Kupac je car ekonomije

stane

Zainteresovan član
Poruka
491
Ako je tako, a tako je, to mora narod koji je vlastnik države, početi primati dividende iz tog svog vlasništva, da bi mogao početi igrati cara ekonomije.
Šta fali ovoj definiciji kapitalizma, ništa.
 
Ako zamislis ovu "liberalno-kapitalisticko-tranziciono-posrnulu" civilizaciju kao dzunglu, onda je kupac samo jedna stavka u lancu ishrane. Mala, kao gazela, travojed.
Najveci predatori su banke. Jedu sve sto im padne saka.
Kad dodje kriza i susan period, gazele i bivoli ostaju bez hrane i pojila. Neki umiru, gladni bolesni i iscrpljeni; neki uzalud beze trazeci bolje mesto za zivot.
A predatori? Njima je svejedno. I gladna gazela je hrana, cak se lakse predaje.

Kako bi zvucalo kada bi gazela trazila od predatora da joj priznaju i isplate vlasnistvo?
Ona je HRANA, nije vlasnik nicega osim ono malo trave sto za zivota pojede.
 
Poslednja izmena:
Ako je tako, a tako je, to mora narod koji je vlastnik države, početi primati dividende iz tog svog vlasništva, da bi mogao početi igrati cara ekonomije.
Šta fali ovoj definiciji kapitalizma, ništa.

Nisam siguran da bi pravi vlasnik koristio boldovan izraz.
Pravi vlasnik bi rekao UZETI.
Ako se sam ne osecas niti ponasas kao vlasnik, kako mislis da te neko drugi smatra vlasnikom?
 
Ako zamislis ovu "liberalno-kapitalisticko-tranziciono-posrnulu" civilizaciju kao dzunglu, onda je kupac samo jedna stavka u lancu ishrane. Mala, kao gazela, travojed.
Najveci predatori su banke. Jedu sve sto im padne saka.
Kad dodje kriza i susan period, gazele i bivoli ostaju bez hrane i pojila. Neki umiru, gladni bolesni i iscrpljeni; neki uzalud beze trazeci bolje mesto za zivot.
A predatori? Njima je svejedno. I gladna gazela je hrana, cak se lakse predaje.

Kako bi zvucalo kada bi gazela trazila od predatora da joj priznaju i isplate vlasnistvo?
Ona je HRANA, nije vlasnik nicega osim ono malo trave sto za zivota pojede.

Nestače i mesa bez trave;)
 
Cuti sad mi lakse vec sam poceo da poklapam jedno pa drugo oko ,reko' mozda nam ovako i ide kad nam je to car ekonomije.

U pravu si. Sve cikličke krize proizilaze iz činjenice, da se kapital i pare koncentrišu u rukama manjine građana ili na kraju i čovečanstva, a masa potrošača iz tog razloga ostane bez para za kupovinu proizvedenih roba.
Manjina ima u rukama i pare i robu i to je kriza.
 

Back
Top