Ko krade pare Srpskim provincijama?

Poruka
4.292
Ne mogu jedno da shvatim, kako to da u Beogradu na primer profesori, nastavnici, ucitelji, i ostali na budzetu primaju duplo vecu platu od profesora, nastavnika, ucitelja i ostali kad su svi na istom budzetu??? Zar je Beograd drzava u dzavi ili smatraju nas provincijalce gradjanima drugog reda ili ja ne razumem tu visoku politiku? U cemu je poenta? I kojim to parama Beograd finansira porodilje u Beogradu, a porodilje u Srbiji su porodilje drugog reda? Odale Beogradu pare za to, jel im je palo sa neba ili otimaju od ostatka Srbije i ulizuju se biracima u Beogradu ovi politicari? Koja god nova vlast dodje sve je gore i gore i sve nebuloznija i uvredljivija resenja vidjamo. Ako su plate iz budzeta onda one moraju biti iste svakome u odredjenoj struci bez obzira da li radi u Beogradu ili u Vranju. Po mojoj logici bi cak sta vise trebalo da su plate u provincijama vislje kako bi naseljenost drzave bila ravnomernija i samim tim ne bi doslo do odcepljivanja delova Srbije. Ovako svi se nabijaju u Beograd a u ostalim delovima Srbije zemlja postaj pusta i malo po malo nam je Srbija sve manja. Na kraju ovakvom politikom pravljenja Beograda u drzavu u drzavi dovesce do toga da stvarno se Srbija svede na Beogradski pasaluk. Zasto sva ministarstva moraju biti u Beogradu. Zasto na primer ministarstvo poljoprivede ne bude u Novom Sadu, sto je logicno. Ili da bude na primer ministarstvo policiju u Vranju, sto je opet logicno. Ili da budu par ministarstva u Nisu itd. Ovako sve se nabija uBg i Srbija ce na kraju nestati. Sto je veca Beogradizacja Srbije to nam je Srbija sve manja i manja i na kraju ce biti samo Beogradskii pasaluk stvarno. Da nismo na kosovu prodavali svoju imovinu i da niko nije odlazio sa kosova i da smo brojcano bili vise od Albanaca kao sto je bio slcaj 70tih godina proslog veka kosovo bi i danas bilo nase. Da je glavni grad bio Pristina sigurno bi kosovo sada bilo srpsko.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja se pitam, ali neznam sta zelis da time kazes? To je kao opravdanje da i dalje Beograd otima pare iz ostatka Srbije?

Pa mozda bi ti iz unutrasnjosti trebali da priupitaju one koji vode njihove gradove gde su pare a ne da odmah u BGD upiru prstom. Pitaj svog gradonacelnika gde je lova i sto ne cini nista da je obezbedi. Ako je mogao neko ko ona sirovina Palma onda moze svako.Samo neka manje kradu.
 
Pa mozda bi ti iz unutrasnjosti trebali da priupitaju one koji vode njihove gradove gde su pare a ne da odmah u BGD upiru prstom. Pitaj svog gradonacelnika gde je lova i sto ne cini nista da je obezbedi. Ako je mogao neko ko ona sirovina Palma onda moze svako.Samo neka manje kradu.

A sta Niske vlasti su odredile da se iz budzeta vise placaju profesori i ostali koji rade u Beogradu u odnosu na profesore i ostale koji rade u provincijama?????????????????
 
nisam bas siguran kojim putem ides.

prvo si pitao za pare od parkiranja u nis. ok. i treba da pitas.

sad pitas sto beograd ima vece plate. ok. samo sto te to odmah svrstava u kategoriju lokalnih politikanata, i gubis na forumu tesko steceni ugled. nisi prvi koji to pita. mozda ni poslednji. ali svaki put da se cimamo a tema je sira i zesca nego sto mislis...

ima i provincija svoje prednosti. evo samo jedna

a. sve je blize, skola, posao, pozoriste, opstina, dz, majstor

b. pola ljudi iz bgda bi sagradilo kucu za desetak godina u provinciji, lakse je i brze

c. imate toplicu, nisku banju, soko banju...

privredu da ne spominjem i probleme.

da zakljucim. malo se raspitaj , pa ako je lokalpatriotizam tvoj stav, ako. znaci onda ti je bgd kriv za sve.
 
