ima li dokaza za postojanje bozje

Pa sad opet dođosmo na priču o kreaciji, tj. o tome da mora postojati neko, neki entitet koji je postavio i utvrdio zakone fizike ... koji je stvorio Univerzum, pobacao zvezde tamo-amo, koji gospodari vremenom, prostorom, n-tim dimenzijama i čovekom.
A to, što si izrekao, svodi se na osnovnu teističku tvrdnju:
Sve što postoji mora imati svog Tvorca.
I to je, opet, tvoje viđenje ... TVOJA istina.

Ko je stvorio Tvorca?

kada bi neko dete pitalo ko je stvorio tvorca .,razumeo bih jer ono zna da je neko napravio njegovu igracku .,., a odgovor je niko jer da ga je neko stvorio nebi bio bog ,.,. kao sto nemozes reci ko je odtkao beograd jer nemoze se grad odkati nego sagraditi ,.a i mojsiju je bok rekao .,,. ja sam onaj koji jeste odnosno onaj koji postoji od vecnosti
 
Poslednja izmena:
Ako malo bolje pogledaš stvario oko sebe, uvidećete da svaki detalj u ovom životu govori o postojanju Boga. Počevši od savršeno izbalansiranog bića kao što je čovek, životinja, biljaka, neba, zvezda, sve oko nas je savršeno izbalansirano,

Ako malo bolje pogledaš stvari oko sebe, videćeš da ništa nije savršeno izbalansirano. :D
Da je čovek savršeno izbalansirano biće, ne bi mu hormonski šokovi zadavali toliko jada u životu.
Naprotiv, u toku duge evolucije, uspeo je da sakupi mnoge probleme kojih ne može da se reši.
Prelazak na dvonogi hod i danas plaća bolovima u krstima.
Poremećaj srčane funkcije dovodi do problema sa bubrezima i izlučivanjem vode. Jedan ostatak davnih evolucionih prilagođavanja vodozemaca na kopnenu sredinu.
Da ne dužim...

Sveto Pismo te jasno obaveštava o okultnom(skrivenom) svetu koji ne možemo očima da vidimo, naravno postoje ljudi kojima se ova bića otkriju, kao što u Pismu ima ljudi koji su imali dodira sa anđelima i demonima, tako ima i danas...uglavnom sa demonima...gatare, vračare, magove...

Još jasnije me o okultnom obaveštavaju filmovi u kojima se takođe pojavljuju anđeli, demoni, vračare, magovi... :hahaha:

Znam čoveka koji je jednom od mojih najboljih prijatelja pokazao da može da levitira u vazduhu,
ali meni, to nije ništa čudno...nauka koja se vezuje na samo ono što može da oseti čulima je osuđena na propast.

Meni jeste malo čudno.
Mada, ja imam prijatelja čija je tetka tvrdila da je čula od jedne bivše kelnerice koja je radila u narodnom pozorištu kao garderoberka da je u Pešti jedan tvrdio da može da se istanji toliko da može da se provuče ispod zatvorenih vrata. :neutral:

Svuda u prirodi možemo videti da živa bića nastaju od živih bića. Pored toga, Luj Paster je eksperimentalno dokazao da "živo nastaje samo od živog".

Paster je pokazao da u sterilnim bočicama sa sterilnom vodom neće doći do razvoja mikoroorganizama.
Takođe, da mu je bilo do toga, na osnovu ovog eksperimenta mogao je tvrditi da u destilovanoj vodi ne mogu nastati kristali morske soli.
A na osnovu te tvrdnje neki od tvojih "naučnika" bi izvukao zaključak da u vodi ne može biti soli. :mrgreen:

1. Život je u početku nastao od živog Bića
2. Život je u početku nastao od nežive materije
3. Ne znam


Analizirajmo ukratko ova tri odgovora. Odgovor broj 2, da je život nastao od neživog je danas najprihvaćeniji među naučnicima. Međutim, odmah pada u oči da je on u potpunoj suprotnosti sa prirodnim zakonima.

