Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poštovani drugari,

red je da se i ja javim, zar ne?!
Pozdrav Njegose hvala ti sto si se javio i hvala na savetima. Secam se tvoje odiseje sa dugim cekanjem, kada sam je citao predvideo sam da mene put do Rusije vodi negde u Decembu mesecu i kako stoje stvari tako ce i biti. Drago mi je da ovoga puta nisi cekao mnogo na novi poziv za polazak.
Srdacan Pozdrav!!!!
 
Izvini ali stvarno ne razumem? Kazes da ljudi karte u jednom pravcu dobijaju tu (u Rusiji), a ne ljudi iz Srbije... Znaci u Srbiji dobiju povratne karte, pa im (po tvojim informacijama) tu (ponovo) kupuju karte u jednom pravcu (za povratak u Srbiju)?
Ko preko velestroja ide da radi u Rusiju kao turista ili preko biznis vize dobija povratnu kartu. Ko ima zeleni karton ima kartu u jednom pravcu... Pa onda dobija povratnu kupljenu tu.
Ti si napisao da si dobio radnu vizu na dva meseca. To ne postoji. Dobio si jednokratnu vizu. Mi je zovemo biznis i na nju ne smes da radis u Rusiji.

Ok.. Vidim da nerazumes al ok...
Imas razne vrste viza a moja je jednokratna i to rabota po naimu i to jeste radna viza na 2 meseca ali se moze produziti ovde na 3,6 ili 12 meseci bez vracanja u Srbiju...
 
Njegos sretan put druze i ti doceka da odes al sta ces kad je tako tako je sretan put.
Sabetanci se ucutali evo dosao i petak neko rece da do petka stizu papiri ali kako mi se cini nista od toga ajde da cujem jel neko dobio papire za Sabetu. Ili je opet patka ja cekam al sta ni sam neznam ali videcemo
 
Poštovani drugari,

red je da se i ja javim, zar ne?! Juče sam obavješten posle 47 dana čekanja da mi je stiglo priglašenje i da se vraćam na gradilište GOK Pavlik - Gastello - Magadanskaya oblast. Idem na biznis vizu ponovo, ovaj put nešto malo duže nego ranije. Tačnije 77 radnih dana. Nije loše. Očekivao sam prema obećanjima sa gradilišta radni vizu ili kako već da se zove, kad ono međutim, dobih biznis vizu ponovo u kojoj varijanti nije moguće dobiti produženje bilo koje vrste, već kao što je pomenuto krećem sa gradilišta po predviđenom datumu a to je dva dana ranije do isteka vize.
Nije kako sam očekivao ali dobro je da nije neko veće zlo.

Savjeti za GOK Pavlik

Šta poneti:

- produžni kabl (kraći sa tri ili više utičnica prtotiv otimanja oko postojećih kapaciteta),
- kuvalo za kafu (ne oslanjajte se na to da će neko tamo već imati),
- kafu po izboru
- čajeve po izboru (ne zauzimaju previše prostora u pratljagu a mnogo znače jer su tamo skupi),
- Step sokove po izboru (Koka Kola je tamo 120.00 RUB ili ti preko 300.00 RSD a ova "hemija" u prašku dobro dođe ponekad),
- vitaminske šumeće tablete i "C" vitamin (protiv pada imnuno-sistema, nećete verovati koliko jedna multivitaminska dnevno mnogo znači),
- deterdžent za veš oko 1kg ili peraći sapun (za pranje donjeg veša mnogo je skup tamo),

Šta ne nositi:

- cigarete (jeftinije su tamo skoro duplo),

Saveti plus:

Ličnu odeću i obuću ne ostavljati i ne kačiti na hodniku kao i novozadužena radna odela (ovo shvatite za ozbiljno jer ako prenoći bilo šta na hodniku, to ne osvanjava).

