Islam i Terorizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kad je sve to pocelo?
prvi teroristicki napad je izvrsen u palestini, u jerusalemu 1948-e na King David Hotel, ubijeno je preko 90 ljudi. cin je organizovan i izvrsen od jevrejske organizacije "Irgun" pod vodjstvom izraelskog heroja, koji se i dan danas slavi - Menahema Begina.

Sad ti meni kazi, kad je bio takav muslimanski akt u proslom veku, gde se desio i koji su uzroci.

Sestro, stvari su kompleksnije nego sto mislis.

Fakti, fakti, fakti!
ah, dobro je da smo od krstasa dosli do stvaranja izraela, makar malo blize danasnjem svetu... terorizam je inace znatno stariji od 1948. ali da se ne vracamo sve do npr. hashasina, buduci da su za sve ovo bitni koliko i krstasi (pa cak i cionisti).
naravno tacno je da islamske terorristicke organizacije nisu vrsile otmice aviona u XVIII veku... moze biti zato sto su bili fini ljudi, a mozda i zato sto nije bilo - aviona :)

no dosta sa istorijom, da se vratimo u 2008. godinu, na fakte; pre par strana postavio sam listu islamskih ter. napada u prvom delu oktobra, cudi me da ti je promakla (stvarno mala lista, jedva stala u post); u medjuvremenu desilo se mnogo toga novog:

