USTAV NE OGRANICAVA EKSTRADICIJU!

-HUGH HEFNER

Zainteresovan član
Poruka
415
prosto je neverovatno koliku kolicinu gluposti moze da se cuje u jedinici vremena gledajuci zasedanje narodne skupstine. . vec 2 sata izlaze radikali i iznova ponavljaju, govoreci o slucaju Kovoacevic, da "ustav ne dozvoljava izrucenje". . s vremena na vreme izadje i po koji neznalica one druge strane.

USTAV NI JEDNIM JEDINIM CLANOM NE OGRANICAVA EXTRADICIJU, VEC ZAKONIK O KRIVICNOM POSTUPKU U CLANU CL 517
 
Poslednja izmena:
Ne verujem, mada bi tebalo. Sto se ustava tice on ni ne mora da definise to pitanje, pa cak i ako ga definise, prednost ima posebni zakon, dakle u ovom slucaju da izrucenja nema. To resenje je lako lose, jer mi trazimo izrucenje pojedinaca, a mi ne izrucujemo nase drzavljane. Ne znam sta kolizione norme kazu u tom slucaju, ali u svakom slucaju bi smo morali da ga izrucimo.
 
Ne verujem, mada bi tebalo. Sto se ustava tice on ni ne mora da definise to pitanje, pa cak i ako ga definise, prednost ima posebni zakon, dakle u ovom slucaju da izrucenja nema. To resenje je lako lose, jer mi trazimo izrucenje pojedinaca, a mi ne izrucujemo nase drzavljane. Ne znam sta kolizione norme kazu u tom slucaju, ali u svakom slucaju bi smo morali da ga izrucimo.





kakve kolizione norme u oblasti krivicnog procesa?!? mi primenjujemo samo i jedino nase procesno pravo
priznaj sad da studiras neki privatni fakultet :)
 
Što bi onomad rekla Karla del Ponte ...a za koliko vremena vi možete da izmenite taj vaš Ustav...
Radikali su budale što ga šetaj kao nakazu...a Kovačević je sebe doveo u pizdariju...sigurno mu nije trebalo da talasa i da podigne ovoliku prašinu, te je sa ovom budalaštinom sebi natovario još veću bedu na vrat
 
kakve kolizione norme u oblasti krivicnog procesa?!? mi primenjujemo samo i jedino nase procesno pravo
priznaj sad da studiras neki privatni fakultet :)
Ne brate, ne studiram, a drvim MPP sada i priznajem da sam se zaje...a, jer krivicno pravo je iskljucivo u nadleznosti Srpskog pravosudja. Sto je lose. A priznajem da me to KP(P) ne zanima ni pod tackom razno.
 
otprilike tako, zakonodavac se tada pozvao na povelju UN i na medjunarodne konvencije koje je srbija (tada scg) zakljucila, a kojima je predvidjeno osnivanje medj sudova.

ektradicija(izrucenje) se odnosi na predaju nasih drzavljana stranim drzavama a ovde je rec o medj organizacijama(sudovima), kao sto je na pr onaj u hagu
 
prosto je neverovatno koliku kolicinu gluposti moze da se cuje u jedinici vremena gledajuci zasedanje narodne skupstine. . vec 2 sata izlaze radikali i iznova ponavljaju, govoreci o slucaju Kovoacevic, da "ustav ne dozvoljava izrucenje". . s vremena na vreme izadje i po koji neznalica one druge strane.

USTAV NI JEDNIM JEDINIM CLANOM NE OGRANICAVA EXTRADICIJU, VEC ZAKONIK O KRIVICNOM POSTUPKU U CLANU CL 517

"Nije sija, nego vrat!"
 

Back
Top