DA LI IMA ODGOVORNOSTI DRŽAVE ZA PRVI SRPSKI DOSLOVNO REČENO DEBAKL NA OLIMPIJADI?

Slavic Land

Aktivan član
Poruka
1.168
Da li je problem to što država manje plaća olimpijske uspehe od drugih evropskih država ili je jednostavno problem u sportistima tj. nama što ne želimo olimpijske uspehe kao drugi tj. ne želimo da radimo za sebe i zemlju već isključivo prednost dajemo svetskim ligama i svetskim i evropskim šampionatima ili turnirima koji donose lovu...

90% sportista drugih nacionalnih timova izjavljuje da je Olimpijada vrh svakog sportiste dok našima ona nije "toliko" bitna... :thumbdown:
 
Mi smo doziveli debakl i pre cetiri godine u Atini.....

Zadnjih dve decenije kod nas se obraca paznja samo na sportske igre, a sport kao sport na ivici je izumiranja.......

Zato i nema medalja iz atletike, streljastva (Jasna Sekaric je stasla u neko drugo vreme), plivanja (Cavic je rodjen, vaspitan, odrastao i trenirao u SAD, americki je drzavljani), gimnastike, borilaclih sportova (rvanje, dzudo, tekvondo, boks..)

Tenis je izuzetak koji potvrdjuje pravilo, tu je rec o nekoliko pojedinaca, iza kojih je stajala pre svega porodica, a neki su nasli sponzore u inostranstvu, i kao vrlo mladi napustili zemlju...

A previse smo i mali i siromasni da bi imali kontinuitet u sportskim igrama..., ai one su razrovane korupcijom, sitnim interesima (osim vaterpola i odbojke mozda)

Sa padom komunizma nastao je i ta ideoloski pogled na sport, a neki novi nije izgradjen....
Srbija prakticno i nema sport....Tamo gde se ne razvijaju bazicni sportovi, gde se ne ulaze u njih tesko je govoriti o postojanju nekog razvijenog sporta..
A ti individualni sportovi donose medalje na OI..
Ono sto je ostalo kao zaostavstina prethodnih vremena odavno je potroseno ili se polako trosi...
 
Jeste debakl, ali i razocarenje je veliko, zato sto smo navikli da nas po jedna generacija sportista iznenadi i odrzi na vrhu, kao ponosnu sportsku naciju. Kasnije drzava i uprave klubova, rasprodaju citave generacije sportista, i smatraju da dalje ne treba ulagati u njih, i onda se desi ovaj 'debakl'. Problem je i sto se ti sportisti posle prvih vecih uspeha rasq.rce i pocnu da se bahato ponasaju, ali na to smo i navikli uz nase fudbalere.
 
pa kao sto rekoh sto se pre pomirimo da nismo neka "velika sportska nacija" kako smo sami sebi tepali to bolje http://forum.krstarica.com/threads/231400

Mi nikad nismo ni bili velika sportska nacija...Jedan DDR je bio sportski gigant za SFRJ

Mi imamo tradiciju sportskih igara-,kosarka, odbojka, vaterpolo, rukomet....
Ali i tu je proteklo dosta vremena, dok smo to razvili

Bugarska i Rumunija su i za vreme komunizma imali bolju skolu individualnih sportova od SFRJ...Nego koga zanimaju rumunska gimnastika i bugarski dizaci tegova:lol:

Jedna Argentina i Brazil su velike zemlje koje se tokom istorije nisu mnogo proslavile na OI s obzirom na velicinu, ali svi ih smatraju jednim od najvecih sportskih velesila, jer svetsko prvenstvo u fudbalu prati 3-4 milijardi ljudi na planeti
 
Poslednja izmena:
Каже Чавић обећала му власт стан пре ОИ,а сад кад је дошао са медаљом само га тапшу по рамену.
Иначе,што се тиче доделе станова спортиситма,ја сматрам да је чист идиотизам.
Зашто се не додељују и другим људима за своје доприносе у далеко важнијим областима него што је лични успех спортисте?
 
И то је сигурно важнија ствар.

Већина нема ништа од ОИ нити лични успеси или неуспеси тамошњих спортиста утичу на наше друштво.

Vidi, bolje da mi na CNN-u prikazuju Djokovića kako se zamlaćuje sa lopticom tamo-amo nego Tomu i Acu kako zamlaćuju narod.
 

Vidi, bolje da mi na CNN-u prikazuju Djokovića kako se zamlaćuje sa lopticom tamo-amo nego Tomu i Acu kako zamlaćuju narod.

što jes da jes

na CNN ste ove godine bili više nego svi sportaši Olimpijskih igara (mislim na minutažu);):lol:

kako god - to je isto reklama:)

drugi to trebaju plačati poput Kroatije i Montenegro na SiNENU:mrgreen:
 
Nije kriva država, kriv je Tadić LIČNO. Namerno je sabotirao sportiste jer mrzi Srbe blablablabla ...


Samo čekam kad će Markowac da se pojavi da ovo napiše pa pošto ga nema ja ću umesto njega.

