Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa sve je to u redu ali nisam ja bas siguran da ce to njima tako proci.Nece ljudi bas tako mahom cekati u redu za rad na minus 60 za cetri dolara po satu.Kriza jeste u srbiji ali bolje biti sa svojom porodicom.Ovaj rad od 5 je neki minimum.Ako krenu da spustaju smanjice im se i red.A sad pojedini arogantni sefic koji misli da je nesto vise od potrosne robe moze da prica sta god hoce i da ga boli sta god hoce.

ljudi probajte ja sam probao u tjumenu bilo je extra a u moskvi nula i to velika organizacija posla prvo se kreci pa onda gletuje to moleri razumeju sta govorim a da nepricamo po kome puca posle to svi znamo rukovodstvo nezna gde je levo
 
Ja sam probao u Novom Urengoju.Satnica 5 plus dvadeset posto na uslove zivota posto je zesca vukohebina.Sefovi,ne svi ali vecina,u pravu si ne znaju gde je levo.Ali su ribani kao mala deca pa se onda pocnu nesto ku...ti na radnicima.Ti ga gledas i smejo bi mu se.A isto tako s kim god da sam pricao od iskusnih,tvrde da su Moskva i Krasnodar najbolja gradilista.Ali tu se mnogo vise trosi.I mnogo manje doneses kuci.
 
Ja sam probao u Novom Urengoju.Satnica 5 plus dvadeset posto na uslove zivota posto je zesca vukohebina.Sefovi,ne svi ali vecina,u pravu si ne znaju gde je levo.Ali su ribani kao mala deca pa se onda pocnu nesto ku...ti na radnicima.Ti ga gledas i smejo bi mu se.A isto tako s kim god da sam pricao od iskusnih,tvrde da su Moskva i Krasnodar najbolja gradilista.Ali tu se mnogo vise trosi.I mnogo manje doneses kuci.

prijatelju svi znamo da gradiliste kad se pocne donosi pare a kad se zavrsava guta i prozdire kintu oni se vade na te sate recimo 350 radnika svakom po dolar to je 350$*11h je 3850$ *30 dana je115500$ to je dobra zarada za firmu to je samo jedan mesec a gde je zarada od ugovorenog posla daj nismo deca mada nije nase da o tome vodimo brigu ali nije i da radimo za 4$ realno ima ljudi koji ne vrede ni toliko ali ih drze recimo njh 6 po 4$ to je 24$po satu podeli to na 24 dobra majstora po dolar po satu da umesto 5 dobiju 6$ uradice vise posla nego ovih sestoro garant i nece biti popravki ali ne razmisljaju tako manje ga kosta i karte i smestaj i hrana a dobija verne radnike koji ce mu zavrsiti posao kako treba ako ja nisam u pravu vi recite to je moje misljenje
 
I to je u redu ali prijatelju,Velestroj drze izuzetno sposobni i pametni ljudi,iako me nekad nerviraju to im moram priznati.Za svakog radnika povlace 13 dolara po satu,sad uzmi matematiku pa to izracunaj.Imaju oni dobru zaradu i bez da se zahebavaju za taj jedan dolar.Taj jedan dolar je u vecini slucajeva disciplinska mera.Cvrsta ruka da se ljudi ne opuste.I to im je vrlo inteligentno.A posla u Rusiji i sigurne zarade ce biti narednih pet godina,nece to neko ispustiti i uvuci sebe u problem zbog sice.Tu cifru koju navodis je za tebe i mene ogromna lova ali za njih nije.
 
Мики у праву си. У игри су велики новци, велики пројекти, мајстор који ради за 5 долара је пријављен вишој инстанци за много већу сатницу.Ту разлику неко трпа у свој џеп. Потреба за радницима је велика, јер градилишта се шире, велики пројекти.. а ако буду смањивали сатницу, значи мање радника, а мање радника, пробијају се рокови, дакле - пенали, лоше по фирму, или грешим?
 
Kad pozoves firmu , finansije i kazes da ti se ne uklapa plata da si primio manje 26 hiljda dinara , imao sam toliko i toliko sati,,oni kazu cek da pogledamo ...e pa to je to , vama je satnica 5 tako vas je ocenio sef tamo mi samo uplacujemo . pa sad vidi a obecano npr 5, 5
 
ima ljudi koji traze samo kartu da bi se vratili , normalno zaradjena plata kad joj je vreme . FIRMA IH UBEDJUJE DA SU BEZBEDNI . Da je dobila rok dva meseca da sredi svim ljudima koji su tamo te papire vize itd , sta vec treba . ali ljudi ne veruju tj. boje se da ce ponovo upasti ta migraciona , a receno im je od ako ih ponovo nadju da nece proci najbolje. to je sto sam ja cula .
 
ima ljudi koji traze samo kartu da bi se vratili , normalno zaradjena plata kad joj je vreme . FIRMA IH UBEDJUJE DA SU BEZBEDNI . Da je dobila rok dva meseca da sredi svim ljudima koji su tamo te papire vize itd , sta vec treba . ali ljudi ne veruju tj. boje se da ce ponovo upasti ta migraciona , a receno im je od ako ih ponovo nadju da nece proci najbolje. to je sto sam ja cula .
Не могу људи да иду кући кад зажеле, мораш да радиш јер си у њиховим рукама оног дана када си давао аутограме на уговоре пред полазак на аеродром. Наравно, може и кући раније, али у том случају плаћаш многе трошкове попут хране, авио карте... Да не испадне ишао си да зарадиш а још си пеналима остао у минусу. Колико год да је тешко издржите до краја уговора.
Оно што мени највише смета је да они могу манипулисати величином сатнице у доларима. Идеш да радиш оно што ти је ОБЕЋАНО а на крају ћорак. Било би лепо кад већ радиш у иностранству да у уговору постоји ставка сатнице. Али од тога нема ништа..
 
