KOLIKO poznajem BEOGRAD?

Gde to nadje ? Svaki dan spartam gradom i znam dosta ali ovo........

a sto se Kuvezdin pominje samo uz Sremsku Mitrovicu (i manastir) ?
malo je to dalje od BGD-a zar ne?

sta ustvari znaci naziv KARABURMA? eto ga pravo Bgd pitanje :-D

Kuveždin se nekada zvalo sadašnje mesto SURČIN...
Znači reč je o Surčinu....


Sledeće pitanje za vas...

Znate li kako se zvalo mesto između Surčina i Bečmena a postojalo je izneđu 250
i 300 godina?
 
Пре годину дана било у некој дневној новини о неким топонимима везаним за Београд и околину, пореклу назива неких брда... Палилула, Бесни Фок...
Ископаће тебе Били! А прелистаћу и од Каница неке ствари, па не да ћу да паметујем!
 
Poslednja izmena:
Нпр. како се звала џамија на чијем се месту данас налази Скупштина?
---
Мислим да је мнго интересантније да се поставе фотке са рецимо делом неке карактеристичне зграде или неуобичајеним углом сликања (ракурсом...) па да се онда погађа о ком делу града је реч. Једном сам био затечен када ми је ортак показао једну фотку где се види низ зграда али од првог спрата па надаље... Показао ми човек Кнез Михајлову... Али, пошто нико од нас не гледа у небо када хода, или вечито негде журимо, онда (част изузецима) не примећујемо ни делове града кроз које смо прошли небројено пута.
 
Da li vi poznavaoci Beograda znate neki pristojan restoran u blizini Pravnog fakulteta (ili gde je jednostavno dodji iz pravca tog faksa) gde bi se mogao platiti rucak preko racuna firme. Cula sam da u Beogradu ne vole da izdaju takve racune u restoranima, a jako mi je bitno da na taj nacin platim zato sto vodim djake pa mi se ne isplati da platim od svog novca. Molim vas da mi pomognete hitno nekom korisnom informacijom na ovaj upit jer idemo sutra u BG. Zahvaljujem.
 
Da li vi poznavaoci Beograda znate neki pristojan restoran u blizini Pravnog fakulteta (ili gde je jednostavno dodji iz pravca tog faksa) gde bi se mogao platiti rucak preko racuna firme. Cula sam da u Beogradu ne vole da izdaju takve racune u restoranima, a jako mi je bitno da na taj nacin platim zato sto vodim djake pa mi se ne isplati da platim od svog novca. Molim vas da mi pomognete hitno nekom korisnom informacijom na ovaj upit jer idemo sutra u BG. Zahvaljujem.

СВАКИ ресторан је обавезан да ти изда рачун. Једино што треба да знаш су неки основни подаци и ПИБ, а не либе се да ти издају и бланко рачун уз фискални.
Што се тиче избора ресторана који је у близини Правног факултета, за неку групну посету, Таш и око Таша ти је најближе. Стотинак метара од правног факултета ка улици 27 марта (иду транваји по средини улице, не можеш да погрешиш).
Иначе, све похвале ресторану Архив у НС.
 

Back
Top