Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Septembarska plata krajem oktobra ali računaj da će možda skidati od nje akontaciju.Oko 100 dolara je sasvim dovoljno do akontacije i stim da poneseš kompletan pribor za ličnu higijenu i sapun za pranje veša.
I kako bobuljka kad ti dani sto ce se raditi u septembru jedva prelaze vrednost akontacije ipak nema smisla a logike hmmm.onda ko ziv ko mrtav do kraja novembra.
Elem ne valja u tri meseca zavrsiti dva puna,najgora komb.
 
Danas su zvali mog dečka da mu jave da je stiglo ,,priglašenije,, , valjda se tako zove :) Ne zna se kada će krenuti, ali zna se da će se vratiti kući 9-og decembra :) Rekoše mu da ide u Jakutiju, ali kao što sam već pisala, kad je bio na lekarskom pored njegovog imena je stajalo NPS15...Je l to isto? Neko mi je na ovoj temi rekao da je to Lenska oblast. Jel to znači da su mu promenili destinaciju? :) Kakvi su uslovi u toj Jakutiji? Ima li interneta?
 
Danas su zvali mog dečka da mu jave da je stiglo ,,priglašenije,, , valjda se tako zove :) Ne zna se kada će krenuti, ali zna se da će se vratiti kući 9-og decembra :) Rekoše mu da ide u Jakutiju, ali kao što sam već pisala, kad je bio na lekarskom pored njegovog imena je stajalo NPS15...Je l to isto? Neko mi je na ovoj temi rekao da je to Lenska oblast. Jel to znači da su mu promenili destinaciju? :) Kakvi su uslovi u toj Jakutiji? Ima li interneta?

U toj Jakutiji od juce poceo sneg! Ali imaju dobro grejanje, bar znam za nps 11. A sto se tice interneta, uzas blagi, nek ponese neki pojacivac signala.
 
Ijao, jadan on...:( Moramo ga dobro spakovati za put, od lekova do vunenih čarapa...Kako mi je krivo što im je slab internet, to mi je bila jedina uteha, a vidi sad ovo...:( Ništa, naćićemo taj pojačivač signala, valjda će nam pomoći ;)
 
Evo da se i ja oglasim malo na ovu temu. :) Moj decko je juce dobio to tzv. "priglasenije" ili "priglasenje". Ne znamo jos kad ce putovati. Moze li meni neko da kaze koliko se dugo ceka otprilike na odlazak nakon sto primi to "priglasenije/priglasenje"? :)
 
Muz je juce bio na lekarskom ,pa koga zanima kako izgleda evo...Prvo su im vadili krv, pa su isli na pregled kod dermatologa,potom neuropsihijatar dva minuta,i rtg pluca koji su cekali duze posto samo jedna zena radi.Nista internisticki pregled,ni pritisak ne mere,ni ekg ne rade.Kaze da je bilo vise grupa i neki su donosili neki lekarski vec uradjen iz svog doma.On to nije imao ili zavisi od profesije,mozda su nekima rekli unapred da treba.Moj zakljucak je da njih zanima samo mogucnost infektivnih oboljenja,mozda gresim...Poneo je samo uzorak stolice.
 
Zdravo svima! :D Da se i ja oglasim malo na ovu temu. :) Dečku mi je danas stiglo to "priglasenje", ali mu nije još rečeno kad ide za RF. Mene sad zanima koliko se dugo čeka na odlazak pošto stigne to "priglasenje"??? Hvala unapred. :)
 
neka mi neko kaze koliko kosta slanje sms sa ruske kartice prena Srbiji
i u cemu je njena pred,internet telefonski ili
pozdrav svima,i ako prezivim ovu strahovitu tremu svega pricacu i sve vas castiti pivom