Ok sve je bajno i sjajno i sve je ravnomerno rasporedjeno pa zato Vojvodjani hoce republiku. Malo po malo i Bicete stvarno Beograd drzava

A najbolje od svega sto ti u BGD uglavnom u foteljama sede seljacine koje i nisu rodom iz BGD.
Takodje cinjenica je da u BGD ima najvise stranih firmi samim tim i najvise love se priliva u BGD......eto imas i manjih opstina gde se dosta ulaze....Indjija,Pazova...pa i ta Jagodina je bum napravila...a to sto je u 99% opstina na vlasti bagra i lopovi to je vas problem a ne BGD ....mada i u BGD su lopovi samo takvi posto u BGd se toliko love sliva da bi ulice trebalo da su pozlacene .
 
A najbolje od svega sto ti u BGD uglavnom u foteljama sede seljacine koje i nisu rodom iz BGD.
Takodje cinjenica je da u BGD ima najvise stranih firmi samim tim i najvise love se priliva u BGD......eto imas i manjih opstina gde se dosta ulaze....Indjija,Pazova...pa i ta Jagodina je bum napravila...a to sto je u 99% opstina na vlasti bagra i lopovi to je vas problem a ne BGD ....mada i u BGD su lopovi samo takvi posto u BGd se toliko love sliva da bi ulice trebalo da su pozlacene .

Ja nemam nista protiv da se privreda razlikuje i da se regioni razlikuju po prihodima od privrede ali ono sto se placa iz budzeta mora svuda da bude jednako. A na kraju krajeva gde je solidarnost? Zasto Beograd ne pomaze zapostavljene krajeve kao sto su pogranicna mesta na jugu srbije gde ljudi zive kao u africi. Sve je manje tamo Srba a sve vise Albanaca, i posle ce mo da kukamo kako nam ode i presevo i bujanovac kad Albanci budu brojcano veci. Zasto se recimo ne ukine porez na tim pogranicnim mestima bar na 5 godine recimo za grinfild investicije da se i ti delovi Srbije razviju ?????? IMA TOLIKO DOBRIH RESENJA ALI BOLI NJIH K... BITNO DA SU IM SEFOVI NA DOHVAT RUKE I DA IZNOSE NOVAC U DZAKOVIMA PO INOSTRANIM BANKAMA
 
Pa i ja se pitam, ali neznam sta zelis da time kazes? To je kao opravdanje da i dalje Beograd otima pare iz ostatka Srbije?

Slozio bih se da ima mesetarenja,nepravilne preraspodele i korupcije oko javnih finansija i da je decentralizacija, kako fiskalna tako i politicka neminovna . Ipak ne treba preterivati nego biti realan .
Gledam veceras onog pezlavog Kostresa na Nacionalnom Dnevniku, kaze ladno covek Vojvodina pravi od 35 od 55 odsto srpskog GDP-a . Koliko u sopstvenoj nemoci i budalastini covek moze da izmislja gluposti .:dash:
 
eto ko vas nislije hrani

kostres, posto mora da zaradjuje za vas

(tekst se odnosi iskljucivo na postavljaca teme, ostale nislije se izuzimaju)

Da je u Srbiji ravnomerno rasporedjen budzet i da se investira po granicnim predelima Srbije nikad ne bi ni bilo postavljeno Vojvodjansko pitanje. Ljudi iz provincije nisu coraci da ne vide nepravdu i neravnomerno rasporedjivanje budzetskih sredstava. Ja sam protiv odcepljenja Vojvodine naravno i zato i govorim da je sad krajnje vreme da se izvrsi potpuna decentralizacija budzeta. Na kraaju krajeva neka svaki reion trosi onoliko koliko zaradi a da svi dajemo podjednako po broju stanovnika za vojsku i ostale na budzetu i bice OK. Niko tad nece imati nikakve primedbe. Takodje da se i svima iz budzeta daju iste plate bez obira da li je profesor u Bg ili u Vranju kao sto sam reko. A uciteljima koji predaju djacima u selima ja bih dao beneficirani radni staz i troduplu platu da nam se sela ne osipaju.
 
