Evolucija vs Kreacija

Jednačina ostaje ista dok se pri svođenju, skraćivanju i sličnim operacijama poštuju SVA pravila matematike.
Na tvojem nivou poznavanja matematike verovatno ide i računanje u jabukama, sve dok se radi pojednostavljivanja u račun ne uvede mali Perica koji pojede nekoliko jabuka da bi rezultat bio deljiv bez ostatka.
-
ne mora da znachi..
poshtuju se SVA pravila matematike
ali ne ubacujes SVE operacije u jednu jednacinu
ukoliko postoji nachin da se izbaci npr logaritmovanje
zashto se bi se ono koristilo u drugom nachinu?
to nije izbacivanje PRAVILA, nego OPERACIJE jer nije neophodna za dobijanje istog rezultata...
evo npr
bela boja nokta se mozhe dobiti mazanjem jednog sloja krechno belog laka
a ista ta boja se mozhe dobiti mazanjem tri sloja mlechno belog laka..
rezultat je isti..
drugi nachin se zove drugi nachin jer se ne koriste ISTA operacije matematike kao u prvom
a kamoli SVE koja postoje..



Zašto misliš da ne može?
-
potrebno je mnogo mnogo vremena
shto se prilikom mutacije ne dobija
tu je sve iz prve.



Hoćeš da kažeš da se u zatvorenom termodinamičkom sistemu toplota prenosi sa hladnijeg na toplije, a u otvorenom sa toplijeg na hladnije. :hahaha:

Znaš li ti uopšte šta je zatvoren, a šta otovren termodinamički sistem? :)
-
ja sam pre svega prichala o povecanju haotichnosti
ne menjaj teze, josh jednom te molim...
 
Ok. opšta diskusija na temu evolucija protiv kreacije i obrnuto...;)
Da li verujete da je Bog stvorio svet baš onako kako je opisano u Bibliji ili je život na planeti nastao evolucijom?

Већа је вероватноћа да је живот настао вољом Бога, него ли она баљезгања о еволуцији, где се цела прича своди на то да су се случајним процесима удруживале ћелије све док нису настала веома сложена бића, а међу њима и биће са разумом, човек. Мислим цела прича о еволуцији је постала донекле религија атеиста, коју су кроз школски систем као догму наметнули ученицима, јер већ читав век се иде у лов на "вештице" које изразе сумњу у теорију еволуције. Део научника већ сумња у теорију еволуције, али их је атеистичка инквизиција маргинализовала.
 
Већа је вероватноћа да је живот настао вољом Бога, него ли она баљезгања о еволуцији, где се цела прича своди на то да су се случајним процесима удруживале ћелије све док нису настала веома сложена бића, а међу њима и биће са разумом, човек. Мислим цела прича о еволуцији је постала донекле религија атеиста, коју су кроз школски систем као догму наметнули ученицима, јер већ читав век се иде у лов на "вештице" које изразе сумњу у теорију еволуције. Део научника већ сумња у теорију еволуције, али их је атеистичка инквизиција маргинализовала.

upravo to..
ponavljaj lazh dovoljno dugo, i ljudi ce pocheti da veruju..
josh ako deuje naucno i nafilovana je sa pregrsht nauchnih izraza, eto ti nauchnog fakta..
da li je istinit NIJE BITNO.
a jedna stvar
znate li, evolucionisti, podatke da
AKO BI Zemlja bila udaljena od Sunca makar pola km vishe nego shto jeste, zhivot ne bi bio moguc?
AKO BI Zemlja bila priblizhena Suncu makar pola km vishe, zhivot ne bi bio moguc?
ukoliko BI procenat ugljenika bio za malo veci ili manji, ne bismo mogli da dishemo kako treba...
AKO BI nakrivljenje Zemlje bilo vece od onih 23.5 stepena, zhivot takodje ne bi bio moguc
i milion drugish stvari
koje su samo potencijal, koje su samo AKO BI..
a shto nije?
sve je nashtelovano savrsheno..
u pravoj meri, idealnoj velichini, kolichini, obliku...
je l' vama ikada poshlo za rukom da na stolu ostavite smesu za kolache, shecer, mleko, prashak za pecivo, itd, itd, pobacano po stolu
i sutra ujutru kad se probudite, ono kolach napravljen savrsheno, josh ima i ukrase po sebi...
e strashno..
 
