Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo sam vrsio poredjenja kako je najjeftijnije vrsiti poziv sa pripejd mobilnog broja mobilni tel. broj u Rusiji i evo sta sam nasao:
MTS 152din na mesecnom nivou aktivacija opcije za povoljno zvanje inostranih brojeva. Zvanje prema Rusiji kosta (uvek cu pisati samo zvanja prema mobilnim operaterima) kosta 14.40 po minutu razgovora.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/destinacije-i-cene.1486.html
Telenor 120din mesecne pretlate i u zavisnosti od pozivnog broja mreze od 17.9 do 84.9 po minutu razgovora
http://www.telenor.rs/?page=7354
Abatel ako se zove sa fiksnog mob. broj u Rusiji onda je 18.50din. po minuti a ako se zove sa mobilnog iz Srbije mobilni Ruski broj onda je cena 26.30din.
http://www.abatel.rs/wp-content/uploads/2012/07/Prepaid-cenovnik.pdf
Skype cene prema Russia su daleko najpovoljnije:
http://www.skype.com/en/rates/
Sumirajuci najpovoljniji pripejd razgovori su preko Skype pa onda:
MTS 14.4
Telenor 17.9 pa do 84.9
Abatel 18.50 ako se zove sa fiksnog i 26.30 ako se zove sa mobilnog broja.
 
Upravo sam vrsio poredjenja kako je najjeftijnije vrsiti poziv sa pripejd mobilnog broja mobilni tel. broj u Rusiji i evo sta sam nasao:
MTS 152din na mesecnom nivou aktivacija opcije za povoljno zvanje inostranih brojeva. Zvanje prema Rusiji kosta (uvek cu pisati samo zvanja prema mobilnim operaterima) kosta 14.40 po minutu razgovora.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/destinacije-i-cene.1486.html
Telenor 120din mesecne pretlate i u zavisnosti od pozivnog broja mreze od 17.9 do 84.9 po minutu razgovora
http://www.telenor.rs/?page=7354
Abatel ako se zove sa fiksnog mob. broj u Rusiji onda je 18.50din. po minuti a ako se zove sa mobilnog iz Srbije mobilni Ruski broj onda je cena 26.30din.
http://www.abatel.rs/wp-content/uploads/2012/07/Prepaid-cenovnik.pdf
Skype cene prema Russia su daleko najpovoljnije:
http://www.skype.com/en/rates/
Sumirajuci najpovoljniji pripejd razgovori su preko Skype pa onda:
MTS 14.4
Telenor 17.9 pa do 84.9
Abatel 18.50 ako se zove sa fiksnog i 26.30 ako se zove sa mobilnog broja.

Ja zovem supruga sa telenor broja .Prvo sam aktivirala medunarodne pozive i sad je minut oko 19 din.Ali zato se dopisujemo svaki dan preko fejsa tako je najjeftinije on uplati tamo internet a ja kuci svakako placam mesecno klincima.A poruke su mi preko telefona skupe 37 din
 
Ja zovem supruga sa telenor broja .Prvo sam aktivirala medunarodne pozive i sad je minut oko 19 din.Ali zato se dopisujemo svaki dan preko fejsa tako je najjeftinije on uplati tamo internet a ja kuci svakako placam mesecno klincima.A poruke su mi preko telefona skupe 37 din
Da svako treba naci nacin koji njemu naspram mogucnosti najvise odgovara. Ja se pre svega trebam javljati roditeljima za koje je komp i internet tabu tema a posto slabije vide i SMS poruke nisu prakticne tako da se moram bazirati na telefonske pozive.
Nekada sam iz inostranstva uplacivao Skype kredit i zvao tako Srbiju ali imao sam cesto problema sa losom Skype vezom od tada je proslo nekoliko godina i verujem da to sada dosta bolje funkcionise. Skype kredit sam uplacivao preko devizne strane kartice na kojoj koliko uplatis toliko evra imas na raspolaganju za online trgovinu, sada i mnoge nase banke izdaju besplatno deviznu karticu Intesa bez mesecnih troskova dok Rajfajzen ukljucuje trosak od 60din. mesecno na ime osiguranja kartice, verujem da se preko njih moze uplatiti Skype kredit i iskoristiti mogucnost koju on pruza.
 
