Dell izbacio na trziste superbrzi personalni kompjuter-TESLA

bravo..mogu se kaldim da ne znas ni sta je `izumeo`...
rodjen je u hrvatskom selu smiljan, ali je rodjen u srpskoj porodici i krsten u srpskoj pravoslavnoj crkvi...

I ja sam rekao ovo, i nevidim sta tu nije jasno ?

Kad ti napunish 18 godina bice sve OK. Ovo 92 u nicku ti je godishte. Jesam u pravu?

Sta ima veze koliko ko ima godina, inteligentnost nije vezana za godine sada neko sa naprimer 30 godina mora da bude pametniji od mene sa 20 naprimer.....
 
Kad ti napunish 18 godina bice sve OK. Ovo 92 u nicku ti je godishte. Jesam u pravu?
Koliko vidim ti nisi nesto bistar posto sam ti jedno 3 puta napisao da se prebacis u Politiku ili Filozofiju da isteravas pravdu i siris mrznju ovo ti je hardver a vidim da nemas pojma nesto pametno da postujes u vezi hardvera.Jos jednom ti kazem pa procitaj pazljivo: Prebaci se u Politiku ili Filozofiju,ovo ti je Hardver.Hoces da ti nacrtam?Mozda ces lakse shvatiti...:dash:
Ako ne znas nista o hardveru da napises,molio bih te da oladis malo i da smanjis dozivljaj.Idi nadji takve kao sto si ti i raspravljajte se da li je Tesla afrikanac,kinez ili sta god vam je volja...
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim ti nisi nesto bistar posto sam ti jedno 3 puta napisao da se prebacis u Politiku ili Filozofiju da isteravas pravdu i siris mrznju ovo ti je hardver a vidim da nemas pojma nesto pametno da postujes u vezi hardvera.Jos jednom ti kazem pa procitaj pazljivo: Prebaci se u Politiku ili Filozofiju,ovo ti je Hardver.Hoces da ti nacrtam?Mozda ces lakse shvatiti...:dash:
Ako ne znas nista o hardveru da napises,molio bih te da oladis malo i da smanjis dozivljaj.Idi nadji takve kao sto si ti i raspravljajte se da li je Tesla afrikanac,kinez ili sta god vam je volja...

Prvi i poslednji put molio bih moderatore da ovoga lika iz Politika foruma vrate na politički deo foruma a da postove ovde koje se nalaze obrišu jer njegovi postovi ovde ne da nisu u skladu sa temom već ni sa podforumom.

Nisam ja kriv shto je ova tema prebachena sa Politike na Hardver, a chovek ju je otvorio na Politici. Inache, ja sam na Hardveru otvorio jednu temu/anketu, ATI vs nVIDIA. Nije Bog zna kako pametna, ali za pochetak nije loshe. Osim toga, verovatno znate, ali chisto da vas podsetim, u vezi hardvera i kompjutera uopshte, mnogo vam je poseceniji forum Sveta kompjutera.
 
Cccc....Opet da se igramo policajaca?
@Hugo Chavez
Imas dve opcije. Jedna donosi i karton....budi sad ti inteligentan pa skontaj sta je druga. ;)

:dontunderstand:

Tesla je rodjen u danashnjoj Hrvatskoj, tada Madjarskoj, shkolovao se u Austriji, a radio u Americi. Kao shto vidite, Srbija se nigde ne pominje. Toliko od mene na ovoj temi, nemam nishta vishe da kazhem.
 
Clanak iz BLIC-a o TESLI...

Novi superračunar 250 puta brži od sadašnjih
Kompjuter „Tesla“ će promeniti svet
Autor: P. Đ. | 07.12.2008. - 00:01

Prvi personalni superkompjuter na svetu, nazvan „Tesla“, koji je 250 puta brži od prosečnog personalnog računara, predstavljen je u Londonu. Naučnici veruju da će im „Tesla“ pomoći u eksperimentima i proračunima kako bi pronašli lekove za neke bolesti.

Naime, sada će istraživačima biti omogućeno da isprobaju stotine hiljada kombinacija ukrštanja naučnih podataka, kako bi došli do liste mogućih supstanci koje bi se koristile za lečenje ljudi.
Ovaj izuzetno brz računar imaće mogućnost da ubrza pronalaženje lekova protiv kancera, smatra Džek Kolins iz Naprednog biomedicinskog računarskog centra u Merilendu.
Superbrzi računar ima radne stanice napravljene od najnovijih NVIDIA grafičkih procesnih jedinica (Graphic Processing Unit), sposobnih da istovremeno izvršavaju veliki broj složenih računskih operacija, koje su do sada bile poveravane ogromnim skupinama računara koje su zauzimale cele prostorije.
– Ova tehnologija predstavlja veliki napredak u proizvodnji računara i zato je ovaj izum podjednako važan kao i pronalazak mikročipa. Tradicionalni procesor obavlja zadatke jedan po jedan, linearno, ali grafičke procesne jedinice rade simultano da bi, na primer, sve piksele boje okupile na ekranu kako bi projektovale pokretne slike. Sa sadašnjim računarom vam je potrebno oko šest sati da „skinete“ film sa Ipoda, dok bi vam s ovim bilo neophodno dvadesetak minuta – kaže Bendžamin Beraondo, predstavnik NVIDIA.
„Tesla“ čini inovativnom upotrebu revolucionarnih grafičkih procesnih jedinica, za koje NVIDIA tvrdi da mogu dovesti sledeće generacije kućnih računara do „brzine svetlosti“.
Iako je njegova cena od četiri hiljade funti previsoka za većinu ljudi, ovaj računar visokih performansi postaće neprocenjiv za univerzitete i medicinske ustanove. Superkompjuter, koji zajednički prave kompanije iz Velike Britanije, poput „Viglena“, „Armarija“ i „Della“, trenutno se prodaje samo univerzitetima i naučnim i istraživačkim grupama. „Teslu“ već koriste studenti sa najpoznatijih tehničkih univerziteta poput MIT-a, Kembridža i Oksforda. Iz kompanije „Dell“ kažu, međutim, da će ubrzo početi sa serijskom proizvodnjom ovog računara, za najšire tržište.
 

Back
Top