Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odoh ja malo do Austrije.Pozz svima vama,lepo vi ovde chatujte ja idem da zaradim malo evrica. Pisemo se od Septembra. I nemojte kukati kako nemate novca jer posao ni ne trazite.cekate mesecima da vas pozovu iz velestroja a toliko posla drugog ima da samo kada bi ste osvrnuli malo oko sebe nasli bi posao. Austrija kao i sve ostale zemlje placu za nasim ljudima. Sve sto vam treba je bar 200 evrica u dzepu,veliko srce u grudima i Bogami...muda u gacama pa mozete naci posao.Pozz[/QUOTE

Na zapadu i nije to sve tako kao sto ti mislis i pises dragi moj Milane. Zelim ti puno srece i da se dobro snadjes tamo.
 
Poslednja izmena:
Drugari, zna li neko kad ce ici grupa koja je bila na lekarskom u cetvrtak? Jednima od nas je biznis viza validna do 14 avgusta a nekima do polovine septembra... sta se toliko cekalo i kako im se isplati da drze ljude sa odobrenom vizom i po dva meseca kod kuce a da to i ne znaju, to nkome nije jasno?! A nezvanicno smo culi da preseka nema na NPS1.
 
Drugari, zna li neko kad ce ici grupa koja je bila na lekarskom u cetvrtak? Jednima od nas je biznis viza validna do 14 avgusta a nekima do polovine septembra... sta se toliko cekalo i kako im se isplati da drze ljude sa odobrenom vizom i po dva meseca kod kuce a da to i ne znaju, to nkome nije jasno?! A nezvanicno smo culi da preseka nema na NPS1.

Ne zna to ni Velestroj tacno.A preseka nema,bio je pokusaj dogovora sa Ukrajinom ali dogovor nije postignut.Mozda u buducnosti bude nekih dogovora sa nekim,za sad nista.
 
Prošao je i petak, zadnji rok koji su obećali mom dečku u kom će biti pozvan na lekarski pregled, i niko ga nije pozvao...:( Sad mi je jasno što su mi se smejali kad sam se prvi put pisala na ovoj temi da su mom dečku obećali da će ,,ne dugo,, posle lekarskog ići za Rusiju :) Izgleda da ćemo se i mi načekati...A ja sam se već sita isplakala što ide, i pročitala skoro celu temu tražeći najbolje savete, sve zapisala na papir šta treba spakovati, pa kad pozovu, da krenemo sa pripremama, kad ono međutim :D Evo da se i mi pridružimo klubu onih koji čekaju da telefon zazvoni:telefon::D
 
Prošao je i petak, zadnji rok koji su obećali mom dečku u kom će biti pozvan na lekarski pregled, i niko ga nije pozvao...:( Sad mi je jasno što su mi se smejali kad sam se prvi put pisala na ovoj temi da su mom dečku obećali da će ,,ne dugo,, posle lekarskog ići za Rusiju :) Izgleda da ćemo se i mi načekati...A ja sam se već sita isplakala što ide, i pročitala skoro celu temu tražeći najbolje savete, sve zapisala na papir šta treba spakovati, pa kad pozovu, da krenemo sa pripremama, kad ono međutim :D Evo da se i mi pridružimo klubu onih koji čekaju da telefon zazvoni:telefon::D

Ma bas te briga ti si sve svoje pripreme obavila: plakanje, planiranje .... sada mozes da se opustis a poziv ce biti kad Bog da ... ;) :D
 
Pozdrav za NJEGOSA i DAREBRE. Bio sam na probnom radu u Lestanima, uglavnom je bilo onako kako ste mi objasnili sta ce se raditi.Dobio sam solidnu ocenu a i satnicu, tako da sam i ja sada na cekanju poziva. Jos jednom vam se puno ZAHVALJUJEM:hvala::hvala::hvala: na pomoci.Veliki pozdrav:bye:
 
Pozdrav za NJEGOSA i DAREBRE. Bio sam na probnom radu u Lestanima, uglavnom je bilo onako kako ste mi objasnili sta ce se raditi.Dobio sam solidnu ocenu a i satnicu, tako da sam i ja sada na cekanju poziva. Jos jednom vam se puno ZAHVALJUJEM:hvala::hvala::hvala: na pomoci.Veliki pozdrav:bye:

Drago mi je da si se dobro snasao i prosao!!! Puno srece za poziv na rad nam sada svima mnogo treba!!!
 
Pozz svima ,vec par dana ocekujem da neko ko zna gde bi mogli konkurisati kuvari za Rusiju kazu,broj firme u Zenunu smo zvali dva dana stalno zauzet,posao nam treba hitno svaka informacija ili neka smernica dobro je dosla

Drugar ja ni jedanput nisam zvao vec jednoga radnog dana u jutarnjim satima otisao direktno na adresu i porazgovarao sa nadleznim za primanja a on me za moju struku koja nije kuvar uputio dalje sta da radim... Stoga mislim da je najbolje da direktno odes tamo.
 
Dobar dan. A vi...kako te? :) Da vam se i ja pozalim. Ja sam bio na razgovoru tacno 30-og Maja,bese petak. Vec naredne sedmice,tj. tacnije odmah u sredu zvala me Andrijana :) Mislim,samo da mi kaze da ukoliko zelim da idem u roku od nedelju dana da posaljem papire.ja vredan,poslao odmah sutradan sve,sem lekarskog,slike i fotokopije pasosa.navodno to mi ne treba jer bi me poslali bez vize na mesec dana. Ja sam se malo bunio zasto na mesec dana a ona mi je rekla da je takva procedura za sve majstore koji idu prvi put.Inace,prijavio sam se kao zidar. Nije proslo dan-dva,opet poziv da se spremim za cini mi se da je bilo 9-ti jun,samo treba da mi stigne karta.Zvali me pre 9-og i rekli nije karta stigla,budi spreman za 17-ti.Ni za taj datum nije karta stigla,pa sam im predlozio da skoknem ja caskom do Moslve po kartu a ona se smejala.Ok,ja sam to iz sale rekao Andrijani :) Prosli petak me zvali da me pitaju da se nisam predomislio,na sta sam ja odgovorio da nisam,pa mi covek rekao da sam na listi zalekarski pregled.Proslo je cela jedna radna nedelja a niko da me zove. Od svih mojih drugara koji su otisli svi su cekali po nekoliko meseci,uglavnom od 3-5 meseci se ceka.Posle uradjenog lekarskog kod njih ceka se oko mesec dana. Jedan prijatelj koji je otisao vec treci put preko Velestroja svaki put po povratku ima pauzu od nekih 3 meseca. Tako da se nadam da ce me najkasnije do mesec ipo dana zvati na lekarski. I da vam kazem jos nesto,svi koji ste bili na razgovor i na propitivanje ako niste dobili papir sa upustvom sta treba da prikupite od dokumentacije nemojte ni cekati da vas pozovu. Meni nije frka da cekam,sad trenutno imam dosta posla,ali vec mi postaje problem od novembra,tu vec skoro da nema posla,samo zato sam se prijavio da idem u Sibir da radim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top