-ne mora da znachi..
poshtuju se SVA pravila matematike
ali ne ubacujes SVE operacije u jednu jednacinu
ukoliko postoji nachin da se izbaci npr logaritmovanje
zashto se bi se ono koristilo u drugom nachinu?
to nije izbacivanje PRAVILA, nego OPERACIJE jer nije neophodna za dobijanje istog rezultata...
evo npr
bela boja nokta se mozhe dobiti mazanjem jednog sloja krechno belog laka
a ista ta boja se mozhe dobiti mazanjem tri sloja mlechno belog laka..
rezultat je isti..
drugi nachin se zove drugi nachin jer se ne koriste ISTA operacije matematike kao u prvom
a kamoli SVE koja postoje..

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Reci mi, molim te, postoji li bar JEDNA nauka koju poznaješ bar koliko i pravila uređivanja noktiju? :D

potrebno je mnogo mnogo vremena
shto se prilikom mutacije ne dobija
tu je sve iz prve.

Mnogo vremena potrebno je da se akumuliraju sitne genetske promene koje će dovesti do vidljive mutacije. Međutim, svaka od ovih promena takođe je mutacija, bez obzira što je mi ne primećujemo. (Može se primetiti analizom, ali ne golim okom).
Svakako, nisu sve mutacije korisne. Neke su štetne, a neke jednostavno nemaju nikakvog efekta. Dakle, ništa nije "iz prve".

ja sam pre svega prichala o povecanju haotichnosti
ne menjaj teze, josh jednom te molim...

Možda se tebi čini da menjam teze, jer ne poznaješ materiju.
Dakle, to što ti nazivaš haotičnošću, trebalo bi da raste sa opadanjem temperature?
Jedina stvar koja raste sa opadanjem temperaure jeste entropija. (To je vezano za II zakon termodinaike o kojem si ti povela reč).

Malopre si tvrdila da se smanjuje organizovanost materije sa povećavanjem entropije.
Ja sam ti dokazao da se sa povećavanjem entropije zapravo POVEĆAVA organizovanost materije.

Zatim si mi ti zamerila da to važi samo u OTVORENOM termodinamičkom sistemu.
U vezi sa tim, pitao sam te znaš li koja je razlika između otvorenog i zatvorenog sistema.
Pošto ne znaš, evo, odgovoriću ti - otvoreni termodinamički sistem je realan termodinamički sistem, a zatvoreni je aproksimacija da bi se izbegle komplikacije uticaja okoline. Zatvoreni termodinamički sistem realno ne postoji. (izuzev, evo, pri maksimalnoj entropiji).

No, kako si čitavu ovu priču nameravala da iskoristiš u priči o evoluciji? :confused:
 
upravo to..
a jedna stvar
znate li, evolucionisti, podatke da
AKO BI Zemlja bila udaljena od Sunca makar pola km vishe nego shto jeste, zhivot ne bi bio moguc?
AKO BI Zemlja bila priblizhena Suncu makar pola km vishe, zhivot ne bi bio moguc?
ukoliko BI procenat ugljenika bio za malo veci ili manji, ne bismo mogli da dishemo kako treba...
AKO BI nakrivljenje Zemlje bilo vece od onih 23.5 stepena, zhivot takodje ne bi bio moguc
i milion drugish stvari
koje su samo potencijal, koje su samo AKO BI..
a shto nije?
sve je nashtelovano savrsheno..
u pravoj meri, idealnoj velichini, kolichini, obliku...
je l' vama ikada poshlo za rukom da na stolu ostavite smesu za kolache, shecer, mleko, prashak za pecivo, itd, itd, pobacano po stolu
i sutra ujutru kad se probudite, ono kolach napravljen savrsheno, josh ima i ukrase po sebi...
e strashno..

