Nadleznost inspekcije i korupcija

Lady Stardust

Primećen član
Poruka
934
Ova mi se tema cini interesantnom,jer iz visegodisnjeg iskustva vidim koliko je ova pojava ukorenjena.Volela bih da razmenimo misljenja i iskustva o tome,i kojoj je meri i dalje zastupljeno,etc........Odnosi se na inspekcije pri ministarstvima ,turisticka,trzisna,uprava prihoda etc.Na lokalnom i republickom nivou
 
Poslednja izmena:
Sta,jel niko ne zna ili nije video,inspektora kako izjeda hamburgere za dzabaka,i grebe se sto za sitnice,tako i za kes:hahaha:
Ili postoji strah da se to izgovara na glas???:hahaha:

Kakve bra hamburgere, mom drugu su 2004 (mislim na fiskalnu godinu) odneli iz samoposloge oko 120 000,00 din u najlon kesama (roba široke potrošnje) 3 inspektora . To je politika mišijeg ugriza štrpni malo ovde malo onde a nigde se ne pozna. Tek kad podvučeš crtu vidiš koliko te koštaju. A koliko ima samoposluga, butika, kiosaka itd...:thumbdown:
 
Kakve bra hamburgere, mom drugu su 2004 (mislim na fiskalnu godinu) odneli iz samoposloge oko 120 000,00 din u najlon kesama (roba široke potrošnje) 3 inspektora . To je politika mišijeg ugriza štrpni malo ovde malo onde a nigde se ne pozna. Tek kad podvučeš crtu vidiš koliko te koštaju. A koliko ima samoposluga, butika, kiosaka itd...:thumbdown:


Na zalost,upoznata sam sa svime.
Mojoj drugarici su u vise navrata hteli uraditi slicnu stvar.
2006 godine,neposredno nakon stupanja na snagu zakona o pirateriji(3-5 godina robije),policija joj je nudila zeleno svetlo da piratise,snima i kopira originne diskove,u zamenu za ZASTITU tj.Uzimanje procenta od zarade,koja bi se iz dana u dan povecavala..........
Kako se sprovode ovakve stvari????
Tako sto dodju u kontrolu i zateknu 3 kineska dvd-a,gledajuci kroz prste,dobrodusno naglasavajuci da se greska ispravi i da ce doci u ponedeljak da provere jel sve u redu....Ne pojave se,a ona ne odlazi kod njih da pita jel sve u redu.Nakon toga sleduju brutalne metode uterivanja straha,tj svakodnevne posete neraspolozenih krupnih momaka sa zlatnim lancima i brzim autima,u naletima.Provokativna pitanja,i navodjenje da se njima (policiji)obrati za pomoc,da daju utehu i zastitu...........
Druga stavka,manje surova,su lokalni uterivaci reketa,cija je specijalnost da se bave nadzorom prometa i tranzita robe,pa na slican nacin dolaze u obilazak,neraspolozeno postavljajuci pitanja kako ide posao........Treca,najmanje uznemirijuca stavka su posete inspekcije,ciji je posao da naplacuje sto vise kazni(pogotovo krajem godine,ne bi li se napunio republicki budzet)...A kad ne nadju prostora tj nepravilnosti u radu,osim neke minimalne mandatne kazne,nude se na uslugu i zastitu-na suptilan nacin,ne bi li imali ucesca u profitu,makar nekih stotinak evra,ili za besplatnu uslugu,sve u ovisnosti cime se bavis..........Da ne spominjem davanje mogucnosti od strane istih,za pruzanje sexualnih usluga,da se obezbedi licna sigurnost u poslu i prosperitet...............
Tako to nazalost funcionise......................
 
