Saturn u natalnoj karti

delimo položaje svetlanke...
meni je asc na 24 raka, mesec je u jarcu na 4 stepenu u VI polju u egzaktnoj opoziciji sa saturnom (vladar VII) na 4 raka u XII polju i kvadratom na 4 vage. da sve ne bude dosadno, u konjunkciji sa plutonom je i u IV polju i sunce na 10 vage, zatim i uran u veoma tesnom kvadratu sa asc - uran na 22 vage a asc na 24 (ponavljam se). takodje, sa druge strane, vladar V je jupiter u VII, u vodoliji, u kvadratu sa merkurom na 1. skorpiona i sa druge strane sa rx marsom u biku na 7 bika.

prakticno to bi kod mene znacilo - prvi brak (bio je zivot udvoje) je propao i o tome se vise nista ne zna. da li je pitanje moje kardinalne kombinacije vaga/rak, ili saturna koji je vladar braka a pod teskim aspektima... svejedno je, kad se okrenem iz jedne price vise nema povratka, nema nade.

nakon toga sam zakljucila da su mi najlepsa osecanja donosile veze koje su bez preterano teskih obaveza (npr. skrivene veze, tajne, platonske... bez plana i programa). strah od vezivanja sa pogresnim osobama sigurno tu postoji, ili zbog tvog meseca u vodoliji i potreba da se zadrzi osecaj slobode, a saturn kao vladar braka u XII moze samo da ukaze na kasniji brak, sa nesto starijim partnerom, on MORA imati dovoljno strpljenja za tebe, biti pametan, mudar i vesht, hladan i da se ne lovi "k'o mlad majmun" kad ti krenes da ga mamis u polemiku. ako se desi da ga neka glupa rasprava ponese, ako ga navuces na tanak led-brzo je otpisan, ti vise u njega ne verujes kao u nekoga ko bi ti mogao biti jaka, pouzdana podrska, dobar partner. a mesecom u vodoliji kao da samo takve pronalazis.
 
Mady:
delimo položaje svetlanke...
mady, hoces da se nadjemo pa da placemo jedna drugoj na ramenu? :D ili kad odobre gej brakove da se vencamo pa da zeznemo horoskop, kao, molim bre, ko nece da se uda?!?
ne stvarno, a sta kazete na ova neka nova tumacenja da saturn ustvari nije uopste toliko los. to kaze ova liz green sto radi na astro.com-u. na kraju krajeva, on bi ipak trebalo da bude veliki ucitelj, pa valjda kad te jednom opali po glavi, neces vise iste greske da pravis u zivotu...to bi trebalo da je ipak dobro, mislim, ucenje na svojim greskama, jel? :roll: mene je bogami tako protresao kad je prosao svoj 29-ogodisnji ciklus, nisam znala gde mi dupe gde mi glava...
 
svetlanke:
mady, hoces da se nadjemo pa da placemo jedna drugoj na ramenu? :D ili kad odobre gej brakove da se vencamo pa da zeznemo horoskop, kao, molim bre, ko nece da se uda?!?
ne stvarno, a sta kazete na ova neka nova tumacenja da saturn ustvari nije uopste toliko los. to kaze ova liz green sto radi na astro.com-u. na kraju krajeva, on bi ipak trebalo da bude veliki ucitelj, pa valjda kad te jednom opali po glavi, neces vise iste greske da pravis u zivotu...to bi trebalo da je ipak dobro, mislim, ucenje na svojim greskama, jel? :roll: mene je bogami tako protresao kad je prosao svoj 29-ogodisnji ciklus, nisam znala gde mi dupe gde mi glava...

Bar si ponovo na pocetku!
Bitno je samo da ukljucis delete, ni rec o proslosti.

