Ko o čemu, patrijote o zaverama

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
citam i razmisljam, ima li istine u ovome ili po starom dobrom obicaju....

Операција Хабзбург – отимање Војводине
Dec 5th, 2008 | Од Инфо-Служба | Категорија: Разно

БЕОГРАД - У Бриселу је 20, 21. и 22. јуна 2003. године одржан састанак чија је главна тема била судбина Војводине. Скупу су присуствовали представници обавештајних служби Велике Британије, Немачке и Сједињених Америчких Држава.
Овај сусрет документовали су оперативци једне друге стране службе, која такође има интересе на овом подручју. На овом састанку донети су следећи закључци:

1. Изменити демографску структуру.

2. Војводину најпре економски потчинити куповином земљишта и предузећа.
3. Све банке и финансијске установе морају бити под контролом западних институција.
4. На културном плану јачати оне секторе цивилног друштва који пропагирају лабавије везе са Србијом.
5. На политичком плану форсирати и помоћи оне политичке опције које се залажу за лабавије везе са Београдом.
6. Инсистирати на питању денационализације и повратку имовине на стање пре Другог светског рата.
7. Радити на рестаурацији граница Аустроугарске монархије.
Према речима наших саговорника, закључци са овог састанка одлучујуће су утицали на формирање политичких одлука у Бриселу и Вашингтону које су се тицале судбине северне српске покрајине.
- Посебно је занимљив закључак који се тиче инсистирања на повратку имовине власницима који су напустили Војводину након завршетка Другог светског рата. Ради се о припадницима немачке мањине који су својевољно изразили жељу да напусте своја имања и одселе се у Немачку. Реч је о врло перфидној ствари. Сличан пример имали смо скоро са случајем обештећења Италијана који су живели у Хрватској и који су после 1945. протерани из Истре и Далмације. Италија је пре неколико година тужила Хрватску због овог случаја и тражила обештећење, које износи око осам милијарди евра. Како сада ствари стоје, Хрватска нема велике шансе да добије овај спор - каже наш саговорник и додаје да је сличан сценарио спреман и за Србију.
 
I Tito je u svoje vreme govorio da je problem Kosova prenapuhan i da srpski sovinisti samo panice, a Slovenija se nije ni pominjala. Ipak raspala se drzava nedugo posle.
Tako ne bi trebalo biti potpuno ubedjen da se nije desio takav sastanak. I ono sto izgleda nemoguce ili barem smesno ponekad se pokaze da je bilo i da je nagovestavalo neka nova vremena i novu (staru) politiku.
 
Kad sam na forumu krajinaforce.com dokazivao agrumentima da je ovo cista glupost, banovali su me. Dakle nacisti (patrijote) vole ulogu zrtve.

Косово су окупирали твоји и мартовски погром су твоји западњаци наредили шиптарима, а ти глупираш се како Војводину не спремају да отму. Па баш на то раде жути.
 
Možda bi najpre trebalo da se razjasni šta znači autonomija.Ako taj pojam podrazumeva neku vrstu samostalnosti u donošenju pravnih akata onda se pitam zašto to nije ukinuto Ustavom ako već toliko nekima smeta.
Neće biti da neko posebno želi da ekonomski potčini Vojvodinu pošto uvoznički lobiji haraju celom Srbijom pa nema logike u tezi da je Vojvodina cilj potčinjavanja.
Srbija je ekonomski potčinjena zato što je lakše nešto uvesti nego proizvesti što opet govori koliko smo Srbi na jeziku a koliko na delu,koliko cenimo svoje,a koliko tuđe.
Mi smo lenja nezrela nacija bez svesti o sebi i ovoj divnoj zemlji koju imamo.
Arapi su carstva napravili na vrelom sterilnom pesku,Holandija na slanoj vodi a mi? Najplodnija zemlja u Evropi daje 4 tone pšenice po hektaru kao 1945.
i još nešto,ne verujem da je mnogo vojvođanskih Nemaca otišlo dobrovoljno 1945.godine,taman ih je dobrovoljno otišlo koliko i Srba u "oluji" Ni jedan. Što se tiče prava na svojinu zar i to dovodimo u pitanje???:thumbdown:
 
Не знам да ли би адем кс тако причао и пре 20 година да је којим случајем тада неко изнео у новинама да се спрема насилно отимање Космета и да се спрема бомбардовање Србије које ће бити у функцији истог!
Значи адеме, куш! Ти си учесник једне завере, испоставило се да није "теорија" него пракса, и ти немаш право да пишеш ни коментаришеш!!!
 
