ZBOG CEGA JE KAFA DOBRA.....ILI.....LOSA

Jelena df

Zainteresovan član
Poruka
142
Da li neko zna?
Tek skoro sam pocela da je konzumiram, pa je bilo ili to ili neko energetsko pice (spremam ispite, stalno mi se spava, i stvarno mi pomaze da ostanem budna), i to je ne pijem samostalno, vec uzimam jednu trecinu onih nescafe i doncafe solja, znate na koje mislim, ima ih crvenih, belih, itd, srednje velicine, i dodam mleko, sve to stavljam u solju za belu kafu?
Hoce li mi skoditi ili ne?:P
 
pokazalo se da su žene koje piju dve do tri šoljice kafe izložene 25 odsto manjoj opasnosti od smrti izazvane nekim srčanim oboljenjem od žena koje ne piju kafu.
Kafa i čaj imaju pozitivno dejstvo na ljudski organizam zahvaljući moćnim antioksidansima - polifenolima.Te supstance omogućavaju da se očuvaju krvni sudovi mozga, što smanjuje opasnost od moždanih udara
Prema nekim istraživanjima, kafa navodno smanjuje rizik od dijabetesa tipa dva. U pojedinim se istraživanjima svakodnevno pijenje kafe povezuje sa smanjenim rizikom od Parkinsonove bolesti, karcinoma jetre, bolesti žuči… Osobama s niskim krvnim pritiskom poznati su blagotvorni učinci kafe

Lose je u preteranim kolicinama piti kafu,i na prazan stomak ujutru,jer kafa ima kiselu reakciju
 
ništa ti neće biti ako ne preteraš....sa kafom, što se tih eneretskih pića tiče, bilo
je nedavno i na tv i na netu, da je redbul zabranjen u nekoliko zemalja Evrope, da
može izazvati srčani udar....i da se nikako ne preporučuje više od 1-og dnevno..ako
se već pije.....:think:
 
Aha,dokazano je da posle samo jednog popijenog Red Bulla razviju se simptomi koji se vezuju za kardiovaskularne bolesti.
Valjda zgusnjava krv,sto je uslov za KV bolesti.
Zabranjen je u Norveskoj i Danskoj.


eto vidiš informisana ja......:lol::lol::lol:

a kada sam to čula, nešto me spopalo pa samo što nisam ovim klincima po
ulici otimala te konzerve Red Bulla..........:otkacio:
 
Da li neko zna?
Tek skoro sam pocela da je konzumiram, pa je bilo ili to ili neko energetsko pice (spremam ispite, stalno mi se spava, i stvarno mi pomaze da ostanem budna), i to je ne pijem samostalno, vec uzimam jednu trecinu onih nescafe i doncafe solja, znate na koje mislim, ima ih crvenih, belih, itd, srednje velicine, i dodam mleko, sve to stavljam u solju za belu kafu?
Hoce li mi skoditi ili ne?:P

Kafa dovodi do kratkotrajnog dejstva, bolje popi jednu solju indijskog caja i videces kako ce da te digne ima da ucis samo tako. Znam iz iskustva.
I nema sporednih efekata, ne remeti san, nema lupanja srca, nista.
 
Poslednja izmena:
Moj brat je jednu noc popio 6 Red Bull-a,dosao ujutru kuci,legao da spava,a srce mu udara 200 puta u sekundi,zuji u usima
Ustao,trcao oko kuce:lol:popio par litara vode i dosao sebi posle 2 sata.
Uzas :rotf:

pa nije čudo što masovno omladina ne može da spava do zore.....:mrgreen:kako
da spavaju kad se naliju tim glupostima, ja ni ranije nisam bila prisalica tih pića
i redovno sam pitala šta je u tome kad te tako drži budnog 24 sata....:think:
davila, da mora da ima tu nečeg što ne valja, ali niko ni da me čuje, ni sada
me baš nešto mnogo ne zarezuju po tom pitanju, ali ja ko papagaj......:rtfm:sve
se nadam uspeću nekako da ih odvratim od toga..........:sad2::sad2::sad2:
 
Svejedno je,oba caja su pravi cajevi,poticu od biljke Cajevac,imaju istu kolicinu koefina i teina.
razlika je jedino sto je zeleni caj nefermentisan caj,posle uvenuca,lisce ili pupoljci se tretiraju vodenom parom tj. blansiraju se,pa ostane zelena boja,za razliku od Indijskog,koji se fermentise.

