EGIPAT ili TURSKA

  • Začetnik teme kristina2
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
EGIPAT - HURGADA - KRSTARENJE NILOM - KAIRO - PIRAMIDE - ALEKSANDRIJA !!!!!!!!!!! Ovo ti je predlog za nezaboravno putovanje, upravo sam se vratila sa istog!
A ako zelis samo da odmaras, najbolje Sharm El Sheik!
 
apotekarka:
Egipat od februara do maja, a Turska od maja do jula.
Najidealnije temperature za obilazak svega što treba obići, a ima da se vidi mnogo toga. Koliko imaš godina i s kim planiraš da putuješ?
imam 15 godina i išla bih sa bratom i roditeljima .i ja sam više za egipat,ali su nam neki prijatelji rekli da su hoteli odlični,sve dobro,ali kad se izađe na ulicu-grozno.
 
E, stvarno, nije glumljenje finoće nago činjenično sranje.
Mi smo bili u Turskoj prošle a u Egiptu ove godine.
Turci su bogatiji, manje religiozni, manje patrijarhalni, mnogo bliži Evropi, čistiji.
U Egiptu nijedna žena ne radi u hotelima (Egipćanka), tako da ti je sobarica dečkić id 18 godina koji ti možeš misliti kako oriba kupatilo.
Pored hotela Šeraton u Kairu (200m) puno prosjaka spava po mostovima.
Po Turskoj sam išla u kupaćem kostimu a u Kairu su me gledali sa užasavanjem u suknji iznad kolena.
Naravno da je to sve interesantno iskustvo, i ne bi ga trebalo shvatati drugačije.
 
E, pa meni je deckic savrseno ribao kupatilo, menjao i ciste peskire,namestao krevet besprekorno!
I ja sa bila u Seratonu, ali osim sto Egipcani vole da balave na bele zene, nisam primetila zgrazavanje!
Njihovo siromastvo i beda su mi fascinantni i sastavni su deo njihove kulture!Valjda su mi zanimljivi, bas zato sto nisu ni blizu uglancanoj Evropi! A ja kad putujem volim interesantna iskustva, sta ces vise???Zbog toga i putujem!
A mnogo je seljaka iz Srbije koji misle (uzgred nisu odmakli za zivota od Crne Gore), idem ja sad u Egipat, tamo je jeftino, pa cu da izigravam grofa po luksuznim hotelima i ocekujem da mi oni bednici lizu stopala, jer hocu da lecim komplekse!Grozno!Zgrozena sam takvim primercima!
:twisted:
 
SVesna:
Egipćani su mnogo veća ciganija od Turaka.

Licno mislim da je u nasoj zemlji mnogo veca ciganija nego u Turskoj. Ali mi volimo, kao svaki pravi kratkovidi skorojevic, da verno robujemo svojim predrasudama. Verovatno je i neki Nemac ili Australijanac nekad izjavio. "Srbi su veca ciganija od Slovenaca/Ceha/Poljaka." A mi takve izjave volimo da tumacimo kao proizvod CNN propagande.
Sto se Turske i Egipta tice: oboje. Prva zemlja zbog anticke Grcke i prirodnih fenomena, a druga zbog starog Egipta i takodje prirode.
 
alle:
SVesna:
Egipćani su mnogo veća ciganija od Turaka.

Licno mislim da je u nasoj zemlji mnogo veca ciganija nego u Turskoj. Ali mi volimo, kao svaki pravi kratkovidi skorojevic, da verno robujemo svojim predrasudama. Verovatno je i neki Nemac ili Australijanac nekad izjavio. "Srbi su veca ciganija od Slovenaca/Ceha/Poljaka." A mi takve izjave volimo da tumacimo kao proizvod CNN propagande.
Sto se Turske i Egipta tice: oboje. Prva zemlja zbog anticke Grcke i prirodnih fenomena, a druga zbog starog Egipta i takodje prirode.


:lol: :lol: :lol: Pa jel nismo? Mislim veća ciganija od Slovenaca? Ajd sad raspalite..... :wink:
 
U Hurgadi sam videla dvojicu koji kolju neku ćurku(nisam sigurna koja ja ptica bila u pitanju) na trotoaru.
U Kairu sam videla konobare, taksiste i policajce koji ne znaju ni reč engleskog, prosjake, trgovce- jadne, sitne lopove,gomile đubreta na ulicama, žene koje skreću pogled od mene jer mi se vide noge, muškarce koji se okupljaju u grupice od desetak i onda idu za nama i ispuštaju nepristojne zvuke i na kraju 3 miliona ljudi koji žive na groblju bez struje, vode, školovanja i posla.
Naravno da je bilo jako interesantno sve to videti i doživeti. Lepo je tako negde otići, a lepo je i vratiti se.
Nije mi bila namera da nekog iznerviram, to je samo moj utisak i mišljenje. Bez obzira na sve to, ići ću opet, verovatno na krstarenje Nilom i Sinaj.
 
:lol:
Pa ni u Knezu ne mozes da popijes pice, a da te njih bar petoro ne startuje za neki dinar, od cigancica do penzionera i gluvonemih! Na sred Terazija psi lutalice , po trolama operisu sitni dzeparosi, po grobljima kradu pa preprodaju svece... i tako mogu da nabrajam do sutra!
Svaki grad na ovom svetu ima svoju bedu!
Nemoj da prepricavam sta sam sve videla u NY-u!
 