Не знам да ли би адем кс тако причао и пре 20 година да је којим случајем тада неко изнео у новинама да се спрема насилно отимање Космета и да се спрема бомбардовање Србије које ће бити у функцији истог!
Значи адеме, куш! Ти си учесник једне завере, испоставило се да није "теорија" него пракса, и ти немаш право да пишеш ни коментаришеш!!!

pod pokusajem "eliminisanja opasnosti" mislim sesti i razgovarati sa predstavnicima te "opasnosti" i bez prolivanja krvi pronaci neko resenje. kompromis je i kada neko kaze: u redu neka bude kako vi kazete
 
Распеће Ђорђа Мартиновића

Десило се то у Гњилану првог маја 1985. године. Ђорђу Мартиновићу, албански злочинци и сепаратисти набили су са коцем полулитарску флашу кроз чмар у утробу! Флаша се зауставила тик под десним поребарним луком, а овај злочин албански злочинци су смишљено починили како би поспешили исељавања Срба са Косова, који су се после тога почели масовно исељавати.

Флашу су из утробе жртве извадила у приштинској болници два хирурга Албанца и један српски хирург др Морачић. Њега су Албанци накнадно позвали, пошто су се уплашили када су отворили утробу и видели флашу и срчу коју је требало извадити. Др Морачић је после операције изјавио:
- Призор који сам затекао био је језив.
Ђорђе Мартиновић је после тога оперисан још три пута, једном на Војномедицинској академији у Београду и два пута у Лондону.

О овом злочину тада је писала целокупна домаћа и светска штампа. Само неколико дана после операције која је изведена на ВМА-а, коју су опседали новинари, бојећи се да се Срби на Косову не дигну на устанак, тада моћни Стане Доланц, министар Унутрашњих послова Југославије, шеф Контраобавештајне службе и потенцијални наследник Јосипа Броза Тита, чинио је све да злочин не буде приписан Албанцима и буде потпуно другучаје представљен јавности.

Уз помоћ Брозових генерала, пре свега адмирала Бранка Мамуле, генерала Милана Даљевића, генерала Владимира Војводића, генерала и народног хероја Југославије Петра Грачанина и пуковника Новака Ивановића, начелника Дома ЈНА у Гњилану, где је Мартиновић био запослен, разним манипулацијама, обманама јавности и скривањем истине о злочину, ток истраге је скренут у другом правцу.

Многи искази и чињенице о сраховитом чину насиља су фалсификовани, а јавност обавештена да је Мартиновић наводно признао да се сам повредио. Очигледно је било да је реч о завери државе против једног малог човека и да се од ужасног страдања и психичког и физичког малтретирања прави лакрдија.

О „случају Ђорђа Мартиновића” расправљала је и скупштина Југославије осам пута, али без резултата. Скупштина Србије шест пута је одлагала расправу јер су руководиоци сматрали да она није надлежна за случај већ према Уставу Покрајне Косово. Разрешењу случаја није помогло чак ни писмо нашег познатог писца Добрице Ћосића, које је јавно упућено Бранку Мамули и Душану Чкребићу, тада актуелном Председнику Скупштине Србије.

У злочину учествовале најмање три особе

После операције у Лондону у болници „Свети Ђорђе”, чувени проктолог светског угледа др Петер Холи изјавио је новинару Милораду Бајићу:
- Искључено је свако самоповређивање, злочин сам проучио са својим колегама, после увида у комплетну медицинску документацију, насиље су извршиле најмање три особе. Сумњало се да су злочин извршили сестрићи Синана Хасанија, тада актуелног председника СФРЈ по кључу, против којих је Велимир Цветић, адвокат Ђорђа Мартиновића покренуо истрагу.

