi naravno nemam ni toliko ali da nije sigurno nebi ni ja bio tu gde jesam.


Jedine dobre firme bar za sada mozda ih ima i vise ali ja za ove kazem da jesu dobre : Putevi Uzice , Latinovic , Hopeks.
Putevi Uzice ti daju platu od 5 - 7 dolara kako za koga i plata im kasni tri meseca ali je placeno sve ( avio karta tamo i nazad, smestaj i hrana )
Latinovic daju platu od 5-8 dolara isto tako uslovi su kao i kod Puteva
Hopeks plata je od 5-8 dolara plata je redovna mesec za mesec smestaj i hrana.
Kod svih gore nabrojanih ja bi preporucio da idete mozda izgleda plata mala ali je bolje i to nego da je nedobijete nikada kao sto je kod mene slucaj.
Brojeve telefona dacu i od drugih firmi koje ja imam i znam da primaju radnike ali uslove dogovarate sami sa vlasnicima ja nemam nista sa tim i nezelim cak ni da posredujem i netreba mi nista kao nadokande osim ako dodjete da popijemo po pivo i pozdravimo se ko ljudi.
Hvala na odgovoru ako mozes posalji mi brojeve u poruci ili na milenapetrovicr@gmail.com
 
Pozdrav svima

Zamolio bih drugare forumaše za brojeve telefona od sledećih firmi-Hopex,Neimariženjering.Od hopexa imam nešto ali je stalno zauzet a od neimara koji god broj sam skinuo sa neta nijedan nije u funkciji.Inače tražim posao za kranistu moše i električar bilo gde u inostranstvu

veliko hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top