Ја сам радио за 6 долара и све је испоштовано. Моја евиденција радних часова у шихтерици се поклопила са оним који су писали надређени на прозивци. У мом случају ја сам веома задовољан фирмом Велестрој. Све похвале.
 
Zanimljivo kako se o ovome prica vec dugo i kako su se razni problemi desavali ali jos niko se nije javio i rekao evo ja sam taj i taj i dobio sam novcanu kaznu ili zabranu ulaska jer me firma ostavila na cedilu.

Ко да ти се јави... Део неписмен... а део неће да прича своју бруку..

Ја сам радио за 6 долара и све је испоштовано. Моја евиденција радних часова у шихтерици се поклопила са оним који су писали надређени на прозивци. У мом случају ја сам веома задовољан фирмом Велестрој. Све похвале.

Па Велестрој је одличан,реално... Сад,фирма као фирма.. Ко има желудац и циљ испред себе,радиће......

Не могу људи да иду кући кад зажеле, мораш да радиш јер си у њиховим рукама оног дана када си давао аутограме на уговоре пред полазак на аеродром. Наравно, може и кући раније, али у том случају плаћаш многе трошкове попут хране, авио карте... Да не испадне ишао си да зарадиш а још си пеналима остао у минусу. Колико год да је тешко издржите до краја уговора.
Оно што мени највише смета је да они могу манипулисати величином сатнице у доларима. Идеш да радиш оно што ти је ОБЕЋАНО а на крају ћорак. Било би лепо кад већ радиш у иностранству да у уговору постоји ставка сатнице. Али од тога нема ништа..

Фирме ако не воле нешто,то је да им неко сам да отказ!! Ту се онда обавезно скидају сати... А често знају да манипулишу на курсу...
 
koj autogram i na koj ugovor si davao, mesec turisticka i jedan presek ,,,to si ispostovao , desilo se sta se desilo pre par dana ...i ne zelis ici na drugi presek ...nekome je i treci ... tu bi ti morali dati kartu bez problema .
 
Ту се онда обавезно скидају сати... ..
Такорећи одрешене су им руке и могу да ти раде шта хоће. Пред законом чисти. Радник може само да се љути и да гунђа. Жао ми је што чујем да многим колегама скидају сатнице. Ишли у свет да зараде а на крају примили мале плате. (
 
Evo da se javim sa lica mesta da nebude da samo onda pisem kad je tesko.Sta se dogadja pa skoro pa nista od 300 judi koji su pohapseni i opomenuti da nerade vise bez papira samo nas 100 je to prihvatilo i trazilo karte kuci ali firma nebi bila firma kad nebi pokusala sve da sto manje judi ode pa su poceli sa nagovaranjima judi u stilu nije to nista ides na lekarski pa ti se prave papiri ili pretnjama pa platicek krtu i sve troskove firme sto je zbog tebe imala a kada sam pita gospodina branka dali moze da mi garantuje da ako ostanem nece opet doci do slicne situacije i da necu dobiti kaznu zabrane u pasos on je odgovorio da to niko ne moze da mi garantuje. Ja sam odlucio da neradim i trazio sam kartu kuci i evo vec tri dana cekam istu posto izgleda da ni kartu nemogu da obezbede pa nek probaju da odbiju bilo sta ja nisam vise svojom vojom ovde gde sam hvala.M Z
 
zovam se MADJAR ZVONKO i nalazim se u tyumenu od 12 aprila ove godine a radim za hopes internacional od avgusta 2011 kadasam bio u habarovsku i nisam nista izmislio znaci po lokalnom vremenu 13 sati su nas izveli na dvoriste i drzali otprilike 3_4 sat onda su nas odveli u grupama u njihovu stanicu i uzeli otiske slikali sa brojevima posle toga oko ponoci smo stigli u lokanu imigracionu gde smo boli popisivani i upoznati sa tim da radimo na crno bez papira i taj dokument smo morali potpisati i striktno su nam rekli ako nas jos jednom uhvate da radimo sta nam sledi.i jos od tog dana cekam na kartu kuci hvala lepo madjar zvonko
 
dobra vam sreca svima,ja sam dosao iz jakutija dva puta sam tamo bio po mesec dana na turisticku vizu,sada cekam neko progjasenje osedeo sam cecajuci,u firmi ili se nejavljaju ili su zauzeti,pasos mi je kod njih,pa bih pitao nekog dali zna neko uopste sta se to desava kod nas u fimu,e da meni brat u tjumenu i istina je da je bila opasna hajka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top