Koje su vase roditeljske mane?

Е, ако је огледало супер-маме ручак и вечера сваки дан на кашику - онда и ту брљам. Гледам да буде сваког дана кувано, да буде поврћа у ручку, салате, да буде воћа у кући...али бар пар пута недељно падне такозвани брзи ручак: штапићи од лигње са бареним поврћем (оно из кесице, само пробарим и прелијем мајонезом), или спанаћ и јаја, или шпагете... За доручак викендом обично траже бурек или погачице, за вечеру су једно време воелеле да оду у оближњу сендвичару и тамо једну сендвиче (то еј било ''ин'')... Значи, нисам баш оно традиционална куварица која раном зором приставља ручак... (Ако се Џорџи појави на теми наебала сам!:sad2:)
Моја мама јесте тај тип праве домаћице, у можда зато се ја осећам мало инфериорно као мајка и домаћица, јер моја деца што се тих ствари тиче немају маму каву сам ја имала (и имам још увек, хвала Богу)... Ретко месим колаче, још ређе пецива, лакше ми је да купим готово...и да што мање времена проводим у кухињи.:confused:
i moja mama je taj tip, a ja i dan danas dovlacim hranu od nje, ne umem da npr. pravim sarme, mama napravi, ja u zamrzivac i svima je super.
kada sam ja bila mala ipak nije postojao toliki izbor gotove/polugotove hrane, pekara, kolaca itd. te je to neko ipak morao da napravi. :)
secam se da je moja baka razvlacila kore za rezance za supu, pa za pite (jaooo i ja sam skoro pokusala da napravim neku pitu sa krompirom, pa sam mesila kore...:lol:...nije bila bas kao bakina, a ja sam definitivno odustala, nema svrhe, zasto bih to radila, i ne grize me savest uopste).
a tvoj brzi rucak je super, moj brzi rucak je McDonalds...:sad2:
nije cesto, ali desava se.

eh, sad sam se setila, dal je mana ili sta je, ali branim im grickalice, cips, bombone... sva deca to jedu, a onda ja, kao idiot, kazem - "vi to ne jedete". :confused: onda ih neko ponudi cipsom, a oni trce kod mene da pitaju da li smeju da uzmu :confused: bas se glupo osecam.

da, mislim da bih ponekad trebala da budem malo popustljivija, vrlo mi je tesko da popustim i predjem preko necega sto sam im rekla (da ne kazem "naredila" :confused:), CAK iako nisam u pravu...
 
Е, ако је огледало супер-маме ручак и вечера сваки дан на кашику -

Po meni nije, naravno da je bitno da se pravilno i raznovrsno hrane, ali mislim da je aspekt vaspitanja mnogo vazniji od rucka i vecere s kasikom
Uostalom, mrzim mame koje svoju decu svaki cas briskaju nekim maramicama, skuvaju im po 5 jela koja ova brljeckaju, svaki cas ih nutkaju, non-stop isticu kako su divne mame domacice i bla bla, a kad dete nesto masno opsuje one samo kazu Ha ha decja posla, kad udari drugo dete kazu - ma onaj je prvi poceo, a kao vrh vaspitanja je da svojoj deci govore- sta sam sve za tebe uradila a ti mi tako vracas:rtfm:
 
Ne znam da li ovo spada u manu ali da se procita , ide mama sa dva deteta i malom se pripisa i on sta ce izvadi tuki i pridje kolima i zapisa bravu:evil: a ona mrtva ladna nastavi dalje :thumbdown:

Та мама се неће овде јавити да призна, сигурно мисли да баш тако треба!


Е, ја своје синове пуштам да седе дуго поред својих компјутера од како сам на Форуму...
А дотле ограничавала... Искварише ме овде, скроз!
 
kako bre mali dohvati bravu :think:
elem mislim da uopste nije bilo lako napisati neke stvari ,znam po sebi,i zaista ste super sto ste podelili to s nama
ne znam kako vama ali meni je lakse,i ovo vidim kao neku grupnu terapiju :)
nekad se nasmejem komentarima,nekad se zamislim kako ja to radim,sve u svemu po prvi put mi tema izistinski pomaze da realno sagledam svoje ponasanje,bez grize savesti nego nekako-konstruktivnije razmisljanje,priznanje samom sebi-iako si roditelj prvenstveno si zivo bice :)
 
