Ovi iz G17 mora da nas smatraju maloumnima.

jednostrana primena sporazuma nije dobra za Srbiju jer naše kompanije nisu postigle dovoljan nivo konkurentnosti.
И, ако неко из Симка чоколаде и Јогуда "није достигао довољан ниво конкурентности,"
ти мислиш да ја онда треба да их издржавам, да не би случајно пропали?

Тај ко ти је рекао да мене боли дупе за њихову судбину, те добро провозао.
Имају избор а) нека праве конкурентније ствари б) нек цркну.

Вараш се ако мислиш да су они ето покушали свим силама да унапреде свој производни програм, али виша сила...
Не. Њихова неконкурентност је највећим делом резултат њихове лењости и јавашлука

Оних 30% радикала који ломе ствари по граду, и оне стотине хиљада које купују Курир, нису из неке друге димензије,
него су такви исти марљиви генији заступљени и у тим фирмама.
 
И, ако неко из Симка чоколаде и Јогуда "није достигао довољан ниво конкурентности,"
ти мислиш да ја онда треба да их издржавам, да не би случајно пропали?

Ma ne, nego smanjenjem carine treba uvecati marzu uvoznicima, to je mnogo pametnije.
Dalje, kupovinom domace robe pomaze se proizvodnja domaceg proizvodjaca - koji opet u svojoj proizvodnji koristi sirovine i poluporizvode pretezno domaceg porekla, tako da se indirektno pomazu i proizvodjaci tih sirovina. To sve znaci i radna mesta, i vise plate u ovoj zemlji, ali pored toga znaci i da profit uglavnom ostaje u Srbiji gde ce se dalje investirati.
Ali to je sve visa matematika za nekoga ko misli da carinama "izdrzava nekoga". Ajde sad cuti malo.
 
Poslednja izmena:
Grubješić: Ko se boji jednostrane primene sporazuma?
21. septembar 2008. | 11:21


Pa ova je ili strašno glupa ili ekstremno bezobrazna pa nas otvoreno zaje**va. Da mi ukinemo carine za strane proizvode, pa da strane kompanije damping cenama zatvore domaće proizvođače. Nemoguće je da domaći proizvođači izdrže pritisak apresiranog dinara i ove carinske stope, da ne govorim o tome što je domaće finasijsko tržište takvo da nam je kapital toliko skup da je kredit isplativ samo ako se bavite distribucijom heroina i oružija. AKo Dinkić nastavi da vodi ovakvu ekonomsku politiku nek nam je bog u pomoći.

Koje domace proizvodjace?????????

Treba ukinuti carine ali samo na neke stvari.Na primer za tehniku...zasto bi ovde placali onaj obicni TV 10-ak hiljada a na zapadu ti takav poklanjaju u prodavnici ako kupis cackalice.
 
Ma ne, nego smanjenjem carine treba uvecati marzu uvoznicima, to je mnogo pametnije.
Dalje, kupovinom domace robe pomaze se proizvodnja domaceg proizvodjaca - koji opet u svojoj proizvodnji koristi sirovine i poluporizvode pretezno domaceg porekla, tako da se indirektno pomazu i proizvodjaci tih sirovina. To sve znaci i radna mesta, i vise plate u ovoj zemlji, ali pored toga znaci i da profit uglavnom ostaje u Srbiji gde ce se dalje investirati.
Ali to je sve visa matematika za nekoga ko misli da carinama "izdrzava nekoga". Ajde sad cuti malo.

Baš to sam i ja pokušao da im objasnim, tzv. multiplikator privrednog razvoja zbog povezanosti privrede, ali njima nije baš sve povezano, pa ne razumeju. Što se profita tiče, pa Dinkiću i nije cilj da profit ostane u Srbiji, on radi sve u korist štete srpske privrede. Svaka njegova aktivnost je u skladu sa šok terapijom Jefry Saxa koja je po mišljenju mnogih stručnjaka a i mom kao so na ranu naše privrede. E sad da prevedem za ove iz G17+, to bi bilo isto kao kad bi čoveka koji ima jednu slomljenu nogu, dok se još nije oporavio terali da se takmiči u atletici uz parolu da će tako brže da se oporavi, mada ko nam je ministar zdravlja, nebi me ni to začudilo.
 