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

samo je problem
sto je logika jednog kreacioniste POTPUNO iskrivljena

znaci - sve sto je napisano je tacno, ali..

ali ne shvatas da je OVAKAV zivot nastao zato sto su to omogucili TAKVI uslovi

!!!
zemlja nije NASTELOVANA da bi zivot bio STVOREN
nego je OVAKAV zivot NASTAO, jer je takva zemlja POSTOJALA
 
Jao boze tupih umova.
Pa sad zato sto prica o slucajnim dogadjajima deluje prilicno neverovatno, odbacicemo sve zivo vezano za evoluciju, ma koliko neke stvari ocigledne bile i trazicemo resenje u necmu sto je manje verovatno. Jbte koja zadrtost.
 
:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

samo je problem
sto je logika jednog kreacioniste POTPUNO iskrivljena

znaci - sve sto je napisano je tacno, ali..

ali ne shvatas da je OVAKAV zivot nastao zato sto su to omogucili TAKVI uslovi

!!!
zemlja nije NASTELOVANA da bi zivot bio STVOREN
nego je OVAKAV zivot NASTAO, jer je takva zemlja POSTOJALA
kako?
kako su se omogucili uslovi?
zashto?
kako je takva zemlja postojala?shto je takva zemlja postojala?
 
kako?
kako su se omogucili uslovi?
zashto?
kako je takva zemlja postojala?shto je takva zemlja postojala?

pa upravo to sto si napisala..
zakrivljenje, udaljenost, trajektorija
sve je to omogucilo da zivot na zemlji danas bude onakav kakav je

da su uslovi bili drugaciji
i zivot bi bio drugaciji
i onda bi se opet neko nasao( mozda ), i napisao to isto : eeee, vidis kako je Zemlja nastelovana....

a ova dva pitanja :
kako je takva zemlja postojala?shto je takva zemlja postojala?
ne razumijem

shvatite, zemlja je komad kamena u beskrajnom univerzumu
mozda se nedje daleko na nekom drugom komadu stijene, takodje neko ponosi svojom posebnoscu...
mozda i ne
 
Reci mi, molim te, postoji li bar JEDNA nauka koju poznaješ bar koliko i pravila uređivanja noktiju? :D
-
postoji li ijedan racionalan nachin argumentovanja kod tebe osim zamene teza?
zashto se skoncentrishesh na banalne stvari i zashto vidish sitnice ispred glavne slike?
taj primer sam dala, da ne bi previshe mozgao, ali potpuno isto sam mogla da navedem bilo koji komplikovaniji...no, nebitno..
zanemario si moj prvi deo posta
prebacivshi se na onaj o lakiranju noktiju
i na osnovu toga proglasivshi me nekompetentnom za prichu o tome..
izvukao si iz konteksta..


Mnogo vremena potrebno je da se akumuliraju sitne genetske promene koje će dovesti do vidljive mutacije. Međutim, svaka od ovih promena takođe je mutacija, bez obzira što je mi ne primećujemo. (Može se primetiti analizom, ali ne golim okom).
Svakako, nisu sve mutacije korisne. Neke su štetne, a neke jednostavno nemaju nikakvog efekta. Dakle, ništa nije "iz prve".
da, dosta vremena je potrebno da se akumuliraju sile potrebne za mutaciju
pitanje je: koliko vremena i da li to vreme imamo?
druga stvar, na svetu postoji SAMO JEDNA korisna mutacija, koja je takodje i shtetna..
zashto to ignorishesh?
kako onda ochekujesh da je nastanak choveka, koji je toliko komplikovan mutacija...
nije mi jasno..