Možeš li navesti te prirodne zakone sa kojima je navedeno u suprotnosti?
(Uzgred, ne postoji "Pasterov zakon")


Naravno, neko može da kaže da mi znamo kako nastaju živa bića danas jer to posmatramo, ali da je pitanje nastanka prvog života na Zemlji nešto drugo, jer mi to nismo posmatrali. Ali, ako bismo išli tom logikom, onda ne bismo mogli ni da odgovorimo na pitanje: "Kako je nastala Keopsova piramida?", jer to niko od nas nije posmatrao.

Ovde postoji jedna masivna razlika. Ne znamo kako je izgledalo prvo biće, ali znamo kako izgleda Keopsova piramida. Proučavanjem piramide videli smo ko ju je i kada gradio, saznali smo kakva su sredstva koristili i čemu je služila. Bez sumnje, kada bismo imali prvo biće, a pogotovo kada bismo mogli da rekonstruišemo etape u njegovom nastanku, danas bismo znali znatno više.


Odgovor na pitanje: "Šta je starije: kokoška ili jaje?", se posle svega sam nameće. Kada budemo govorili o prelaznim formama, videćemo da je Stvoritelj stvorio život "po svojim vrstama", i da su prvo nastale kokoške, i druge ptice, a onda su one počele da legu jaja.

Ovo nije odgovor koji se sam nameće, već ga nameću kreacionisti. :confused:
 
A evo kako je jedan matematičar, Kurt Gedel, sredinom prošlog veka, "dokazao" postojanje Boga:

Aksiom 1. (Dihotomija) Osobina je pozitivna ako i samo ako je njena negacija negativna.
Aksiom 2. (Zaključak) Osobina je pozitivna ako nužno sadrži pozitivnu istinu.
Teorema 1. Pozitivna osobina je logično konzistentna
Definicija: Nešto je nalik Bogu ako i samo ako poseduje sve pozitivne osobine.
Aksiom 3: Biti nalik Bogu je pozitivna osobina.
Aksiom 4: Biti pozitivna osobina je (logično) nužno.
Definicija: Osobina P je suština od x ako i samo ako x sadrži P a P je nužno minimalno.
Teorema 2: Ako je x nalik Bogu, onda je biti nalik Bogu suština x.
Definicija: NE(x): x nužno postoji ako ima suštinsku osobinu.
Aksiom 5: Biti NE znači biti nalik Bogu.
Teorema 3: Nužno postoji neko x takvo da je x nalik Bogu.

Koliko ljudi na Zemlji stvarno može razumeti ovu "istinu"?
 
Jednog dana profesor na fakultetu je odlučio da sa studentima započne raspravu. Pitao je: " Da li je Bog stvorio sve što postoji?"
Studenti su u glas rekli da jeste.
"Baš sve?", pitao je profesor.
"Da, sve.", bio je odgovor studenata.
"U tom slučaju, stvorio je i zlo, zar ne? Jer, zlo postoji.", rekao je profesor.
Studenti su zaćutali, nisu imali odgovor na to pitanje. Profesor je bio oduševljen jer je pokazao da je vjera samo mit.
Odjednom, jedan student je podigao ruku i pitao: "Mogu li ja nešto Vas da pitam, profesore?"
"Naravno, odgovorio je profesor.
"Da li postoji hladnoća?"
"Naravno. Zar nikad nisi osetio hladnoću?"
"Zapravo, gospodine, hladnoća ne postoji. Prema onome što smo učili iz fizike, hladnoća je odsustvo toplote. Može se samo posmatrati da li objekat ima i da li predaje energiju i svoju toplotu na druge objekte. bez toplote, predmeti su inertni, ne reaguju. Ali hladnoća ne postoji. Mi smo stvorili termin HLADNO da bismo objasnili odsustvo toplote."
"A tama?", nastavio je student.
"Ona postoji.", rekao je profesor.
"Opet grešite, gospodine. Tama je potpuno odsustvo svetlosti. Možemo proučavati svetlost i osvetljaj, ali ne i tamu. Nikolsova prizma pokazuje mnoštvo različitih boja na koje se svetlost razlaže u zavisnosti od talasne dužine.TAMA je termin koji smo mi stvorili da objasnimo potpuno odsustvo svetlosti."
I konačno, student je pitao:" A zlo, gospodine, da li zlo postoji? Bog nije stvorio zlo. Zlo je odsustvo Boga u čovekovom srcu, ono je odsustvo ljubavi, čovečnosti i vere. Ljubav i vera su kao toplota i svetlost. Oni postoje. Njihovo odsustvo dovodi do zla."
Sada je profesor zaćutao...
Student se zvao Albert Ajnštajn.
 