Retardirana ideja o "jednostranoj primeni sporazuma" moze se prodati samo Srbima, i to ne bez razloga, vidimo da maloumnih pobornika takve ideje ima na pretek u Srbiji, daleko vise nego sto bi se ocekivalo izvan nekog sanatorijuma za mentalno obolele.
Pitam se kako bi dezurne EU patrijote reagovale na predlog da Srbija pocne da jednostrano primenjuje gasni sporazum sa Rusima - da Rusima prepustimo vlasnistvo nad NIS-om, a da isplatu prepustimo njihovoj dobroj volji.
 
Baš to sam i ja pokušao da im objasnim, tzv. multiplikator privrednog razvoja zbog povezanosti privrede, ali njima nije baš sve povezano, pa ne razumeju. Što se profita tiče, pa Dinkiću i nije cilj da profit ostane u Srbiji, on radi sve u korist štete srpske privrede. Svaka njegova aktivnost je u skladu sa šok terapijom Jefry Saxa koja je po mišljenju mnogih stručnjaka a i mom kao so na ranu naše privrede. E sad da prevedem za ove iz G17+, to bi bilo isto kao kad bi čoveka koji ima jednu slomljenu nogu, dok se još nije oporavio terali da se takmiči u atletici uz parolu da će tako brže da se oporavi, mada ko nam je ministar zdravlja, nebi me ni to začudilo.

upravo tako. to je kao da fudbalera javora iz ivanjice koji je pre mesec dana slomio nogu nateras ad igra protiv mancester junajteda.

a za sve je ipak ovaj glupi narod koji im daje i glas, i treba da propadne i da nestane kad glasa ovakve lopovcine, debile i idiote.
 
koliko je srpski narod glupav narod najbolje govori cinjenica da dok u srbij isve poskupljava za 10-30% , a dinar se devalvira prema euru, srpski narod cuti.

stoka cuti . u americi spaniji engleskoj, francuskoj ljudi izialze na ulice kad nesto poskupi za 2% a ovde poskupljava sve zivo , sve je skuplje nego u evropi , prosecan stanovnik EU radi za 1500-2000 eura a srbin za 300 i sve skuplje kod nas nego kod njih a srbi na sve to - cute.

e pa i treba da crknete da vas nema stoko glupa i nesposobna kad ni o sopstvenim interesima ne vodite racuna , kad nemate svest o opstem interesu i kad dopustate da vas deru i pljackaju lopovcine i bagra na vlasti
 
koliko je srpski narod glupav narod najbolje govori cinjenica da dok u srbij isve poskupljava za 10-30% , a dinar se devalvira prema euru, srpski narod cuti.

stoka cuti . u americi spaniji engleskoj, francuskoj ljudi izialze na ulice kad nesto poskupi za 2% a ovde poskupljava sve zivo , sve je skuplje nego u evropi , prosecan stanovnik EU radi za 1500-2000 eura a srbin za 300 i sve skuplje kod nas nego kod njih a srbi na sve to - cute.

e pa i treba da crknete da vas nema stoko glupa i nesposobna kad ni o sopstvenim interesima ne vodite racuna , kad nemate svest o opstem interesu i kad dopustate da vas deru i pljackaju lopovcine i bagra na vlasti

Pa gde si ti Marsowac do sada, da nas onako patriJotski braniš od dušmana i lopova. I da nam otvoriš oči, ovako neukima?

PS-
Što si nešto samokritičan danas.... Interesantno. Mora da si ustao malo ranije :lol: Vidim i da koristiš mrsku i zlikovačku EU kao parametar za poređenje.
 
nisam samokritican. vec kritican. kritikujem vas jer ste stoka. radite za 300 eura trosite 900 i kao vam dobro. jos ste kao zadovoljni.

stoko i niste za bolje.