Pa ti trcis drugi krug?

cestitam
 
venera u skorpionu i aplikaciji ka neptunu u V nije nimalo hladna samo nakon situacija koje sam tada imala nemam ni najmanju nameru da ponovo ulazim u pricu koja nema realnu mogucnost za srecu. zanesem se jako i sada ali znam dobro koga gde da uvrstim i gde da ostravim prostor. i btw, taj je mesec u jarcu "studiozan" u konjunkciji od stepena sa lilith, trigonu sa marsom i ume ona tako da me odlepi od zemlje da ............ rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
mesecima me nosi osecaj kao da imam 15 godina a ne 33 samo necu greske iste ponavljati dozivotno. trebali bi biti nesto veshtiji svaki naredni put.
 
svetlanke:
mady, hoces da se nadjemo pa da placemo jedna drugoj na ramenu? :D ili kad odobre gej brakove da se vencamo pa da zeznemo horoskop, kao, molim bre, ko nece da se uda?!?

draga moja svetlanke, ja sam za kafu i caskanje ama bas
U V E K
samo reci gde i kada, pa da sednemo i lepo razmenimo utiske. vidim da si iz zemuna, pa i komsinice smo ja sam sa nbgd-a. poslacu ti na pm broj tel pa ako budes raspolozena pusti sms ...
 
Aj lepo ti docekaj sredinu aprila, samo nek Mars predje tvog nat.Saturna.
lepo Venera sa Uranom ce plesati po Ribama(gde je i egzaltirana).
Pametni Jupiter je ceka spremno u Skorpiji....u lepom trigonu.
Uzivaj!
Udji u novu ljubav rasterecena od proslosti.

Ih bwe, do novembra mozes nam se i udati. :lol: :lol: :lol:
 
jedem_skorpije_za_dorucak:
Aj lepo ti docekaj sredinu aprila, samo nek Mars predje tvog nat.Saturna.
lepo Venera sa Uranom ce plesati po Ribama(gde je i egzaltirana).
Pametni Jupiter je ceka spremno u Skorpiji....u lepom trigonu.
Uzivaj!
Udji u novu ljubav rasterecena od proslosti.

Ih bwe, do novembra mozes nam se i udati. :lol: :lol: :lol:

stvarno, za koga je to prognoza? za mene ili za mady? a vidis, ja inace imam u natalu trigon venere i jupitera, i trigon venere i marsa tako da ako je za mene, kad prorade ti tranziti ima da prshti sve ko prskalica :) hihihi, bas me zanima za koga cu to da se udam...mozda cu da se udam za mady :shock: !!!!! :D :D :D
 
ok, udali smo mady, zvali smo eltona...:) ajd sad malo o saturnu. jel ima neko nekakvo iskustvo sa tim? ko trci drugi krug kao ja? tj. ko je presao 29. godinu zivota, kako vam je tada bilo? ja imam najludja iskustva od ljudi iz svog okruzenja, neki koji su tu 29.-u i 30.-u preziveli najstrasnije i jos uvek se oporavljaju, a bogami i neki koji su upravo u tom periodu procvetali skroz naskroz i otvorili se konacno prema svetu
 
Ih taj Saturn...
Svi mi imamo(naravno ako smo sretne ruke), do tri prolaska Saturna preko natalne pozicije istog.
Svake 7 godine on napravi kvadraturu na natalnu poziciju, te mi nesto u zivotu zavrsavamo, da bismo isli dalje.
Njegov ophod po jednom sazvezdju traje otprilike 2.5 god.
Kada Saturn predje natalnu poziciju(oko 29) god...mi jednostavno zavrsavamo jedan ciklus i ulazimo u novi.
Nije nepoznato da bas tada okoncavamo odnose sa nekim prijateljima(jer shvatimo da oni to nisu ni bili), da krecemo u novu ofanzivu u poslu, privatnom zivotu i td.
Problem je kada ljudi zele da zadrze status quo.
Jednostavno se jako vezu za neke materijalne(a i nematerijalne stvari), pa izgleda kao da sve propada, a mi jos i dalje uhvaceni za slamku u nadi da ce se nekim cudom stvari vratiti na svoje mesto.

E sad zavisi sve od toga koliko smo adaptivni u promenama.
Fiksni znaci malo teze prolaze u tom periodu, jer su introvertni.
Kardinalni brzo lome i hitaju napred.
Promenjivi prokuvaju to nekako i cini se kao da oni najlakse ovaj period prolaze.
 

Back
Top