Racun za struju

Ako ložiš ugalj, uvek je prašnjavo. Mi imamo Alfa plam kamin u sobi, dnevnom boravku, odatle su izvučeni radijatori za ostale prostorije. Ložimo u sobi u kojoj smo stalno. Prašine nema mnogo, ložimo isključivo oblice bagrema, ne cepano drvo. Ne usisavam češće nego leti što to radim. Nekada smo ložili i brikete, ali nam nije bilo isplativo i brzo izgori, ali ako imate sopstvene brikete, onda nije problem. Kada smo ložili bukvu, bilo je dima i kamin je nekako skupljao smolu na sebe. Sa bagremom smo zadovoljni i ne menjamo.
 
Evo je garaža.
Vidite ona je spojena vešernicom sa kućom.

Taj zid na kom su kotao za gas i struju i bojler, e tu bi pored stavili tu peć na čvrsta goriva. Samo bi morali pomeriti radijator, ja mislim. I verovatno bi morali dizati parket u tom delu gde će stojati peć? I onda bi ja gipsanim pločama zatvorila taj deo, napravila samo klizna vrata. Jer smo mi tu prostoriju planirali opremiti za slave i okupljanja.
Na poslednjoj slici su ta 'garažna' vrata, tuda se može ući spolja.

Jel mislite da je to moguće? Pregraditi taj deo za loženje(do prozora na primer) a ovaj adaptirati za slave itd?
 
Sto da upropastis ovako lepu sobu? Sazidajte malu supu samo za pec. I za cisternu ako ces na naftu.
Ja imam kod mene kuci pec na sva goriva, ali ne korisitim jer nema ko da lozi, naftu moras odjednom da kupis, a struju cepas samo po skupoj pa dodje astronomski racun.
 
Sto da upropastis ovako lepu sobu? Sazidajte malu supu samo za pec. I za cisternu ako ces na naftu.
Ja imam kod mene kuci pec na sva goriva, ali ne korisitim jer nema ko da lozi, naftu moras odjednom da kupis, a struju cepas samo po skupoj pa dodje astronomski racun.

Ne bi ni ja, ali ova 'garaža' gleda u prednje dvorište, i nemam gde da sazidam šupu... a dimnjak mora tu da ide, i za njega ćemo imati knap do sl.placa... a tu mora peć jer je tu i centralno, mislim pumpa ili kako se već kaže...:zstidljivko:
A da mi je žao jeste, lepa je prostorija, zato smo i parket stavili i plafon spustili, jer smo mislili napraviti neku 'hobi' sobu ili tako nešto... samo nam zavese fale...
ALi sad nemam pojma jel moguće?:think:
 
Čičak, ne možeš ložiti švrsto gorivo u kotao za CG a da ti je dole parket. Ne znam kako to izgleda gde se loži kao kod Mardž, ali klasičan kotao u koji ćeš da ložiš ugalj nema šanse da stoji u prostoriji sa parketom. Drugo, ugalj pravi neopisivu prašinu, češće moraš da čistiš i odžak i kotao nego kada ložiš drva. Idi na temu Da vas vidim danas i pogledaj moju jaknu i prostoriju koja se vidi delimično i prašinu sa dva prsta debelu na kotlu. Tako MORA da izgleda kada se loži ugalj. Naša opština nije gasifikovana, ali mm živi za momenat kada će proći gas da se reši loženja i pepela i prašine. Zašto se vi ne grejete na gas?
 
Čičak, ne možeš ložiti švrsto gorivo u kotao za CG a da ti je dole parket. Ne znam kako to izgleda gde se loži kao kod Mardž, ali klasičan kotao u koji ćeš da ložiš ugalj nema šanse da stoji u prostoriji sa parketom. Drugo, ugalj pravi neopisivu prašinu, češće moraš da čistiš i odžak i kotao nego kada ložiš drva. Idi na temu Da vas vidim danas i pogledaj moju jaknu i prostoriju koja se vidi delimično i prašinu sa dva prsta debelu na kotlu. Tako MORA da izgleda kada se loži ugalj. Naša opština nije gasifikovana, ali mm živi za momenat kada će proći gas da se reši loženja i pepela i prašine. Zašto se vi ne grejete na gas?