Pila sam i indijski ranije, ali nije imao taj efekat, moguce zbog fermentacije, a ni izrazeno diureticko dejstvo:lol:
E da da dodam d anikako ne treba piti onaj iz kesice, vec samo onaj kupljen na kg, onaj iz kesice bas nema nikakvo dejstvo. Dve kasicice ravne, kafene na jednu solju za belu kafu.
Ovo devojci savetujem iz iskustva.
 
Ne znam čemu kafa služi i koliko škodi. Znam da je volim i da ne počinjem sa aktivnostima bez kafe, osim kada baš ne moram. Ne drži me budnom. Mislim da je to zabluda i da se ljudi utripuju da ih kafa drži budnima. Ja sasvim lepo mogu posle kafe da prilegnem i odspavam par sati. A kuvam baš jaku kafu. Ne stavljam šećer, a za jednu šolju stavim skoro dve pune kafene kašike kafe. Dakle, samo jutarnja diže, a sve ostale su ... Mada ni ta jutarnja me ne budi, već podigne pritisak, koji inače imam nizak. Kažu, eto, da je za to dobra. Diže nizak pritisak. U to mogu da poverujem zbog jutarnje, ali tokom dana, kada osećam da mi nisu sve na broju kafa ne čini ništa. Pa se pitam koliko je sve to istina.
Kafu sam počela da pijem iz zezanja, u OŠ, da bismo gledale u šolju. Tada sam pila šećer sa kafom. A onda mi se dopao ukus ili sam se navikla, pa sam izbacila šećer i gledanje u šolju. Sada samo pijem. Inače sam pre nekoliko godina prestala da je pijem u velikim količinama, a pre toga sam godinama pila jako puno. Najmanje 6, a verujem da je bilo dana kada i više. I to velikih i jakih, rekla sam kakvu kafu pijem. Dešavalo mi se da kada se organizam natankuje kofeinom počnem da podrhtavam, kao kada se najedeš šećera, mišići su nemirni, oči kao da su izbuljene. I onda jedan dan ne pijem. Pa sutradan sve po starom. Nikada, do sada, nisam imala problema sa zdravljem zbog kafe. A pijem je 18-19 godina.
 
Da li neko zna?
Tek skoro sam pocela da je konzumiram, pa je bilo ili to ili neko energetsko pice (spremam ispite, stalno mi se spava, i stvarno mi pomaze da ostanem budna), i to je ne pijem samostalno, vec uzimam jednu trecinu onih nescafe i doncafe solja, znate na koje mislim, ima ih crvenih, belih, itd, srednje velicine, i dodam mleko, sve to stavljam u solju za belu kafu?
Hoce li mi skoditi ili ne?:P
ti bih ondak trebala d uzneš recepat za kafu od ove naše dragice članice menze.
ona ti kuva skroz ekološku kafu brez otog kafetina i brez ničega
po pešes puti vadi soc iz džezbice dočim ga na artiju suši na termokulamacionu peć.
i nemoš joj ništa
 
Ne znam čemu kafa služi i koliko škodi. Znam da je volim i da ne počinjem sa aktivnostima bez kafe, osim kada baš ne moram. Ne drži me budnom. Mislim da je to zabluda i da se ljudi utripuju da ih kafa drži budnima. Ja sasvim lepo mogu posle kafe da prilegnem i odspavam par sati. A kuvam baš jaku kafu. Ne stavljam šećer, a za jednu šolju stavim skoro dve pune kafene kašike kafe. Dakle, samo jutarnja diže, a sve ostale su ... Mada ni ta jutarnja me ne budi, već podigne pritisak, koji inače imam nizak. Kažu, eto, da je za to dobra. Diže nizak pritisak. U to mogu da poverujem zbog jutarnje, ali tokom dana, kada osećam da mi nisu sve na broju kafa ne čini ništa. Pa se pitam koliko je sve to istina.
Kafu sam počela da pijem iz zezanja, u OŠ, da bismo gledale u šolju. Tada sam pila šećer sa kafom. A onda mi se dopao ukus ili sam se navikla, pa sam izbacila šećer i gledanje u šolju. Sada samo pijem. Inače sam pre nekoliko godina prestala da je pijem u velikim količinama, a pre toga sam godinama pila jako puno. Najmanje 6, a verujem da je bilo dana kada i više. I to velikih i jakih, rekla sam kakvu kafu pijem. Dešavalo mi se da kada se organizam natankuje kofeinom počnem da podrhtavam, kao kada se najedeš šećera, mišići su nemirni, oči kao da su izbuljene. I onda jedan dan ne pijem. Pa sutradan sve po starom. Nikada, do sada, nisam imala problema sa zdravljem zbog kafe. A pijem je 18-19 godina.

E bas tako, to se i meni desava redovno, ali i dalje pijem i onu popodnevnu iz navike.
 

Back
Top