Na aerodromu u Magadanu kupiti MTS kartice i pri kupovini povedite računa da vam ne uvale kartice za internet. Po mogućstvu kupite dve i jednu držite u rezervi kada onoj prvoj istekne mesec dana gratis interneta.
Parametri za internet se lako podešavaju. Obavezno ako koristite telefone sa "Android" platformom imajte instaliran "Opera" pretraživač jer je mnogo jednostavniji za surfovanje a cena "kačenja" na internet kada se ide preko ovog pretraživača je 3.00 RUB dnevno, dok je na ostalim pretraživačima 9.00 RUB (ovo važi po isteku gratis povoljnosti od mesec dana po aktiviranju).

Klimatski uslovi na ovom gradilištu nisu bajkoviti, te svima koji tamo idu preporučujem da se dobro opreme sa garderobom. Nikako nemojte ići bez fantomki, pletenih ili "ski" rukavica, vunenih čarapa, šalova i popularno nazvanih "duks" gaća!

Toliko od mene za ovaj put! Vidimo se u veljači! Ostajte u dobrom raspoloženju i još boljem zdravlju!

NNa NPS19 smo dobijali caja koliko hoces, a kafu po 2 na dorucku i 2 na veceri. Instant kafe 3 u 1. Znaci slatka...
Sto se tice kradje garderobe markerom vidno obelezis radno odelo i nece ti niko dirati.
Bravari i varioci gde god da idu treba da ponesu mast i kapi za oci.
Dobijali smo i po jednu fantomku, pletenu kapu i subaru. Cak smo i od donjeg vesa dobili po 1 potkosulju i gace (dugacke). I rukavica je bilo koliko hoces. I radnih (postavljenih) i pletenih sa postavom (ove zadnje smo dobijali po 1 par).
Cudi me da to ne daju svuda tako...
 
TRESLA SE GORA RODIO SE MIS!
Prvo su me pitali iz Velestroja dali sam voljan da idem za Tjumen pa od toga nista, pa su me planirali za Sabetta pa sad opet ni od toga nista. Javili su mi jutros da je stiglo sta vec treba da stigne iz rusije i da mi traje do 25-tog januara, da sam odredjen da idem na Novi Urengoj NPS2 i da ocekujem da cu u skorije vreme biti pozvan na put, da se ne trebam ovde iz socijalnog odjavljivati vec da se to sada obavlja po autizmu cim me oni prijave za rad.Novi Urengoj NPS2 jojjjj e sada me bas mrzi da prelistavam strane i da gledam sta je ranije o njemu napisano :(
Narode ima li tragova civilizacije na NPS2, ima li telefonskog signala, neta, imali neki grad u neposrednoj blizini gradilista, imete li neka iskustva i znanja o tom gradilistu o kome ja bas nista neznam !?!?
 
TRESLA SE GORA RODIO SE MIS!
Prvo su me pitali iz Velestroja dali sam voljan da idem za Tjumen pa od toga nista, pa su me planirali za Sabetta pa sad opet ni od toga nista. Javili su mi jutros da je stiglo sta vec treba da stigne iz rusije i da mi traje do 25-tog januara, da sam odredjen da idem na Novi Urengoj NPS2 i da ocekujem da cu u skorije vreme biti pozvan na put, da se ne trebam ovde iz socijalnog odjavljivati vec da se to sada obavlja po autizmu cim me oni prijave za rad.Novi Urengoj NPS2 jojjjj e sada me bas mrzi da prelistavam strane i da gledam sta je ranije o njemu napisano :(
Narode ima li tragova civilizacije na NPS2, ima li telefonskog signala, neta, imali neki grad u neposrednoj blizini gradilista, imete li neka iskustva i znanja o tom gradilistu o kome ja bas nista neznam !?!?

ni ja nisam siguran za signal i grad, ali mislim da nema nista...
U svakom slucaju ides da cekas zimu u polarnom krugu. Na_ _ _ o si...
U svakom slucaju i ta NPS-ka i Sabetta nisu daleko jedna od druge
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top