Srpdnja zvana srpska vojna parada u Beogradu

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.416
Ne zn am dal gledate RTS 1 i vojnu paradu vojske Srbije na trgu Nikole Pasica u Beogradu al meni je cela prica da umres od smeha. Obicno na vojnim paradama vojske zemalja koje organizuju parade defiluju zajedno sa svojim modernim naoruzanjem, a na ovoj vojnoj paradi od naoruzanja sam mogao da vidim citava 3 MIG-29 srpske avijacije, i puske AK-47 sa nataknutim bajoentima valjda da izgledaju opasnije :hahaha:

Tadic drzi govor o nekoj ultra modernizaciji vojske Srbije, a zaboravlja da nam kaze sta smo mi to modernizovali i koje smo moderno naoruzanje kupili za ovih 8 godina :hahaha:

Jedino sto smo modernizovali jeste 5 aviona MIG-29 kupljenih jos 80tih godina proslog veka no to ne menja cinjenicu da nijedan nov komad modernog naoruzanja nismo kupili

Sve u svemu ova vojna parada je jedna totalna sprdnja i smejurija , koja me podseca na svojevremene vojne parade vojske Albanije pod Enverom Hodzom na kojima albanci prikazu sva 3 aviona i svih 10 tenkova u svojem posedu :lol:

A da vidite kako izgledaju vojne parade ozbiljnih drzave pogledajte ovaj snimak


sve u svemu misljenja sam da je bolje neorganizovati vojne parade nego praviti ovakve sprdnje...
 
U svim pravim vojnim paradama je obavezan defile modernog naoruzanja armije koja pravi paradu. Kako to izgleda u ruskoj varijanti pogledajte ovde. A u srpskoj varijanti to znaci prelet citava 3 Mig-29 :hahaha:



beskrajna kolona ruskih nuklearnih i drugih raketnih sistema. a od nasa 3 MIG-29 moze da se uplasi mozda jedino vojska Lihtenstajna :hahaha:
 
A moje misljenje da ako te vec toliko boli raspad radikala,mogao bi da ga lecis na drugi nacin,a ne tako sto ces da seres po citav dan na forumu.

I to nije puska AK-47. Ona ima drugi naziv,ali to ces saznati jednog dana ako budes bio sposoban da sluzis vojsku. Ali s obzirom na tvoje mentalno stanje i na to da si resio da bojkotujes lekove zato sto ih pravi hemofarm,ti pusku mozes drzati u ruci samo ako se sa komsijskom decom igras partizana i nemaca. I to plasticnu.
 
samo nam fale jos te komunjarske zayebancije ko za vreme druga Tita , i ovo je previse al ajde


ma bezi ovo je smesno. tadic ako vec oce da pravi vojne parade, protiv cega nemam nista protiv makar nek kupi oruzja nekog modernog da ima taman toliko da moze da napravi paradu ako nista drugo. ovako sve ovo deluje neozbiljno i smesno.

gledam onog kineskog generala kako pozdravlja nasu vojnu silu od citava 3 miga i umirem od smeha
 
A moje misljenje da ako te vec toliko boli raspad radikala,mogao bi da ga lecis na drugi nacin,a ne tako sto ces da seres po citav dan na forumu.

I to nije puska AK-47. Ona ima drugi naziv,ali to ces saznati jednog dana ako budes bio sposoban da sluzis vojsku. Ali s obzirom na tvoje mentalno stanje i na to da si resio da bojkotujes lekove zato sto ih pravi hemofarm,ti pusku mozes drzati u ruci samo ako se sa komsijskom decom igras partizana i nemaca. I to plasticnu.

nebitno koji je njen naziv svako ko se razume u oruzje zna da su sve te puske podvarijante originalne ruske puske ak-47 i koristi originalno ime.

nego kakav je utisak na tebe ostavila vojna parada sa citava 3 miga malopre na trgu? :lol:
 
Ovo nije bila vojna parada ,vec promocija novih oficira.

ovo je bila vojna parada na kojoj je izvrsena i promocija novih oficira, a na vojnoj paradi su sem ovih novih diplomiranih potporucnika ucestvovali i druge jedinice i rodovi vojske srbije kao i aktuelni studenti vojne akademije u beogradu. takodje na paradi su ucestvovao diplomatski kor kao i vojni atesei ambasada u nasoj zemlji.

ja mislim da su svi otisli kuci, pogotovo onaj kineski general, totalno impresionirani vatrenom moci naoruzanjem i obucenoscu nase srpske vojske :lol:
 
nebitno koji je njen naziv svako ko se razume u oruzje zna da su sve te puske podvarijante originalne ruske puske ak-47 i koristi originalno ime.

nego kakav je utisak na tebe ostavila vojna parada sa citava 3 miga malopre na trgu? :lol:

Vidi se da si vojsku video samo na tv-u.
Druga stvar, to je puska M-70. Ficu nisi zvao onako kako se zvao italijanski original,vec po onom nazivu pod kojim se pravio u zastavi.
Zatim ,ta puska jedna od najbolje napravljenih pusaka za opremanje redovnog sastava vojske ( tu ne racunam spec.jedinice) i kragujevacka verzija je u mnogim stvarima bila bolja i od originala. Tako da u opste nije isto ako kazes ak-47, m-70 ili navedes kinesku verziju koja je najgora varijanta.