Možda se tebi čini da menjam teze, jer ne poznaješ materiju.
Dakle, to što ti nazivaš haotičnošću, trebalo bi da raste sa opadanjem temperature?
Jedina stvar koja raste sa opadanjem temperaure jeste entropija. (To je vezano za II zakon termodinaike o kojem si ti povela reč).
-
izvini, ali shta to prichash?
entropija je tezhnja sistema da povecava neuredjenost, to jest haos..
:confused:

Malopre si tvrdila da se smanjuje organizovanost materije sa povećavanjem entropije.
Ja sam ti dokazao da se sa povećavanjem entropije zapravo POVEĆAVA organizovanost materije.
-
opet cu ponoviti - entropija je tezhnja sistema da povecava haos..
povecanjem entropije - povecava se haos, ne organizovanost...
 
Poslednja izmena:
Jao boze tupih umova.
Pa sad zato sto prica o slucajnim dogadjajima deluje prilicno neverovatno, odbacicemo sve zivo vezano za evoluciju, ma koliko neke stvari ocigledne bile i trazicemo resenje u necmu sto je manje verovatno. Jbte koja zadrtost.

dushica..nachula tako u shkolici :)
slatko je to...

pa upravo to sto si napisala..
zakrivljenje, udaljenost, trajektorija
sve je to omogucilo da zivot na zemlji danas bude onakav kakav je

da su uslovi bili drugaciji
i zivot bi bio drugaciji
i onda bi se opet neko nasao( mozda ), i napisao to isto : eeee, vidis kako je Zemlja nastelovana....
jedna stvar:
shta je omogucilo bash takvo zakrivljenje, udaljenost i trajektoriju
a onda da usled takvih uslova nastane tako kompleksan zhivot
uslovi su ga stvorili?
i srce, i disajne puteve i sve...?
savrshene kakve jesu?
riba ribi grize rep..
previshe sluchajnosti .
i milion drugih stvari
kojih ima ogroman broj
i zashto nijedna planeta nema iste ili josh bolje takve uslove..?

shvatite, zemlja je komad kamena u beskrajnom univerzumu
mozda se nedje daleko na nekom drugom komadu stijene, takodje neko ponosi svojom posebnoscu...
mozda i ne
sa kojom ti snagom verujesh u to
istog inteziteta verujem i ja da nije tako...
 
Poslednja izmena:
Jao boze tupih umova.
Pa sad zato sto prica o slucajnim dogadjajima deluje prilicno neverovatno, odbacicemo sve zivo vezano za evoluciju, ma koliko neke stvari ocigledne bile i trazicemo resenje u necmu sto je manje verovatno. Jbte koja zadrtost.

Видиш, већ си се попут верског фанатика узнемирио чим ти је неко дирнуо у догму твоје "религије"., одмах си почео да вређаш, но небитно. Главна ствар је да је теорија еволуције више заснована на тоеретисању него на конкретним доказима, што је сврстава у ред догми а не у научну теорију. Проблем је што су ту догму атеистички кругови прогласили научном чињеницом и сада нападају део научника који показују да ту има доста ствари које шкрипе.
 
upravo to..
ponavljaj lazh dovoljno dugo, i ljudi ce pocheti da veruju..
josh ako deuje naucno i nafilovana je sa pregrsht nauchnih izraza, eto ti nauchnog fakta..
da li je istinit NIJE BITNO.

Nije bitno za kreacioniste. Ljudi od nauke koriste naučne metode. Naučni rezultati su dobijeni posmatranjem i eksperimentima, a to znači da su ponovljivi, to jest mogu se proveriti.


a jedna stvar
znate li, evolucionisti, podatke da
AKO BI Zemlja bila udaljena od Sunca makar pola km vishe nego shto jeste, zhivot ne bi bio moguc?
AKO BI Zemlja bila priblizhena Suncu makar pola km vishe, zhivot ne bi bio moguc?