Ako malo bolje pogledaš stvari oko sebe, videćeš da ništa nije savršeno izbalansirano. :D
Da je čovek savršeno izbalansirano biće, ne bi mu hormonski šokovi zadavali toliko jada u životu.
Naprotiv, u toku duge evolucije, uspeo je da sakupi mnoge probleme kojih ne može da se reši.
Prelazak na dvonogi hod i danas plaća bolovima u krstima.
Poremećaj srčane funkcije dovodi do problema sa bubrezima i izlučivanjem vode. Jedan ostatak davnih evolucionih prilagođavanja vodozemaca na kopnenu sredinu.
Da ne dužim...

Pitaj Monahe da li imaju hormonskih poremećaja...
Kad je čovek hodao na 4 noge? Nikad...Čak i za "neandertalce" koje su rekli da su pokazatelji uspravljanja čoveka su naučnici dokazali da su bili oboleli od rahitisa pa su zato bili pogrbljeni...
Nema poremećaja srca niti bilo čega onoga ko jede zdravu i prvostepenu hranu(žitarice, voće, povrće i semenke).
Ma ako je tebi logično da od gliste nastane čovek ja pri;u završavam..
.mene samo interesuje kako bi to detetu od 5 godina objasnio a ne meni....i dete od 5 godina vidi da to nema smisla.
NE POSTOJE prelazne forme, ne postoje Evolucioni skokovi. Postoje samo mutacije, koji nikad nisu pozitivne, ako se neko rodi sa 3 noge on je osuđen na propast jer sa 3 noge ne može da bude pokretljiv kao ja sa 2. a šansa da se mutirani gen prenese na potomstvo je 1:10000000000000000000000000, a kamo li na celo potomstvo...

Još jasnije me o okultnom obaveštavaju filmovi u kojima se takođe pojavljuju anđeli, demoni, vračare, magovi... :hahaha:

To su budalaštine....Ja sam imao dodira sa tim, pa mogu da svedočim...

Meni jeste malo čudno.
Mada, ja imam prijatelja čija je tetka tvrdila da je čula od jedne bivše kelnerice koja je radila u narodnom pozorištu kao garderoberka da je u Pešti jedan tvrdio da može da se istanji toliko da može da se provuče ispod zatvorenih vrata. :neutral:

Gluposti....

Paster je pokazao da u sterilnim bočicama sa sterilnom vodom neće doći do razvoja mikoroorganizama.
Takođe, da mu je bilo do toga, na osnovu ovog eksperimenta mogao je tvrditi da u destilovanoj vodi ne mogu nastati kristali morske soli.
A na osnovu te tvrdnje neki od tvojih "naučnika" bi izvukao zaključak da u vodi ne može biti soli. :mrgreen:

Paster, Njutn, Mendel i mnogi utemeljivači moderene nauke su priznavali da postoji Tvorac, i da mora da postoji....

Možeš li navesti te prirodne zakone sa kojima je navedeno u suprotnosti?
(Uzgred, ne postoji "Pasterov zakon")

Ok ti izađi do reke, baci kamen u vodu i kad od njega postane čovek onda mi pričaj kako ne postoji Pasterov zakon (Samo iz živog, može živo nastati)


Ovde postoji jedna masivna razlika. Ne znamo kako je izgledalo prvo biće, ali znamo kako izgleda Keopsova piramida. Proučavanjem piramide videli smo ko ju je i kada gradio, saznali smo kakva su sredstva koristili i čemu je služila. Bez sumnje, kada bismo imali prvo biće, a pogotovo kada bismo mogli da rekonstruišemo etape u njegovom nastanku, danas bismo znali znatno više.