11/12/2008 Afghanistan Kandahar 6 42 Six people are killed when a suicide bomber flattens a commercial district.
11/12/2008 Iraq Mosul 2 0 Two Christian sisters are shot to death inside their home by Muslim militants.
11/12/2008 Pakistan Peshawar 2 0 An American humanitarian worker and his driver are murdered by Islamic radicals.
11/12/2008 Pakistan Charsadda 6 15 A half dozen people are murdered by a Fedayeen suicide car bomber.
11/12/2008 Iraq Baghdad 21 87 Nearly two dozen Iraqis are successfully killed by Mujahideen bombers in three attacks.
11/11/2008 Thailand Pattani 1 0 A Buddhist civilian is shot to death at close range by Islamists.
11/11/2008 Thailand Pattani 2 0 A 79-year-old woman is murdered along with her son by Muslim terrorists as she is walking home.
11/11/2008 Iraq Baghdad 3 15 Mujahideen target newpaper vendors with bombs, killing at least three.
11/11/2008 Pakistan Peshawar 4 13 A suicide bomber murders four people outside a sports stadium.
11/11/2008 Thailand Yala 2 0 Two laborers are shot to death by Islamic militants in separate attacks.
11/10/2008 Dubai Umm Suqeim 1 1 A brothers stab sister's lover to death in an honor killing. (The woman is also stabbed, but survives).
11/10/2008 Iraq Baghdad 30 68 Two Sunni suicide bombers massacre thirty Shia civilians outside a fine arts school.
11/10/2008 Pakistan Orakzai 1 9 Sunni extremists fire on a passenger bus, killing one person.
11/10/2008 Thailand Narathiwat 1 5 Islamists kill a local soldier with a roadside bomb.
11/10/2008 Iraq Baqubah 7 12 al-Qaeda sends a 13-year-old female suicide bomber to a gathering where seven people are killed.
11/9/2008 Philippines Pikit 2 3 A 12-year-old boy and 10-year-old girl are brutally gunned down by Islamic extremists.
11/9/2008 Algeria Jijel 1 0 Islamic fundamentalists murder a 52-year-old civilian.
11/9/2008 Afghanistan Herat 2 4 A suicide bomber yells 'Allah Akbar' then detonates along a highway, killing two Spanish soldiers.
11/9/2008 Philippines Maguindanao 2 0 Two locals are abduted and shot to death by Moro Islamists.
11/9/2008 Iraq Fallujah 3 5 Two woman and a 10-year-old girl are blown to bits by a Fedayeen suicide bomber.
11/9/2008 Pakistan Matta 1 0 A woman is pumped full of bullets after being found guilty of adultery by a Sharia court.
11/8/2008 Iraq Ramadi 8 12 A double suicide bombing by Fedayeen leave eight Iraqis dead.
11/8/2008 Somalia Jamame 1 0 A aid worker, whose agency helps construct roads, is murdered by Islamic militia.
11/8/2008 Somalia Lego 3 0 Al-Shabab terrorists kidnap and behead three local soldiers.
11/8/2008 Pakistan North Waziristan 2 0 Two civilians are abducted, then riddled with bullets by religious extremists.
11/8/2008 Algeria Naciria 1 0 A young man delivering bread is shot and beheaded by Islamic fundamentalists.
11/7/2008 Afghanistan Ghor 1 1 Talibanis assassinate a local official.
11/7/2008 Iraq Baghdad 6 12 Two Jihad bombings leave six civilians dead.
11/7/2008 Pakistan Mingora 2 11 Two local security personnel are dismembered by a suicide bomber.
11/6/2008 Russia Vladikavkaz 11 40 A female suicide bomber strikes at a marketplace busstop, murdering at least eleven passengers.
11/6/2008 Pakistan Khar 22 45 Fedayeen suicide bombers take out over twenty people at a gathering of tribal elders.
11/6/2008 Algeria Cabilia 1 0 A popular mayor is kidnapped, executed and then burned by Islamic fundamentalists.
11/6/2008 Iraq Mosul 1 0 A young woman is shot to death by suspected fundamentalists over immoral activity.
11/6/2008 Thailand Yala 1 0 The 47-year-old widow of a murdered man is herself gunned down by Muslim militants.
11/5/2008 Pakistan Waziristan 5 0 Five civilians are hanged by religious fundamentalists.
11/5/2008 Somalia Mogadishu 1 3 Islamic militia kill a local guard with a hand grenade.
11/5/2008 Pakistan FATA 1 0 Mujahideen abduct and murder a local official.
11/5/2008 Iraq Baghdad 6 12 Six people are blown to bits by a suicide bomber at an airport.
11/5/2008 Thailand Yala 1 0 A school janitor on his way to work is shot to death by Islamic extremists.
11/4/2008 Pakistan Hangu 7 6 Seven people are killed by a Fedayeen suicide bomber.
11/4/2008 Thailand Narathiwat 1 72 Islamists bomb a marketplace and a tea shop, killing at least one innocent and injuring over seventy.
11/4/2008 Pakistan Mardan 2 2 Two policemen are shot at point blank range by Muslim militants.
11/4/2008 Iraq Baghdad 18 47 Eighteen Iraqis are killed in at least four Jihad bombings.
11/4/2008 Iraq Madaen 3 0 A woman and two children are killed when terrorists lob a mortar into their home.
11/4/2008 Pakistan Swat 1 0 The Taliban tie a policeman to a pole and shoot him to death.
11/4/2008 Thailand Yala 3 0 A 16-year-old boy is among three people ambushed and murdered by Muslim terrorists in separate attacks.
11/4/2008 Pakistan Orakzai 1 0 An elderly man is gunned down by Sunni extremists.
11/3/2008 Iraq Baghdad 6 20 Jihadis manage to kill six Iraqis with a double bombing.
11/3/2008 Iraq Buhriz 6 0 Four children are among six members of a family taken out in a brutal al-Qaeda bomb attack.
11/3/2008 Somalia Baidoa 1 0 A women's rights activist is shot twice in the head and chest in front of her business by Islamic hardliners.
11/3/2008 Thailand Narathiwat 1 0 A 66-year-old tea shop owner is shot to death by Islamic separatists.
11/3/2008 Pakistan Kabal Khas 4 0 A father and son are among four people detained, then shot to death by Islamic radicals.
11/3/2008 Afghanistan Kandahar 1 0 Taliban gunmen murder a government official as he is riding a motorbike.
11/3/2008 Iraq Saadiya 2 0 Two women are kidnapped and murdered by suspected Sunni extremists.
11/2/2008 Iraq Kirkuk 2 1 Two children are taken out by Jihadi roadside bombers.
11/2/2008 Thailand Narathiwat 1 1 A Buddhist family is attacked by Muslim terrorists, who shoot the 72-year-old matriarch to death.
11/2/2008 Pakistan Zalai 8 3 A suicide bomber murders eight local soldiers at a checkpoint.
11/2/2008 Somalia Baidoa 5 6 Fundamentalists kill five Somalis with a roadside blast.
11/1/2008 Pakistan Peshawar 2 0 Two residents are gunned down by Islamic militants.
11/1/2008 Iraq Basra 1 1 Jihadis take out a young child with a landmine.
10/31/2008 Pakistan Orakzai 4 3 Four people are killed in a sustained Taliban attack on their village.
10/31/2008 Pakistan Mardan 8 25 A suicide bomber walks into a home and detonates himself, killing at least eight other people.
10/31/2008 Somalia Mogadishu 3 3 Islamists successfully kill three civilians in separate grenade attacks on two markets.
10/31/2008 Afghanistan Helmand 4 4 Four local security forces are killed in two separate attacks by Sunni militants.
10/31/2008 Thailand Pattani 1 1 A local man is shot to death by Muslim radicals.
10/30/2008 Afghanistan Kabul 5 23 A woman is among five people killed when a Muslim terrorist throws a bomb into an office building.
10/30/2008 Pakistan Charbagh 1 0 The Taliban behead an abducted cop after holding him hostage for two days.
10/30/2008 Iraq Mosul 2 6 A random bombing along a traffic circle leaves two civilians dead.
10/30/2008 India Assam 81 300 Harkat-ul-Jehadi-e-Islami terrorists massacre over eighty people in six deadly blasts across several towns.
fakti, fakti, fakti.... od Indije do Alzira, a za sve nekako odgovorni cionisti iz 1948. ?
 