rasprava o drustvu u uslovima u kojima smo, kao i ko je kriv i sta treba da se radi, je najobimnija i najneizvesnija tema koja moze ovde da se pokrene

fala bogu da neko ima jasan odgovor, mislim ti - sad si ga dao kako treba da bude

samo ne ocekuj razumevanje i podrsku, mozda ti i nije neki predlog.

ali, mozes da osnujes nisku realnu stranku, program imas, vidim, pa polako,

ako stvarno volis politiku eto te za desetak godina u niskoj opstini, a za dvadesetak ko zna mozda predjes i cenzus u reublickoj skupstini, jer ako se ovaj trend u drzavi nastavi bice mnogo lose i u nis i svima osim rezimu
 
rasprava o drustvu u uslovima u kojima smo, kao i ko je kriv i sta treba da se radi, je najobimnija i najneizvesnija tema koja moze ovde da se pokrene

fala bogu da neko ima jasan odgovor, mislim ti - sad si ga dao kako treba da bude

samo ne ocekuj razumevanje i podrsku, mozda ti i nije neki predlog.

ali, mozes da osnujes nisku realnu stranku, program imas, vidim, pa polako,

ako stvarno volis politiku eto te za desetak godina u niskoj opstini, a za dvadesetak ko zna mozda predjes i cenzus u reublickoj skupstini, jer ako se ovaj trend u drzavi nastavi bice mnogo lose i u nis i svima osim rezimu

He he ma sve i oni znaju to ali ih boli K.... za Srbiju. Bitni su im njihovi dzepovi. Znaju da nece biti vecno na vlasti i kradu i sakom i kapom gde stignu. Oni samo kradu i slikaju se na televiziji i nista drugo ne rade i ne zanima ih. ONI SAMO ODU U KANCELARIJ KAD TREBA DA DODJU NOVINARI DA IH SLIKAJU A POSLE TOGA IDU PROVODE SE, IMAJU NA DESETINE SVALERKI I TO OD 15 DO 40 GODINA KO KAVU VOLI, IMAJU TELOHRANITELJE MALU ARMIJU, MENJAJU NAJLUKSUZNIJA KOLA, ODECU OBUCU, NAJSKUPLJA JELA, HOTELI PROVODI ITD ITD. KAD IMAJU VREMENA DA RADE , NEMA SANSE
 
Da je u Srbiji ravnomerno rasporedjen budzet i da se investira po granicnim predelima Srbije nikad ne bi ni bilo postavljeno Vojvodjansko pitanje. Ljudi iz provincije nisu coraci da ne vide nepravdu i neravnomerno rasporedjivanje budzetskih sredstava. Ja sam protiv odcepljenja Vojvodine naravno i zato i govorim da je sad krajnje vreme da se izvrsi potpuna decentralizacija budzeta. Na kraaju krajeva neka svaki reion trosi onoliko koliko zaradi a da svi dajemo podjednako po broju stanovnika za vojsku i ostale na budzetu i bice OK. Niko tad nece imati nikakve primedbe. Takodje da se i svima iz budzeta daju iste plate bez obira da li je profesor u Bg ili u Vranju kao sto sam reko. A uciteljima koji predaju djacima u selima ja bih dao beneficirani radni staz i troduplu platu da nam se sela ne osipaju.

Slazem se s tobom,ali nece tu pomoci nikakva ``decentralizacija``. Ja sam iz Smedereva,a ono je dobilo status grada skoro,i mislis da se nesto promenilo ili da ce se promeniti?problem je u lokalnim barabama koji su pustili korenje u fotelje,nebitno iz koje stranke bili,i nista im ne mozes.
 

Back
Top