Ovo nije odgovor koji se sam nameće, već ga nameću kreacionisti. :confused:

Ako tebi nije jasno da je Darvin sredstvo za manipuaciju, šta dalje da pričam...
u njegovo vreme svi su mu se smejali, ali zato su se pojavili oni koji su u tome videli odlično oružije za manipulaciju...
 
kada bi neko dete pitalo ko je stvorio tvorca .,razumeo bih jer ono zna da je neko napravio njegovu igracku .,., a odgovor je niko jer da ga je neko stvorio nebi bio bog ,.,. kao sto nemozes reci ko je odtkao beograd jer nemoze se grad odkati nego sagraditi ,.a i mojsiju je bok rekao .,,. ja sam onaj koji jeste odnosno onaj koji postoji od vecnosti

Pa današnja nauka isto tako tvrdi da je sve došlo bez stvaranja, samo od sebe...tj. oni tvrde da je materija večna u svemiru...Ali svi se slažu da nešto mora da bude večno u svemiru da bi on postojao..
ali da je neživo tj. materija večna, nikad ne bi mogao da nastane život.
A Ako je živo biće, tj. Tvorac večan, onda može da nastane život.
 
A evo kako je jedan matematičar, Kurt Gedel, sredinom prošlog veka, "dokazao" postojanje Boga:

Aksiom 1. (Dihotomija) Osobina je pozitivna ako i samo ako je njena negacija negativna.
Aksiom 2. (Zaključak) Osobina je pozitivna ako nužno sadrži pozitivnu istinu.
Teorema 1. Pozitivna osobina je logično konzistentna
Definicija: Nešto je nalik Bogu ako i samo ako poseduje sve pozitivne osobine.
Aksiom 3: Biti nalik Bogu je pozitivna osobina.
Aksiom 4: Biti pozitivna osobina je (logično) nužno.
Definicija: Osobina P je suština od x ako i samo ako x sadrži P a P je nužno minimalno.
Teorema 2: Ako je x nalik Bogu, onda je biti nalik Bogu suština x.
Definicija: NE(x): x nužno postoji ako ima suštinsku osobinu.
Aksiom 5: Biti NE znači biti nalik Bogu.
Teorema 3: Nužno postoji neko x takvo da je x nalik Bogu.

Koliko ljudi na Zemlji stvarno može razumeti ovu "istinu"?

više nego što misliš. ali, problem je da veliki broj njih koji razume ovakvu logiku dokaza, u stvari ne veruje....jer se drže slike Gospoda kao ''čike s bradom na oblacima''.
Bog je uvek bio i uvek će biti, ali ljudima je problem da to prihvate, jer im se onda nameće autoritet koji, naravno, ne žele...jedva su se iz roditeljskih kandža iščupali, pa sad i o Bogu treba da vode računa....
 
Poslednja izmena:
Pitaj Monahe da li imaju hormonskih poremećaja...

Ne moram da ih pitam. Znam. Zato su u Hilandru zabranjene ovce. :mrgreen:

Kad je čovek hodao na 4 noge? Nikad...Čak i za "neandertalce" koje su rekli da su pokazatelji uspravljanja čoveka su naučnici dokazali da su bili oboleli od rahitisa pa su zato bili pogrbljeni...

Neandertalci nisu bili pogrbljeni...:neutral:

Ma ako je tebi logično da od gliste nastane čovek ja pri;u završavam..

Meni nije logično da od gliste postane čovek. Takođe, nije mi logično da postane od čiča Gliše izvajanog u blatu.

.mene samo interesuje kako bi to detetu od 5 godina objasnio a ne meni....i dete od 5 godina vidi da to nema smisla.

Na isti način kao i tebi. Zapravo, nema velike razlike na saznajnom nivou između mojih sinova kada su imali pet godina i tebe koji prekopiraš i pošalješ tekst kakav si poslao.

NE POSTOJE prelazne forme.

Postoje. Itekako. To što ti ne znaš, ne znači da ne postoje.

