Novosti i ja ili koje novine da kupujem ili da predjem na ADSL

27E

Legenda
Poruka
52.416
kao dugogodisnji citalac politike prestao sam da je kupujem kada su nasi-vasi dosli na vlast i presao na dotadasnje `kaubojske` novosti.

vec niz godina smatram Novosti za velike i dobre novine, podnoseci povremene provladine i pro rezimske tekstove.

dosta toga se pogorsalo, za moj ukus, zadnjih godina, npr u kolumnama gde su se pojavili zanetic i onaj drugi, a od skoro i beogradska vecita ikona mirjana bobicmojsilovic. prvo nesto neutemeljeno kazu a onda bajkovito nadgrade svoj neistinit iskaz sa ironicnim i spektakularnim komentarom, naravno suptilno rezimski a ponekad otvoreno rezimski.
najnoviji primer je danasnja kolumna te gospodje, postavlajm link

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=98&status=jedna&datum=2008-09-11&kolumna=134

koji vrvi od rezimskih sablona pa i politicki korektnih pronato i proeu zakljucaka, to kazem jer su antisrs, a srs je najveca i opoziciona partija srbije.

verujem da bi navedeni autori sa lakocom ove moje statove izvrgli demokratskom ruglu, ali to ne bi nista promenilo. mozda oni stvarno veruju u rezim, a mozda samo nerado izpunjavaju zadatke.

bilo kako bilo, postavlja se pitanje sta od novina sutra da kupim?
ja ne znam, odnosno skadal stampu necu, politiku i novosti sam prezalio, cekam velike evropske novine, bar se zna ko su gazde pa ti kupi ako hoces

ps a da predjem na asdl pa i da ne kupujem novine (30*30dinara jeste 900 dinara, a adsl je oko 1400dinara. da, da)
 
Kako koje?
Pravda. :mrgreen:
Nisu se jos prodali.

Za razliku od Kurira, u zadnje vreme je sumnjiv.

Kurir vise nije sumnjiv.
Apsolutno je stao na stranu britansko-francuskih agenata Nikolica i Delica.

:super::super: i ja sam primetila da su malo okrenuli ćurak... na svoju sramotu jer sam i ja skoro svakodnevno počela da svraćam do njihovog trash sajta :rumenko:
Sigurno su dobili informacije od 'naš izvod iz...javlja' da im se crno piše ako nastave staru praksu.

Autoru teme savetujem, ako je problem u kešu, da za sada batali kupovinu novina i pređe na brzi internet i počne da čita stranu štampu.
To je poželjno da čini svako ko želi da ima - širu perspektivu.
 
bilo kako bilo, postavlja se pitanje sta od novina sutra da kupim?
ja ne znam, odnosno skadal stampu necu, politiku i novosti sam prezalio, cekam velike evropske novine, bar se zna ko su gazde pa ti kupi ako hoces
pa vish da je sve skandal stampa od novosti do kurira.isto ko i ovaj pdf:D
moz bit da josh u politici nadjes neki dobar feljton i det iz ol.
karleusa,horoskop,kos kim i ko koga,sta reko nikolic,a sta lazicka.bljak.jad i beda za polusvet.
koje be evropske novine?:Dcitaj egein andrica.citaj ga pet puta.deset puta.ebesh novine.
imash na krsti radio mileve:D;)prochitas,nesmejesh se i odesh.:D
 
:super::super: i ja sam primetila da su malo okrenuli ćurak... na svoju sramotu jer sam i ja skoro svakodnevno počela da svraćam do njihovog trash sajta :rumenko:
Sigurno su dobili informacije od 'naš izvod iz...javlja' da im se crno piše ako nastave staru praksu.

Autoru teme savetujem, ako je problem u kešu, da za sada batali kupovinu novina i pređe na brzi internet i počne da čita stranu štampu.
To je poželjno da čini svako ko želi da ima - širu perspektivu.

Zivo me zanima kome se priklonio najvredniji SeReS izvor,LAUFER.
 
:super::super: i ja sam primetila da su malo okrenuli ćurak... na svoju sramotu jer sam i ja skoro svakodnevno počela da svraćam do njihovog trash sajta :rumenko:
Sigurno su dobili informacije od 'naš izvod iz...javlja' da im se crno piše ako nastave staru praksu.