prosto ne moze da se ne primeti da smo mi forumasi savrseni,i kako koleginica rece superiorni,svaki dan na kuvarskoj temi se kuva supa meso prilog i torta a nijedna nema iznad 55kg a ispod 170cm:mrgreen: (a forumasi zna se 20 cm ovi u razvoju:mrgreen:)
no salu na stranu,vidim tu mnogo pametnih saveta,i stice se utisak da ste savrseni i kao roditelji
posto sam trenutno u fazi preispitivanja svog roditeljstva cesto razmisljam i o svim majkama i malo redje ocevima s ovog pdf pa se mislim kud mom detetu najgora majka da zapadne:think: vidim mnogo svojih gresaka koje vam ne bih priznala prva ni u ludilu,jer kad resavate probleme to je kao prepisano iz enciklopedije roditeljstva or stg like that
i poverim se drugarici posto vama ne mogu,a ona mi kaze "ma ajde,ja sam dete jednom gadjala klompom,srecom nisam pogodila" :lol: mislim jeste smesno al da je to napisala ovde verovatno bi neko vec pokusao da pozove socijalne radnike i pokusa da pronadje dijagnozu jadnom namucenom detetu
ne bih da vas kritikujem,samo bih volela da napisete ovde sve greske koje ste napravili(konkretne:gadjala dete klompom,bacila klikere jer nije htelo brzo da jede,blabla)
jer nemoguce da niste
ili ipak:neutral:


:cmok: ja imam 57 kg ali sam zato 177 visoka :lol:

inace tema ti je super ali nemogu sad ( ja sam Stefanu presekla na pola ono juze sto se skace jer me je totalno poludeo ) nemoj da me gadjate klompama, vraticu se :cmok: za sve
 
Свакако, од како су се родили, све је подређено њима. И то је дивно!
Али сам ја и даље ја, нисам само мама која виси на чивилуку 24 сата дневно!
А дуго је било тако. И онда сам знала да вичем, не памтим да сам се туширала а да они не уђу у купатило!
Е, сад је то прошло, сад они имају мање времена за мене, а ја се трудим да их не везујем превише, морају имати свој живот.
Кажем ,трудим се, јер ми је грешка то што хоћу сад ја њих да вучем са собом, да идемо заједно до града као некад, да причамо кад се њима не прича...
Можда страх од ,,измицања из маминог загрљаја...''
 
Ево још: форум ме је упропастио :evil:, а иначе сам била дивна пре њега!
Али стварно...
Дешава се да ја увече заседнем за комп, а оне ме зову да причамо пред спавање... Често се деси да одем, легнем код њих и тако ћакуламо (то ми зовемо ''лакуноћирање'')...а ја сва деконцентрисана, једва чекам да их скинем с врата јер сам управо у сред неке форумске пичњаже! :confused: И онда офрљачим неку причу и мажење, а све журим да заседнем опет за комп. :rumenko: И гризе ме савест тада, и мислим у тим тренуцима како сам лоша мајка и како се не посвећујем деци - ал зависнос' је зависнос'! :sad2: И као наркоман само чекам да се докопам компа.
И онда им угасим светло, исцмачем их...и таман се дохватим тастатуре, а онда крене класика:''Маамаааа, ја бих воооде! Мамааа, дођи да ти нешто каажем! Мамааа, сипај ми још мало млееека! Мамааа, она ме шута!...'' А ја онда надрндана што ме не остављају на миру умем и да се обрецнем....и опет ме гризе савест...ал ******! :(:(


:worth::worth: isto ...ali samo ponekad jer se retko delim od njega dok zaspi i gramo se i pricamo i sve ali i to "ponekad" mi je kasnije onako bezveze , ...da grize me savest .....pa ga sutra dan razmazim troduplo
 
Свакако, од како су се родили, све је подређено њима. И то је дивно!
Али сам ја и даље ја, нисам само мама која виси на чивилуку 24 сата дневно!
А дуго је било тако. И онда сам знала да вичем, не памтим да сам се туширала а да они не уђу у купатило!
Е, сад је то прошло, сад они имају мање времена за мене, а ја се трудим да их не везујем превише, морају имати свој живот.
Кажем ,трудим се, јер ми је грешка то што хоћу сад ја њих да вучем са собом, да идемо заједно до града као некад, да причамо кад се њима не прича...
Можда страх од ,,измицања из маминог загрљаја...''

koliko su stari ?
 
Свакако, од како су се родили, све је подређено њима. И то је дивно!
Али сам ја и даље ја, нисам само мама која виси на чивилуку 24 сата дневно!
А дуго је било тако. И онда сам знала да вичем, не памтим да сам се туширала а да они не уђу у купатило!
Е, сад је то прошло, сад они имају мање времена за мене, а ја се трудим да их не везујем превише, морају имати свој живот.
Кажем ,трудим се, јер ми је грешка то што хоћу сад ја њих да вучем са собом, да идемо заједно до града као некад, да причамо кад се њима не прича...
Можда страх од ,,измицања из маминог загрљаја...''