Postoje samo mutacije, koji nikad nisu pozitivne...

Mutacije same po sebi nemaju nikakav predznak. Bakterije se svakako ne bi složile sa tobom, jer da nema korisnih mutacija (sa tačke gledišta jedne bakterije), odavno bismo ih istrebili antibioticima.

ako se neko rodi sa 3 noge on je osuđen na propast jer sa 3 noge ne može da bude pokretljiv kao ja sa 2.

Jeste. Ali, ako se neko rodi sa kožicom između prstiju, možda će plivati bolje od tebe. :D

a šansa da se mutirani gen prenese na potomstvo je 1:10000000000000000000000000, a kamo li na celo potomstvo...

Zapravo, šanse su prilične, pod uslovom da je gen aktivan. Otprilike 1/4. Ukoliko si mutant i imaš 16. dece, vrovatno će četvoro nositi ovaj gen.

To su budalaštine....

Gluposti....

Naravno da su budalaštine i gluposti. Pokazao sam ti kako nakaradno zaključuju oni od kojih prepisuješ.

Paster, Njutn, Mendel i mnogi utemeljivači moderene nauke su priznavali da postoji Tvorac, i da mora da postoji....

Paster je živeo u vreme kada se smatralo da porodiljska groznica nastaje zbog greha.
Njutn nikada nije video parnu mašinu, niti je mogao da je zamisli a Mendel je bio kaluđer.

Ok ti izađi do reke, baci kamen u vodu i kad od njega postane čovek onda mi pričaj kako ne postoji Pasterov zakon (Samo iz živog, može živo nastati)

Bolje ti pričaj meni. Gde je Paster objavio taj svoj "zakon". O čemu se radi, već sam pisao.

Ako tebi nije jasno da je Darvin sredstvo za manipuaciju, šta dalje da pričam...

Darvinove postavke veoma lako je oboriti. Što reče jedan, nađeš kostur zeca u istom geološkom sloju sa kosturom tiranosaurusa i teorija evolucije pada u vodu. Do sada nikome nije uspelo, ali ko zna?
Imaš li ti lopatu? :mrgreen:

u njegovo vreme svi su mu se smejali, ali zato su se pojavili oni koji su u tome videli odlično oružije za manipulaciju...

U njegovo vreme, odnosno nekoliko decenija kasnije, šef američkog ureda za patente zahtevao je da se ta ustanova zatvori jer je smišljeno sve što je moglo da se smisli.
Darvinov rad koji leži u osnovi teorije evolucije omogućio je spektakularan razvoj moderne nauke. Ukoliko je to za tebe manipulacija, onda si valjda u pravu. :confused:
 
lepo reče moje dete profesorki biologije, kad im je predavala evoluciju u 8. razredu - neću da odgovaram ovu lekciju, jer ne verujem da je sve bilo tako.
profesorka - ali, teodora, dobićeš jedinicu, a to će ti smanjiti zaključnu ocenu...
ćerka - baš me briga za ocenu. ako darvin misli da je nastao od majmuna, ja nisam. mene je Bog stvorio.
(ljubi je majka....)
 
Meni bolji dokaz od ovoga ne treba ( videti sliku ) :ok:

Build me a woman,
Make her ten feet tall.
You got to build me a woman,
Make her ten feet tall.
Don't make her worthless,
Don't make her small.
Build me a woman,
Make her ten feet tall.
You got to build me a woman,
Make her ten feet tall.
Don't make her worthless,
Don't make her small.
Build me someone I can ball
All night long.