Autoru teme savetujem, ako je problem u kešu, da za sada batali kupovinu novina i pređe na brzi internet i počne da čita stranu štampu.
To je poželjno da čini svako ko želi da ima - širu perspektivu.

za kes cemo se dogovoriti

za perspektivu ok, gledao sam cnn i bbc za vreme nato agresije na kablovskoj svo vreme i naravno verovao svojim ocima a ne demokratskim eu i usa medijima,
dok je bilo ono u juznoj osetiji gledao sam russia today i ruske kanale, jer na bbc i cnn nije billo civilnih ztrava iz civalija a ni sazaljenja zapada za njih (nesto me to podseca na nas slucaj), e to je perspektiva, ali to se u ici zna, pa vi imate-imali ste jake komuniste, ne bez razloga

nista lepse nego uzmes nove (niko nije citao) novine i svojim redom, neko od pocetka ka kraju neko obrnuto)

ali, ne treba biti protiv promena, pa i demokratskih, zbog navika

sto se tice ostalih postova, pa ocigledno je da nam nedostaje jaka i velika opoziciona novina
 
kao dugogodisnji citalac politike prestao sam da je kupujem kada su nasi-vasi dosli na vlast i presao na dotadasnje `kaubojske` novosti.

vec niz godina smatram Novosti za velike i dobre novine, podnoseci povremene provladine i pro rezimske tekstove.

dosta toga se pogorsalo, za moj ukus, zadnjih godina, npr u kolumnama gde su se pojavili zanetic i onaj drugi, a od skoro i beogradska vecita ikona mirjana bobicmojsilovic. prvo nesto neutemeljeno kazu a onda bajkovito nadgrade svoj neistinit iskaz sa ironicnim i spektakularnim komentarom, naravno suptilno rezimski a ponekad otvoreno rezimski.
najnoviji primer je danasnja kolumna te gospodje, postavlajm link

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=98&status=jedna&datum=2008-09-11&kolumna=134

koji vrvi od rezimskih sablona pa i politicki korektnih pronato i proeu zakljucaka, to kazem jer su antisrs, a srs je najveca i opoziciona partija srbije.

verujem da bi navedeni autori sa lakocom ove moje statove izvrgli demokratskom ruglu, ali to ne bi nista promenilo. mozda oni stvarno veruju u rezim, a mozda samo nerado izpunjavaju zadatke.

bilo kako bilo, postavlja se pitanje sta od novina sutra da kupim?
ja ne znam, odnosno skadal stampu necu, politiku i novosti sam prezalio, cekam velike evropske novine, bar se zna ko su gazde pa ti kupi ako hoces

ps a da predjem na asdl pa i da ne kupujem novine (30*30dinara jeste 900 dinara, a adsl je oko 1400dinara. da, da)

Ja ,i pored neta i dalje svaki kupujem Sportski zurnal,Vecernje novosti i Press. Ebiga navika. A i novine se najsladje citaju na wc solji ili za trpezarijskim stolom dok se doruckuje.
 
Некада сам читао Политику. Новости су добре, али више не читам новине. Углавном се информишем преко нета, односно преко танјуговог портала.
У Србији нема објективног и истраживачког новинарства.

vesnica_90;7512690[B[COLOR="Red":
]]pa vish da je sve skandal stampa od novosti do kurira.isto ko i ovaj pdf:[/COLOR]D[/B]moz bit da josh u politici nadjes neki dobar feljton i det iz ol.
karleusa,horoskop,kos kim i ko koga,sta reko nikolic,a sta lazicka.bljak.jad i beda za polusvet.
koje be evropske novine?:Dcitaj egein andrica.citaj ga pet puta.deset puta.ebesh novine.
imash na krsti radio mileve:D;)prochitas,nesmejesh se i odesh.:D

slazhem se..sve je to toalet papir..
 
Узми ти адсл...:ok:

I ja to mislim, jer izbor je neograničen... ali vidiš da je čovek zaljubljenik u miris sveže printovanih novina.

ipak, za nekoga ko nije načisto šta traži google news je dobra polazna stanica.
Što se tiče opozicionih novina - pa kakva opozija, takva joj i štampa...kako je krenulo dobro da ih još i ima :mrgreen:

http://news.google.it/nwshp?hl=en&tab=wn
 
kao dugogodisnji citalac politike prestao sam da je kupujem kada su nasi-vasi dosli na vlast i presao na dotadasnje `kaubojske` novosti.

vec niz godina smatram Novosti za velike i dobre novine, podnoseci povremene provladine i pro rezimske tekstove.

dosta toga se pogorsalo, za moj ukus, zadnjih godina, npr u kolumnama gde su se pojavili zanetic i onaj drugi, a od skoro i beogradska vecita ikona mirjana bobicmojsilovic. prvo nesto neutemeljeno kazu a onda bajkovito nadgrade svoj neistinit iskaz sa ironicnim i spektakularnim komentarom, naravno suptilno rezimski a ponekad otvoreno rezimski.
najnoviji primer je danasnja kolumna te gospodje, postavlajm link

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=98&status=jedna&datum=2008-09-11&kolumna=134

koji vrvi od rezimskih sablona pa i politicki korektnih pronato i proeu zakljucaka, to kazem jer su antisrs, a srs je najveca i opoziciona partija srbije.

