Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мене интересује од које плате ће нам одбити аконтацију. Неко прича од мајске, неко јунске, а неко од прве следеће пуне плате кад се вратимо. Пошто мене је мало закачио мај, мало јун, буду ли одмах све одбијали неће бити неки новац.

Деки, јучео сам разговарао преко моб са рударом, каже предао је пасош и нада се повратку у Русију.:lol:

Jel moguce,cudima nikad kraja.:p:p
 
Kao i svaki redovan sat, iako ti u ugovoru pise malo drugacije. Ako ne gresim, tako je bar bilo ranije. Od sefova na gradilistu, to jest njihove dobre volje, zavisi hoce li ti na 2,3-5 prekovremenih sati dopisati jos jedan, na primer.

Znaci,,j^^^s ugovor...Sef je zakon...Ja nisam potpisao nikakav ugovor,jer jos mi se radi radna viza,pa sam na cekanju..
 
Znaci,,j^^^s ugovor...Sef je zakon...Ja nisam potpisao nikakav ugovor,jer jos mi se radi radna viza,pa sam na cekanju..

Upravo tako. Kreni od zdravstvenog osiguranja, koje ti vazi ovde! Mislim, na svakom gradilistu treba da ima ambulanta, ali je bolje da se ne razbolis.
Sto se tice sati.. ima sefova koji se drze nekog nepisanog pravila, da ti na svaki prekovremeni sat pisu jos jedan.
 
NPS1-ozlogaseno gradiliste Velesstroja na Severno polu i nije bas tako strasno,cak ima i signala za mobilni....Moj dragi je poneo Telenor karticu i ima ponekad signal i za nju,ali je sa ruskom karticom bolje,ali on nije uplatio bas nesto kredita i sad nema gde da uplati,ali ja mogu da ga dobijem kad ga zovem na rusku karticu samo sto je minut preko 100 dinara pa se i ne isplati.....uglavnom kuckamo poruke....Smestaj je isto ok,njih petorica je u sobi,ima vode,hrana isto nije losa.Ima dosta radnika tamo i nije bas strasno,radi se i 15 sati,ali ko je radio u Srbiji za crkavicu isto toliko nista mu nece biti tesko.....i da putuje se "elikopterom" 300 km od Nps2 i iskace se padobranom....:zcepanje::zcepanje::zcepanje:.....salim se naravno za padobran....Sve u svemu moj dragi koji nije isao bas nesto po terenima se ne zali i kaze da je sasvim podnosljivo......
 
Наводно тамо се ради фабрика злата. Зиме су сувље тако да је пријатније радити него овамо зими у Уренгоју. Градилиште је удаљено од цивилизације. Тај део зову долина смрти. Срећан пут. :lol:

Магадан је моја несуђена прва дестинација. :p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top