O great creator of being

Grant us one more hour to
Perform our art
& perfect our lives​

Jimbo​
 

Prilozi

  • 20060920-Kelly-Brook-04.jpg
    20060920-Kelly-Brook-04.jpg
    18,3 KB · Pregleda: 8
evo jos jednog dokaza koji zovemo ,,nomoloski dokaz


1. svet je uredjen po prirodnim zakonima koji su toliko logicni ,da se mogu izraziti u matematickim formulama.
2.takav red i zakon mogu poticati samo od jednog premudrog zakonodavca.
3.dakle postoji zakonodavac prirodnih zakona,koji je stvorio i uredio ovaj svet.mi ga zovemoBog


pogledajmo dali se ove primese dokaza mogu potvrditi naucnim iskustvenim cinjenicama.jedan naucno pisan udzbenik hemije fizike ,astronomije nemoze se ni zamisliti bez matematickih formula. u hemiji su poznati prirodni zakoni koje su pronasli pojedini naucnici po kojima su dobili ime.da ne nabrajam sve te zakone ,,omov ,dzulov,kulonov ,arhimedovzakon itd... ilustracije radi pomenucu samo 2-3. matematicke formule ,koje nece biti teske za razumevanje,.,. smesa vodonika i kiseonika moze se praviti u proizvoljnim razmerama . ali jedinjenje tih dvaju gasova,cime se dobiva voda, vrsi se samo po strogo odredjenoj srazmeri: dva atoma vodonika 2H spram jednog kiseonikovog O2,.,.fizicari i astronomi prirodne procese u matrijalnim telima i u vasioni takodje izrazavaju matematickim formulama,cuvena anstajnova formula E=Mc na kvadrat prestavlja jos jedno matematicko resenje odnosa energije,mase i brzine kretanja. i to ne samo na zemlji neko u celoj vasioni..znaci da nasa prva primesa je tacna da matematika prozima celokupnu stvarnost..,


odakle taj strogi matematicki red u vasioni? odakle taj matematicki osnov prirode? razum i iskustvo kazu,,.,. da razumno dejstvo razuman rezultat moze poticati samo od razumnog bica ,. u vidljivoj prirodi samo je covek razuman.aposto znamo da nijedan covek nije postavio prirodi zakone, a prirodni predmeti planete ,zvezde ,molekuli, atomi nisu razumna bica, niti znaju matematiku,onda jedino logicno objasnjenje cinjenice jeste priznanje ,da je ta cinjenica delo jednog beskonacnog razuma koga zovemo BOG.
 
Non Sequitur (ne sledi) jeste logička greška kada se zaključuje povezivanjem stvari koje između sebe nemaju (blage) veze.

Recimo:
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Znači da mora postojati bog.
ili
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Gasovi ne poznaju matematiku. Znači da mora postojati bog.
ili
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Čovek poznaje zakone, ali nije stvorio svet. Znači da mora postojati bog.
ili
Cena kobasica zavisi od prinosa kukuruzau prethodnoj godini. Znači da mora postojati bog.
 
Non Sequitur (ne sledi) jeste logička greška kada se zaključuje povezivanjem stvari koje između sebe nemaju (blage) veze.

Recimo:
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Znači da mora postojati bog.
ili
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Gasovi ne poznaju matematiku. Znači da mora postojati bog.
ili
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Čovek poznaje zakone, ali nije stvorio svet. Znači da mora postojati bog.
ili
Cena kobasica zavisi od prinosa kukuruzau prethodnoj godini. Znači da mora postojati bog.

:lol: ovo je dokaz da Bog postoji i da te mnogo voli, kad te do sada nije skršio.
 
Non Sequitur (ne sledi) jeste logička greška kada se zaključuje povezivanjem stvari koje između sebe nemaju (blage) veze.

Recimo:
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Znači da mora postojati bog.
ili
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Gasovi ne poznaju matematiku. Znači da mora postojati bog.
ili
Svet je uređen po matematičkim zakonima. Čovek poznaje zakone, ali nije stvorio svet. Znači da mora postojati bog.
ili
Cena kobasica zavisi od prinosa kukuruzau prethodnoj godini. Znači da mora postojati bog.

imas li neku konkretniju kritiku ili uvek volis da zbijas sale na temama,.,. kritikuj dokaz koji sam izneo naucno ,. nemoj da gubimo vreme na sale
 
kada bi neko dete pitalo ko je stvorio tvorca .,razumeo bih jer ono zna da je neko napravio njegovu igracku .,., a odgovor je niko jer da ga je neko stvorio nebi bio bog ,.,. kao sto nemozes reci ko je odtkao beograd jer nemoze se grad odkati nego sagraditi ,.a i mojsiju je bok rekao .,,. ja sam onaj koji jeste odnosno onaj koji postoji od vecnosti

da.
odgovor na pitanje ko je Boga stvorio glasi. Niko. Da ga je neko stvorio on ne bi bio tvorac...

