ROYAL CANIN-ORIGINAL ILI PODVALE

Koristim ROYAL CANIN MINI JUNIOR vec osam meseci,u iskljucivo originalnom pakovanju.
Svaki put kada kupim novo pakovanje postoje razlike na samoj ambalazi,pocevsi od jezika,rasporeda teksta i tabele za doziranje kolicine hrane prema uzrastu(kao i sadrzaja same tabele).Sto se tice hrane postoje razlike u boji i mirisu.
Sta nam to prodaju "pet sopovi"?
Kakva su Vasa iskustva?
 
ja neman nedoumicu
ne jede ništa od toga
jede kuvano a što se tiče granula one su tu samo kao nužno zlo (ako slučajno ne stignem da skuvam, mada je to zaista retko) tako da uopšte nije bitno koje su, a RC definitivno nisu, jer po ceni kilograma te hrane jamogu da kupim kilogram junećeg mesa u mesarama.
 
ja neman nedoumicu
ne jede ništa od toga
jede kuvano a što se tiče granula one su tu samo kao nužno zlo (ako slučajno ne stignem da skuvam, mada je to zaista retko) tako da uopšte nije bitno koje su, a RC definitivno nisu, jer po ceni kilograma te hrane jamogu da kupim kilogram junećeg mesa u mesarama.

Slazem se, al ja RC kupujem samo na jednom mesto i znam da je original!
 
Pa prijatelju sad si me uplasio.....treba da mi stigne stene u kucu [pcetkom marta,i hocu da ga hranim najskupljom i najkvalitetnijom hranom bar sad u pocetku dok je malo......i uzeo sam taj Royal Canin mini junior,kupio sam ga u onom ogromnomm PET CENTRU na novom bg....Deluju kao ozbiljna firma,nadam se da su originali....otkud sad znam....
 
Ne znam da li je original ili laznjak, ali brate skup je za medalju. Sto mileva kaze za te pare kupis extra meso pa znas sta dajes svom psu. Ja na granule najvise trosim do 250 din (trenutno kupujem bento kronen za 210), i to mi je plafon, jer pored toga kupujem i meso koje mu kuvam.
 
Pa prijatelju sad si me uplasio.....treba da mi stigne stene u kucu [pcetkom marta,i hocu da ga hranim najskupljom i najkvalitetnijom hranom bar sad u pocetku dok je malo......i uzeo sam taj Royal Canin mini junior,kupio sam ga u onom ogromnomm PET CENTRU na novom bg....Deluju kao ozbiljna firma,nadam se da su originali....otkud sad znam....
Ja je uzimam vec osam meseci.Juce cale ode umesto mene i donese ROYAL CANIN MINI JUNIOR 33 !!! Znaci 33-sa vitaminom C i E,taurinom i luteinom.U deklaraciji uopste nema koliki je sadrzaj vitamina C(nepostoji),a razlike u sastavu su u dva tri elementa i to tipa za 0,4;0,5 posto.Na svim zvanicnim sajtovima i publikacijama takva ambalaza ne postoji.
 
ja imam mogućnosti zahvaljujući komšiji koji ima odgajivačnicu kane korso i koji zna masu mesara i ljudi iz branše trgovina stokom, da kad za svoje pse nabavlja nabavi i meni mleveno meso (krave i konji koje polome noge ili im se nešto zadesno desi) za male pare. Tako me pirinač više košta no meso, a znam da je u pitanju pravo sveže meso koža i možda i kosti ali sitno samleveno, tako da sam sigurna da su mi psi hranjeni kvalitetno.
 
ja neman nedoumicu
ne jede ništa od toga
jede kuvano a što se tiče granula one su tu samo kao nužno zlo (ako slučajno ne stignem da skuvam, mada je to zaista retko) tako da uopšte nije bitno koje su, a RC definitivno nisu, jer po ceni kilograma te hrane jamogu da kupim kilogram junećeg mesa u mesarama.


ja imam mogućnosti zahvaljujući komšiji koji ima odgajivačnicu kane korso i koji zna masu mesara i ljudi iz branše trgovina stokom, da kad za svoje pse nabavlja nabavi i meni mleveno meso (krave i konji koje polome noge ili im se nešto zadesno desi) za male pare. Tako me pirinač više košta no meso, a znam da je u pitanju pravo sveže meso koža i možda i kosti ali sitno samleveno, tako da sam sigurna da su mi psi hranjeni kvalitetno.