To ako bi zemljina putanja bila savršen krug. Ali nije. Zemljina putanja je elipsa, a rastojanje između Zemlje i Sunca menja se u znatno većim granicama.
A ovo nije važno jer količina energije koja stigne sa sunca na zemlju podleže jednostavnom pravilu - srazmerna je četvrtom stepenu temperautre sunca, a obrnuto srazmerna kvadratu rastojanja.

ukoliko BI procenat ugljenika bio za malo veci ili manji, ne bismo mogli da dishemo kako treba...
:eek:
Ti si neki vanzemaljac? Dišeš ugljenik? Ako si mislila na ugljen dioksid - ovde je evolucija obavila prilagođavanje na postojeću srazmeru kiseonika i ugljen dioksida.


koje su samo potencijal, koje su samo AKO BI..
a shto nije?
sve je nashtelovano savrsheno..
u pravoj meri, idealnoj velichini, kolichini, obliku...
je l' vama ikada poshlo za rukom da na stolu ostavite smesu za kolache, shecer, mleko, prashak za pecivo, itd, itd, pobacano po stolu
i sutra ujutru kad se probudite, ono kolach napravljen savrsheno, josh ima i ukrase po sebi...
e strashno..

Prvo lakiranje noktiju, sada kuhinjski dokaz... :rotf: Rasteš u dokonu domaćicu.
 
Nije bitno za kreacioniste. Ljudi od nauke koriste naučne metode. Naučni rezultati su dobijeni posmatranjem i eksperimentima, a to znači da su ponovljivi, to jest mogu se proveriti.
-
teorija evolucije manjka dokazima...
sve vishe nauchnika je odbacuje jer se kosi prvo sa logikom, a onda sa svetom oko nas..
koje su poslednje Darvinove rechi?



To ako bi zemljina putanja bila savršen krug. Ali nije. Zemljina putanja je elipsa, a rastojanje između Zemlje i Sunca menja se u znatno većim granicama.
A ovo nije važno jer količina energije koja stigne sa sunca na zemlju podleže jednostavnom pravilu - srazmerna je četvrtom stepenu temperautre sunca, a obrnuto srazmerna kvadratu rastojanja.
menja se u toku godine, tachno
ali Zemlja se okrece oko tog istog Sunca
i kada bi bila primaknuta malo vishe ili manje nego shto jeste
tokom razlichitim faza putanje
ne bi bila ovakva kakva je...
znachi, kad je u perihelu, ukoliko bi bila malo blizha
bilo bi pretoplo u toj tachki
i kad je u ahelu, ukoliko bi bila malo kraca
bilo bi prehladno u toj tachki..

:eek:
Ti si neki vanzemaljac? Dišeš ugljenik? Ako si mislila na ugljen dioksid - ovde je evolucija obavila prilagođavanje na postojeću srazmeru kiseonika i ugljen dioksida.
-
lapsus scribere..
stvarno se izvinjavam, znash na shta sam mislila
ako su ti moji lapsusi jedini argument, svaka chast...
thumbs up.
ne mozhesh mi objashnjavati pojavu tom istom pojavom..
ciruclus virtuosis inache..




Prvo lakiranje noktiju, sada kuhinjski dokaz... :rotf: Rasteš u dokonu domaćicu.[/QUOTE]
-
bolje i to, nego ochajni domacin.
;)
 
jedna stvar:
shta je omogucilo bash takvo zakrivljenje, udaljenost i trajektoriju
a onda da usled takvih uslova nastane tako kompleksan zhivot
uslovi su ga stvorili?


zasto mislis da je neko namjerno stvarao zakrivljenje, udaljenost i trajektoriju..????
slucajno se desilo da bas ova planeta ima te uslove
nema tu nikakve namjere
da je kojim slucajem sunce malo toplije, i zivot tako nastao na marsu recimo..
tada bi mi marsovci pricali kako nam je savrsena planeta.. :)

i srce, i disajne puteve i sve...?
savrshene kakve jesu?