......sada i mnoge nase banke izdaju besplatno deviznu karticu Intesa bez mesecnih troskova dok Rajfajzen ukljucuje trosak od 60din. mesecno na ime osiguranja kartice, verujem da se preko njih moze uplatiti Skype kredit i iskoristiti mogucnost koju on pruza.

Скајп у Русији можеш уплатити на сваком терминалу на ком уплаћујеш кредит за мобилни телефон........
2qbajpx.jpg
 
Поздрав свима! :)
Треба ми једна информација... Пре месец дана сам се пријавио за посао у Велестроју. Пријавио сам се да радим '' грејање''.
4-ог децембра идем у Лештане, на пробу. Занима ме шта ће ме питати и шта ћу радити тамо?
И такође, ако не прођем пробу (мислим да су шансе велике да се то деси), хоћу ли моћи на неку обуку?
Хвала унапред.

davaces ulaznu probu u struci,sigurno ces citati crtez a onda i da sklopis neku poziciju,sve u svemu i da neprodjes imaju druge struke pitaj tamo recice ti sve,njima je bitno da ti hoces da radis i da pristajes da radis na ekstremnoj klimi i uslovima rada i naravno maloj satnini,lako ce ti oni naci posao,od obuke nista oni traze pecene majstore,ali laganica primicete budi uporan.
 
Hvala na odgovoru bigkenta, morao sam da pitam jer se ne volim oslanjati na tudju pamet i dobru volju. Ponecu vise dukseva sa visokom kragnom koja se zakopcava i stiti i vrat a jakna u kojoj cu krenuti odavde je topla pa ako je budem morao koristiti i za rad neka nek bude mada me je zao da je svu isprljam i upropastatim ali kojekude bolje je i zrtvovati jedinu debelu jaknu koju imam nego da se razdolim tamo. Ok to je reseno, pre ili kasnije ce dati odgovarajucu gardegobu, a mene nece evetnualnim zakasnjenjem iznenaditi. Jedva sam nasao kvalitetnu zimsku fantomku da kupim, trazio sam na mnogim mestima ali sam tek ponegde nailazio na vojne podkape ali ne i na fantomke dok najzad preko neta nisam naleteo na neku debelu zimsku dvoslojno pletenu. Tako da preporucujem svima koje put u Sibir vodi da sto ranije nabave opremu koju je kvalitetnu najteze naci u prodaji.

vidi rusi su mi pricali tamo sto sam i ja inace praktikovao kao i vecinja treba se slojevito oblaciti znaci ne sa debelil duksevima nego sto vise tankih slojeva,ja praktikujem vuneni dzemper na golo telo malo zna da svrbi prvih par dana dok se telo ne privikne posle ti je banja tako greje da je to bruka,gore obucem laganica duks,tanku bluzu i bundu ali ipak zna da zabiberi minus sa jakim vetrom probijete te do kostiju to je neverovatno kakva klima zna da bude u roku od 1h zna da se promeni vetar,susnezica znaci katastrofa,tih dana se i ja bogami oblacim bolje.jer iskustvo je na mojoj strani...
 