Vi se sprdate, ali odgovornost drzave je ogromna...
Govorimo o sportskim rezultatima zemlje, koja nema nijednu modernu atletsku stazu, bazen za plivanje, gimnsticku salu......A i od tih objekata uglavnom je sve u Beogradu, a dvorane se zimi obicno ne greju i nisu za upotrebu....To je besmisleno..

A u potpunom urusavanju skolkog sistema i promociju sporta kroz njega da i ne govorim...
Pa jedan jaci americki univerzitet, ima bolju sportsku infrastrukturu od cele Srbije i iznedri vise sportista..Oni cak daju stipendije i stranim sportistima, koji zele da budu na njihovim univerzitetima da bi poboljsali konkurenciju i razvoj sporta....
 
Vi se sprdate, ali odgovornost drzave je ogromna...
Govorimo o sportskim rezultatima zemlje, koja nema nijednu modernu atletsku stazu, bazen za plivanje, gimnsticku salu......A i od tih objekata uglavnom je sve u Beogradu, a dvorane se zimi obicno ne greju....To je besmisleno..

A u potpunom urusavanju skolkog sistema i promociju sporta kroz njega da i ne govorim...
Pa jedan americki univerzitet, ima bolju sportsku infrastrukturu od cele Srbije i iznedri vise sportista..Oni cak daju stipendije i stranim sportistima, koji zele da budu na njihovim univerzitetima da bi poboljsali konkurenciju i razvoj sporta....

Pa kad im je sve ostalo u društvu sređeno oni i mogu da misle na stipendiranje sportista. Uzevši u obzir našu situaciju sa Kosovom, izbeglicama, nezaposlenošću itd. mislim da bi bilo krajnje licemerno trošiti na sport i ne daj Bože davati im neke stanove pored toliko socijalno ugroženijih ljudi. Oni ako su talentovani i ako im se ne sviđaju uslovi mogu da igraju za koga hoće. Država od sporta nema NIŠTA i ne sme to da stavi kao jedan od prioriteta dok ljudi nemaju šta da jedu.
 
Pa kad im je sve ostalo u društvu sređeno oni i mogu da misle na stipendiranje sportista. Uzevši u obzir našu situaciju sa Kosovom, izbeglicama, nezaposlenošću itd. mislim da bi bilo krajnje licemerno trošiti na sport i ne daj Bože davati im neke stanove pored toliko socijalno ugroženijih ljudi. Oni ako su talentovani i ako im se ne sviđaju uslovi mogu da igraju za koga hoće. Država od sporta nema NIŠTA i ne sme to da stavi kao jedan od prioriteta dok ljudi nemaju šta da jedu.

Nije njima sve sredjeno u drustvu, imaju mnogo beskucnika, sirotinje....ali ipak Majkl Felps ce od spozora dobiti toliko novca da se moze srediti citava gradska cetvrt:lol:

Ako neces primere manjih drzava poput Madjarske, Slovacke, Ceske, pa i Slovenije i Hrvatske koje su manje vise sredile sferu sporta koji se razvija, uzmi primer Rusije ili Kine..Tamo je sirotinje koliko volis.....

Nije tacno da drzave od sporta nemaju nista ...Sport je postao biznis u kome se obrcu milijarde dolara u svetu...
Samo nas je razrovan politikanstvom, korupcijom i mafijaskim delatnostima....

Uzmi i da nema nikakve zarade, narocito u nekim sportovima...Sport je deo kulture jednog drustva...Po nekima i umetnost posto ne donosi profit treba je ukinuti
 
Vi se sprdate, ali odgovornost drzave je ogromna...
Govorimo o sportskim rezultatima zemlje, koja nema nijednu modernu atletsku stazu, bazen za plivanje, gimnsticku salu......A i od tih objekata uglavnom je sve u Beogradu, a dvorane se zimi obicno ne greju i nisu za upotrebu....To je besmisleno..

A u potpunom urusavanju skolkog sistema i promociju sporta kroz njega da i ne govorim...
Pa jedan jaci americki univerzitet, ima bolju sportsku infrastrukturu od cele Srbije i iznedri vise sportista..Oni cak daju stipendije i stranim sportistima, koji zele da budu na njihovim univerzitetima da bi poboljsali konkurenciju i razvoj sporta....

A kada je to ovde individualni sport bio promovisan?Nije problem u broju sportista,nego njihovom usmeravanju pri izboru sporta,jer 80% dece završe na fudbalskom ili košarkaškom terenu,jer to su jedina dva sporta sa kojima imaju šansu za materijalni napredak.Ostatak ide na vaterpolo,odbojku i tu i tamo rukomet(sve manje),i zadnje 2-3 godine tenis.
Nikada ni SFRJ ni naslednice nisu imali strategiju razvoja olimpijskog sporta.
I sada iskreno,koliko ste vi medalja uopšte očekivali?Mogli smo još dve iz tenisa i jednu iz vaterpola,i da je nekog strelca u*ralo još jedna max.To je sve ukupno manje nego jedan Felps.
Za male zemlje kao Srbija osvajanje svake medalje je veliki uspeh,i iako ne mislim da smo dobro prošli,daleko od toga da je ovo bio debakl.
Jer iskreno meni je smešno kad mi neko kaže da su 2 medalje debakl a 5-6 uspeh.Sve je to sitno.
 

Back
Top