Grejali smo se, ali nas zeznuli ovi iz opštine jer ne možemo da uknjižimo kuću iz razloga što Gospoda iz opštine već 5-a godina nikako da promene plan grada... pa su nas iskopčali.
Moraju da naprave sednicu u opštini(što oni navodno nikako da okupe :zroll: a ja mislim da samo čekaju da im se plati), i da izmene plan grada, jer je na našem placu predviđena škola i vrtić, koji nikad neće biti sagrađeni jer i ove škole koje imamo imaju manje đaka. Kad oni to odrade mi odmah uknjižavamo kuću, sve smo predali i uplatili još 2008 ili 2009, ali nikako da se završi proces.
 
Čičak, ne možeš ložiti švrsto gorivo u kotao za CG a da ti je dole parket. Ne znam kako to izgleda gde se loži kao kod Mardž, ali klasičan kotao u koji ćeš da ložiš ugalj nema šanse da stoji u prostoriji sa parketom. Drugo, ugalj pravi neopisivu prašinu, češće moraš da čistiš i odžak i kotao nego kada ložiš drva. Idi na temu Da vas vidim danas i pogledaj moju jaknu i prostoriju koja se vidi delimično i prašinu sa dva prsta debelu na kotlu. Tako MORA da izgleda kada se loži ugalj. Naša opština nije gasifikovana, ali mm živi za momenat kada će proći gas da se reši loženja i pepela i prašine. Zašto se vi ne grejete na gas?

To sam i pretpostavljala, samo sam se nadala da može drvo ili briketi.
Ma biće kako mora. Nemamo puno izbora.z:)
 
Ovo je taj kamin, slikan pre par godina dok smo još ložili bukvu pa se zato ne vidi vatrica od gareži, okolo smo ugradili pločice
334sn7o.jpg

a ovako se loži, sa strane, i može veliko drvo , do 50 cm dužine da se stavi. Samo, ta peć ne može da greje ukupno više od 80-90 m2 ako hoćeš da je baš toplo. Mi je koristimo samo za sprat kuće.
1zbz7t0.jpg
 
E to ne može da stoji van prostorije u kojoj ste vi, u stvari može ali nema svrhe. Sam kamin greje prostoriju četrdesetak m2 i to je glavno grejno telo, a radijatori se razvode za još dve, tri prostorije. Postoje peći koje ne greju toliko prostoriju u kojoj su, one su bolje za centralno grejanje, a mi smo baš hteli da imamo kamin u sobi, volimo kad pucketa i treperi vatrica, daje toplinu i vizuelno. Kod ove pećke se pepeo iznosi (ako ložiš kao mi) samo jednom nedeljno, a to je količina kao pola kante za farbu, toliko stane u donju fijoku. Dnevno naložimo dve takve kante drva kada je baš hladno, a nekad i manje. Na godišnjem nivou potrošimo 8 m3 drva.
 
Lepa ti je ova peć marge ... skroz ...
Ako moja bude slična, neću ni zatvarati taj deo u garaži... bojler i one kotlove svejedno planiramo zatvoriti a ova peć uopšte ne ruži prostoriju...

Čičko, ti ništa ne razumeš. Ne može tu tvoju kućurinu sa galerijom ugrejati kamin kao što ima Mardž. Ti, da bi ugrejala taj prostor i da bi ti bilo toplo, moraš da imaš kotao u koji može da stane dosta ogreva i da paziš da ti temperatura u sistemu ne pada ispod 60 - 70C. Znači u kotlu mora stalno da ti bude tolika temperatura da bi vam bilo toplo. Ovo što je Mardž postavila, ovaj kamin, to u tvom slučaju zaboravi. Vidiš kako izgleda kotao za grejanje na čvrsto gorivo

xc8yhd.jpg


Ako je za bio masu, oda je još glomazniji. To tebi treba. I koliko uopšte tvoja kuća ima m2 stambene površine?
 