Poslednja izmena:
ipak, najbolje je videti sopstvenim ocima:

[ link CENZURISAN - od strane Banshee ]

za one koji nisu videli (i bolje), u pitanju je 12togodisnji decak (sa sve citatom iz kurana na marami) koji kolje i potom kasapi nekog nesrecnika , dok oko njega jos desetak slicno kostimiranih likova histericno uzvikuje "alahu akbar"! (a ne recimo - "zivela slobodna palestina!" , sto svakako ne bi bilo opravdanje za monstruozan zlocin, ali bi makar govorilo o nekom drugom - ne verskom - motivu)

ma koliko normalnim ljudima ovako nesto izgledalo uzasno, u pitanju je uobicajni, 'promotivni' snimak muslimanskih organizacija, namenjenih za internu upotrebu 'medju rajom'; naravno, moguce je naci na stotine slicnih snimaka, buduci da su jako popularni medju muslimanima sirom sveta... meni je i ovaj vise nego dovoljan da zakljucim o kakvim se bolesnicima radi - a tebi?

da, znam - bush, masoni, jevreji, krstasi, nlo, elvis... od Indonezije do Alzira, od Rusije do Sudana... sutra kad neki bolesnik opasan eksplozivom, urlajuci "alahu akbar!" uleti i raznese kafic u Bgd-u, mora da ce biti kriv - Milosevic? Karadjordje? Milos Obilic???

cudna neka 'logika' i smesna opravdanja za nimalo smesne fakte, fakte, fakte, fakte, fakte....

(i da se razumemo: nemam nikakvu nameru da pravdam izraelsku armiju, americku jos manje, njihovi zlocini su neka druga tema, niti se mogu koristiti kao opravdanje za islamski terorizam i ekstremizam - koji uostalom nije zaobisao ni ove nase prostore tokom ratova na ter. bivse SFRJ)
 
Poslednja izmena:
kad je sve to pocelo?
prvi teroristicki napad je izvrsen u palestini, u jerusalemu 1948-e na King David Hotel, ubijeno je preko 90 ljudi. cin je organizovan i izvrsen od jevrejske organizacije "Irgun" pod vodjstvom izraelskog heroja, koji se i dan danas slavi - Menahema Begina.