ZAŠTO JE OVA TEMA POSTAVLJENA DVA PUTA?
 
Mileva, opet, postoji problem karence, tu ima i životinja koje su lečene pre klanja i ne verujem da su u klanici čekali da prođe 10-15 dana da u potpunosti izluče lekove iz organizma a ako nikad nisi videla alergiju na penicilin, ne želim ti da je ikad vidiš!

Moj Gizmo jede kombinaciju Meradog Yunior i RC ali za mačke, trenutno onaj za izbacivanje hairballs. Ne verujem da bi lažnjak mogao tako dobro da se napravi, kupujem mu u onim kesama od 400g koje mi deluju prilično verodostojno. Dakle, na 1kg Mera ide 400g RC i tako ima fin, izbalansiran obrok od kog lepo kaki, sija mu dlaka, niti je predebeo, niti je premršav, nije nešto usporen... Ne da menjamo!
 
Mileva, opet, postoji problem karence, tu ima i životinja koje su lečene pre klanja i ne verujem da su u klanici čekali da prođe 10-15 dana da u potpunosti izluče lekove iz organizma a ako nikad nisi videla alergiju na penicilin, ne želim ti da je ikad vidiš!
Moj Gizmo jede kombinaciju Meradog Yunior i RC ali za mačke, trenutno onaj za izbacivanje hairballs. Ne verujem da bi lažnjak mogao tako dobro da se napravi, kupujem mu u onim kesama od 400g koje mi deluju prilično verodostojno. Dakle, na 1kg Mera ide 400g RC i tako ima fin, izbalansiran obrok od kog lepo kaki, sija mu dlaka, niti je predebeo, niti je premršav, nije nešto usporen... Ne da menjamo!

Mimi, nisu to takve krave i konji.
Ovde je reč o životinjama koje polome noge i sl i KOJE I NEKI MESARI OTKUPLJUJU ZA PRODAJU, tako da ko pre stigne meso je njegovo.
Inače svako svog psa voli najviše na svetu, ali ako komšija svoje pse (od kojih je jedan procenjen na 30 000 e) hrani time, onda su i za moje pse dobri.
 
Mimi, nisu to takve krave i konji.
Ovde je reč o životinjama koje polome noge i sl i KOJE I NEKI MESARI OTKUPLJUJU ZA PRODAJU, tako da ko pre stigne meso je njegovo.
Inače svako svog psa voli najviše na svetu, ali ako komšija svoje pse (od kojih je jedan procenjen na 30 000 e) hrani time, onda su i za moje pse dobri.
Oh zaboga ja se izvinjavam na recniku ali ne znam ko vise lupeta ti ili tvoj komsija!
Prvo pogledaj sta komsija vozi i u cemu zivi pa sam proceni da li ima psa od 30 000 evra.
Crkoh od smeha :) :) :) :) :) :)
 
Не купујем РЦ нити ћу икада више, тако да ни не анализирам да ли је копија или оригинал. Ели није љубитељ гранула, тако да имам муке са тим.

Jel to nešto striktno protiv RC ili uopšteno ?
Meni Širli dobija RC ali onaj veterinarski, koji je pravljen za zapadno tržište, tj makar nema one prevode za istočne zemlje. Malo je skuplji, čini mi se, ali kada već dajem pare, bolje mi je da dam još malo a da budem sigurnija u kvalitet.

A inače, isto je postala probirljiva, pa moram da mešam sa domaćom hranom. Čini mi se da je ipak sigurnije da dobija sve što joj treba ako jede granule. Domaće je samo dodatak.
 

Back
Top