Bog je besmrtan i zivi u vecnosti... on je oduvek i zauvek...

kao sto kaze Psalam 90:2 "od iskona i doveka ti si Boze..."



bye
treptrep2-1.gif
 
Ako malo bolje pogledaš stvario oko sebe, uvidećete da svaki detalj u ovom životu govori o postojanju Boga. Počevši od savršeno izbalansiranog bića kao što je čovek, životinja, biljaka, neba, zvezda, sve oko nas je savršeno izbalansirano, i ono što jedino ruši neke zakone to je čovek, koji svojim destruktivnim delovanjem uništava sva bića ispod sebe a takođe i druge ljude...Sveto Pismo te jasno obaveštava o okultnom(skrivenom) svetu koji ne možemo očima da vidimo, naravno postoje ljudi kojima se ova bića otkriju, kao što u Pismu ima ljudi koji su imali dodira sa anđelima i demonima, tako ima i danas...uglavnom sa demonima...gatare, vračare, magove...
Ja sam lično imao primer u familiji da se neko interesovao za ove stvari i vidim koliko su to pogrešne stvari i koliko je ta osoba propatila u životu...
Znam da postoje ljudi kojima izgovoriš samo Ime ili datum rođenja,( nebitno, ti njima možeš reći i broj cipela, ali to je samo forma) a oni ti kažu sve informacije o tebi, i kakav si život vodio i sve apsolutno sve što si u životu preživeo, a da te predhodno nikad nisu poznavali..Znam čoveka koji je jednom od mojih najboljih prijatelja pokazao da može da levitira u vazduhu,
ali meni, to nije ništa čudno...nauka koja se vezuje na samo ono što može da oseti čulima je osuđena na propast.
Kad su od Hrista tražili da čini čuda, on im je rekao da ne kušaju Boga.
Bog kad čini čuda, čini tako da svi vide, i svako njegovo čudo ima korist za nekog.

meni je trebalo da vidim dosta zla da bih se uverio da postoji Bog, tek onda sam video koliko sam pre bio slep...Oduvek sam verovao u Boga, ali ljubav prema Bogu se pokazuje držanjem njegovih zapovesti.I đavoli veruju u Boga, pa drhte.
To je ono gde sam ja zakazao kad sam bio mlađi, ali evo danas ispravio sam mnogo toga, ali još više me čeka...

I veliki moćnici ovog sveta imaju svoje bogove kojima se klanjaju, ali to su oni koji samo hoće da postanu bogovi. Bog je samo jedan. On je jedini put.

Evo šta se desi kada se čovek obrati demonima...mnogo šokantna knjiga...
http://www.cps.org.yu/mojbeg.zip

Iz izvora ljudi koji se bave naučnim dokazivanjem Biblije.:

"Ljudi često postavljaju pitanje: "Šta je starije: Kokoška ili jaje?" Na ovo pitanje se može adekvatno odgovoriti. Pitanje koje se takođe često postavlja jeste: "Kako je nastao prvi život na Zemlji?" Da bismo na ovo i slična pitanja odgovorili, potrebno je samo da se držimo logike i posmatramo ono sto se oko nas događa.

