ogrlice od cilibara

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čula sam da navodno pomažu, ali znam da to detetu nikada ne bih stavila...
Prvo, zato što ne verujem da ima ikakvog uticaja a drugo što je potpuno ne bezbedno...očas posla
dete može da se upetlja u ono i ne daj Bože, udavi..
A na stranu što odvratno izgleda..
 
Ma kuda vodi ovaj svet?Nije valjda da jedna zrela zena koja ima dete moze da razmislja na nacin o kome je ovde rec?Pustite bre sta se pise po casopisima i sta brbljaju po TV u,sve su to trice i kucine.Zar bi neko normalan natakario detetu ogrlicu od cilibara samo zato sto je cuo da to navodno pomaze pri nicanju zuba.Kao prvo cilibar je tvrdi i tezak za decje telo.Moze da povredi dete tj.da se dete nezgodno nazulja ili slucajno strpa tako nesto u usta i izazove nesrecu.
Ako zelis da olaksas svom detetu nicanje zubica u apoteci imas razne gelove za mazanje desni koji hlade iste i trenutno olaksavaju stanje.Sa njima takodje treba oprezno i ne svaki cas mazati,samo kako je propisano u uputstvu.Postoje razne gumene grickalice i zvakalice u decjem stilu.Na kraju krajeva das bebcu neki keksic da glocka i nadgledas da se nezagrcne.Nisu to bas takve muke koje dugo traju,malo je nervozno,malo balavi,temperaturica gore-dole,slabije jede ali sve to nije tako strasno.
 
Ja sam dobila tu ogrlicu od koleginice sa posla. Mislila sam, a i dalje tako mislim, da je to obicna glupost. Kada su mom detetu nicali zubi nije spavao po citavu noc. Stavila sam mu tu ogrlicu i za cudo prespasvao je celu noc. To je sigurno bila slucajnost. Ne znam, ako hocete probajte, On je nije stavljao u usta, jer ne moze ni da dohvati kako je ogrlica kratka, nije je vukao. Sad, deca su razlicita. Iskreno mislim da to nema nikakvo delovanje.
 
joj ja nikad ne bih stavila taj ćilibar...prvo ne verujem da to ima ikakve koristi,mada sam načula hvalospev od mnogih,a kao drugo,bebi nikada i ništa ne bih stavila oko vrata...veoma je opasno,iako je ta ogrlica kratka,može da se zakači za neku igračku,ili nešto...ma svašta može da se desi...ne stavljajte deci narukvice,ogrlice...imaće oni prilike da nose sve i svašta kada odrastu...a do tada neka budu bezbedna...
 
slusajte drage moje,sto se tice ogrice.ja mojoj maloj sam stavila od tri meseca i iskreno nisam imala nikakvog problema sa nicanjem zuba.skinula sam joj u 13meseci kad smo isli u srbiju na odmor zasto ni sama neznam.jedno nedelju dana pre polaska kuci mala mi se unervozila pocela da balavi nervozna da vristi uzas nikad nije bila takva.vodila sam je kod pedijatra misleci da je boli grlo jer nece ni da jede ni da spava ali bili su zubici u pitanju trojke su htele da niknu.kad smo se vratili kuci stavila sam joj ogrlicu, ako mi verujete mada nema potrebe da vas lazem, dali je od nje ili ne u roku od 4dana tri zuba su nikla bez ikakvih problema.posle desetak dana i cetvrta trojka i super sam prosla sa njom.sto se tice malog kad je poceo da balavi oko dva tri meseca sam mu stavila ogrlicu i prestao je sutra dan da balavi otisli smo na odmor kao i svake godine u srbiju kod mojih .dobila mala boginje pa on i zbog boginjica mama me nagovori da skinem ogrlicu.mali sutra dan poceo opet da palavi da gura ruke da trlja vilice itd.posle bar dana mu ja vratila ogrlicu i opet ista prica prestao da balavi i da stavlja ruke u usta stavi ponekad ali ne kao pre.mama nije mogla da veruje.ovde doktori su za tu ogrlicu i za sad nisam cula da je neko imao lose iskustvo.mada sve zavisi od deteta.mali je presto da balavi ali jos nisu nikli zubici ima pet meseci mada ima vremena maloj su nikli u sestom mesecu
 
... a koliko vas cita trece oko? :lol:

(btw - moja baba nije dala mojoj mami da mi odrezanu kosu i nokte baca nego da ih zakopava u zemlju...sve dok nisam napunila sedam godina
bonk.gif
)
 
Prvo sam mislila da dajete deci da grickaju, sisaju ili sta vec te ogrlice od cilibara. A to oko vrata, pa verovatno cilibar kao poludragi kamen ima neka svojstva da umiri nicanje zuba, mada ne mogu poverovati u to. Ali, staviti detetu oko vrata bilo sta sto moze da izazove posledice...ne bih se ja igrala sa tim.
 
Moj sin nosi tu ogrlicu od treceg mjeseca (sad ima skoro 23 mj.) i do sad nikad nismo imali problema tipa davljenja,zakacivanja za nesto i sl. Ovdje se ta ogrlica zove bergsteinkette (u prevodu brdski kamen) i sva djeca je nose. Nije teska,kamencici su mali,lijepo zaobljeni da se dijete ne bi nazuljalo ili ogrebalo.Odrzavanje nije tesko,jednom nedjeljno ili kad se ko sjeti,opere se pod tekucom vodom i stavi na jutarnje sunce da se osusi i akumulira suncevu energiju.Sto se tice djelovanja,kod mog sina se pokazalo da stvarno ima efekta i nije bio puno nervozan u tom periodu a temparaturu nije dobio nikad od zubica.Mada, cula sam da ima dosta losih kopija tih ogrlica i da neka djeca imaju problema zbog njih.
 
Ja jesam probala tu ogrlicu, ali tesko da mozs sa sigurnoscu da utvrdis da li deluje, jer su bebe promenljivog raspolozenja i ne znas zasto placu. Mozda je zub, a mozda nesto sasvim 100-to. Mislim da je to prodavanje magle...
 
Аааа... е па нисам одмах разумела тему...

Моја деца немају искуства са огрлицама од ћилибара.
Нису тада биле у моди...:confused:

ma, boli vas briga; dodat cemo u Photoshopu? :)

edit - e, da evro po djetetu na fotki...u slucaju da jos nekom...zatreba
jbga Kojice, mozda (ne) koristi, al vazno je da ne skodi...ili kako vec Lane kaze...
 
Poslednja izmena:
Јел то неки бизнис план? :D

па црвен кончић око руке, нешто од одеће изврнуто на наличје, кад падне мрак ништа се у кућу не уноси, смеће се не баца по мраку, пелене никако се смеју да заноће на тераси...

могла бих да напишем приручник за младе маме...:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top