Reci NE Drogi.

-Маја
Па није тако пошто је велика већина наркомана из сиромашнијих слојева друштва.

pa nije bas , uglavnom nema nekih pravila po tom pitanju dolaze iz raznoraznih socijalnih struktura ,mozda cak i vise iz imucnijih ili tzv. srednje klase , a deluju da su siromasni jer uglavnom svi brzo propadnu sto fizicki ,sto materijalno pa gotovo redovno izgledaju kao socijalni slucajevi , al to uglavnom nema veze sa poreklom jer im novac brzo presusi bilo da su sve spickali ili da im roditelji i rodbina ne daju vise
tako je barem kod nas , dok je drugacija situacija tj. ona koju si ti naveo u nekim drugim zemljama i drustvima pre svega u Amerci i severnoj i juznoj gde je droga jeftinija i dostupnija medju klosarima pa je samim tim i sira pojava ,kao i uoste kod tih crnaca , arapa , latinosa i ostalih talibana
 
Ne znam sta se pokusava postici ovom temom- da pisemo, da, to ne valja, oni su ovakvi-onakvi. Da je postojalo neko resenje, davno bi ga nasli. Samo je stvar volje to da li ces uopste probati ili ne.
 
prvo prikazivanje pacijanata bilo koje klinike ko u zoo vrtu nije ni eticki ,a verujem i da je protivzakonito bez obzira na namere ,a drugo to ne mora nista da znaci i ako uspeju da se usunjaju u neku bolnici i voajerisu bolesnike da ce dete sigurno biti "spaseno" narkomanije za vjeki vjekova ,pogotovo sto deca imaju potpuno drugaciju svest o spoljnom svetu u tom uzrastu i kasnije kad odrastu
ko sto su nam i za pusenje ko klincima pricali sve i svasta, jos od zabavista do osnovne skole i prikazivali filmove i slike o stetnosti i posledice pa opet svaki drugi maloletnik propusi i pored toga sto je bio svestan stetnosti , kao i droge uostalom
Slazhem se sa ovim....samo da napomenem da ni knjiga "Mi deca sa stanice Zoo" nije pisana da bi nekoga zainteresovala za drogu,nego da otvori ochi...a ipak je mnogima posluzhila kao "edukacija" u pogreshnom smislu i izazvala kontraefekat...
 
Ne znam sta se pokusava postici ovom temom- da pisemo, da, to ne valja, oni su ovakvi-onakvi. Da je postojalo neko resenje, davno bi ga nasli. Samo je stvar volje to da li ces uopste probati ili ne.

mozda je svrha teme izrazavanje sopstvenog misljenja i polemisanje o istom?:roll:

sto se tice knjige bar kod mene je izazvala pravi efekat jer sam je citala u cetvrtom razredu :neutral:
 
pa ti kojima je posluzila kao edukacije nisu normalni..verovatno bi se kad-tad drogirali...meni je knjiga extra i mislim da treba da se ubaci u skolsku lektiru....ko nije procitao a zanimaju ga knjige poput gore pomenute,neka procita knjigu povratak na pravi put...
 
i na veronauci isto tako, samo sve u religioznom fazonu.

Veronauka mi je obavezan predmet još od prvog osnovne i nikada nam nisu predavali o drogi.

O sektama, doduše jesu, još sam i referat iz toga radila. Lele. Da vidite to. SPC vam dođe kao med i mleko u poređenju sa drugim crkvama, religijama, sektama i sličnim verskim organizacijama.

Tema:

Mislim da roditelji imaju najviše tu ulogu. Treba svoje dete izvesti na pravi put. Jer ako se dete drogira, njega niko drugi osim roditelja, ili staratelja, ili nekih bliskih osoba ne može izvući.
Imamo primer iz 'Dece sa stanice Zoo', Kesina majka je Kesi izvukla iz droge.
Ali, opet. Šta ako su roditelji propaliteti, i dete se još drogira?
Ne pomažu tu ni časovi veronauke, ni građanskog, ni bilokakva predavanja.
Jedino da se detetu (ne znam ko je tačno spomenuo ovo, ne da mi se preturati po temi u potrazi za citatima) useče slika u glavu narkomana.
Mislim da to najviše pomaže.
Jer, moja sestra je kao petogodišnjakinja videla narkomanku u krizi, i ta joj slika još uvek stoji u glavi.
Naravno da nikada nije ni pomislila da proba drogu. Ili slične poroke.
 
Veronauka mi je obavezan predmet još od prvog osnovne i nikada nam nisu predavali o drogi.

O sektama, doduše jesu, još sam i referat iz toga radila. Lele. Da vidite to. SPC vam dođe kao med i mleko u poređenju sa drugim crkvama, religijama, sektama i sličnim verskim organizacijama.

Tema:

Mislim da roditelji imaju najviše tu ulogu. Treba svoje dete izvesti na pravi put. Jer ako se dete drogira, njega niko drugi osim roditelja, ili staratelja, ili nekih bliskih osoba ne može izvući.
Imamo primer iz 'Dece sa stanice Zoo', Kesina majka je Kesi izvukla iz droge.
Ali, opet. Šta ako su roditelji propaliteti, i dete se još drogira?
Ne pomažu tu ni časovi veronauke, ni građanskog, ni bilokakva predavanja.
Jedino da se detetu (ne znam ko je tačno spomenuo ovo, ne da mi se preturati po temi u potrazi za citatima) useče slika u glavu narkomana.
Mislim da to najviše pomaže.
Jer, moja sestra je kao petogodišnjakinja videla narkomanku u krizi, i ta joj slika još uvek stoji u glavi.
Naravno da nikada nije ni pomislila da proba drogu. Ili slične poroke.

Ja bih pre rekao da SPC kontrolise sve informacije koje su vezane za religiju u Srbiji i da namerno ocrnjuju sve sto nije 100% po njihovom kanonu. Ja licno ne vidim poentu bilo kakve religije, ali Hriscanstvo, kolko ja znam, propagira mir, ljubav, i koegzistenciju sa drugim verama... Da sam jedan primer primenjivanja tog nacela u praksi video verovatno bih drukcije mislio... "Vera je opijum za mase."
 

Back
Top