Gde piše da iko očekuje račune od 1ooo-2ooo?z:shock:
Jel čitaš ti? Vidiš da pišem o kilovat časovima?

A to tvoje prijavite problem košta okko 4ooo dinara.z;) Čisto da znaš.-

Moram da te ispravim kilovat čas se piše kWh. Dalje, ako misliš da te kradu što onda ne beležiš dnevnu potrošnju struje neko vreme pa ćeš videti koliko trošiš za npr.24h. Ukoliko i onda smatraš da brojilo nije ispravno, onda pravac EDB i traži kontrolu ispravnosti ( koja košta oko 1200 din., a ne 4000 din.), pa ako se ispostavi da je brojilo neispravno odradiće ti korekciju obračuna. Kuknjava, pljuvanje i slično neće umanjiti tvoje račune.
 
E to ne može da stoji van prostorije u kojoj ste vi, u stvari može ali nema svrhe. Sam kamin greje prostoriju četrdesetak m2 i to je glavno grejno telo, a radijatori se razvode za još dve, tri prostorije. Postoje peći koje ne greju toliko prostoriju u kojoj su, one su bolje za centralno grejanje, a mi smo baš hteli da imamo kamin u sobi, volimo kad pucketa i treperi vatrica, daje toplinu i vizuelno. Kod ove pećke se pepeo iznosi (ako ložiš kao mi) samo jednom nedeljno, a to je količina kao pola kante za farbu, toliko stane u donju fijoku. Dnevno naložimo dve takve kante drva kada je baš hladno, a nekad i manje. Na godišnjem nivou potrošimo 8 m3 drva.
Aaaaa... onda ništa...
A lepa ti je peć... z;)
Čičko, ti ništa ne razumeš. Ne može tu tvoju kućurinu sa galerijom ugrejati kamin kao što ima Mardž. Ti, da bi ugrejala taj prostor i da bi ti bilo toplo, moraš da imaš kotao u koji može da stane dosta ogreva i da paziš da ti temperatura u sistemu ne pada ispod 60 - 70C. Znači u kotlu mora stalno da ti bude tolika temperatura da bi vam bilo toplo. Ovo što je Mardž postavila, ovaj kamin, to u tvom slučaju zaboravi. Vidiš kako izgleda kotao za grejanje na čvrsto gorivo

xc8yhd.jpg


Ako je za bio masu, oda je još glomazniji. To tebi treba. I koliko uopšte tvoja kuća ima m2 stambene površine?
Pa vidiš da sam duduk teški... :zstidljivko:
Ma može i ovaj kotao, nije to nesto strasno veliko, ja sam mislila da je veće... z:)

P.S. Da vam se pohvalim... PRIKLJUČILI NAM GAS DANAS!!!!:zblesav::zblesav::zblesav: ja sam kod mojih, čekam muža da idem da se grejem u svoju kuću... i da perem veš za bebu i sređujem sve živo, joj jedva čekam!!!!!z:)z:)z:)
Inače mm je ovih dana sređivao kuću, nije mi dao ništa da radim, čim ustanem, kaže pakuj se, vozim te kod tvojih a on sve sredi, ni suđe nisam prala 7 dana...z:lol:
Moram da te ispravim kilovat čas se piše kWh. Dalje, ako misliš da te kradu što onda ne beležiš dnevnu potrošnju struje neko vreme pa ćeš videti koliko trošiš za npr.24h. Ukoliko i onda smatraš da brojilo nije ispravno, onda pravac EDB i traži kontrolu ispravnosti ( koja košta oko 1200 din., a ne 4000 din.), pa ako se ispostavi da je brojilo neispravno odradiće ti korekciju obračuna. Kuknjava, pljuvanje i slično neće umanjiti tvoje račune.
mamaa, ti kad bi pročitala moje postove, možda bi nešto i skontala ...
Ti misliš da se ja nisam žalila?
Da nisam išla u ED?
 
