Šta se zapravo desilo?

Srbi su krivi za to za šta su krivi. Ako su hteli veliku državu, što je nisu pravili?
Zar su drugi krivi što je Srbija tu gde jeste?

SFRJ je samo jedna nesrećna tvorevina koje se neki sećaju sa gnušanjem, a neki sa nostalgijom, svako iz svojih razloga.
 
Krivi su Slovenci, Hrvati i Srbi, jer su glupi, primitivni i sa neizivljenim nacionalnim i religioznim frustracijama. Dok su se svi ostali zreli europski narodi ovih frustracija postepeno oslobadjali od 1848 pa do kraja 2gog svjetskog rata mi smo ih njegovali. Kao dijete koje kasno sazrijeva. Ali kad sazre bice to lijepo i pametno dijete....
Ako mene pitas kriva je CIA najvise i americki interesi a pomalo i njemacka koja je pokusala da povrati svoj uticaj na balkanu. Ova borba se i dalje vodi -postoji teorija da je djindic bio njemacki covjek i da je vjerovatno ubijen po americkim instrukcijama.
Bilo kako bilo rasturili su nas ko beba zvecku i samo su iskoristili stari stereotip srpsko-hrvatske mrznje a o siptarima da i ne govorim. U stvari tko zna otkad je to bilo plan, mislim Jugoslavija je tako i sastavljena da bi se lako mogla rasturiti.
Ali treba biti optimista, zasijace sunce jednog dana na balkanu.....
Za jugonostalgicare - citajte Rebecku West skotlandanku koja je bila fascinirana jugoslavenima i koja nas je sve tako dobro okarakterizirala
 
Jugoslavija nije opstala zbog različitog mentaliteta naroda koji su bili u njenom sastavu...
Srbi, Crnogorci, Muslimani su bili pod Turcima preko 500 godina što je ostavilo pečat na te ljude...
Hrvati i Slovenci su posebna priča, oni su u Habzburškoj državi proveli preko 700 godina..
Teško je spojiti Tursu i Austriju..
Da se Jugoslavija sastojala od Srbije, Crne Gore, Makedonije, i eventualno Bosne, mislim da bih uspijela...
Srpska nemarnost NE može ići zajedno sa slovenačkom poslovnošću... :(
 
aleks1:
mile kuronjic:
Srbi su krivi. 8)

Ti si kriv, komunjaro!
Za raspad komunisticke drzave, krivi su KOMUNISTI!!!
Komunisti nisu ni Srbi, ni Hrvati, ni Slovenci, KOMUNISTI SU KOMUNISTI BILO KOG ETNICKOG POREKLA BILI!!!
RASPALA SE ZATO STO JE BILA TRULA!!!

Istina je da komunisti nemaju svoju naciju,bitna im je samo pripadnost komunistickoj partiji! To je vrlo bitno da bi se razumelo kako su se ponasali prilikom raspada SFRJ.
Zalosno je to sto su srpski komunisti branili POREDAK, a ne svoj narod.Kada su uvideli da ostali nisu "iskreni" komunisti, dali su se na odbranu po principu "malo narod-vise petokraka" i "spasavaj sta se spasti jos moze".Primera za to je mnogo,a najtragicniji je primer Kosmeta, ne zaboravljajuci pri tom ni Krajinu, ni Rep.Srpsku.

Ne zaboravimo da su svi tadasnji generali JNA bili funkcioneri u kom.partiji(?!). O vlasti da i ne govorim...
 
analiticar:
Jugoslavija nije opstala zbog različitog mentaliteta naroda koji su bili u njenom sastavu...
Srbi, Crnogorci, Muslimani su bili pod Turcima preko 500 godina što je ostavilo pečat na te ljude...
Hrvati i Slovenci su posebna priča, oni su u Habzburškoj državi proveli preko 700 godina..
Teško je spojiti Tursu i Austriju..
Da se Jugoslavija sastojala od Srbije, Crne Gore, Makedonije, i eventualno Bosne, mislim da bih uspijela...
Srpska nemarnost NE može ići zajedno sa slovenačkom poslovnošću... :(
Slazem se :wink:
 
analiticar:
Jugoslavija nije opstala zbog različitog mentaliteta naroda koji su bili u njenom sastavu...
Srbi, Crnogorci, Muslimani su bili pod Turcima preko 500 godina što je ostavilo pečat na te ljude...
Hrvati i Slovenci su posebna priča, oni su u Habzburškoj državi proveli preko 700 godina..
Teško je spojiti Tursu i Austriju..
Da se Jugoslavija sastojala od Srbije, Crne Gore, Makedonije, i eventualno Bosne, mislim da bih uspijela...
Srpska nemarnost NE može ići zajedno sa slovenačkom poslovnošću... :(
Kad si tako fino sve obrazlozio, sta cemo sa Vojvodinom?
Ko je i koliko tu vladao?!
I koji "mentalitet" preovladava?
 

Back
Top