Boga ima, ali je ZAO

To su price rekla -kazala, mi ne mozemo da dokazemo ni da Bog postoji, a kamoli da nas je stvorio iz ljubavi.

Zivotinje idu u nistavilo, ma nemoj molim te, ako dusa postoji onda je imaju i zivotinje.:cool:

A pre bih rekla da neke zivotinje imaju dusu, nego neki ljudi koji misle da su toliko iznad zivotinja da ih smatraju nizim bicima.

Ako on misli da su zivotinje za nistavilo, onaj drugi mozda ne misli tako.:mrgreen:

Zhivotinje sigurno nemaju dushu, ali je svaka zhivotinja Bogu milija od choveka zato shto ona poshtuje Bozhje zakone.
 
covek tokom svog perioda samospoznaje a to traje od rodjenja do smrti..a mozda i pre rpdjenja i nakon smrti..to mozemo samo da nagadjamo ..;) shavti u nekoj tacci na tom razvojnom putu da su mnoge "istine" zapravo zavisne od stanovista na koje covek stane..prilikom donosenja nekog suda o necemu..

primer krajnje banalizovan zarad pojednostavljenja shvatanja

hrist i antihrist..sa stanovista jednog hrista antihrist je zlo..s stanovista jednog antihrista hrist je zlo..

s stanovista jednog boga ljudi su gotovo neprimetni u svom nistavnom postojanju a sa stanovista jednog atoma i mrav i slon su iste velicine..;)
 
Sve na ovom svetu i u svemiru poteklo je od boga. I on je pre stvaranja svega toga znao sta ce da se desava (umiranje neduznih, ratovi, nepravde) pa je opet sve to stvorio. E sad meni je jedino logicno objasnjenje da je to i hteo, sto ga cini sadistom. Medjutim, on je znao da ce i on da ce da bude raspet i da ce da se muci na krstu, pa ga to cini i mazohistom. Postojanje boga ne mogu da dokazem ni opovrgnem, ali sva logika govori da ako postoji nije bas mnogo dobar. Jer ako vidis da ce nesto lose da se desi ako uradis nesto, a ti to ipak uradis i ako ne moras onda sa tobom nesto nije u redu. Ovo sto sam napisao odnosi se na hriscanska ucenja, za ostale religije i njihove bogove ne znam. I molim vas da mi ne dajete neka nelogicna objasnjenja posle ovoga da bi me ubedili da nisam u pravu.
 
Chovek jeste vishi od zhivotinja, ali mu je upravo ono zhivotinjsko prepreka da recimo prestane ubijati zhivotinje radi ishrane.

Jesmo razumski superiorniji , ali zbog takvog ucenja neka budala ce da uzme da rascereci nekog psa ili da ga zakuca za ogradu, a jos davno je bio takav slucaj da je jedan uzeo i zakucao kerusu i to zivu. A tako nesto ce uraditi samo onaj ko je slab, jadan i bedan.
 
covek tokom svog perioda samospoznaje a to traje od rodjenja do smrti..a mozda i pre rpdjenja i nakon smrti..to mozemo samo da nagadjamo ..;) shavti u nekoj tacci na tom razvojnom putu da su mnoge "istine" zapravo zavisne od stanovista na koje covek stane..prilikom donosenja nekog suda o necemu..

primer krajnje banalizovan zarad pojednostavljenja shvatanja

hrist i antihrist..sa stanovista jednog hrista antihrist je zlo..s stanovista jednog antihrista hrist je zlo..

s stanovista jednog boga ljudi su gotovo neprimetni u svom nistavnom postojanju a sa stanovista jednog atoma i mrav i slon su iste velicine..;)

Ne znachi dzhaba na hebrejskom sotona neprijatelj.
Po mom shvatanju, antihrist je chovek. Ljudski je biti antihrist.
 
Jesmo razumski superiorniji , ali zbog takvog ucenja neka budala ce da uzme da rascereci nekog psa ili da ga zakuca za ogradu, a jos davno je bio takav slucaj da je jedan uzeo i zakucao kerusu i to zivu. A tako nesto ce uraditi samo onaj ko je slab, jadan i bedan.

Vecina ljudi, normalni ljudi ce osuditi to. To je prednost choveka. Zhivotinje sa druge strane nece osuditi ako neka od njih pojede choveka.
 

Back
Top