Лицемерје и лажи Станета Доланца

После изјаве коју је дао Стане Доланц, министар унутрашњих послова СФРЈ, љубљанској телевизији, медији више нису писали о „случају Мартиновић”.
У тој изјави Доланц је дословце рекао присутним новинарима:
- Што се тиче случаја Ђорђа Мартиновића обустављена је свака истрага, суђења неће бити јер су моји криминалистички органи утврдили да се он сам повредио.
Затим је Доланц са осмехом лицемерно додао:
- Жао ми је што је Ђорђе Мартиновић српски самурај који је над собом извршио харакири.
На ту досетку Доланца, сви присутни новинари су се насмејали. Ова изјава је, нажалост, до данас на снази. Због те ње за све ово време, читаве две деценије, случај за је остао за јавност неразјашњен и нерасветљен.

Покој му души... Србија никада не треба да заборави своје мученике!


Ово је вероватно био ваш покушај преговора???
 
Распеће Ђорђа Мартиновића

Десило се то у Гњилану првог маја 1985. године. Ђорђу Мартиновићу, албански злочинци и сепаратисти набили су са коцем полулитарску флашу кроз чмар у утробу! Флаша се зауставила тик под десним поребарним луком, а овај злочин албански злочинци су смишљено починили како би поспешили исељавања Срба са Косова, који су се после тога почели масовно исељавати.

Флашу су из утробе жртве извадила у приштинској болници два хирурга Албанца и један српски хирург др Морачић. Њега су Албанци накнадно позвали, пошто су се уплашили када су отворили утробу и видели флашу и срчу коју је требало извадити. Др Морачић је после операције изјавио:
- Призор који сам затекао био је језив.
Ђорђе Мартиновић је после тога оперисан још три пута, једном на Војномедицинској академији у Београду и два пута у Лондону.

О овом злочину тада је писала целокупна домаћа и светска штампа. Само неколико дана после операције која је изведена на ВМА-а, коју су опседали новинари, бојећи се да се Срби на Косову не дигну на устанак, тада моћни Стане Доланц, министар Унутрашњих послова Југославије, шеф Контраобавештајне службе и потенцијални наследник Јосипа Броза Тита, чинио је све да злочин не буде приписан Албанцима и буде потпуно другучаје представљен јавности.

Уз помоћ Брозових генерала, пре свега адмирала Бранка Мамуле, генерала Милана Даљевића, генерала Владимира Војводића, генерала и народног хероја Југославије Петра Грачанина и пуковника Новака Ивановића, начелника Дома ЈНА у Гњилану, где је Мартиновић био запослен, разним манипулацијама, обманама јавности и скривањем истине о злочину, ток истраге је скренут у другом правцу.

Многи искази и чињенице о сраховитом чину насиља су фалсификовани, а јавност обавештена да је Мартиновић наводно признао да се сам повредио. Очигледно је било да је реч о завери државе против једног малог човека и да се од ужасног страдања и психичког и физичког малтретирања прави лакрдија.

О „случају Ђорђа Мартиновића” расправљала је и скупштина Југославије осам пута, али без резултата. Скупштина Србије шест пута је одлагала расправу јер су руководиоци сматрали да она није надлежна за случај већ према Уставу Покрајне Косово. Разрешењу случаја није помогло чак ни писмо нашег познатог писца Добрице Ћосића, које је јавно упућено Бранку Мамули и Душану Чкребићу, тада актуелном Председнику Скупштине Србије.

У злочину учествовале најмање три особе

После операције у Лондону у болници „Свети Ђорђе”, чувени проктолог светског угледа др Петер Холи изјавио је новинару Милораду Бајићу:
- Искључено је свако самоповређивање, злочин сам проучио са својим колегама, после увида у комплетну медицинску документацију, насиље су извршиле најмање три особе. Сумњало се да су злочин извршили сестрићи Синана Хасанија, тада актуелног председника СФРЈ по кључу, против којих је Велимир Цветић, адвокат Ђорђа Мартиновића покренуо истрагу.

Лицемерје и лажи Станета Доланца

После изјаве коју је дао Стане Доланц, министар унутрашњих послова СФРЈ, љубљанској телевизији, медији више нису писали о „случају Мартиновић”.
У тој изјави Доланц је дословце рекао присутним новинарима:
- Што се тиче случаја Ђорђа Мартиновића обустављена је свака истрага, суђења неће бити јер су моји криминалистички органи утврдили да се он сам повредио.
Затим је Доланц са осмехом лицемерно додао:
- Жао ми је што је Ђорђе Мартиновић српски самурај који је над собом извршио харакири.
На ту досетку Доланца, сви присутни новинари су се насмејали. Ова изјава је, нажалост, до данас на снази. Због те ње за све ово време, читаве две деценије, случај за је остао за јавност неразјашњен и нерасветљен.