da, sve ovo sto si navela je BAS SAVRSENO :)
posebno ovi disajni putevi koji isti otvor imaju i sa digestivnim traktom
pa svake godine umiru hiljade ljudi samo od gusenja
o srcu necu ni da pocinjem ... :)

riba ribi grize rep..
previshe sluchajnosti .
i milion drugih stvari
kojih ima ogroman broj

i zashto nijedna planeta nema iste ili josh bolje takve uslove..?

u nasem suncevom sistemu trenutno nema
zbog osobina sunca i razdaljina ovog ostalog kamenja...
sasvim slucajno je ZEMLJA ta koja je dobila na lutriji
nista manje nista vise

sa kojom ti snagom verujesh u to
istog inteziteta verujem i ja da nije tako...

nema problema
samo nije stvar u cvrstom vjerovanju, nego dokazima
ja mogu cvrsto da vjerujem da sutra sunce nece izaci, ali to se nece desiti
poz

jos nesto, nije UGLJENIK, nego CO2 :)
 
postoji li ijedan racionalan nachin argumentovanja kod tebe osim zamene teza?
zashto se skoncentrishesh na banalne stvari i zashto vidish sitnice ispred glavne slike?

Ti neprekidno govoriš o banalnim stvarima. O lakiranju noktiju, kuhinjskim problemima, jabukama pri računanju. Istovremeno pokazuješ rupetine u elementarnim znajima koje se ne bi mogle zajaziti svom jalovinom iz borskih rudnika.

taj primer sam dala, da ne bi previshe mozgao, ali potpuno isto sam mogla da navedem bilo koji komplikovaniji...no, nebitno..
zanemario si moj prvi deo posta
prebacivshi se na onaj o lakiranju noktiju
i na osnovu toga proglasivshi me nekompetentnom za prichu o tome..
izvukao si iz konteksta..

Tvoj prvi deo posta je bila potpuna besmislica koja odaje nepoznavanje matematike. Tvoj originalni doprinos ovoj naučnoj disciplini sastoji se u tome da prilikom rešavanja jednačina zanemaruješ operacije koje se u njoj ni ne pojavljuju.
Zato nisam komentarisao.

da, dosta vremena je potrebno da se akumuliraju sile potrebne za mutaciju
pitanje je: koliko vremena i da li to vreme imamo?

Mada slutim da je besmisleno pokuati objasniti... ne akumulišu se sile potrebne za mutaciju već sitne izmene genetske strukture. Koliko vremena je za ovo potrebno, JA ne mogu da ti odgovorim, ali postoje ljudi koji se time bave i sposobni su da statistički procene koliko vremena je potrebno za neku promenu.

druga stvar, na svetu postoji SAMO JEDNA korisna mutacija, koja je takodje i shtetna..
zashto to ignorishesh?

Ajde? A koja je to? :)


kako onda ochekujesh da je nastanak choveka, koji je toliko komplikovan mutacija...
nije mi jasno..

Recimo radije suma mutacija.

izvini, ali shta to prichash?
entropija je tezhnja sistema da povecava neuredjenost, to jest haos..
:confused:

Možemo li se složiti da je kristal "uređeniji oblik" od tečne faze? Kristal se dobija kada opada temperatura. Ne kada raste. Ili kreacionisti veruju da je porast entropije zapravo porast temperature?

opet cu ponoviti - entropija je tezhnja sistema da povecava haos..
povecanjem entropije - povecava se haos, ne organizovanost...