A za migove.....dobro je da imamo i ta 3 u kakvom ste stanju vi ostavili vojsku. A ako imas zelju mogu da ti omogucim da provozas miga.
 
nije mi jasno imate 50 tema o radikalima , a vi ste nasli da svojim glupostima zagadjujete ovu temu na kojoj pricamo o upravo odrzanoj vojnoj paradi vojske Srbije u Beogradu? Ova parada je nas dnevnopoliticki dogadjaj i normalno je da je komentarisemo, da l smo impresionirani i odusevljeni naoruzanjem srpske "armije" ili smo umrli od smeha od ove bruke i sramote.

ja sam recimo umro od smeha od ove bruke i sramote zvane vojska Srbije koja u posedu ima citava 3 blago receno moderna aviona sto MIG-29 trenutno nije ....
 
nije mi jasno imate 50 tema o radikalima , a vi ste nasli da svojim glupostima zagadjujete ovu temu na kojoj pricamo o upravo odrzanoj vojnoj paradi vojske Srbije u Beogradu? Ova parada je nas dnevnopoliticki dogadjaj i normalno je da je komentarisemo, da l smo impresionirani i odusevljeni naoruzanjem srpske "armije" ili smo umrli od smeha od ove bruke i sramote.

ja sam recimo umro od smeha od ove bruke i sramote zvane vojska Srbije koja u posedu ima citava 3 blago receno moderna aviona sto MIG-29 trenutno nije ....

U pravu si Iron, sta da ti kazem....Idemo opet.:mrgreen:

Ovo nije bila vojna parada ,vec promocija novih oficira.

:mrgreen::rotf:
 
Vidi se da si vojsku video samo na tv-u.
Druga stvar, to je puska M-70. Ficu nisi zvao onako kako se zvao italijanski original,vec po onom nazivu pod kojim se pravio u zastavi.
Zatim ,ta puska jedna od najbolje napravljenih pusaka za opremanje redovnog sastava vojske ( tu ne racunam spec.jedinice) i kragujevacka verzija je u mnogim stvarima bila bolja i od originala. Tako da u opste nije isto ako kaze sak-47, m-70 ili navedes kinesku verziju koaj je najgora varijanta.

A za migove.....dobro je da imamo i ta 3 u kakvom ste stanju vi ostavili vojsku. A ako imas zelju mogu da ti omogucim da provozas miga.

to je podvarijanta ruske puske AK-47 i ti to ne mozes da promenis .

Isto ko sto je M-92 podvarijanta tj domaca verzija puske Ak-47U . Nebitno dal je ta domaca verzija bolja ili losija osnovno je da je to verzija jedne puske koja ima svoj originalan naziv i ime.

Tako da kad kazes nekom strancu recimo M-92 on nece imati pojma koja je to puska , a ako mu kazes serbian version of AK-47U svako ce da te razume.

Sve u svemu nemas pojma o naoruzanju.


Nego reci ti meni ono kad je Tadic pricao o nekoj silnoj modernizaciji nase vojske, na sta je mislio ,jer ja taj deo nisam razumeo. Sta smo mi to moderno od naoruzanja kupili za ovih 8 godina?
 
Као прво то није класична војна парада него промоција нових официра. Као друго шта ти мислиш да треба да покажемо када су та 3 мига све што имамо... Да нам Слоба није слао пилоте у борбу педесет на један имали би можда више мигова да модернизујемо.

Од нечега се мора кренути и да ли ће кренути демократе, радикали или неко други боли ме дупе. Војска је у ужасном стању и младим официрима и народу у целини неопходна је нада у боље сутра.

Ове године смо урадили солидан посао што се тиче обнове и модернизације технике али и плата и станова мада наравно може десет пута боље поготово што нема више санкција.

Живео миг 29!!!
11169675781481mig29saf1ra7.jpg
 
nije mi jasno imate 50 tema o radikalima , a vi ste nasli da svojim glupostima zagadjujete ovu temu na kojoj pricamo o upravo odrzanoj vojnoj paradi vojske Srbije u Beogradu? Ova parada je nas dnevnopoliticki dogadjaj i normalno je da je komentarisemo, da l smo impresionirani i odusevljeni naoruzanjem srpske "armije" ili smo umrli od smeha od ove bruke i sramote.

ja sam recimo umro od smeha od ove bruke i sramote zvane vojska Srbije koja u posedu ima citava 3 blago receno moderna aviona sto MIG-29 trenutno nije ....

I meni nije jasno da ti tvoje mentalne probleme zbog raspada SeReS,sitauacije da neko u koga si se do juce kleo sad je odjednom strani placenik,lecis tako sto otvaras masu nekih debilnih tema.

Nece sinko to nista promeniti,SeReS je pukao pa je pukao.
Da bi ti pomogli napisacemo peticiju da Mladjan Kovacevic udje u SeReS. Neko ipak mora da zameni Jorgovanku.
 

Back
Top