Upravo sam vrsio poredjenja kako je najjeftijnije vrsiti poziv sa pripejd mobilnog broja mobilni tel. broj u Rusiji i evo sta sam nasao:
MTS 152din na mesecnom nivou aktivacija opcije za povoljno zvanje inostranih brojeva. Zvanje prema Rusiji kosta (uvek cu pisati samo zvanja prema mobilnim operaterima) kosta 14.40 po minutu razgovora.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/destinacije-i-cene.1486.html
Telenor 120din mesecne pretlate i u zavisnosti od pozivnog broja mreze od 17.9 do 84.9 po minutu razgovora
http://www.telenor.rs/?page=7354
Abatel ako se zove sa fiksnog mob. broj u Rusiji onda je 18.50din. po minuti a ako se zove sa mobilnog iz Srbije mobilni Ruski broj onda je cena 26.30din.
http://www.abatel.rs/wp-content/uploads/2012/07/Prepaid-cenovnik.pdf
Skype cene prema Russia su daleko najpovoljnije:
http://www.skype.com/en/rates/
Sumirajuci najpovoljniji pripejd razgovori su preko Skype pa onda:
MTS 14.4
Telenor 17.9 pa do 84.9
Abatel 18.50 ako se zove sa fiksnog i 26.30 ako se zove sa mobilnog broja.

ako neko ima nas SBB internet ...ja imam i njihovu telefoniju pretplata je 200 dinara i tu imate 200 minuta besplatne price ka svim fix. mrezama u Srbiji i jos nekim zemljama u inostranstvu...Sto se Rusije tice pozivanje ruske mobilne mreze minut kosta 16 dinara ukupno sa uspostavom veze...
 
Hvala na odgovoru bigkenta, morao sam da pitam jer se ne volim oslanjati na tudju pamet i dobru volju. Ponecu vise dukseva sa visokom kragnom koja se zakopcava i stiti i vrat a jakna u kojoj cu krenuti odavde je topla pa ako je budem morao koristiti i za rad neka nek bude mada me je zao da je svu isprljam i upropastatim ali kojekude bolje je i zrtvovati jedinu debelu jaknu koju imam nego da se razdolim tamo. Ok to je reseno, pre ili kasnije ce dati odgovarajucu gardegobu, a mene nece evetnualnim zakasnjenjem iznenaditi. Jedva sam nasao kvalitetnu zimsku fantomku da kupim, trazio sam na mnogim mestima ali sam tek ponegde nailazio na vojne podkape ali ne i na fantomke dok najzad preko neta nisam naleteo na neku debelu zimsku dvoslojno pletenu. Tako da preporucujem svima koje put u Sibir vodi da sto ranije nabave opremu koju je kvalitetnu najteze naci u prodaji.
Dobices sigurno zimsko odelo,koje je jako toplo,99% i odelo za varioce,pola platno,i deo od antilopa,nije da ne moze da izgori,ali ne plane kao sinteticko...Potrazi tu masku(fantomku),ja sam je video u prodavnici Vojske Srbije blizu Studentskog trga,u BG..Ove su maske uglavnom malo vise otvorene,i nezgodno ih je namestiti da te stite potpuno.Preterano je mozda da nosis debelu fantomku...Ova koju sam ja uzeo je tanja,nije vunena (alergican sam na vunu)ali je topla...Jos je nisam potezao ove godine,ali neka je...Neka ceka svojih 5 minuta...(3 meseca)...
to je onda sjajna stvar !!! dali taj nacin uplate funkcionise kao kod nas ti njima kes oni tebi kredit na telefon ili skajp ili ide preko platne kartice za skajp?
Uobicajena stvar kes-kredit... :-) Ima i automata koji primaju i platne kartice,ali su u vecini ono koji rade samo za kes...
 
to je onda sjajna stvar !!! dali taj nacin uplate funkcionise kao kod nas ti njima kes oni tebi kredit na telefon ili skajp ili ide preko platne kartice za skajp?

Коме њима? То је апарат за допуну...
wcbtiu.jpg
Просто кликнеш на скајп(као на фотографији),онда добијеш опцију да укуцаш своје скајп име... ставиш кеш у апарат.... и то је то.. Отвориш скајп и видиш на њему суму коју си уплатио.. Потпуно исто као да си уплатио допуну на телефону,само што уместо броја телефона укуцаваш скајп име.. А скајп име је јединствено,као и број телефона..
 