Organizovanost raste sa opadanjem temperature. Eh, verovatno ne vredi... :confused:
 
jedna stvar:
shta je omogucilo bash takvo zakrivljenje, udaljenost i trajektoriju
a onda da usled takvih uslova nastane tako kompleksan zhivot
uslovi su ga stvorili?


zasto mislis da je neko namjerno stvarao zakrivljenje, udaljenost i trajektoriju..????
slucajno se desilo da bas ova planeta ima te uslove
nema tu nikakve namjere
da je kojim slucajem sunce malo toplije, i zivot tako nastao na marsu recimo..
tada bi mi marsovci pricali kako nam je savrsena planeta.. :)

i srce, i disajne puteve i sve...?
savrshene kakve jesu?

da, sve ovo sto si navela je BAS SAVRSENO :)
posebno ovi disajni putevi koji isti otvor imaju i sa digestivnim traktom
pa svake godine umiru hiljade ljudi samo od gusenja
o srcu necu ni da pocinjem ... :)

riba ribi grize rep..
previshe sluchajnosti .
i milion drugih stvari
kojih ima ogroman broj

i zashto nijedna planeta nema iste ili josh bolje takve uslove..?

u nasem suncevom sistemu trenutno nema
zbog osobina sunca i razdaljina ovog ostalog kamenja...
sasvim slucajno je ZEMLJA ta koja je dobila na lutriji
nista manje nista vise

sa kojom ti snagom verujesh u to
istog inteziteta verujem i ja da nije tako...

nema problema
samo nije stvar u cvrstom vjerovanju, nego dokazima
ja mogu cvrsto da vjerujem da sutra sunce nece izaci, ali to se nece desiti
poz

jos nesto, nije UGLJENIK, nego CO2 :)

uuuuu
izvinjavam se, nauchnici
sa milion chlanaka objavljenih u eminentnim nauchnim chasopisima, tipa
trece oko, zona sumraka, majmuni napadaju
izvinjama se duboko na lapsusu
znam da nije UGLJENIK nego UGLJEN DIOKSIOD, znam..
hvala lepo...
---
zasto mislis da je neko namjerno stvarao zakrivljenje, udaljenost i trajektoriju..????
slucajno se desilo da bas ova planeta ima te uslove
nema tu nikakve namjere
da je kojim slucajem sunce malo toplije, i zivot tako nastao na marsu recimo..
tada bi mi marsovci pricali kako nam je savrsena planeta.. :)
---
zashto mislish da je moguce da se milion elemanata stvorilo u isto vreme na istom mestu
savrsheno se uklopili i nastao zhivot?
to slabo pije vodu...
za JEDNU sluchajnost je potrebno milion pokushaja
i bezgranichno vreme
a za MILION njih koliko tek vremena..
pa to se ne bi moglo ni za 4.6 milijardi godina...
chistim matematichki prorachunom se mozhe doci do zakljuchka
da je ta teorija apsurd...

da, sve ovo sto si navela je BAS SAVRSENO :)
posebno ovi disajni putevi koji isti otvor imaju i sa digestivnim traktom
pa svake godine umiru hiljade ljudi samo od gusenja
o srcu necu ni da pocinjem ... :)
---
te stvari JESU savrshene
i ne kvare se same od sebe
vec zbog raznih dogadjaja..
omg, kakav ti je ovo argument..
hochesh da kazhesh ako ja meni neko probije bubreg metkom, moj bubreg nije savrshen?
pa ja ne znam shta je tebi savrsheno
ali meni je to neshto shto idealno funkiconishe u spoju sa ostalim elementima i omogucava mi svakodnevni zhivot...
da nisu savrshene, kvrile bi se svaki chas
ako ne bubrezi, onda jetra, ako ne jetra, srce
jedva da bi izdrzhali nedelju dana
a kamoli po 70-80 godina..

u nasem suncevom sistemu trenutno nema
zbog osobina sunca i razdaljina ovog ostalog kamenja...
sasvim slucajno je ZEMLJA ta koja je dobila na lutriji
nista manje nista vise
---
labavo, labavo...
pa chak i kad igrash lutriju morash da uplatish listic da bi igrao
i neko mora da osmisli celu lutriju
nego da vodi program
nece se samoorganizovati...