Isti slucaj,kako udjes,nekome se piski,ili kaki.:roll:
Skoro sam ukapirala to sto ti sada pricas,da budem svoja,a ne samo necija mama i uopste me ne grize savest.
Cak ni kada im pojedem cokoladu.:banovati:
 
Ево још: форум ме је упропастио :evil:, а иначе сам била дивна пре њега!
Али стварно...
Дешава се да ја увече заседнем за комп, а оне ме зову да причамо пред спавање...
Desavalo se i to, sada redje, ali se osecam grozno. Kaze mi :"idi, znam da si zavisnik, vazniji ti je internet od mene :sad2:". To kaze u zezanju, ali je za mene strasno razocaravajuce saznanje da forumu koji moze da saceka nekad dam prednost...Ja onda odgovorim:"kao da bi ti prekinuo neku igricu da bi pricao sa mnom". Ma blam zivi :rumenko:

Teme za psihologe i sociologe:
"Uticaj foruma Krstarice na porodicne odnose i decije odrastanje"
"Forum jaci i od grize savesti"
"Bracni trougao urmasice: ona, on i forum"
Mozda budemo uzorak za doktorsku disertaciju :mrgreen:
 
Pre neki dan u apoteci je bila zena sa malim sinom, oko pet godina. Jadno dete ima teperaturu. Al' kad je poceo da psuje! Sve u fazonu, upisacu se bre j.ebote, upisacu se! A zena iskulirala 100%, samo mu je mirno dobacila: To sto imas temperaturu ne znaci da treba da budes bezobrazan.

Sad, diskutabilno otkud malom taj recnik, ali opet... Mislim da je bolje sto je iskulirala. Mnoge mame se izbezume od blama kada dete pocne da divlja na javnom mestu, pa ili urlaju i biju, ili se izbezumi, u fazonu, smiri se, ljudi te gledaju. A to je zato sto je njih sramota jer ljudi gledaju NJU, klinju bas briga.

PS-Ne znam gde je mali na kraju piskio.
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan u apoteci je bila zena sa malim sinom, oko pet godina. Jadno dete ima teperaturu. Al' kad je poceo da psuje! Sve u fazonu, upisacu se bre j.ebote, upisacu se! A zena iskulirala 100%, samo mu je mirno dobacila: To sto imas temperaturu ne znaci da treba da budes bezobrazan.

Sad, diskutabilno otkud malom taj recnik, ali opet... Mislim da je bolje sto je iskulirala. Mnoge mame se izbezume od blama kada dete pocne da divlja na javnom mestu, pa ili urlaju i biju, ili se izbezumi, u fazonu, smiri se, ljudi te gledaju. A to je zato sto je njih sramota jer ljudi gledaju NJU, klinju bas briga.

PS-Ne znam gde je mali na kraju piskio.

kako ne znas? pa pored kola po bravi..

povodom bezobrazluka, gledali ste reklamu (mislim da je u pitanju durex)..klinac koji hoce sve da kupi histerise po marketu, otac ga kulira dok moze..a na kraju - da ste koristili zastitu ovoga ne bi bilo:mrgreen:
 
1. Nekad nemam živaca za mog malog čoveka i prosto ga otkačim. Čuvena je već moja rečenica - Nee smaraaaj - izgovorena na komičan način u intonaciji komande pozdrav na deeeee snoo

2. Popustljiv sam kada su obaveze u pitanju, kad ga ja čuvam ako kaže da mu se ne radi ovo ili ono, (da pozove dedu, sredi svoje stvari, skupi igračke, jede....) ja pustim, ne volim da ga teram.

3. Objašnjavam mu sve, šta god me pita (trenutno su aktuelni avioni i to kako radi mlazni motor, kormilo visine i pravca, pitotove cevi, kako to deluje G sila, šta je G sila... i sl) i u nekom momentu izgubim živce i kažem da ne znam i da prekine da me zapitkuje te da ima i majku. Strpljenje sa njim mi ne traje predugo.

5. Često ne umem da budem ozbiljan sa njim. Krenem da se zezam i rvem sa njim, zovem ga brateeee, sineeeee, frajeruuuuuu.... i onda popiz.dim kad mi mali čovek od 30 kg iznenada skoči na leđa jer ne može da oceni kad bi tata da se uozbilji.