Hvala na odgovoru bigkenta, morao sam da pitam jer se ne volim oslanjati na tudju pamet i dobru volju. Ponecu vise dukseva sa visokom kragnom koja se zakopcava i stiti i vrat a jakna u kojoj cu krenuti odavde je topla pa ako je budem morao koristiti i za rad neka nek bude mada me je zao da je svu isprljam i upropastatim ali kojekude bolje je i zrtvovati jedinu debelu jaknu koju imam nego da se razdolim tamo. Ok to je reseno, pre ili kasnije ce dati odgovarajucu gardegobu, a mene nece evetnualnim zakasnjenjem iznenaditi. Jedva sam nasao kvalitetnu zimsku fantomku da kupim, trazio sam na mnogim mestima ali sam tek ponegde nailazio na vojne podkape ali ne i na fantomke dok najzad preko neta nisam naleteo na neku debelu zimsku dvoslojno pletenu. Tako da preporucujem svima koje put u Sibir vodi da sto ranije nabave opremu koju je kvalitetnu najteze naci u prodaji.

Na kom sajtu ste nasli fantomku?i da li ih jos ima?nama treba jedna .:zzima:
 
Vodjen vasim iskustvima od garderobe cu poneti i deblje i tanje pa cu videti tamo koja ce mi kombinacija u kojem vremenu vise odgovarati ali ipak necu preterivati u kolicini garderobe.
A ovo za aparat na kome se moze dopunjavati i mobilna telefonija i Skype da mi je neko drugi pricao ne bih mu poverovao da postoji, u svakom slucaju to je sjajna stvarcica i valja je iskoristiti ko mmoze.
Evo tarife ko zeli da preko Skype zove u Rusiju:
Call landlines and mobiles
60 min, €2,19 per month
120 min, €4,19 per month
400 min, €9,99 per month
800 min, €19,99 per month
 
Poslednja izmena:
Какво црно искуство.. хД Завршио сам техничу школу... смер: Механичар грејне и расхладне технике. Али, на пракси смо читавих годину дана правили ограду за школу. Једино што смо урадили, а што је везано за тај смер, било је постављање климе (још смо ми скупљали новац за њу). 'Начи, од искуства ништа...:D
 
davaces ulaznu probu u struci,sigurno ces citati crtez a onda i da sklopis neku poziciju,sve u svemu i da neprodjes imaju druge struke pitaj tamo recice ti sve,njima je bitno da ti hoces da radis i da pristajes da radis na ekstremnoj klimi i uslovima rada i naravno maloj satnini,lako ce ti oni naci posao,od obuke nista oni traze pecene majstore,ali laganica primicete budi uporan.

Хвала пуно. :)
Ма, бићу упоран, само да одем некако...
 
Pozdrav za drustvo koje ceka da ide za Sabetu.Zet je danas isao na lekarski i svratio je do firme rekli su mu da se sprema da ce se najkasnije za 10 dana krenuti.I jos su mu rekli da spremi toplu garderobu.Nadam se da sam vas obradovala i da ce te najzad svi otputovati za Sabetu:zag:
 
Cao, ne jos uvek nikakvih novosti ali ne opterecujem se ja time ;)
Ovom prilikom bih pozvao i moje buducece kolege koje imaju kontakata sa radnicima Velestroja koji su iz Hrvatske da ti pomognu u saznanju barem osnovnih stvari koje prate te zaposlene radnike:

svejedno je odakle dolazis. Na gradilistima ima radnika i iz Hrvatskog i iz Srpskog i iz Ruskog velesstroja. Sto se tice rada i uslova rada to je svima isto. E sad sto se tice plate to ti zavisi i od sefa, a naravno i firme...
 
Pozdrav za drustvo koje ceka da ide za Sabetu.Zet je danas isao na lekarski i svratio je do firme rekli su mu da se sprema da ce se najkasnije za 10 dana krenuti.I jos su mu rekli da spremi toplu garderobu.Nadam se da sam vas obradovala i da ce te najzad svi otputovati za Sabetu:zag:

Hvala na informaciji, cekacemo ..... nadam se da cemo uskoro biti pozvani ....... vreme je !!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top