nema problema
samo nije stvar u cvrstom vjerovanju, nego dokazima
ja mogu cvrsto da vjerujem da sutra sunce nece izaci, ali to se nece desiti
poz
---
pa to je problem, ja navodim dokaze i argumente zashto verujem
a ti ne zashto mislish da sunce nece izaci..
poz i tebi :)
 
Већа је вероватноћа да је живот настао вољом Бога, него ли она баљезгања о еволуцији, где се цела прича своди на то да су се случајним процесима удруживале ћелије све док нису настала веома сложена бића, а међу њима и биће са разумом, човек. Мислим цела прича о еволуцији је постала донекле религија атеиста, коју су кроз школски систем као догму наметнули ученицима, јер већ читав век се иде у лов на "вештице" које изразе сумњу у теорију еволуције. Део научника већ сумња у теорију еволуције, али их је атеистичка инквизиција маргинализовала.


Hm, ok. ali, da li znaš da Pontifex Maximus priznaje i odobrava Teoriju Evolucije?
 
Реци шта имаш, и не дави много.

ja sam zhensko, da se razumemo..
a nema shta da se razume kod tebe
pricha milion puta preslushana
od ateista, komunista, nashminkanih komunista, evolucionista..
nisi otkrio toplu vodu, ne brini..
S vama se ne vredi raspravljati, kad ne mozete ni prostu rechenicu da razumete.
 
Ti neprekidno govoriš o banalnim stvarima. O lakiranju noktiju, kuhinjskim problemima, jabukama pri računanju. Istovremeno pokazuješ rupetine u elementarnim znajima koje se ne bi mogle zajaziti svom jalovinom iz borskih rudnika.
da pojednostavim, zato govorim o banalnim stvarima.
a ako ti u tome vidish neku moju prostotu ili neznanje, to je vec problem tvoje sujete.
ne volim da nafilujem odgovore nauchnim terminima i da izgledam mocno.

Tvoj prvi deo posta je bila potpuna besmislica koja odaje nepoznavanje matematike. Tvoj originalni doprinos ovoj naučnoj disciplini sastoji se u tome da prilikom rešavanja jednačina zanemaruješ operacije koje se u njoj ni ne pojavljuju.
Zato nisam komentarisao.
ne, moj prvi deo posta nije besmislica.
to kazhesh, jer jednostavno ne zhelish da promozgash i u ovakvj situaciji ne zhelish da priznash sebi da sam u pravu.
ja nisam rekla da operacije koje ja koristim u toj jednachni NE POSTOJE.
samo sam rekla da ih NE KORISTIM.
evo primer.
x+23(x-1)=54
24x-23=54
da li su to dve iste jednachine?
da li je njihov oblik isti?
da li je njihov rezultat isti?
koliko vidim, ja u drugoj nigde ne koristim +.
je li to znachi da + ne postoji?
to je samo uproshcen oblik
tachka od koje nam postoje jasnije i lakshe dolazimo do rezultata.


Mada slutim da je besmisleno pokuati objasniti... ne akumulišu se sile potrebne za mutaciju već sitne izmene genetske strukture. Koliko vremena je za ovo potrebno, JA ne mogu da ti odgovorim, ali postoje ljudi koji se time bave i sposobni su da statistički procene koliko vremena je potrebno za neku promenu.
nadam se da shvatash besmislenost ovoga..


Ajde? A koja je to? :)
anemija srpastih celija.




Možemo li se složiti da je kristal "uređeniji oblik" od tečne faze? Kristal se dobija kada opada temperatura. Ne kada raste. Ili kreacionisti veruju da je porast entropije zapravo porast temperature?



Organizovanost raste sa opadanjem temperature. Eh, verovatno ne vredi... :confused:
molim te
necemo dalje
dok ne nadjesh i ne kopirash mi ovde
definiciju drugog zakona t
i definiciju entropije
da ja ovde ne bih ispala neuka i demagog..
 

Back
Top