Sad ti meni kazi, kad je bio takav muslimanski akt u proslom veku, gde se desio i koji su uzroci.

Sestro, stvari su kompleksnije nego sto mislis.

Fakti, fakti, fakti!


Prvo , nisam ti sestra , drugo cionistička organizacija Irgun bio je najveći neprijatelj upravo jevrejskog naroda , zato jer su reketirali jevrejske doseljenike i pljačkali banke i činili razna druga kriminalna dela da bi finansirali svoje akcije , čak se i David Ben Gurior javno ogradio od Begina .
Treće , Menahem Begin je 1978 zajedno sa egipatskim predsednikom Sadatom dobio Nobelovu nagradu zbog mirovnog sporazuma u Kamp Dejvidu .
Godine 1994. još jedan mirovnjak je dobio Nobelovu nagradu , lider PLO Jaser Arafat stalno balansirajući izmedju politike i terorizma . A da pominjem koliko je Arafatov Al Fatah i Crni Septembar izvršio terorističkih akcija , na desetine ! Njihov najpoznatiji teroristički akt bio je napad na olimpisko sele i ubistvo 11 izraelskih sportista u Minhenu 1972 .
 
ah, dobro je da smo od krstasa dosli do stvaranja izraela, makar malo blize danasnjem svetu... terorizam je inace znatno stariji od 1948. ali da se ne vracamo sve do npr. hashasina, buduci da su za sve ovo bitni koliko i krstasi (pa cak i cionisti).
naravno tacno je da islamske terorristicke organizacije nisu vrsile otmice aviona u XVIII veku... moze biti zato sto su bili fini ljudi, a mozda i zato sto nije bilo - aviona :)

no dosta sa istorijom, da se vratimo u 2008. godinu, na fakte; pre par strana postavio sam listu islamskih ter. napada u prvom delu oktobra, cudi me da ti je promakla (stvarno mala lista, jedva stala u post); u medjuvremenu desilo se mnogo toga novog:


fakti, fakti, fakti.... od Indije do Alzira, a za sve nekako odgovorni cionisti iz 1948. ?

brate, pusti tvoja osecnja vezana za nase muslimane i probaj da budes objektivan.
u gotovom svim arapskim zemljama, muslimanskim na bliskom istoku sede diktatori kontrolisani iz vasingtona. egipat, jordan, irak, uae, saudijska arabija, a jedina dva najostrija takmaca izraelu, jedine dve slobodne zemlje koje i dalje pruzijau otpor su iran i sirija i deo libana.

tokom oni silnih ratova, to nije bio slucaj - terorizam, i zamisli u 6-odnevnom ratu, u ratu 1948-e, u yom kipur ratu, te zemlje su ratovale klasicnim metodama. dok ameri nisu sredili stvar i doveli svoje diktatore na vlast, i onda nije ni cudo sto je sirija i iiran meta cionista jer su ostali pod kontrolom.

kad se to desilo, obican narod je uzeo stvar u svoje ruke, niko ne voli da zivi u getu, niko ne voli da zivi pod diktaturom, i ljudi se bore na svoj nacin. ako u to ubacis specificnost islama imaces i specificnost te borbe. mrznja prema hriscanima je skroz opravdana, pogledaj realnost, poggledaj i shvati zasto arapi nemaju danas jednu drzavu.

kako ko sta radi, na koj nacin, da li ce da iz f-16 baci bombu od jedne tyone u sred centra grada (gaza) ili ce pak taj i taj, kome su ubili tog i tog da ode sa eksplozivom za pojas i raznese sta stigne, nema razlike.
u vezi ubica, pa to sam ti vec pomenuo ali si prevideo, ubica je bilo tad svugde u staro doba, od nindja do obilica, to nema veze sa ovim sto pricamo.

