Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma sigurno da struka utice na odlazak.ja vec nedelju dana kako mi je sriglo priglasenje cekam i niko nista ne javlja,a prijavio sam.se kao farbar...

Znaju oni ponuditi i drugi posao da radis, a ne samo taj, za koji si prijavio, jer verovatno i pitali tebe - za cega si, sinko? ))). Jedino ako si izrazito ne rekao nima da ces raditi samo farbarski poslovi.
 
Ti se bre segacis...Ja sam prvi put cekao od decembra do jula,ali tad nije bilo posla kao sad...Njima sad gori od posla,tako da treba ljudi more...Problemi su sa papirima i kartama,sve ostalo stoji.
Konkurisao sam u vise firmi da ne navodim u koje poznate su i od danas do sutra i.t.d. propalo mi dva lekarska a o ostalom da ne pisem (putni troskovi,sredivanje dokumentacije) imao sam dosta troskova i na kraju me jedan lik dobro poznat na ovoj temi i cesto spominjan prevario za novac o tome sam vec pisao.
Evo ja sam dobio priglasnje jos 28 marta sa jos 11 ljudi i svi i dalje cekamo nesto,tako da nije uvek sve u papirima i kartama.Pozdrav

koliko dugo ti radis u toj firmi i koliko su ti bile pauze pri povratku u proseku
Nisam radio nikad u Velestroju sada ce biti prvi put ako budem imao srece.
Dali neko zna nešto za firmu Trade Unique, vlasnik Mirko Latinović. Drugar treba da ide preko njih u Soči ?
O toj firmi je bilo negativnih komentara na ovoj temi koliko se secam ali na pocetku.
ma sigurno da struka utice na odlazak.ja vec nedelju dana kako mi je sriglo priglasenje cekam i niko nista ne javlja,a prijavio sam.se kao farbar...
Kada sam ja bio na razgovoru upozno sam jednog farbara--peskara koji je tog dana otiso.
ali posto, ingerencije posrednicke agencije zavrsavaju se na teritoriji Srbiji to u Rusiji oni ne imaju nikakvog znacaja. Zato mislim ne mogu oni garantovati da ces ostati da radis 6 meseci tamo, jer okolnosti menjaju se iz casa u cas , cak sta vise - ni u Velesstroju kako shvatam niko ne moze garantovati mnoge stvari pa polazeci iz ovih argumenata ti vidi i proceni sam...

To su ranije nake nazovi agencije posredovale za Hopeks i naplacivali su o tome je bilo reci na ovoj temi pa su neki dobili otkaz u Hopeksu i sa tim se prestalo.
I sada bi trebalo to prijaviti u Velestroj
 
Drugari pozdrav svima !!! Na forumu sam novi jer zelim neke informacije, litao bi al ima mnogo tema msm da je ovako lakse. Prijavio sam se preko nekog lika za posao u Rusiju pre nekoliko dana. Rekako mi je da ta agencija ''alfa sd rusija'' radi sa firmom ''velestroj''. Dobicu poziv na razgovor i dalje instrukcije.... idese na Sibir, ostaje se 6 meseci, osiguranje, smestaj, avionska karta.... 5 dolara na sat.. a agencija za uzvrat uzima 300e na rate. E sada mene interesuje jel i koliko je sigurno, kakva je ta firma. pozdrav svima i hvala unapred :)

NIKAD ALI NIKAD nemojte davati novac unapred to je najverovatnije prevara ja sam platio porez na b..... a ti kako hoces

- - - - - - - - - -

i ako je od mene dosta je
 
NIKAD ALI NIKAD nemojte davati novac unapred to je najverovatnije prevara ja sam platio porez na b..... a ti kako hoces

- - - - - - - - - -
Neke krupne firme stvarno cesto angazuju druge, specializirane za regruting radnika. U slucaju sa Velesstrojem toga nema, jer oni sami odradjuju taj posao - zaposljavaju radnike. Zato nema smisla ici preko neke agencije, jer sve i ovako i onako zavrsava se u Velesstroju i tamo se o svemu odlucuje. jedino, ako neko misli da kao pronadje neku vezu i preko te veze ukrca brze i sigurno... Ali ko zna koliko to ozbilna veza?
 
