karma ili nesto osmo..

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
neka poznanstva, veze, sta vec...
budu nekako...
sad kad bih znala da objasnim imala bih i odgovor, u tome je caka...
neke jake povezanosti...nesto iz proslog zivota, nesto karmicki predoredjeno, neminovno...nesto kad osecas da je jako u smislu da se ne moze prekinuti,jer ima neki svoj tok nezavisno od nase zelje, kad citav proces ide i ide onako neminovno, sa minimalnom mogucnoscu da mi na to uticemo... i kad oboje to osecaju, kad su prosto ubaceni jer kroz to moraju..a ne znaju kuda vodi niti mogu da usmeravaju...
kad se neko ili nesto prosto igra vama kao d apovlaci sahovske figure...i svesni ste da ste nemocni..
e sad...i kad zelite da izadjete iz tog procesa ne moze..opirete se i pokusavate ali bivate vracani u proces sa ko zna kojim smislom i kakvim ishodom....
 
neka poznanstva, veze, sta vec...
budu nekako...
sad kad bih znala da objasnim imala bih i odgovor, u tome je caka...
neke jake povezanosti...nesto iz proslog zivota, nesto karmicki predoredjeno, neminovno...nesto kad osecas da je jako u smislu da se ne moze prekinuti,jer ima neki svoj tok nezavisno od nase zelje, kad citav proces ide i ide onako neminovno, sa minimalnom mogucnoscu da mi na to uticemo... i kad oboje to osecaju, kad su prosto ubaceni jer kroz to moraju..a ne znaju kuda vodi niti mogu da usmeravaju...
kad se neko ili nesto prosto igra vama kao d apovlaci sahovske figure...i svesni ste da ste nemocni..
e sad...i kad zelite da izadjete iz tog procesa ne moze..opirete se i pokusavate ali bivate vracani u proces sa ko zna kojim smislom i kakvim ishodom....

Karma ili ti sudbina je vec napisana.i ti je to............nepostoji dokaz koji bi me mogao ubediti u suprotno.......razumem sta hoces da kazes.......sto se vise batrgas to vise tones........
 
UH, verujem da se osecas sa nekim blisko, da imas deja vu, da ti neko pogadja misli, zelje...
Iako verujem u to da 'se nekog prosto ne mozes osloboditi jer ti je sudjen(a)', mislim da je to samo opravdanje.. Svi mi sami odlucujemo o svojim zivotima ;)
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma o čemu govoriš. Ne verujem u karmu. Ne verujem da se sve dešava zbog nečega. Priznajem da su mi neki događaji delovali kao da ih je nek viša sila uredila, ali ipak je sve to samo slučajnost. A to što se razvlačimo sa nekim je više navika i neke emocije usled proživljenog sa tom osobom zbog kojih nam je teško da ih odbacimo.
 
Pa, nemam pojma, ne verujem nešto u te stvari, svako sam kroji svoju sreću...
Ali, opet s druge strane, tako mi se nekad izdešavaju neke stvari, dve su slučajnost, pa aljde i tri, ali četvrta kad padne, pa to mora da me neko odozgo zeza...
Kao ono, ne verujem u horoskop, ali ga uvek pročitam, ili nisam sujeverna, ali uvek opsujem crnu mačku kad mi pređe put...
Moje mišljenje je da postoji neki mali procenat tih, nazovi viših sila, ali krajnje mizeran...
 
jebbem li ga...
svi ste u pravu.
nemam pojma...
a ne da nisam sujeverna nego mi je to smesno...
al ebote, jedna situacija....ja ljudi nemam pojma u sta da je svrstam niti kako d aje definisem niti kako da upravljam njome...
 
posebno te karmei gluposti.. ja bre u to ne verujem..kao, u proslom zivotu nesto,pa se prenosi na ovaj..srranje..karma je vise popularni naziv za te neke fatalne situacije u koje niti upadnes niti ih zelis niti ih priznajes a realno si u njoj..
 
QUO VADIS HOMINE?
Quo vadis Domine? (Kuda ides Gospode) Prema hriscanskoj legendi i verovanju, pitanje koje je apostol Petar postavio Isusu. Na sta je Isus prorocki odgovorio: "Dolazim u Rim, da ponovo budem razapet, jer to je moja sudbina".

Tacka.........
 
Povezanost postoji vrlo izvesno i to mnogo jacha od karme

karma je uzrochno posledichna pojava bilo da postoji kao sugestija ili kao pravilo

povezanost, ona magnetna, jacha od zivota, smrti, secanja i ostalog je jednostavna medjuprivlachnost izmedju slichnih nekad chak i potpuno razlicitih harizmi

nema to ni veze sa religijom, a ni prirodom, to je neshto izvan vremena jednostavno nesto odgovara i kao takvo postoji ili ne odgovara a opet ne moze da ne postoji

ko ce sve to razumeti..

U svakom sluchaju ako imate takve situacije i prepoznajete ih potrudite se da to ne izgubite jer je to jedan od najboljih osecaja koji moze da se izbunari tokom zivota
 
neka poznanstva, veze, sta vec...
budu nekako...
sad kad bih znala da objasnim imala bih i odgovor, u tome je caka...
neke jake povezanosti...nesto iz proslog zivota, nesto karmicki predoredjeno, neminovno...nesto kad osecas da je jako u smislu da se ne moze prekinuti,jer ima neki svoj tok nezavisno od nase zelje, kad citav proces ide i ide onako neminovno, sa minimalnom mogucnoscu da mi na to uticemo... i kad oboje to osecaju, kad su prosto ubaceni jer kroz to moraju..a ne znaju kuda vodi niti mogu da usmeravaju...

Slazem se da postoje jake povezanosti i brzo uspostavljene privrzenosti, desilo se i meni par puta:heart:, ali se ne slazem da ne postoji mogucnost da se na to utice:thumbdown:. Uvek se moze naci neka prihvtljiva forma u kojoj bi takav odnos ostao, a na nama je da pretpostavimo mogucnosti kuda sve to vodi, i naravno - posledice po nas i nase zivote
 

Back
Top