:lol:
Pa ni u Knezu ne mozes da popijes pice, a da te njih bar petoro ne startuje za neki dinar, od cigancica do penzionera i gluvonemih! Na sred Terazija psi lutalice , po trolama operisu sitni dzeparosi, po grobljima kradu pa preprodaju svece... i tako mogu da nabrajam do sutra!
Svaki grad na ovom svetu ima svoju bedu!
Nemoj da prepricavam sta sam sve videla u NY-u!
A moram da dodam da pola sveta slabo prica engleski, narocito italijani i francuzi!Arapi ih tuku na ovom polju, veruj mi! :D
 
divlja-u-srcu:
:lol:
Pa ni u Knezu ne mozes da popijes pice, a da te njih bar petoro ne startuje za neki dinar, od cigancica do penzionera i gluvonemih! Na sred Terazija psi lutalice , po trolama operisu sitni dzeparosi, po grobljima kradu pa preprodaju svece... i tako mogu da nabrajam do sutra!
Svaki grad na ovom svetu ima svoju bedu!
Nemoj da prepricavam sta sam sve videla u NY-u!


Pričaj, pričaj,Šta, šta šta? :shock: :D
 
Pa sta da ti kazem kad sam tamo bila 2001. godine i to za onaj nesrecni 11. septembar???
:(
Ali necu o tome!
Na ulicama NY-a ,prvi dan sam dozivela sok, jer su mi ljudi vise licili na sve one rase iz Zvezdanih ratova :lol: , dok se nisam navikla!Ako sam se negde nagledala ruznoce i deformiteta , to je bilo u NY-u!Za 6 meseci, videla sam samo dve prelepe devojke, pa kad sam se vratila u BG sokirala sam se kako su nase devojke zaista lepe,pre mi je to bilo valjda normalno! :lol:
I tamo spavaju po ulicama, da nema pandura na svakom koraku neko bi te sigurno opljackao za saku dolara, po metrou gomila smutljivaca samo vrebaju!Jednog mog ortaka startovali crnci, traze cigare.On im dao, pa oni krenuli da traze pare, on im dao poslednjih 10$, a oni ga napali da im da jos!To ti je normalna pojava!Opet ja nisam imala specijalan strah da setam slobodno, ali posle jedne avanture sa crncima u dzipu (kad sam se samo svojim lukavstvom spasila), nije mi vise palo na pamet da idem po mraku sama.
Smesno mi je sto su tamo stikle totalni urnebes, i cim te vide u njima krece dobacivanje, a zbog tada svoje narandzaste kose , nisam mogla da se otkacim od napada i startovanja po metrou i autobusu!
Evo , malo smesnih scena!U sred jednog divnog parka gde su po travnjaku stolovi i stolice, pa tu ljudi svracaju na pauzu za rucak, dolazi lik , skockan u odelu sa sve kravatom, vadi iz tasne peskir koji prostire na zemlju i pocinje da se skida DO SAMIH GACA, i lepo leze da se sunca, a i da ne pominjem da nije bilo toplo! :lol: :lol:
Ah, ta Amerika!Zamisli samo kako je tamo za Noc Vestica!
 
kristina2:
dvoumim se između egipta i turske,šta mislite,gdje je bolje?
SRBIJA! Siguran sam da je ne poznaješ. Ostavi te pare ovde i upoznaj sve lepote sopstvene zemlje. Zaprepastićeš se koliko je sve to lepše od peska u koji bi da odeš. I zašto bi pare poklanjala nekim Mujama koji očima ne mogu da nas vide i pritvorno se keze dok im ne okreneš leđa?
 
apotekarka:
Po Turskoj sam išla u kupaćem kostimu a u Kairu su me gledali sa užasavanjem u suknji iznad kolena.

:shock: :shock: :shock:

Pa kad pricas o Kairu. Uporedi ti Kairo sa Istanbulom kad si vec kod glavnih gradova. U Istanbulu su SVI gledali u mene jer sam nosio majicu bez rukava!!!

Da ti ne pricam za ove devojke u majicicama.

Izbrisali su mi inace jedan post, pa cu vrlo kratko da ponovim: Glasam za Egipat.
 
Egipat!!!!Bio sam prosle godine,sta da ti kazem,u Hurgadi je preterano,nemoj slucajno da propustis Safari i vozenje motora na cetiri tocka a onda vecernje krstarenje Nilom i obilazak lokalnih ostrva.
Nemoj ici na krstarenja i dodatne izlete preko agencije(koja te dovede tamo) nego sam uplati kod Shvabe jedan jedini,prosetaj se glavnom ulicom tu ima agenciju a i svi znaju za njega(blizu javne plaze u Hurgadi).Plivanje sa delfinima je jedan od stvari koju cu pamtiti celog zivota.
Jedino ponesi "mnooooogo" alkohola jer tamo je to zabranjeno a u kaficima i na crno deeeeeru!!!
Sve ostalo je dzabe.
Kad sam isao kuci dao sam deda seri(muski oblik baba sere)6 eg.funti sto je 60 din. on je 2 sata skakao od srece,svi su sirotinja.Za 2 funte sve mozes da kupis,
cak i ulaz u diskoteku na "mala vrata". ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top