Drugari tu sam ja.
Evo proradila žučna kesa pa ustadoh neplanirano u cik zore. Ne, nisam otišao još, a kako je krenulo skoro i neću. Stvarno nema smisla!!! 4.5 meseca čekam na odlazak. Te ovo, te ono... spajanje firmi - neznaju kud udaraju, stave me na spisak za priglašenje - proveravao pet puta da li sam na spisku, pa me zamene sa nekim likom koji se zove i preziva isto kao ja - po tome trebao već biti tamo (ima nas 5 sa istim imenom i prezimenom) a umesto mene bravara poslali su tesara i na sve to glupi praznici, pa me stave na spisak za kartu. Sad nema karata, pominju se čarter letovi. Odjednom, niks priglašenje - "oćeš da ideš na mesec dana?" i naravno prihvatim. Ddobih Mikicino obećanje da ću imati priglašenje u međuvremenu od mesec dana a od tada prošlo 22 dana. Niko da me zovne! Stalno zovem ja njih i uhodim ih i čupam informacije od njih i na razno razne načine se dovijam kako bih saznao nešto više i svaki put druga priča. Pa zakažu za 08. ili 09. a evo danas petnaesti. Pa zakažu za 16. pa nema karata. U razgovoru saznajem da nije u pitanju mesec nego dva a da u međuvremenu rade priglašenje. Na pitanje da li sam na spisku za priglašenje s' obzirom na novonastalu situaciju sa ponudom na mesec dva turistički, dobio sam odgovor da nemogu biti na dva mesta u isto vreme u spiskovima. Tako da me je to dodatno razljutilo i potvrdilo moje sumnje da nisam ni bio na spisku za to je..no priglašenje iako su me ubeđivali da jesam, a u međuvremenu i međutim shvatim da priglašenje nikome unapred ne rade niti im pada na pamet dok svakom ponaosob "ne uzmu meru" na terenu - gradilištu i otuda ovi fazoni sa turističkim odlaskom koji koriste kako bi videli ko vredi a ko ne i kome će raditi papire a kome ne.
Juče sam ih zvao da pitam šta se dešava i rečeno mi je da čekam 16. a od toga nema ništa sve su prilike,pa ako ne bude 17. onda 18. i krajnje konsterniran pitam da li ću do 20. otići i dobih odgovor da se iskreno nadaju da hoću. Kad oni neznaju ništa konkretno 7 dana unapred i povr' svega nadaju se, šta onda ja da mislim i očekujem?! Da se nadam nadanju?! Sve ovo sa njihove strane je jako NEOZBILjNO iako sam zaista mislio da nije tako a razuverih se na kraju da ipak jeste.

Sve što mogu reći na sve ovo je da mi je sve jasno oko načinja funkcionisanja stvari i blago rečeno gnušam se! Pa ljudi moji vuku me za nos četiri i po' debela meseca a za svo vreme zovnuli me 2 puta, sve ostalo ja njih uhodio i još uvek to radim a dokle ću, neznam nisam!!! U stvari znam. Do 20. ako ne odem, lepo ću da ih zamolim da mi pošalju papire nazad. A u k...c!
Eto tako... "Neko tako, neko ne primak'o!"
 
Poslednja izmena:
Drinjaca, napisala sam tebi u PP zbog cega, mislim moras gledati strateski na situaciju i ne predavati se.
Одговорићу ти вечерас ускоро идем на посао немам времена.

drugar kaze mesec pa kazahstan koji je vec bio pa opet mesec.uporedo se radi radna viza.Znaci vracanje za Srbiju najverovatnije pa na sest.Nije sigurno ali....
То би било добро да буде 6 месеци а не два месеца па дуууууга пауза или те не зову.