Na zalost,upoznata sam sa svime.
Mojoj drugarici su u vise navrata hteli uraditi slicnu stvar.
2006 godine,neposredno nakon stupanja na snagu zakona o pirateriji(3-5 godina robije),policija joj je nudila zeleno svetlo da piratise,snima i kopira originne diskove,u zamenu za ZASTITU tj.Uzimanje procenta od zarade,koja bi se iz dana u dan povecavala..........
Kako se sprovode ovakve stvari????
,tj svakodnevne posete neraspolozenih krupnih momaka sa zlatnim lancima i brzim autima,u naletima.Provokativna pitanja,i navodjenje da se njima (policiji)obrati za pomoc,da daju utehu i zastitu...........
Druga stavka,manje surova,su lokalni uterivaci reketa,cija je specijalnost da se bave nadzorom prometa i tranzita robe,pa na slican nacin dolaze u obilazak,neraspolozeno postavljajuci pitanja kako ide posao........Treca,najmanje uznemirijuca stavka su posete inspekcije,..Da ne spominjem davanje mogucnosti od strane istih,za pruzanje sexualnih usluga,da se obezbedi licna sigurnost u poslu i prosperitet...............
Tako to nazalost funcionise......................

Da ti ispričam moja iskustva:
1.Prvi put kad su mi upali inspektori bilo je žestoko,što bi se reklo prvo pa muško,ja sam držao knjigovodstvenu agenciju a upadaju mi inspektori za privredni kriminal (možeš misliti) i odma me jedan zove u WC da me prebije.Ja ladno izjavim da prvo potpiše zapisnik pa neka vodi i tuče.On se tad nasmeje i kaže da se šalio,ja kažem da se nisam šalio i napravim interni zapisnik koji on naravno nije hteo da potpiše,ali ga potpišu moji radnici 2 kom. i ja treći i to pošaljem načelniku SUP-a.Od tad je prošlo 8 god. i tek u oktobru ove god. su me pozvali na suđenje (zbog falsifikovanja službene isprave) kao ja lažirao zapisnik.Suđenje je u toku.
2.Opasni tipovi su mi bili nekoliko puta i tražili da im dam jednu poresku izjavu za oslobađanje od poreza na promet.Morao sam dati blanko ispečaćenu i potpisanu (potpisao sam se pseudonimom). Nakon toga sam odmah otišao u obližnju kafanu napio se ko Rus i slučajno "zaboravim" poslovnu torbicu sve sa pečatom i blokom poreskih izjava. Drugo jutro onako mamoran odem u SUP prijavim nestanak torbice,oglasim pečat nevažećim i napravim novi drugačiji.To je bilo pre 6 god. u avgustu ove godine sam prvi put pozvan na saslušanje (za nekih 29 000 Eura)Suđenje u toku.
3.Lokalne inspektore lagano maršnem i podnesem odmah prijavu protiv njih (njima ne dam ništa)Oni mi obično zatvore firmu na neko vreme,ali ja sam (dok sam bio oženjen) imao jednu firmu na sebi jednu na ženi i jedna je uvek "stavljena na lađenje"tj.privremeno ne radi.Samo aktiviram ovu drugu,promenim tablu i nastavim sa radom.Tako sam ih dovodio do ludila.Da objasnim zašto.Ja sam tad uvozio agrume iz Turske. I ako mi zatvore firmu ja ne mogu primiti robu,a kamion čeka na carini,ako sačekam 3 dana ležarina pojede vrednost robe,a to je i bio cilj,da me nateraju da propadnem,a ja ugovor o cesiji sa ženinom firmom i ona zaprimi robu.
4. Bilo je dosta inspektorki kod mene u kontroli i nijedna mi nije nudila sexualne usluge:zstidljivko:
Da jeste možda bih i prihvatio!z:plez:z:dm:
 