Drugar, nije to trema. To je putna nervoza izazvana putem ka nepoznatom. Prošli smo svi kroz to i saosećam sa tobom. Kad sam preživeo ja, preživet ćeš i ti. Malo je zeznuto kad avion naiđe na šoder ali se brzo navikneš, još ako budeš imao sreću da sedneš naspram krila, ne plaši se, neće otpasti, :) smejat ćeš se sam sebi kad se setiš sadašnje nervoze i adrenalina pri uzletanju. :)
Što se tiče ruske kartice najbolje ti je da uzmeš MTS i to nemoj da te zeznu pa ti uvale neku za internet, već traži običnu za poruke i razgovore. Cena poruke je 17 rubalja a kada se udesi neko podešavanje onda cena bude cca 5.25 rubalja. Nađi nekoga od starijih po boravku pa će ti pomoći oko toga. Prednosti su neuporedive. Poruka sa 064 broja ka Srbji iznosi nekih 40 dinara,a kada se udesi popust koji sam već pomenuo, sa ruskog broja cena poruke iznosi nešto preko 14 dinara ako se nevaram. NIKAKO ne kupuj karticu u Moskvi jer će ista da ti bude u romingu ako ideš u drugu oblast da radiš. Karticu ako kaniš kupiti, pazari na aerodromu krajnje destinacije. Najbolja varijanta je da ti od kuće uplate na "Skype" nalog kredit od 10.00€ i sa njega te pozivaju na ruski broj koji kupiš. Cena poziva je nekih 7.00 do 8.00 dinara po minutu, s' tim što ti na prvom razgovoru, bez obzira koliko pričao, inicijalno skinu 2.00€ nakon čega ti ostaje osam evra sa kojim od kuće mogu da te pozivaju nebrojeno puta. Moje iskustvo je takvo da smo supruga i ja razgovarali koliko se dobro sećam sve ukupno nekih nepunih sat ipo vremena u petnaestak poziva i ostalo nam je još cca 2.00€ kredita. Druga varijanta je ABATEL sa kojim ja nemam iskustva, a čuo sam da je i on takođe povoljan.

Nadam se da sam ti pomogao. I... bez nervoze! :)
 
Poslednja izmena:
Drugar, nije to trema. To je putna nervoza izazvana putem ka nepoznatom. Prošli smo svi kroz to i saosećam sa tobom. Kad sam preživeo ja, preživet ćeš i ti. Malo je zeznuto kad avion naiđe na šoder ali se brzo navikneš, još ako budeš imao sreću da sedneš naspram krila, ne plaši se, neće otpasti, :) smejat ćeš se sam sebi kad se setiš sadašnje nervoze i adrenalina pri uzletanju. :)
Što se tiče ruske kartice najbolje ti je da uzmeš MTS i to nemoj da te zeznu pa ti uvale neku za internet, već traži običnu za poruke i razgovore. Cena poruke je 17 rubalja a kada se udesi neko podešavanje onda cena bude cca 5.25 rubalja. Nađi nekoga od starijih po boravku pa će ti pomoći oko toga. Prednosti su neuporedive. Poruka sa 064 broja ka Srbji iznosi nekih 40 dinara,a kada se udesi popust koji sam već pomenuo, sa ruskog broja cena poruke iznosi nešto preko 14 dinara ako se nevaram. NIKAKO ne kupuj karticu u Moskvi jer će ista da ti bude u romingu ako ideš u drugu oblast da radiš. Karticu ako kaniš kupiti, pazari na aerodromu krajnje destinacije. Najbolja varijanta je da ti od kuće uplate na "Skype" nalog kredit od 10.00€ i sa njega te pozivaju na ruski broj koji kupiš. Cena poziva je nekih 7.00 do 8.00 dinara po minutu, s' tim što ti na prvom razgovoru, bez obzira koliko pričao, inicijalno skinu 2.00€ nakon čega ti ostaje osam evra sa kojim od kuće mogu da te pozivaju nebrojeno puta. Moje iskustvo je takvo da smo supruga i ja razgovarali koliko se dobro sećam sve ukupno nekih nepunih sat ipo vremena u petnaestak poziva i ostalo nam je još cca 2.00€ kredita. Druga varijanta je ABATEL sa kojim ja nemam iskustva, a čuo sam da je i on takođe povoljan.

Nadam se da sam ti pomogao. I... bez nervoze! :)
hvala ti puno dobri covece:worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top