FILATELIJA >SVE STO VAM TREBA!!!!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

filip26

Obećava
Poruka
92

TOKOM POSETE NUMIZMATICKO-FILATELIJSKOM FRANCUSKOM KLUBU MOZETE DOBITI ODGOVORE NA DATA PITANJA i naravno sve sto vas zanima u roku od najkasnije 3 dana saljite nam slike a ibez njih probacemo da vam pomognemo !!!!

POZDRAV OD N-F. KLUBA I SRECNE BOZICNE I NOVOGODISNJE PRAZNIKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

TOKOM POSETE NUMIZMATICKO-FILATELIJSKOM FRANCUSKOM KLUBU MOZETE DOBITI ODGOVORE NA DATA PITANJA i naravno sve sto vas zanima u roku od najkasnije 3 dana saljite nam slike a ibez njih probacemo da vam pomognemo !!!!

POZDRAV OD N-F. KLUBA I SRECNE BOZICNE I NOVOGODISNJE PRAZNIKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imam puno postanskih markica i zanima me da li imaju neku vrjednost.markice su iz doba sssr-a i americke postanske marke.Ako mi neko moze pomoci mogu vam poslati slike koje sam skenirala.Unapred zahvalna.Moj mail je...aca_bl@live.com
 
Posedujem 10 albuma sa markicama koje su u serijama i blokovima,markice su sa nasih prostora, kolika moze biti vrednost te kolekcije? Koja je najvrednija nasa markica od 1945 pa do danas? Jel postoje aukcije na kojima se prodaju markice?



POZDRAV

Naše posleratne marke nažalost nisu nešto posebno vredne. O tome je pisao i filatelista, pa šta? na blogu: kad poštanska marka dobije na ceni??! Ipak, dugo vremena je važila, a mislim da i danas važi kao najskuplja naša marka posle II svetskog rata tzv. "Esperanto" za vazdušnu poštu iz 1953. godine. Ova marka je plave boje sa zelenom petokrakom i kupovala se za tadašnjih 300 dinara, što je tada bilo podosta novca. Izdato je 20.000 primeraka ove marke i opečaćena danas vredi oko 35 evra, a nepečaćena vredi oko 50 evra. U poslednjih 10-tak godina sve je više pronađenih "Esperanto" markica, pa joj i cena tokom poslednjih godina srazmerno pada. U novije vreme (3. maj 2002. godine) je izdata jedna serija sa cirkusom, gde su karneti - oko 10 evra i prigodni blok (tiraž: 90.000) posebno vredni - oko 20 evra.
Ja sam voljan da pregledam neke vaše vrednije marke, pa i da se dogovorimo oko eventualne kupovine. Posebno sam zainteresovan, naravno ako imate, za naše marke iz perioda pre II svetskog rata, a posebno za Kneževnu / Kraljevinu Srbiju i Crnu Goru.
 
Vrednosti postanskih maraka koje su izdate u posleratnom periodu, dakle od 1944. godine pa do 1960. godine, su prilicno visoke naspram vrednosti maraka koje su izasle kasnije. Ova okolnost lezi pre svega u cinjenici da su tirazi bili mali (nekoliko desetina hiljada), a da je broj filatelista bio prilican u odnosu na onaj broj koji postoji danas. Daleko od toga da je Esperanto najvredniji. Naprotiv, Zeleznice iz 1949. se bolje kotiraju od njega. Ima jos dosta vrednih izdanja, na primer Ustav iz 1945. (blok i par iz sredine), zatim Privreda 1951., Zefiz, Zivotinje 1954., Umetnost 1956... da ne nabrajam. Uostalom postoji Michelov katalog koji je precizan, ako ne u ceni (koja je iskreno govoreci precenjena za svaku marku), onda u odnosu cena prikazanih maraka. Kompletno godisnje izdanje na trzistu za 1945. je na primer oko 40 evra u najboljem slucaju, dok se za 1953. godinu cena krece iznad 120 evra. Naravno, ovde se podrazumeva besprekoran kvalitet marke. Sve ostalo je zlonameran pokusaj potcenjivanja pojedinaca (uglavnom trgovaca) da se za relativno nisku cenu docepaju vrednih maraka. Zato budite oprezni ako zelite tako nesto da prodate.
Isto tako izdanja od 1991. godine su zanimljiva jer su tirazi isto tako bili mali. Tesko da kompletna godisnja izdanja iz ovog perioda mozete naci po ceni koja je manja u odnosu na kompletno izdanje iz 1984. godine na primer.
Sveziji primeri su iz markice Savet Evrope (2007. godina) i Vinca (2008. godina). Ovih izdanja vise nisu distupna po nominalnoj ceni. Tabak Saveta Evrope se krece oko 2.500 dinara, a bio je 500 dinara kada je izdat.
 
Prodajem album za markice,nov,kupljen jos 80 ih godina,format A4,ima 10 listova od lepenke-kartona na svakom listu po dve strane sa po 7 pregrada za redjanje markica,svaka starna odvojena paus papirom,cena 2000 dinara,za filateliste,tvrd povez,u prilogu slike,kontakt na mihic.gordan@yahoo.com
 

Prilozi

  • IMG_0025.JPG
    IMG_0025.JPG
    89,8 KB · Pregleda: 23
  • IMG_0026.JPG
    IMG_0026.JPG
    75,6 KB · Pregleda: 13
  • IMG_0027.JPG
    IMG_0027.JPG
    92,9 KB · Pregleda: 14
  • IMG_0028.JPG
    IMG_0028.JPG
    69,1 KB · Pregleda: 17
imam jednu kolekciju postanskih marki.marke su razne i iz celog sveta.trazio sam svuda po gradu mesto gde mi se to moze proceniti i naravno ukoliko mi procena odgovara savet kako i gde ih mogu prodati...ali nikako da nadjem nekoga zainteresovanog ili jednostavno nekoga ko to voli pa bi mi pomogao...ako takav neko ima na ovom forumu voleo bih da mi odg na poruku a ja cu evo staviti i telefon 0628269245 da bi me ljudi mogli kontaktirati...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top