Iz tvojih postova mogu samo da zaključim da pojma nemaš šta je brojilo, a šta uk.sat... Raspravljaš svađalački nastrojeno. Mada nije više ni bitno, priključena si na gas, pa će računi možda biti manji.
 
Iz tvojih postova mogu samo da zaključim da pojma nemaš šta je brojilo, a šta uk.sat... Raspravljaš svađalački nastrojeno. Mada nije više ni bitno, priključena si na gas, pa će računi možda biti manji.

U pravu si skroz, MOŽDA će i biti. z:)

Neću da se svađam sa tobom, ali ne čitaš šta pišem, tako da tvoji komentari nemaju osnova, a ja ne bih da se ponavljam.
Bila sam i u ED, i pratimo brojilo svaki dan, a slanje brojila u Beograd i njegova kontrola bi nas izašla oko 4000 dinara, tako nam je rekao direktor naše ED.

Ne radim ja u ED-u, ali nisam duduk da ne umem da očitam brojilo, ili da izračunam koliko mi koji uređaj troši energije. A moje brojilo izgleda troši koliko i svi ostali uređaji u mojoj kući.:zroll:
Ali s obzitom da je mm to preuzeo na sebe i da sam trudna, nemam živaca da se sa njima preganjam... a da sam znala ovo ranije(muž mi je tek nedavno sve pokazao) ne da im ne bih platila, nego bi išli na sud, pa kud puklo da puklo. Volim čist račun dugu ljubav, plaćam svoje troškove redovno i ne pada mi na pamet da me neko majmuniše i pravi budalu od mene. z;)
 
10. Pitanje:
Sumnjam u ispravnost brojila, MTK uređaja. Kako mogu da proverim?
Odgovor:
Ukoliko sumnjate u ispravnost, potrebno je da podnesete zahtev za ispitivanje mernnog uređaja u najbližoj ED. Na Vaš zahtev skinućemo brojilo i postaviti novo, staro brojilo se nosi na ispitivanje, ako je brojilo neispravno radiće se ispravka računa. Ukoliko je brojilo ispravno troškovi kontrole padaju na Vaš teret.

kopirano sa : http://www.elektrosrbija.co.rs/faq.asp
 
vd:
10. Pitanje:
Sumnjam u ispravnost brojila, MTK uređaja. Kako mogu da proverim?
Odgovor:
Ukoliko sumnjate u ispravnost, potrebno je da podnesete zahtev za ispitivanje mernnog uređaja u najbližoj ED. Na Vaš zahtev skinućemo brojilo i postaviti novo, staro brojilo se nosi na ispitivanje, ako je brojilo neispravno radiće se ispravka računa. Ukoliko je brojilo ispravno troškovi kontrole padaju na Vaš teret.

kopirano sa : http://www.elektrosrbija.co.rs/faq.asp

Tako je, dobiješ dva papira, zahtev i još nešto, eno mi ih u sobi...
Ja samo kažem da su mm-u rekli da će troškovi, ako je ispravno, izaći oko 4000 dinara jer se šalje za Beograd. A imam neki predosećaj, z:mrgreen: da šta god je u pitanju, oni će ga popraviti i reći 'Sve je ispravno, izvolte platiti.' z:)
 
Moze pitanje, relativno vezano za temu.
Imam strujomer koji se vodi na baki koja je umrla ima 10 godina, oslobodjen tv pretplate vec 5 godina, sada ako radim prevod strujomera ne moje ime, sto uglavnom nije moglo do sada zbog toga sto objekat nije legalizovan, sada jeste, da li ce me neko cimati za ovu tv pretplatu unazad? Da li znate kakava je procedura i kakvi su troskovi prevoda brojila na drugo ime?
 

Back
Top