Pa ima se - može se. Nama je lepo, jer radimo, stvaramo, imamo i, naravno, trošimo.

A za koliko ti radish i koliko troshish?:mrgreen:

Možda onaj čuveni citat iz "Kad porastem biću kengur" - ne privređujem, ali ni ne trošim.
 
radis za 300 eura a samo za hranu grejanje struju telefon ti treba minimum 500 eura i ti si pored toga zadovoljan svojim zivotom i opstim stanjem u drustvu ?

zakljucak ti si srpska glupava stoka, idealan birac demokratske stranke i gradjanin srbije

Hehehe, marsowac moj, obaram rekorde u zaradi svakog meseca, i zadovoljno trljam rukice. Posle ko zna koliko godina, moja seljačka malenkost ima i po 100-200 jurića za štekić. Vidim ja da će da padne neka Španija na leto, a možda i Planica na zimu ;) Čudo je ta demokratija - ČUDO!
 
Pa ima se - može se. Nama je lepo, jer radimo, stvaramo, imamo i, naravno, trošimo.



Možda onaj čuveni citat iz "Kad porastem biću kengur" - ne privređujem, ali ni ne trošim.

zradjujem sigurno vise od tebe makar duplo, al opet ne mogu da budem zadovoljan da vecina stvari u ovoj raspaloj drzavi bude skuplja nego na zapadu. ti si zadovoljan jer si stoka, jer bolje nisi video , bolje nisi osetio. to je kao da ceo zivot jedes pomije, i probas jednom malo popare i mislis to je vrh a nemas pojma da postoje mnogo bolja jela od tih tvojih pomija.

gledajuci takve kao ti bora corba je napisao onu pesmu o kako je lepo biti glup....
 
Hehehe, marsowac moj, obaram rekorde u zaradi svakog meseca, i zadovoljno trljam rukice. Posle ko zna koliko godina, moja seljačka malenkost ima i po 100-200 jurića za štekić. Vidim ja da će da padne neka Španija na leto, a možda i Planica na zimu ;) Čudo je ta demokratija - ČUDO!

i sta kazes ustekas cak 200 eura mesecno? Vau!

Pa ti si bre uspeo u zivotu. Tim redom stekanja mozda ustekas za 50 godina da kupis jedan jednosoban stan u beogradu....
 
i sta kazes ustekas cak 200 eura mesecno? Vau!

Pa ti si bre uspeo u zivotu. Tim redom stekanja mozda ustekas za 50 godina da kupis jedan jednosoban stan u beogradu....

masrowac, da te prijavim za ban, ne bi bilo zanimljivo, ali vredjaš. Ali koliko ti zarađuješ, to se vidi po tvojim razmišljanjima i stavovima preplašenog goveda. Lepo je kad čovek zaradi i kad je zadovoljan u životu. Moji prohtevi su mali i živim od svog rada, što nikako nije merilo da sam glup ili stoka ili da jedem pomije.

Ali jedno znam, da sam na tvom mestu, od te tvoje silne plate ili zarade, ja bih ponekad kupio majci 100gr kafe, da ima da ti skuva popodne kad see probudiš :lol:

PS. Rođen sam sa nekretninama, stanovi sami sebe kupuju...
 
Hehehe, marsowac moj, obaram rekorde u zaradi svakog meseca, i zadovoljno trljam rukice. Posle ko zna koliko godina, moja seljačka malenkost ima i po 100-200 jurića za štekić. Vidim ja da će da padne neka Španija na leto, a možda i Planica na zimu ;) Čudo je ta demokratija - ČUDO!
Ma,zabole tebe onda za seljake,......pa ti zivis bolje od evropljana,......i s vizom stizes svud ..koji ce ti onda evropa,........
 

Back
Top