P.S. Tata uglavnom i nije ozbiljan :( ako ništa drugo, bar sam suprotnost mom ocu u tom pogledu

I da.... što reče koka, kad je nešto zanimljivo na forumu, uradim to što traži od mene, ali me nervira što mi svaki čas nešto traži, videvši valjda da mi nešto drugo tog momenta okupira pažnju

Awwww........:cmok:

Ja bih se udala za tebe
 
Поводом банане...

Деца била баш мала, а од Деда Мраза надобијала килограме и килограме чоколада! И увече, шутнемо муж и ја децу на спавање, а онда се заверенички погледамо:''Коју чоколаду ћемо вечерас?''..:mrgreen:.. Ја се наместим испред ТВ а он долази и доноси еурокрем блок.:( Ја реко:''Ма дааај, њима је уонако небитно, дај ти овамо милку, а њима ће и еурокрем блок бити добар, шта оне знају!'' :rumenko:
И тако смо им свако вече тукли по чоколаду! Јеле су и оне преко дана, али знате како је, није добро претеривати због каријеса! :mrgreen::lol:

И имам још једну тајну: налази се у фиоци у кухињи...:tajna:
Имам тамо једну уштекану чоколаду за кување за коју нико не зна. :rumenko: Кад купим чоколаду јавно - она се одмах поједе док си реко кекс, а ја имам потребу повремено да мазнем по коју коцкицу, баш осећам физичку потребу за чоколадом (вероватно недостатак секса, ебига, шта ћеш :confused:)....и зато обично тајно купујем чоколаду за кување (јер волим баш ту, црну, јер је јача)...и кријем је до деце. :rumenko::rumenko::rumenko:

(Ово ме је јако срамота да признам. :(:rumenko:)

ovo je i moja mama radila ali bih joj redovno provaljivao stek...:lol:
kasnije kad sam porastao i poceo da se drogiram ona bi uvijek provaljivala gdje mi je stek i kao uzimala mi vutru...i dan danas je cuva reko joj ja da je to dobro za artritis i ocni pritisak..doduse ja nisam nikad to ni krio puno ali morao sam da mi mama i sestra ne popushe:(
 
i moja mama je taj tip, a ja i dan danas dovlacim hranu od nje, ne umem da npr. pravim sarme, mama napravi, ja u zamrzivac i svima je super.
kada sam ja bila mala ipak nije postojao toliki izbor gotove/polugotove hrane, pekara, kolaca itd. te je to neko ipak morao da napravi. :)
secam se da je moja baka razvlacila kore za rezance za supu, pa za pite (jaooo i ja sam skoro pokusala da napravim neku pitu sa krompirom, pa sam mesila kore...:lol:...nije bila bas kao bakina, a ja sam definitivno odustala, nema svrhe, zasto bih to radila, i ne grize me savest uopste).
a tvoj brzi rucak je super, moj brzi rucak je McDonalds...:sad2:
nije cesto, ali desava se.

eh, sad sam se setila, dal je mana ili sta je, ali branim im grickalice, cips, bombone... sva deca to jedu, a onda ja, kao idiot, kazem - "vi to ne jedete". :confused: onda ih neko ponudi cipsom, a oni trce kod mene da pitaju da li smeju da uzmu :confused: bas se glupo osecam.

da, mislim da bih ponekad trebala da budem malo popustljivija, vrlo mi je tesko da popustim i predjem preko necega sto sam im rekla (da ne kazem "naredila" :confused:), CAK iako nisam u pravu...

ja ne volim podgrijane sarme
 
I ja jedem decje cokolade i znala sam da ih istucem kad bih bila preumorna da se sa njima natezem po dva sata oko uspavljivanja, a u stvari su me izmrcvarili na poslu, ili muz ili svekrva ili mi se zurilo da pogledam malo TV. I obecajem svecano da ih vise necu ni pipnuti, a varjacu cu iskljucivo koristiti u kulinarske svrhe. I naravno, jako sam popustljiva. Ponekad ih gurnem da igraju igrice da bih se odmorila ili pogledala TV i jos im trazim da smanje zvuk jer nista ne cujem. Jedno vece su za veceru dobili cips i sok jer nije bio hleba u kuci. Ne smem vise da pricam, prijavice me neko. A pod hitno moram da menjam nick. Pih, kakve se sve nazivaju brizna mama.

ja kada biram novogodišnji dedamrazovski paketić za sina biram moje omiljene čokolade:mrgreen: (on ne voli čokolade:whistling:). Nisam toliko navučena na net, ali nedavno sam otkrila mngo interesantne serije, pa sad gledam po jednu sezonu za vikend i ne volim da me ometaju, pa u skladu sa tim, dopuštam igrice na Play Station-u do iznemoglosti, crtane filmove uz picu, testetinu iz kesice, grickalice i koka kolu:sad2:
I mrzim sebe kad me mrzi da igram Čoveče ne ljuti se ili pikado, pa još ljutito odgovaram da me ne smara da sam umorna, a već palim lap top i razmišljam o epizodi koju nisam gledala.
 