ja ti kazem, do prve intifade, nije bilo teroristickih napada.
posle toga krece.
ljudi odyebani od celog sveta, tretirani kao zivotinje, od jevreja, a pomocu hriscana koji ih naoruzavaju, logisticki i medijski pomazu, arapis su ljudi koji su kao zivotinje za odstrel.... ljudi koje ako ubijes iz cista mira eventualno u izraelskom sudu dobijes kaznu od 1-og shekela.
da, jednog shekela, proveri to.

milion mrtvih u iraku, (dzon hopkins univerzitet), o tome ti meni pricaj.

bre covece, dodje ti nweko, otme ti zemlju, srusi ti kucu i otera te u geto, oca, bracu, dedove ti zatvaraju i drze bez sudjenja godinama, izivljavaju se nad njima ko nad svinjama, njihove zene maltretiraju kako stignu.
kad se moja zena u izraelu poradjala, tu odmah pored nas su izraelskoj arapkinji vakuumom iscupali bebinmju glavu.
doktor sa zakletvom, vuko ko manijak, ne mari jer arapi su zivotinje, kao i oni srbi sto bacise na sto i na zivo im povadise organe pa ih ostavili da pomru ko pseta.

doso otac i moli da mu makar daju telo nerodjene bebe da sahrani, ovi bacili u djubre.


budi bre nepristrasan
 
Poslednja izmena:
Prvo , nisam ti sestra , drugo cionistička organizacija Irgun bio je najveći neprijatelj upravo jevrejskog naroda , zato jer su reketirali jevrejske doseljenike i pljačkali banke i činili razna druga kriminalna dela da bi finansirali svoje akcije , čak se i David Ben Gurior javno ogradio od Begina .
Treće , Menahem Begin je 1978 zajedno sa egipatskim predsednikom Sadatom dobio Nobelovu nagradu zbog mirovnog sporazuma u Kamp Dejvidu .
Godine 1994. još jedan mirovnjak je dobio Nobelovu nagradu , lider PLO Jaser Arafat stalno balansirajući izmedju politike i terorizma . A da pominjem koliko je Arafatov Al Fatah i Crni Septembar izvršio terorističkih akcija , na desetine ! Njihov najpoznatiji teroristički akt bio je napad na olimpisko sele i ubistvo 11 izraelskih sportista u Minhenu 1972 .

vec sam na 90 posto stvari odgovorio u gornjem postu.
al da mi kazes da su se begina odrekli, to je malo budalasto, ja proveo 10 godina tamo, begin je heroj i niko ga se ne odrice, kao sto i sam ti rece, covek je nobelovac i primer mnpogim izraelcima kako treba sa arapima postupati, pa onda dodje saron pa bibi.

a sad, posto toliko zalis za jevrejskim zrtvama za kojima i ja zalim, daj mi podatke o palestinskim.

broj arapskih civila ubijenih vs izraelskih.

pa da se ceramo.

nemas sanse brate, nemas teorijske sanse, jer nemas predsdtave sta se radi tamo.
 
Prvo nemoj da me oslovljavaš sa sesto , brate i sl , nisam ti ni sestra niti brat ! Idi na islambosna forum oni su tamo svi sestre i braća , ovde se lepo ponašaj ! Drugo , David Ben Gurior ga se javno odrekao !
Treće pominješ neke minorne davnašnje cionističke organizacije koje su kako sam kazala Jevrejima upravo najviše zla nanele !
Pri tom to su bile sporadične akcije , islamski terorizam je trenutno najveće globalno zlo u ekspanziji !
I još nešto na pdf. Religija si , znači govorimo o stvarima koje imaju veze sa nekom religijom , ovo što ti pokušavaš možemo da nastvimo ali na Politici !
 