"oćeš da ideš na mesec dana?" i naravno prihvatim.
Звучи познато већини. Морамо да прихватамо таква је ситуација. Дај шта даш.
 
kako mi je zao da morate prolaziti kroz takve psihicke torture... ja i sama u toj prici vec duze vreme zato znam kako je... Ali jako vazno sad razmisljati hladnom glavom i pokusati shvatiti da nismo mi u najgoroj situaciji, jer smo zivi i zdravi hvala Bogu, samo nastala neka zivotna faza, kada moramo ziti na leru i tako pokusati rasporediti svoji snage.. Ja verujem da ce sve srediti tako kako mi zelimo!
 
Po vasoj prici bravari nece skoro ici:dash:
Dance,njima trebaju trenutno mnooogo bravara i varioca,koliko ja znam...
ja sam malo srpski pisem, malo ruski u translitu.. :)))))))))))) Al ja sebi sve oprastam! Mislim i vi cete meni oprostiti greske! A sta da radim, kad dusa trazi komunikaciju! :))))) Ne mogu da cutim - moram da pricam! :0))))
*) - svima!
Esli hochesh,mi tut mozhem i po russkii...Esli tebe ne meshaet chto ja pishu latinskim bukvami... :per::lol:
hvala na odgovorima..
danas sam se cula sa bratom i kaze da je sve ok..
dali neko zna dali ikako mogu da mu posaljem parice ako mu zafale ili nesto drugo...
inace on je u okolini tjumena.
Uplatis mu na racun,ako je poneo karticu,ako ne,Western Union-om....

:kafa::kafa::kafa: Dobro jutro svima...
 
Lepo je sto ljudi ipak odlaze ali u zadnjih mesec dana niko nije otisao na radnu vizu .I to sa priglasenjem je skroz bezveze cekaj priglasenje a kad stigne niko ti ne garantuje brz odlazak.

mislim da je problem sredjivanje vize. Mozda te njihove kvote, koje su dobili. Ali ipak mi ne znamo tacno koliko ih je otislo u zadnjih mesec dana. Sigurno je da prvenstvo imaju stari radnici, sto je i normalno. Njima jeste u interesu da sto vise radnika ode, ali izgleda nisu u mogucnosti sve da srede. Zato nije lose malo (ili puno) strpljenja. Nase je da cekamo i otkucamo ovde svoja iskustva, lakse nam je svima zbog toga. Makar meni...
 
Lepo je sto ljudi ipak odlaze ali u zadnjih mesec dana niko nije otisao na radnu vizu .I to sa priglasenjem je skroz bezveze cekaj priglasenje a kad stigne niko ti ne garantuje brz odlazak.

Ima tu svasta...Ko ima priglasenje naprimer za Jamal,ne moze da radi u Tjumenu sa tom vizom,nije ista oblast u Rusiji.A kako vidim,njima je frka u Tjumenu najveca.Kada bi otisli na tu radnu vizu,bilo bi gore po ljude kad se budu vracali kuci,imas vizu u jednom regionu,a radis u drugom...Ja koliko znam njima OCAJNICKI treba mnogo ljudi...
 
mislim da je problem sredjivanje vize. Mozda te njihove kvote, koje su dobili. Ali ipak mi ne znamo tacno koliko ih je otislo u zadnjih mesec dana. Sigurno je da prvenstvo imaju stari radnici, sto je i normalno. Njima jeste u interesu da sto vise radnika ode, ali izgleda nisu u mogucnosti sve da srede. Zato nije lose malo (ili puno) strpljenja. Nase je da cekamo i otkucamo ovde svoja iskustva, lakse nam je svima zbog toga. Makar meni...

Ja sam ovde napisao vec,pre 2 godine sam u decembru bio na razgovoru..Uh,jbt,vec dve ipo godine... :-).U januaru sam bio na lekarskom,a otisao tek u julu.Cim imas priglasenje,znaci da ti je radna viza odobrena,ali kao sto rekoh,za taj region gde ides.Izgleda da im je promenjena lokacija gde im gori,ovde je vecina trebala na Jamal,koliko vidim,ali se promenilo pa vecina pali u Tjumen.Sve ce to biti ok,kao sto ti rece,samo treba strpljenja...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top