Evo ja sam ovde na forumu napisala kada sam prsla i gadjala sina hranom... ne, nisam samo to radila, nego sam ga mazala sa hranom i po licu i po telu, a onda sam pocela i sebe da mazem... kao dezert sam ga ispolivala vodom, onako fljus u lice iz case, pa sebe preko glave

onda mi je moja forumska drugarica Beki rekla kako da iskuliram i od onda moj sin vise ne baca hranu, niti jekoristi kao mleko za telo

Ali pravim ja i mnog drugih sitnijih gresaka, ali to nije tako interesantno... u svakom slucaju ne mislim da sam savrsena, niti moj sin to misli... ali svakako jesam realno zasluzila da me to dete voli jer mu dajem sve od sebe
 
ja kada biram novogodišnji dedamrazovski paketić za sina biram moje omiljene čokolade:mrgreen: (on ne voli čokolade:whistling:). Nisam toliko navučena na net, ali nedavno sam otkrila mngo interesantne serije, pa sad gledam po jednu sezonu za vikend i ne volim da me ometaju, pa u skladu sa tim, dopuštam igrice na Play Station-u do iznemoglosti, crtane filmove uz picu, testetinu iz kesice, grickalice i koka kolu:sad2:
I mrzim sebe kad me mrzi da igram Čoveče ne ljuti se ili pikado, pa još ljutito odgovaram da me ne smara da sam umorna, a već palim lap top i razmišljam o epizodi koju nisam gledala.
eh, ja tih problema nemam, vrlo redovno pratim serije, pa uspem da pogledam bez da zanemarim svoje porodicne uloge

nagledala sam se serija dok sam bila bez deteta... ali i danas moj sin ne moze da se buni kada ja na TV-u pustim filmove i serije sto skidam sa neta, pa gledamo zajedno
 
Uh! Odlicna tema. Krijem se od njih i jedem njihove slatkise, cesto slazem da nemam zvake, bonbone, da mi ne bi pojeli, a uvek u torbi imam toga. Kupim neki meni omiljeni slatkis pa ga sakrijem i samo ja pojedem, pomalo onako svaki dan, da me ne vide... strasno. Muz i ja obozavamo da kad uvece oni zaspu povadimo sve grickalice i cokolade i obzderemo se. Inace nemam bas strpljenja, cesto znam da viknem i izderem se. Najstrasnije priznanje: sinko je mali i inace se i dalje budi noci, place bezveze, trazi da se ljulja, da predje kod nas.... i tako skoro se budio citavu noc, plakao, drao se, i negde kad se 6. put probudio ustala sam vikala malo na njega i izudarala ga po guzi (preko pampersa i nije bilo jako zaista). On se jadnicak smirio i zaspao da bi sutradan dobio temperaturu i kod lekara saznamo da ima upalu usiju!
Zbog toga je jadan i plakao onoliko. Znaci, doslo mi je bilo da se obesim iste sekunde da sebi do ramena ruke odsecem! Znam da ga nisam jako izudarala ali to saznanje, ja ga bijem a njega jadnog boli... ! Ubilo me u pojam. Posle sam satima plakala. Eto, lincujte me, priznala sam

Joj, mogu misliti kako ti je bilo.... ne mogu sad da se setim gresaka, nije da se foliram imam ih samo sto ne mogu da navedem neki primer. To za sletkise ne radim, uvek gledam da za njega ostane bar 1 bananica... Ima dosta situacija kada me iznervira pa se izderem na njega ili dobije po guzi, pa mi posle bude krivo... Ili kada sam ja nervozna iz nekih razloga nevezano za njega, a on me nesto cima, pa se ja izderem na njega. Jako mi posle bude krivo, cak mu se i izvinim... E, to me boli, kada se izderem na njega bez razloga.... ili kad dobije po guzi zbog nekog banalnog razloga...Joj, 7sins stvarno, mora da ti je bilo jako tesko, ja bih pala u depresiju... Jel imate obicaj da se izvinite deci ako pogresite?
 
Kad pogresim da, i ako se izvicem a vidim da sam pogresila da dete nije toliko zabrljalo ili nije uopste a ja digla frku, i iskreno, mnogo me grize savest posle toga.
Izvinim se hiljadu puta, a ona mi oprosti.:heart:
Ali kad sam u pravu, ne popustam
 

Back
Top