Prvo nemoj da me oslovljavaš sa sesto , brate i sl , nisam ti ni sestra niti brat ! Idi na islambosna forum oni su tamo svi sestre i braća , ovde se lepo ponašaj ! Drugo , David Ben Gurior ga se javno odrekao !
Treće pominješ neke minorne davnašnje cionističke organizacije koje su kako sam kazala Jevrejima upravo najviše zla nanele !
Pri tom to su bile sporadične akcije , islamski terorizam je trenutno najveće globalno zlo u ekspanziji !
I još nešto na pdf. Religija si , znači govorimo o stvarima koje imaju veze sa nekom religijom , ovo što ti pokušavaš možemo da nastvimo ali na Politici !

stereotipi, stereotipi. muslimani su ljudi kao ti i ja, arapi nisu nasi neprijatelji.

sestro, brate, to su fraze i pokusaj da sa tobom pricam prijateljski.
ja sam srbin do koske, i to dokazan kad i gde je trebalo, nemoj ti meni islambosna i baliluk druze, brate, sestro il koj moj.

budi srbin, budi nacionalista, al ne gubi razum i ljudskost
 
stereotipi, stereotipi. muslimani su ljudi kao ti i ja, arapi nisu nasi neprijatelji.

sestro, brate, to su fraze i pokusaj da sa tobom pricam prijateljski.
ja sam srbin do koske, i to dokazan kad i gde je trebalo, nemoj ti meni islambosna i baliluk druze, brate, sestro il koj moj.

budi srbin, budi nacionalista, al ne gubi razum i ljudskost


Hoćeš da ti postavljam video klipove ritualnog klanja Srba u Bosni od strane Arapa ?!
Hoćeš da ti postavim one čuvene slike gde igraju fudbal sa odsečenim srpskim glavama !
I nisu nam neprijatelji ?!
Hoćeš ispovest Rade Dragićević majke male devetogodišnje Milice koju su trojica mudzahedina silovala do smrti , dva belca i jedan crnac ?!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Islamski terorizam ipak najviše nevolja nanosi
samim muslimanima ,
poznati su medjumuslimanski sukobi izmedju Hamasa i Al Fataha .

nevaljalimudzahedinhm3.jpg
 
Indian police battle terrorists in Mumbai

Elite Indian forces have launched a counter-terrorist operation to free hostages held by extremists at several locations in Mumbai. It follows a series of attacks in the city, which have so far killed more than 100 people and injured around 300 others.

Teams of gunmen attacked a train station, a hospital, cafes and two luxury hotels. Among the dead are 16 police officers and six foreigners.

At least two Russians are among the hostages.

It’s reported that more than 100 hostages were held in two luxury hotels in the city – India’s financial capital. Indian police say most of the hostages have been freed from the Taj Mahal Hotel. Dozens of people, mostly westerners, were seen leaving.


http://www.russiatoday.com/news/news/33855
 
Oko tih starih poslovnih zgrada namenjenih rušenju, uvek me je fascinirala usklađenost radnje i snimanje iz više uglova. Kamermani na svojim mestima čekaju događaj. I nakon toga ništa. Godinama. :confused:
A, pardon, behu onih nekoliko koverata sa antraksom... razbolela se jedna poštarica od proliva.
 
Oko tih starih poslovnih zgrada namenjenih rušenju, uvek me je fascinirala usklađenost radnje i snimanje iz više uglova. Kamermani na svojim mestima čekaju događaj. I nakon toga ništa. Godinama. :confused:
A, pardon, behu onih nekoliko koverata sa antraksom... razbolela se jedna poštarica od proliva.

Zamisli vulkani su snimani iz više uglova , a tek zemljotresi ...: fascinantno ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zamisli vulkani su snimani iz više uglova , a tek zemljotresi ...: fascinantno ...

Jesje. Vulkani rade danima. Zemljotresi se dešavaju na velikoj površini. Obuhvate redovno čitav grad i širu oblast. I jedno i drugo su prilično veliki i dugotrajni ciljevi za snimanje. U svakom slučaju su veći i dugotrajniji od impakta aviona i zgrade od nekoliko sekundi.

Bolje se koncentriši na ono da je taj "savršeni posao" obavljen jedan jedini put. I nakon toga ništa. Godinama.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top