Покој му души... Србија никада не треба да заборави своје мученике!


Ово је вероватно био ваш покушај преговора???

nemas razloga da ispravljas krive drine,svako sa malo pameti na ovom forumu zna sta se desavalo pre i sada na Kosovu da se sve radilo planski u dogovoru sa Amerikom na otimanju Kosova,jer pravda ne postoji,postoji samo pravda jaceg

ali bili smo mi u mnogom gorim sitacijama od ove i vracali svima milo za drago,bice tako i ovg puta
 
Распеће Ђорђа Мартиновића

Десило се то у Гњилану првог маја 1985. године. Ђорђу Мартиновићу, албански злочинци и сепаратисти набили су са коцем полулитарску флашу кроз чмар у утробу! Флаша се зауставила тик под десним поребарним луком, а овај злочин албански злочинци су смишљено починили како би поспешили исељавања Срба са Косова, који су се после тога почели масовно исељавати.

Флашу су из утробе жртве извадила у приштинској болници два хирурга Албанца и један српски хирург др Морачић. Њега су Албанци накнадно позвали, пошто су се уплашили када су отворили утробу и видели флашу и срчу коју је требало извадити. Др Морачић је после операције изјавио:
- Призор који сам затекао био је језив.
Ђорђе Мартиновић је после тога оперисан још три пута, једном на Војномедицинској академији у Београду и два пута у Лондону.

О овом злочину тада је писала целокупна домаћа и светска штампа. Само неколико дана после операције која је изведена на ВМА-а, коју су опседали новинари, бојећи се да се Срби на Косову не дигну на устанак, тада моћни Стане Доланц, министар Унутрашњих послова Југославије, шеф Контраобавештајне службе и потенцијални наследник Јосипа Броза Тита, чинио је све да злочин не буде приписан Албанцима и буде потпуно другучаје представљен јавности.

Уз помоћ Брозових генерала, пре свега адмирала Бранка Мамуле, генерала Милана Даљевића, генерала Владимира Војводића, генерала и народног хероја Југославије Петра Грачанина и пуковника Новака Ивановића, начелника Дома ЈНА у Гњилану, где је Мартиновић био запослен, разним манипулацијама, обманама јавности и скривањем истине о злочину, ток истраге је скренут у другом правцу.

Многи искази и чињенице о сраховитом чину насиља су фалсификовани, а јавност обавештена да је Мартиновић наводно признао да се сам повредио. Очигледно је било да је реч о завери државе против једног малог човека и да се од ужасног страдања и психичког и физичког малтретирања прави лакрдија.

О „случају Ђорђа Мартиновића” расправљала је и скупштина Југославије осам пута, али без резултата. Скупштина Србије шест пута је одлагала расправу јер су руководиоци сматрали да она није надлежна за случај већ према Уставу Покрајне Косово. Разрешењу случаја није помогло чак ни писмо нашег познатог писца Добрице Ћосића, које је јавно упућено Бранку Мамули и Душану Чкребићу, тада актуелном Председнику Скупштине Србије.

У злочину учествовале најмање три особе

После операције у Лондону у болници „Свети Ђорђе”, чувени проктолог светског угледа др Петер Холи изјавио је новинару Милораду Бајићу:
- Искључено је свако самоповређивање, злочин сам проучио са својим колегама, после увида у комплетну медицинску документацију, насиље су извршиле најмање три особе. Сумњало се да су злочин извршили сестрићи Синана Хасанија, тада актуелног председника СФРЈ по кључу, против којих је Велимир Цветић, адвокат Ђорђа Мартиновића покренуо истрагу.