Poslednja izmena:
Da ti ispričam moja iskustva:
1.Prvi put kad su mi upali inspektori bilo je žestoko,što bi se reklo prvo pa muško,ja sam držao knjigovodstvenu agenciju a upadaju mi inspektori za privredni kriminal (možeš misliti) i odma me jedan zove u WC da me prebije.Ja ladno izjavim da prvo potpiše zapisnik pa neka vodi i tuče.On se tad nasmeje i kaže da se šalio,ja kažem da se nisam šalio i napravim interni zapisnik koji on naravno nije hteo da potpiše,ali ga potpišu moji radnici 2 kom. i ja treći i to pošaljem načelniku SUP-a.Od tad je prošlo 8 god. i tek u oktobru ove god. su me pozvali na suđenje (zbog falsifikovanja službene isprave) kao ja lažirao zapisnik.Suđenje je u toku.
2.Opasni tipovi su mi bili nekoliko puta i tražili da im dam jednu poresku izjavu za oslobađanje od poreza na promet.Morao sam dati blanko ispečaćenu i potpisanu (potpisao sam se pseudonimom). Nakon toga sam odmah otišao u obližnju kafanu napio se ko Rus i slučajno "zaboravim" poslovnu torbicu sve sa pečatom i blokom poreskih izjava. Drugo jutro onako mamoran odem u SUP prijavim nestanak torbice,oglasim pečat nevažećim i napravim novi drugačiji.To je bilo pre 6 god. u avgustu ove godine sam prvi put pozvan na saslušanje (za nekih 29 000 Eura)Suđenje u toku.
3.Lokalne inspektore lagano maršnem i podnesem odmah prijavu protiv njih (njima ne dam ništa)Oni mi obično zatvore firmu na neko vreme,ali ja sam (dok sam bio oženjen) imao jednu firmu na sebi jednu na ženi i jedna je uvek "stavljena na lađenje"tj.privremeno ne radi.Samo aktiviram ovu drugu,promenim tablu i nastavim sa radom.Tako sam ih dovodio do ludila.Da objasnim zašto.Ja sam tad uvozio agrume iz Turske. I ako mi zatvore firmu ja ne mogu primiti robu,a kamion čeka na carini,ako sačekam 3 dana ležarina pojede vrednost robe,a to je i bio cilj,da me nateraju da propadnem,a ja ugovor o cesiji sa ženinom firmom i ona zaprimi robu.
4. Bilo je dosta inspektorki kod mene u kontroli i nijedna mi nije nudila sexualne usluge:zstidljivko:
Da jeste možda bih i prihvatio!z:plez:z:dm:


HAHAHAH,to za inspektorke...............
Meni su inspektori,da stvar bude bolesnija,stric mog bivseg momka,nezenja inace,ne zna sta znaci imati decu,pa ne preza ni od cega.Za sex.
Tuzba moze da se pokrene ako je direktno izrecena pretnja a ko ima osnova.Kod mene su isli finjaci,nisam hela dozvoliti da prica ode u tom pravcu,jer puno mi je briga i ovako.........Sto se toga tice,citala sam krivicno pravo kod te bestije sto me htela u krevet uvuci,al pipkao je,pa nisam mogla nista,bio je oprezan,a na sudu ne vazi snimak ako nije pre toga prijavljeno policiji.Tretira se kao nevazeci..A sta da sam to i uradila,platio bi sudiju,oni su povezani lepo.............
Sa rmpalijama nema diplomatije.oni ne razgovaraju puno,vec radez:shock:
Pokazes li im starh,njihov si.Mogu da rade sta hoce posle.Treba mnogo snage da se to ne pokaze strah(a ima se cega plasiti),jer ne idu milom vec silom.Geknes li na strah,pa se pocnes odupirati ode ti lokal bejzbol palicom ili kasikarom........Ne moras biti krupna zverka.Oni idu na sto i jedno mesto i tako profitiraju..........Tako da im se treba smeskati sa ciglom u stomaku i praviti se lud...........
To sa zapisnikom,vicni su.Hteli su i mene par puta nasukati da potpisem,al jok.
Pojedini koji dolaze pred kraj smene oko dva,njima se gurne u dzep cd,dva ili sta vec i ispise da je sve ok.Jeftinjare................
Ako su konkretnije stvari u pitanju gde je obrt novca veci,tu su alaviji...........Narocito delatnost koja spada pod resor ministarstva.Tamo je ulaz 3000 evra,da bi izasao na teren da izvrsi procenu objekta oko ispunjavanja uslova...Ima i coveka za tebe koji ce ti raditi nacrt za 1000 evra,a njegovih su preostale dve.........A ti vidi hoces se K....ti,jer ako hoces dozvolu -izvolite........Cak su u opticaju opcije kod inspekcija na lokalnom nivou,da kad odes pitati za uslove,dobijes odgovor..hmmmmmmmmmm...ima nekoliko lokala koji ne ispunjavaju uslove.Zapecatice nekome posao,da bi tebi ustupio prostor,da se ugradi.........
Ali ne hvala........Snasli smo se i sami....Zato se ja bavim zakonima i propisima,propisno,jer to je jedino oruzje kojim im se moze parirati.U protivnom-on zakon poznaje,a ti ne-njegov si...........
 

Back
Top