Svuda u prirodi možemo videti da živa bića nastaju od živih bića. Pored toga, Luj Paster je eksperimentalno dokazao da "živo nastaje samo od živog". Na osnovu toga, ispada da lako možemo odgovoriti na pitanje porekla života. Međutim, ljudi bi danas, generalno, dali tri različita odgovora na pitanje: "Kako je nastao prvi život na Zemlji?" Ti odgovori su:

1. Život je u početku nastao od živog Bića
2. Život je u početku nastao od nežive materije
3. Ne znam


Analizirajmo ukratko ova tri odgovora. Odgovor broj 2, da je život nastao od neživog je danas najprihvaćeniji među naučnicima. Međutim, odmah pada u oči da je on u potpunoj suprotnosti sa prirodnim zakonima. Iako svuda oko nas živa bića nastaju od živih bića, a i Pasterov zakon govori o tome, "ljudi od nauke" tvrde nešto suprotno. Mnogo je logičnije tvrditi da je ceo grad Beograd nastao sam od sebe, nego da je jednoćelijski organizam nastao od nežive materije, jer je najprostoji živi sistem neuporedivo mnogo puta složeniji od bilo kog neživog sistema. Dakle, ako smo ozbiljni i rukovodimo se prema prirodnim zakonima, odgovor broj dva jednostavno moramo da odbacimo.


Odgovor broj tri, koji kaže "Ne znam", smatramo da je takođe neprihvatljiv, jer mi imamo prirodne zakone i znamo kako nastaju živa bića. Naravno, neko može da kaže da mi znamo kako nastaju živa bića danas jer to posmatramo, ali da je pitanje nastanka prvog života na Zemlji nešto drugo, jer mi to nismo posmatrali. Ali, ako bismo išli tom logikom, onda ne bismo mogli ni da odgovorimo na pitanje: "Kako je nastala Keopsova piramida?", jer to niko od nas nije posmatrao. To što mi nismo gledali nastanak Keopsove piramide ne znači da je ona mogla da nastane sama od sebe. Uopšte nije potrebno da posmatramo građenje Keopsove piramide da bismo znali da je ona nastala stvaralačkim aktom inteligentnog bića.


Slično je i sa nastankom prvog živog bića na Zemlji. Uopšte nije potrebno da posmatramo nastanak prvog života na Zemlji da bi mogli da zaključimo da je prvo živo biće na Zemlji nastalo stvaralačkim aktom živog Bića. Na to nas upućuju prirodni zakoni. Ako se držimo prirodnih zakona i logike, ne postoji alternativni odgovor. Dakle, jedini mogući odgovor na pitanje: "Kako je nastao prvi život na Zemlji?", bi bio da je prvi život na Zemlji nastao od živog Bića.


Odgovor na pitanje: "Šta je starije: kokoška ili jaje?", se posle svega sam nameće. Kada budemo govorili o prelaznim formama, videćemo da je Stvoritelj stvorio život "po svojim vrstama", i da su prvo nastale kokoške, i druge ptice, a onda su one počele da legu jaja.


Pored pitanja: "Kako je nastao prvi život na planeti Zemlji?", veoma važno pitanje je i "Kako je nastao svako od nas?" Ako bismo pitali nekog čoveka na ulici: "Kako ste vi nastali?", on bi nam verovatno odgovorio: "Mene su stvorili moji roditelji." Međutim, ako bismo analizirali sam proces nastanka čoveka, videli bismo da bi jedan takav odgovor bio netačan.
Čovek danas nastaje u trenutku kada spermatozoid oplodi jajnu ćeliju. Međutim, sam proces oplodnje je vrlo interesantan. Jajnoj ćeliji se najpre približava mnoštvo spermatozoida koji luče enzim da bi došlo do nagrizanja opne jajne ćelije. Kada se opna nagrize i stvori se put za prolaz spermatozoida, dešava se da samo jedan od njih, kao da ga neko diriguje, vrši oplodnju, dok svi ostali miruju. To ne mođe nikako da bude slučajan proces, jer bi u tom slučaju svi spermatozoidi "nagrnuli", a oplodnju bi izvršio prvi koji se probije. To ovde nije slučaj.

Dakle, Stvoritelj je davaoc zivota. On nas može da stvori i bez roditelja, kao što je stvorio prve ljude u početku, a može i preko roditelja. U prvom slučaju to je stvaranje, a u drugom radjanje."

http://www.creation6days.com/

Dzizusu nisu trebali nikakva imena i datumi,vec je onoj samaricanskoj cushi sve ispricao i to jos pro bono,mozda joj je odoka izmerio stopala,ko zna...
 

Back
Top