verujem da bi navedeni autori sa lakocom ove moje statove izvrgli demokratskom ruglu, ali to ne bi nista promenilo. mozda oni stvarno veruju u rezim, a mozda samo nerado izpunjavaju zadatke.

bilo kako bilo, postavlja se pitanje sta od novina sutra da kupim?
ja ne znam, odnosno skadal stampu necu, politiku i novosti sam prezalio, cekam velike evropske novine, bar se zna ko su gazde pa ti kupi ako hoces

ps a da predjem na asdl pa i da ne kupujem novine (30*30dinara jeste 900 dinara, a adsl je oko 1400dinara. da, da)

PRELAZI BRATE..........
 
Некада сам читао Политику. Новости су добре, али више не читам новине. Углавном се информишем преко нета, односно преко танјуговог портала.
У Србији нема објективног и истраживачког новинарства.

Исто тако. Понекад купим Прес или Правду.
 
I ja to mislim, jer izbor je neograničen... ali vidiš da je čovek zaljubljenik u miris sveže printovanih novina.

ipak, za nekoga ko nije načisto šta traži google news je dobra polazna stanica.
Što se tiče opozicionih novina - pa kakva opozija, takva joj i štampa...kako je krenulo dobro da ih još i ima :mrgreen:

http://news.google.it/nwshp?hl=en&tab=wn

srecom, uskoro se ovi u opoziciju pa neka resavaju problem

sto se tice adsl nije za ovde ali vama u italiji mozda nije poznato situacija nije sjajna - velika cena, male brzine, tehnicki problemi, monopol telekoma, inertnost i nezainteresovanost drzave osim za vlast u telekomu ... ponavljam nije za ovde ima drugo mesto
 
Jedine ozbiljne i kvalitetne novine u Srbiji su Politika i Danas , i od nedeljnih NIN i Vreme ,ostalo je sve tabloidno djubre nema veze dal je u pitanju DS-ovski Blic ,Alo ili Gazeta radikalska Pravda,Pecat ili D(B)SS-ovski Kurir ,Novosti,Glas ...
Nije problem to sto su neke novine konzervativnije ,nacionalnije ili liberalnije , normalno je da ne mogu da budu skroz nepristrasne ali vazan je nivo pisanja. Pre svega da nisu naslovi veci od tekstova , o slikama da i ne govorim , da ne objavljuju neproverene gluposti , da nemaju vulgarne naslove,uvrede senzacionalisticke bajke i prognoze ,slike raspadnutih leseva i da ne pisu o tome koliko je Karleusina beba imala kila i sa kim se yebala Stoja u Frankfurtu na Majni ,da imaju jaku spoljnopoliticku rubriku , da ne prenose sadrzaje buducih epizoda latino sapunica,da imaju bar dve strane kulturne rubrike i slicno. Kada se pogledaju svi ovi kriiterijumi jasno se vidi da jedino gorepomenuta 4 stampana medija ispunjavaju ove kriterijume bzz obzira sto su polticki opredeljeni, Nin i Politika uglavnom konzervativno ,a Danas i Vreme liberalno.
 
Poslednja izmena:
Voleo sam Politiku, dok nisu postale Koštuničave... Verovatno ću im se opet vratiti kad prestanu to biti. Novosti su takođe pod uticajem DSSa, Kurir, Pravdu i Glas ni ne smatram za novine, već za tabloid tipa Skandal. Blic je proDS, ali imaju najširi aspekt uzimanja vesti i najbolje nagradne igre, pa povremeno njih kupujem.
Inače mislim da nam novinarstvo nikad nije bilo lošije, tendencioznost, senzacionalizam, netačnost, nesavesnost, nemoralnost i laž preovladavaju. Prosto mi je jezivo kad pročitam nešto za šta znam da nema veze sa stvarnim stanjem.
 
Voleo sam Politiku, dok nisu postale Koštuničave... Verovatno ću im se opet vratiti kad prestanu to biti. Novosti su takođe pod uticajem DSSa, Kurir, Pravdu i Glas ni ne smatram za novine, već za tabloid tipa Skandal. Blic je proDS, ali imaju najširi aspekt uzimanja vesti i najbolje nagradne igre, pa povremeno njih kupujem.
Inače mislim da nam novinarstvo nikad nije bilo lošije, tendencioznost, senzacionalizam, netačnost, nesavesnost, nemoralnost i laž preovladavaju. Prosto mi je jezivo kad pročitam nešto za šta znam da nema veze sa stvarnim stanjem.



Ja prosto ne umem da čitam nijedne novine osim Politike. Istina je da su režimske, istina je da je ponekad čoveku muka od pojedinih tekstova, ali... koje novine nemaju "navijački karakter"?
 

Back
Top