Лицемерје и лажи Станета Доланца

После изјаве коју је дао Стане Доланц, министар унутрашњих послова СФРЈ, љубљанској телевизији, медији више нису писали о „случају Мартиновић”.
У тој изјави Доланц је дословце рекао присутним новинарима:
- Што се тиче случаја Ђорђа Мартиновића обустављена је свака истрага, суђења неће бити јер су моји криминалистички органи утврдили да се он сам повредио.
Затим је Доланц са осмехом лицемерно додао:
- Жао ми је што је Ђорђе Мартиновић српски самурај који је над собом извршио харакири.
На ту досетку Доланца, сви присутни новинари су се насмејали. Ова изјава је, нажалост, до данас на снази. Због те ње за све ово време, читаве две деценије, случај за је остао за јавност неразјашњен и нерасветљен.

Покој му души... Србија никада не треба да заборави своје мученике!


Ово је вероватно био ваш покушај преговора???

s kim smo mi imali posla, i jos uvek imamo nazalost..
 
Koliko nekom treba dokaza da bi video da se ne radi o "teoriji" zavere nego u delovanju te iste !?!
Od '91 do danas ,Srbi su otisli u tri lepe pihcke materine a budale stalno misle da su Srbi,sami to uradili i sto je najgore,da su to i zasluzili !!!!??
Zalosno je a i tragicno,sto ti i takvi trenutno vladaju u Srbiji ?!
 
Koliko nekom treba dokaza da bi video da se ne radi o "teoriji" zavere nego u delovanju te iste !?!
Od '91 do danas ,Srbi su otisli u tri lepe pihcke materine a budale stalno misle da su Srbi,sami to uradili i sto je najgore,da su to i zasluzili !!!!??
Zalosno je a i tragicno,sto ti i takvi trenutno vladaju u Srbiji ?!

Za Hrvatsku se slažem, tu je kriva Hrvatska država, ali i Slobodan Milošević

Za stradanje u BIH je kriva VRS, genocidna politika Radovana Karadžića & co.

Za Kosovo je kriv najviše Sloba. Jer su Amerikanci pročitali njegovu zamisao. Zamisao je bila da se Srbi iz Hrvatske nasele na Kosovo, koje će predhodno Vojska Jugoslavije da očisti od Albanaca.

Meni je stvarno žao Srba na Kosovu i ono šta su im albanski ekstremisti radili. Ali je pitanje jedno na koje nema odgovor, KAKO DA SE KOSOVO SAČUVA I PACIFIZUJE?
To nije odgovor koji bi se mogao napisati u tri rečenice, nego u minimum sto strana teksta A4 formata.
 
Za Hrvatsku se slažem, tu je kriva Hrvatska država, ali i Slobodan Milošević

Za stradanje u BIH je kriva VRS, genocidna politika Radovana Karadžića & co.

Za Kosovo je kriv najviše Sloba. Jer su Amerikanci pročitali njegovu zamisao. Zamisao je bila da se Srbi iz Hrvatske nasele na Kosovo, koje će predhodno Vojska Jugoslavije da očisti od Albanaca.

Meni je stvarno žao Srba na Kosovu i ono šta su im albanski ekstremisti radili. Ali je pitanje jedno na koje nema odgovor, KAKO DA SE KOSOVO SAČUVA I PACIFIZUJE?
To nije odgovor koji bi se mogao napisati u tri rečenice, nego u minimum sto strana teksta A4 formata.


Nikako.
Jedino ratom se Kosovo moze "vratiti" u sastav Srbije.
 
Nikako.
Jedino ratom se Kosovo moze "vratiti" u sastav Srbije.

Idi pa ratuj, ako si tolika faca. Reci svome sinu ili ćerki (ako ih imaš), po mogućtvu pred spavanje: ZNATE DECO, TATA ĆE VAS ODVESTI DA BRANITE SRPSKU ZEMLJU, DA SE KOLJETE SA MUDŽAHEDINIMA.
Reci im to, samo što bi te se rođena deca odrekla kad bi im to rekao, a od žene bi dobio šamarčinu, tako da bi se zavukao u mišiju rupu.
Sajber patrioto iz fotelje.

Elem, šta možeš uraditi ratom? Kako misliš da osvojiš Kosovo, tako što bi proterao Albance i/ili da vojskom zauzmeš institucije Kosova?

Pitanje br. 2: Da li bi poslao svoju decu na klanje (pod mudžahedinski nož)?
 

Back
Top